Hepsiburada Seyahat

Uçak Bileti Anasayfa

Her yeni yıl başlangıcında çoğu kişinin aklında ‘’Bu yıl resmi tatil günleri hangi günleri kapsıyor?’’ ya da ‘’Resmi tatilde neler yapılabilir?’’ gibi sorular yer alabilir. 2023’te resmi tatillerin kaç gün olduğunu öğrenip planınızı buna göre yaparak hem uygun fiyatlı uçak bileti satın alabilirsiniz hem de konaklamalarınız için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanma imkanı bulabilirsiniz. Planlarınızı önceden yaparak 2023 resmi tatil günleri için hayalini kurduğunuz otellerde vakit kaybetmeden yerinizi ayırabilirsiniz.

Keşfedebildiğiniz yerlerin yanınıza kar kaldığı, keşfedebileceğiniz yerlerin ise aklınızda kaldığı bir yılı daha geride bıraktığınızı düşünebilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde sizi çok mutlu eden uzun tatilleri geride bırakarak yeni bir yılı karşılayıp bu yıl için yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Fakat bu yıl yapılacak olan tatiller sizi biraz üzebilir. Çünkü birçok tatil günü ya tek gün ya da birleştirmeyi düşününce uzayacak cinsten.

  • Yılbaşı: 1 Ocak Pazar
  • Ramazan Bayramı: 21 Nisan (Cuma)-23 Nisan (Pazar)
  • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan (Pazar)
  • Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs (Pazartesi)
  • Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs (Cuma)
  • Kurban Bayramı: 28 Haziran (Çarşamba)-1 Temmuz (Cumartesi)
  • Demokrasi ve Milli Birlik Günü: 15 Temmuz (Cumartesi)
  • Zafer Bayramı: 30 Ağustos (Çarşamba)
  • Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim (Pazar)

1 Ocak 2023 Yılbaşı

1 Ocak 2023 yılbaşı günü, pazar gününe denk geliyor. Yılın ilk resmi tatili hafta sonuna denk gelse de bu fırsatı yine hafta sonu olarak değerlendirebileceğiniz kısa bir tatile çevirip yeni yıla muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Yılbaşı tatilinin denk geldiği hafta sonuna plan yaparak yeni bir yıla yeni heyecanla başlamanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

21-23 Nisan 2023 Ramazan Bayramı

2023 yılı içerisinde Ramazan Bayramı, 21 Nisan Cuma günü başlayıp 23 Nisan Pazar günü sona eriyor. Arife günü 20 Nisan Perşembe gününe denk geldiği için yarım gün olan arife günü tatili ile beraber Ramazan Bayramı resmi tatil süresi 3,5 güne uzuyor. Perşembe günü yarım gün ek izin alarak Ramazan Bayramı tatilini sevdiklerinizle beraber geçirip güzel bir tatil planı yapabilirsiniz.

Ülkemiz için manevi değeri oldukça yüksek olan Ramazan Bayramı, 2023 yılında hafta içine denk gelip hafta sonu ile birleşerek patronundan çalışanına hemen hemen herkesin yüzünü güldürmeyi başarıyor. 21 Nisan Cuma günü başlayıp 23 Nisan Pazar günü sona eren Ramazan Bayramı’nın arife gününün perşembe gününe denk gelmesi, tatilin uzayacağına dair sinyalleri veriyor. Bu tatil sayesinde Ramazan Bayramı’nda farklı şehirlerde yaşayan sevdiklerinizi görmeye gidebilir ya da ailenizle beraber dolu dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

23 Nisan 2023 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan etmiş olduğu bu anlamlı gün, 2023 yılında pazar gününe denk geliyor. Ancak 2023 yılında 23 Nisan, aynı zamanda Ramazan Bayramı’nın son günü olan pazar günü kutlaması ile farklı bir önem kazanıyor. Siz de 23 Nisan’ı Ramazan Bayramı içinde yaptığınız plana dahil edebilir bu anlamlı günde çocuklarınızla beraber keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

1 Mayıs 2023 Emek ve Dayanışma Günü

Her yıl emek ve dayanışma günü olarak kutlanan ve bütün emekçiler için yazın müjdecisi olan 1 Mayıs, 2023 yılında pazartesi gününe denk geliyor. Bahar ayının gelmesi ile birlikte kısa süreli bir gezi düşünüyorsanız doğanın uyandığı aylarda muhteşem manzaralara tanık olabileceğiniz noktaları seçerek 3 günlük tatilinizin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

19 Mayıs 2023 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi kurtarmak amacıyla Samsun’a adım attığı bu önemli gün, 2023’te cumaya denk geliyor. Hafta sonundan hemen önceki güne denk gelen bu bir günlük tatili, bulunduğunuz bölgeden fazla uzaklaşmadan kısa gezilerle değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Özellikle havanın ve denizin iyice ısınmaya başladığı bugünlerde kendinizi Ege ve Akdeniz sahillerine atarak harika bir fırsatın kapısını aralayabilirsiniz. Eğer hafta sonu çalışıyorsanız 20 Mayıs Cumartesi günü için ek izin alarak hafta sonuna bağladığınız 19 Mayıs tatilini 3 günlük uzun bir tatile dönüştürebilirsiniz. Bu uzun hafta sonu tatilinde Türkiye’nin saymakla bitmeyen doğa güzelliklerini keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

28 Haziran-1 Temmuz 2023 Kurban Bayramı

Kurban Bayramı, genel olarak uzun tatil süresi ile biliniyor. Bu, ülkemizde yılı yoğun bir şekilde çalışarak ya da okula giderek geçirenlerin yüzünü güldürecek bir gelenek haline gelmesiyle ün kazanıyor. Kurban Bayramı, ülke genelinde en büyük hareketlenmenin yaşandığı dönemler arasında bulunuyor. Özellikle uzun mesafeli tatiller bu dönemde sıkça planlanıyor. Ancak 2023 Kurban Bayramı’nın uzatılma konusu hala gizemini koruyor. Çarşamba günü başlayacak olan Kurban Bayramı’nın arife günü 27 Haziran Salı gününe denk geliyor. Bu da tatilin uzayacağına dair sinyalleri veriyor.

Arife günü ile beraber Kurban Bayramı’nda 4,5 günlük bir resmi tatil sizleri bekliyor. Bayramın son günü hafta sonuna denk gelse de 27 Haziran Salı olan arife günü ile beraber bayramdan sonraki pazar gününü de hesaba katılarak 5,5 günlük bir tatil heyecanla bekleniyor. Yarım gün olan arife günü için ek izin kullanarak bu tatilinizi 6 güne çıkarabilirsiniz. Hatta dilerseniz pazartesi gününü de içine katarak 1,5 günlük ek izinle çok daha uzun bir tatil planı yapma şansına sahip olabilirsiniz. Kurban Bayramı tatili 2023 yılının en uzun resmi tatil olarak bilindiği için yazın en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde Türkiye’nin birçok yerini keşfe çıkabilirsiniz. Özellikle birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Ege’de, Marmaris, Bodrum ya da Fethiye gibi muhteşem bölgeleri ziyaret edebilirsiniz.

15 Temmuz 2023 Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Ülkemizde Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz, 2023’te Cumartesi gününe denk geliyor. Yaz günlerinde kısa süreli aktivitelerden hoşlanıyorsanız yakın rotaları tercih ederek kısa bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

30 Ağustos 2023 Zafer Bayramı

Kurtuluş Savaşı’nın bir asır önce nihayete erdiği bu özel gün, ülkemizde her yıl Zafer Bayramı olarak kutlanmaya devam ediyor. Kimisi için cıvıl cıvıl geçen yaz aylarının son günlerinde bahçeleri ve parkları gezme fırsatı sunan bu bayram, güzel bir tatilin kapılarını aralıyor. 2023’te çarşamba gününe denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın öncesinde ya da sonrasında iki günlük izinler kullanarak bu tatili 5 güne uzatıp kısa bir kaçamak yapabilirsiniz.

30 Ağustos tatili, 2023 yılı içerisinde haftanın tam ortası olan çarşamba gününe denk geliyor. Bu bir günlük tatili haftaya renk katmak amacıyla yakın bölgelere yapacağınız bir seyahat ile değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Bu tatilde şehirden fazla uzaklaşmadan yakın yerlerde huzur bulabileceğiniz stresli hayatınıza kısa bir mola vererek güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramı

Tıpkı resmi tatillerin başlangıcı olan yılbaşı tatilinde olduğu gibi 2023 yılının son resmi tatili de ne yazık ki pazar gününe denk geliyor. 29 Ekim arifesi olan 28 Ekim günü devlet daireleri ve birçok kurum yarım gün çalışıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 2023 yılında cumartesi gününe denk geliyor. Ancak 29 Ekim’de 1,5 günlük bir resmi tatil olacağı için 28 Ekim Cuma günü öğleden sonra itibari ile tatil başlamış sayılıyor. 28 Ekim tarihinde yarım gün daha izin alarak resmi tatili hafta sonu ile birleştirip iş hayatınıza 3 günlük bir mola verebilirsiniz. Bu tarihler arasında yakın illere gidip huzur dolu zamanlar geçirme şansına sahip olabilirsiniz.

2023 resmi tatil günlerinde yurt içinden plan yaparak kısa süreli seyahatlere çıkabilirsiniz. Türkiye’nin görülmeye değer doğal güzelliklerini keşfetmeye zaman ayırarak 2023 resmi tatiller imkanını fırsata çevirebilirsiniz. Resmi olarak tatil sayılan gün sayısının 15,5 gün olduğu 2023’te, bu tatilleri ek izinlerle ve hafta sonu tatilleri ile birleştirip çok daha fazla gün dinlenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

img

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis