Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Adana varışlı yurt içi uçak biletleri

Adana varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Adana, turistik açıdan oldukça zengin bir kenttir. Yemekleri, gezilecek yerleri ve kültürüyle ilgi çeken şehir, dünyanın her yerinden turist çeker. Adana’ya en çok lezzet turizmi yapılmaktadır. Türkiye’de bulunan altıncı en kalabalık şehir olarak bilinir. Akdeniz’in incisi olarak da adlandırılan şehir, maden bakımından da oldukça zengindir. Çukurova’nın merkezinde yer alması coğrafi açıdan büyüleyici bir atmosfere sahip olmasını sağlar. Tarıma elverişli olan arazileri oldukça düz bir alanda yer alır. Hitit İmparatorluğu’na uzanan geçmişi tarihi bir kent olduğunu kanıtlar. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar sonrasında şehrin 3000 yıllık bir tarihe sahip olduğu anlaşılmıştır. Paleolitik döneme dayanan geçmiş, insanların o dönemden beri bölgede yerleşim kurduğunu ortaya koyar. Adana, Çukurova bölgesinde yer alan en eski şehirlerden biri olarak kabul edilir. Tipik Akdeniz iklimi olan Adana, oldukça sıcak bir havaya sahiptir. Yazın özellikle yüksek sıcaklık dereceleri bölgede yoğun bir şekilde görülebilmektedir.

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Adana, turistik açıdan yapılan geziler sonrasında ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesine imkan verir. Gezilecek yer bakımından oldukça zengin olan şehir, lezzetleriyle ön plana çıkar. Bölgeye gelen kişiler oldukça zengin bir damak lezzetine erişir. Şehirde bulunan Seyhan ve Ceyhan nehirleri, gelen ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Oldukça hoş bir hava yaratan bu nehirler ziyaretçilerin uğrak noktalarından biridir. Zengin bir geçmişe sahip olan kent, turistlerin tarihi açıdan da doyumluluğa ulaşmasını sağlar. Birbirinden güzel yerleri ile gezginler için kusursuz bir gezi imkanı yaratır. Çevre illeri de dikkat çekici olan Adana, özellikle yaz aylarında çok sayıda turist için hizmet verir. Bölgenin gezilecek yerleri, yemekleri ve tarihi geniş bir kitle tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Türkiye’de gezmek isteyen kişiler mutlaka Adana’ya uğramalıdır. Şehir kültürel, lezzet ve mimari açıdan gezginler için büyüleyici bir etkiye sahiptir.

Adana Uçuş Bilgileri

Adana’ya Türkiye’nin hemen her yerinden hava yolu ulaşımı vardır. Şehri gezmek ve turistik olarak Çukurova bölgesini ziyaret etmek isteyen kişiler, uçak yolu ile anında ulaşım sağlayabilir. Merkezi bir noktada yer alan şehir, turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Şehre kolay bir ulaşım sağlamak isteyen kişiler, uçak tercihi yaparak kısa sürede uçuş işlemini gerçekleştirebilir. Uçak yolu ile Türkiye’nin hemen her yerine kolaylıkla ulaşım mümkündür. Güvenilir bir ulaşım aracı olan uçak, kullanıcıların son zamanlarda en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Adana uçak bileti alarak Türkiye içerisinden konforlu bir şekilde şehre ulaşılır. Kısa yolculukta daha çok keyif alan kişiler mutlaka hava yolu tercihi yapmalıdır. Hava yolu hızlı bir yolculuk imkanı sunarak gezmeyi seven kişilerin konforunu artıran bir yöntemdir. Uçak sistemlerinin gelişmesi ile en çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir.

Adana, ulaşım bakımından ziyaretçilere sunduğu uçak imkanı ile dikkat çeker. Teknolojinin gelişmesi ile ilerleyen uçaklar konforlu bir yolculuk fırsatı sunar. Türkiye’nin birçok şehrinden Adana’ya direkt ve aktarmalı uçuş seferleri bulunur. Dileyen kişiler aktarmalı, dileyen kişiler de direkt uçuş seferlerini tercih eder. Uçak ile Adana’ya ulaşmak hem konforlu hem de oldukça pratiktir. Adana İstanbul arası uçakla 1 saat 30 dakika, Ankara’dan 1 saat, 1 saat 25 dakikadır. Gün içerisinde Adana şehrine birden fazla uçak seferi bulunur. Ziyaretçiler istediği saate uçak seferini seçerek dilediği saatte yolculuk yapabilir. Bu sayede ziyaretler keyifli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Adana’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Taş Köprü, Adana’nın mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden biridir. 4. yüzyılda yapıldığı bilinen köprü, Justinianus Köprüsü olarak da tanınır. Mimar Auxentios, tarafından inşa edilen köprü, büyüleyici bir manzaraya sahiptir. İlk inşa edildiği zamandan beri dayanıklılığını koruyan yapı, çok eski zamanlardan bugüne tarihi dokusu bozulmadan ulaşmıştır. Köprü 2000’li senelerde araç trafiğine kapalı hale getirilmiştir. Köprünün dikkat çeken yanlarından biri de dünya üzerinde kullanılabilir durumda olan en eski köprü olmasıdır. Adana Sinema Müzesi, şehrin en çok dikkat çeken yapıları arasında yer alır. Çok fazla etkinliğin yapıldığı alan, sinema sevenlerin keyifli zaman geçirmesini sağlar. Altın Koza Film Festivali gibi büyük etkinlikler bu müze içerisinde gerçekleştirilir. Bu nedenle şehir için oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Şehre gelenler bu müzeyi ziyaret ederek kültürel anlamda hoş bir etkinlik yapabilir. İçerisinde Adanalı önemli sanatçıların balmumu heykelleri yer alır. Filmlerde kullanılan bazı eşyalar ve eski film afişleri yer alır. Ziyaretçiler Adana’nın sinemadaki önemine ve Adana’dan çıkan değerli sanatçıların kültürel mirasına müze aracılığı ile ulaşır.

Adana Atatürk Evi Müzesi, şehirde bulunan en güzel ve önemli yapılardan biridir. Suphi Paşa’nın sahibi olduğu konak, Osmanlı dönemine ait bir mimari dokuyu ziyaretçiler ile buluşturur. Osmanlı mimarisine ait dokulara sahip olan müze, Adana’ya gelen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Adana’yı ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk bu konakta kaldığı için önemli bir yer haline gelmiştir. Adana’nın en sembolik olan yerlerinden biri olan saat kulesi, kesme taşlar kullanılarak inşa edilmiştir. 1882 yılında yapımı tamamlanan kule, Ziya Paşa döneminde yapılmıştır. Adana depreminden sonra bile sağlamlığını koruyan kule, ziyaretçilerin uğrak noktalarından biridir. Misis Mozaik Müzesi, tarihi açıdan kentin eski bir döneme uzandığı gösteren yapılar arasındadır. Müze içerisinde 4. yüzyıldan kalan mozaik eserler sergilenmektedir. Arkeoloji ve tarih ile ilgilenen kişilerin müzeyi ziyaret etmesi önerilir. Müzede bulunan mozaikler Genç Roma Dönemi sanatını yansıtır. Prof. Dr. H. Theodore Bossert ve Dr. Ludwig Budde tarafından ortaya çıkarılan eserler, arkeolojik anlamda büyük bir önem taşımaktadır.

Adana’da Mutlaka Tadılması Gereken Lezzetler

Adana Akdeniz’in ve Türkiye’nin en lezzetli yemeklerini barındıran mutfaklarından birine sahiptir. Birbirinden lezzetli yemekleri olan şehir, özellikle kebabı ile tüm dünyayı etkilemeyi başarmıştır. Acı kültürünün oldukça yoğun olduğu şehir, yemek kültürü ile diğer mutfaklara da zengin tarifler sunmuştur. Şehirde en çok dikkat çeken ve lezzeti yüksek olan yemek, Adana Kebap’tır. Tüm Türkiye’de bulunan lezzet, hemen herkes tarafından severek tüketilir. Bu nedenle Adana’yı ziyarete gelen kişilerin mutlaka tatması gereken yiyecekler arasında yer alır. Oldukça acı bir lezzet olan bu yemek, et sevenler için kusursuz bir alternatif yaratır.

Adana’ya gelen ziyaretçiler şalgam lezzetini de mutlaka tatmalıdır. Şalgam suyu şehirde sokak lezzetlerinin başında gelen ürünlerden biridir. Şırdan, Adana’nın en meşhur yiyeceklerinden biri olarak dikkat çeker. Genellikle gece tüketilen bir yiyecek olan Şırdan, ziyaretçilerin mutlaka tatması gereken yiyecekler arasında yer alır. Mumbar ve Kırkkata olarak çeşitleri de bulunur. Adana’da en çok tüketilen ve sevilen yemeklerdir. Adana sokak lezzetleri arasında Muzlu Süt de yer alır. Oldukça lezzetli olan Muzlu Süt, Adana yerlileri tarafından sık sık tüketilir. Adana denildiğinde insanların aklına gelen bir diğer lezzet de börektir. Şehirde en öne çıkan yiyeceklerden biri olan börek, son derece lezzetli bir şekilde hazırlanır. Bu nedenle Adana’ya gelenlerin mutlaka böreklerin tadına bakması gerekir.

Adana’da Konaklama Fırsatları

Adana çok sayıda turist çekmesi nedeniyle konaklama fırsatlarını sürekli olarak geliştirir. Şehir merkezinde bulunan oteller, ziyaretçilerin konforlu bir şekilde konaklama hizmetinden yararlanabilmesini sağlar. Çok sayıda otel alternatifi bulunan şehir, birbirinden güzel fırsatlara sahiptir. Her beklentiyi ve ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olan oteller her turiste konfor sağlar. Ziyaretçiler şehir içerisinde rahatlıkla konaklayarak keyifli bir gezi avantajından yararlanır. Şehir içerisinde her bütçeye uygun bir otel fırsatı bulunmaktadır. Ziyaretçiler otellerin özelliklerini ve odalarını inceleyerek gitmeden rezervasyon yaptırabilir. Böylelikle gittiklerinde hazır bir konaklama fırsatına ulaşılır. Online olarak otel rezervasyon işlemleri son derece kolay olduğu için ziyaretçiler tarafından sık sık tercih edilir.

Adana’da konaklama çeşitlerinden biri de hostellerdir. Şehir içinde oteller kadar dikkat çeken hosteller, oldukça konforlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ziyaretçiler hostelleri de sık sık tercih eder. Her bütçeye ve beklentiye uygun konaklama fırsatları mevcuttur. Adana’da dileyen ziyaretçiler oda ya da daire kiralama hizmetinden de yararlanabilir. Geniş olanaklara sahip olan evler, turistler için rahat bir alan yaratır. Bu rahat alan içerisinde dileyenler kendi yemek ve temizliğini üstlenebilir. Otel ve hostellerde bazı durumlarda yemek de dahil edilir. Bu tarz konaklama fırsatları seçildiğinde öğünler otellerde konforlu bir şekilde yapılabilir. Oteller konusunda gelişmiş bir hizmet kalitesine ulaşan şehir, ziyaretçilerin konforu için sürekli bir gelişime sahiptir.

Adana’da Ulaşım Olanakları

Adana’da şehir içi ulaşım son derece basit ve kullanışlıdır. Şehir dışından ya da ülke dışından gelen ziyaretçiler, Adana içinde gitmek istedikleri yere konforlu bir şekilde ulaşabilir. Gelişmiş ve büyük bir şehir olan Adana’da, toplu taşıma araçları yaygın olarak kullanılır. Bu nedenle çok fazla ulaşım alternatifi şehirde yer alır. Otobüs, dolmuş ve metro tercihi yapılarak istenilen yere rahatlıkla ulaşılabilir. Şehirde farklı lokasyonlarda bulunan gezilecek yerler, ziyaretçilerin sürekli olarak toplu taşıma kullanmasına neden olur. Bu nedenle ziyaretçiler şehirde bu araçları kullanarak diledikleri yere konforlu bir şekilde ulaşabilir.

Şehirde taksi kullanımı da son derece yaygındır. Taksi kullanarak istenilen yere anında ulaşım sağlamak mümkündür. Taksi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, şehrin her bölgesinde bulunan duraklardan gitmek istedikleri yere hızlı bir ulaşım imkanına sahip olur. Herkes için ulaşım olanakları bulunan şehir, geniş bir beklentiyi karşılar. Hemen herkesin ihtiyacına uygun bir ulaşım aracı Adana’da bulunmaktadır. Otobüslerin saat ve güzergahları genellikle şehir duraklarında yer alır. Gezginler bu durakları inceleyerek gitmek istedikleri yere kolaylıkla ulaşabilir. Şehirde gezmek istedikleri yerleri belirleyerek kendilerine turistik bir rota oluşturabilir. Duraklardan kart alarak şehir içinde rahatlıkla ekonomik bir şekilde gezme imkanına erişilir. Tasarruflu bir ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, belediye otobüslerini kullanarak gezebilir.

Adana’da Araç Kiralama

Adana’da ulaşım için en çok kullanılan yöntemlerden biri de araç kiralamaktır. Araç kiralayarak kolaylıkla şehrin her yerinde gezilebilir. Gezilecek yer bakımından son derece zengin bir şehir olan Adana’da araba kullanmak son derece kolaydır. Ziyaretçiler araba, bisiklet ve motosiklet kiralama yöntemi ile dilediği gibi gezebilir. Şehir içinde bisiklet kullanımı da son derece yaygındır ve bu yöntem de çok fazla tercih edilir. Bisiklet ile gezmeyi seven kişiler bu yöntemi tercih ederek diledikleri gibi gitmek istediği yere ulaşabilir. Aile ile gezi sırasında en çok araba kiralama yöntemi kullanılır. Geniş olan aileler araba tercihi yaparak rahat bir ulaşım hizmetinden yararlanır.

Motosiklet kiralama yöntemi de şehir içinde istenilen yere hızlı bir biçimde gidilmesini sağlar. Dileyen herkes motosiklet kullanarak tüm turistik alanları gezebilir. Turistik bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan şehir, farklı lokasyonlardaki yerler için araç kiralama ihtiyacı duyulmasına neden olur. Ziyaretçiler diledikleri aracı kiralayarak gezme işlemlerini keyifli hale getirir. Motosiklet, araba ve bisiklet şehirde kiralayarak kullanıma imkan sunan araçlardır. Bu araçlar ile turistler, diledikleri yere konforlu bir ulaşımdan yararlanır. Hızlı bir ulaşım imkanı veren araç kiralama, ekonomik olarak da oldukça tasarrufludur. Ziyaretçiler Adana’ya gitmeden önce online şekilde araç kiralama işlemini gerçekleştirebilir. Araç modellerini inceleyerek, kendi ihtiyaçlarına en uygun modeli bularak ulaşım hizmetinden yararlanabilirler. Bu nedenle araç kiralama oldukça pratik bir işlem olarak dikkat çeker.

Adana’ya Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Adana, turistik açıdan çok sayıda insan çeker. Gezginlerin Adana’ya gitmeden önce nerede konaklamaları gerektiğini, nereleri mutlaka gezmeleri gerektiği, nerede yemek yemeleri gerektiğini bilmeleri gerekir. Bu konulara dikkat edildiğinde Adana’da keyifli bir gezi geçirilmesi mümkündür. Adana iklimi dolayısı ile sene boyunca gidebilmek için uygun şehirlerden biridir. Adana’ya gitmek isteyenler her mevsimde keyifli bir tatil geçirebilir. Yaz mevsiminde gitmek sıcaklardan dolayı biraz zorlayıcı olabileceği için genellikle bahar aylarında seyahat tercih edilir. Bahar aylarında şehre gidildiğinde aşırı sıcaklara maruz kalmadan tatilin keyfine varılabilir.

Beş yıldızlı oteller de, küçük pansiyonlar da Adana içerisinde mevcuttur. Herkes şehir içinde kendi bütçesine ve konforuna uygun bir konaklama seçeneğine ulaşabilir. Bu nedenle konaklama fırsatları ziyaretçiler için son derece konforlu bir etkiye sahiptir. Dileyen herkes Adana’da keyifli bir tatil geçirebilir. Seyhan Nehri’ne bakan otel ve pansiyonlar ziyaretçiler için oldukça güzel manzaralara sahiptir. Bu nedenle lokasyon olarak nehir kıyısı tercihi yapılarak hoş manzaranın tadı çıkarılabilir. Otel ve yaşam fiyatları şehir içinde bütçeleri zorlamayacak şekildedir. Bu nedenle gitmeden önce herhangi bir tereddüt duyulmasına gerek yoktur. Her bütçeden insan, Adana’nın tarihi yerlerini gezerek lezzetli yemeklerinin tadını çıkarabilir.

Adana Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akdeniz’in en dikkat çekici şehirlerinden biri olan Adana, sunduğu geniş olanaklar ile bilinir. Restoranlar, konaklama ve ulaşım konusunda şehirde birçok alternatif bulunur. Dileyen herkes Adana’da keyifli bir tatil geçirerek şehrin avantajlarından yararlanabilir. Adana’ya gitmeden önce en çok merak edilen konulardan biri hava yolu hizmeti olup olmadığıdır. Şehirde bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı, ülkenin geniş bir kesiminden uçak seferine sahiptir. İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gün içerisinde birden çok sefer imkanı bulunur. Dileyen herkes istediği saatte uçak imkanından yararlanarak şehre ulaşım sağlayabilir. Taksi aracılığı ile havalimanından şehir merkezine ulaşım mümkündür. Adana uçak bileti gitmeden bir süre önce satın alındığında oldukça uygun fiyatlara bulunabilir. Bu nedenle gideceği tarih belli olan kişiler önceden bilet alarak tasarruflu bir bilet hizmetinden yararlanabilir.

Lezzetleri ile meşhur olan Adana hakkında nerede ne yenilmesi gerektiği sorusu da sık sık sorulur. Hasan Usta, Ciğerci Bedo, Ciğerci Şeyhmus, Şırdancı Bedo şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken restoranlar arasındadır. Et konusunda üstün bir lezzet kalitesi sunan şehir, kebap ve ciğer konusunda gelenleri lezzet şöleni ile karşılar. Bu nedenle çok sayıda insan bu lezzetleri tatmak için de Adana’yı tercih eder. Şehir hakkında merak edilen konulardan biri de gezilecek yerler ve etkilenliklerdir. Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Cami mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Portakal Çiçeği Festivali de kaçırılmaması gereken etkinlikler arasında yer alır.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis