Adana Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Ankara uçak biletleri

04 Eki 2023

05 Eki 2023

06 Eki 2023

07 Eki 2023

08 Eki 2023

Adana Ankara Uçak Bileti

Ankara; Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra 2019 yılı rakamlarına göre 5,5 milyonu aşan nüfusu, 5000 yıllık tarihi geçmişi ile pek çok ziyaretçinin iş ve tatil seyahatleri için sık sık geldiği bir şehirdir. Ankara büyükşehir statüsüyle sahip olduğu olanakları, hareketli yaşantısı, kültürel ve sanatsal aktiviteleri ile seyahatleriniz boyunca unutamayacağınız anılarınızda yer alacaktır. Siz de uçuş rotanızı Ankara’ya çevirerek başkentin tüm bu güzelliklerinden doyasıya faydalanabilirsiniz.

Uçak ile Adana’dan Ankara’ya Varış 

Adana Havalimanı, Yeşiloba, Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde olup Adana ve çevresinde bulunan Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim yerlerine ulaşım sağlayan uluslararası statüde bir sivil havalimanıdır. Adana’dan Ankara’ya uçak ile seyahat eden yolcular Balıkhisar Mahallesinde Özal Bulvarı, Akyurt adresinde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yaparlar. 

Adana’dan Ankara’ya Uçak Bileti

Uçak seyahati, yolcular için konforlu olmasının yanında sağladığı zaman tasarrufu ve güven ile en çok tercih edilen ulaşım şekli haline gelmiştir. Adana’dan Ankara’ya gitmek isteyen bir yolcu için en sorunsuz seyahat şekli alınacak bir Adana-Ankara uçak bileti ile olacaktır.

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Sakarya Nehrine akan Ankara Çayı’nın geçtiği ovanın doğu kesimindedir. Çubuk Ovası ise Ankara’nın çevresindeki verimli tarım arazileridir. Geçmişi Hattiler, Hititliler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Galata, Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna kadar uzanan Ankara şehri Kurtuluş Savaşı sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin başkenti olmuştur. Ankara en parlak zamanını yaşadığı Alaaddin Keykubat döneminde askeri alanda çok güçlenmiş olup pek çok cami ve medrese ile imar edilmiştir. Ankara'nın dünya şehirleri arasında 40 tane kardeş şehri bulunmaktadır. İzmir Caddesi üzerinde bulunan kardeş şehirlerle ilgili olan anıtı ziyaret edilebilir. 

Ankara’nın iklimi

Karasal iklime sahip Ankara’da kışlar soğuk, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Kışın bol kar yağışı alan şehirde ilkbahar aylarında yağmur yağışları gözlenir. Gece ve gündüz, yaz ile kış mevsimleri arasında değişken sıcaklık farkları bulunur. Temmuz ve Ağustos aylarında Ankara en sıcak günlerini yaşarken olurken en soğuk zamanları ise Ocak ve Şubat aylarında yaşanır.

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Ankara’nın gezilecek pek çok tarihi ve turistik mekanları bulunmaktadır. En başta Ankara’nın sembollerinden biri olan, başkentte en çok ziyaretçi akınına uğrayan ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yapılan anıt mezar Anıtkabir ve içindeki Kurtuluş Savaşı Müzesi, Kızılay Meydanı, Kocatepe Cami, Hacı Bayram Veli Türbesi, Cumhuriyet Müzesi, Ulus, Roma Hamamı, Botanik Parkı, Güven Park, Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Ankara’nın eski evleri ve ilginç sokaklarıyla ünlü İstiklal Marşımızın yazıldığı evin de bulunduğu Hamamönü, gevrek kurusuyla ünlü Beypazarı, Anadolu Medeniyetleri ve Rahmi Koç müzesi gibi turistik ve kültürel merkezleri ziyaret edebilirsiniz. Atakule ya da Ankara Kalesinden şehri panoramik olarak izleyebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmak isteyen ziyaretçiler yakın mesafelerde bulunan baraj, göller ve kaplıca merkezlerini ziyaret edebilir. Ankara’nın tarihi çarşılarını ziyaret etmek isterseniz Çıkrıkçılar Yokuşu, Bakırcılar Çarşısını, Aşağı Ayrancı Çarşısını gezebilirsiniz.

Ankara’nın Tarihi Dokusu 

Ankara çağlar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup şehrin her köşesinde bu medeniyetlerin bıraktığı izlere rastlamak mümkündür. Yakın geçmişimize ait Cumhuriyetimizin kurulma aşamalarına ev sahipliği yapan mekanlar da ziyaret edilecek tarihi yerler arasındadır.

Ankara’da Kültürel Etkinlikler 

Ankara; kültür mirasını günümüze kadar taşımayı başarmış bir kentimizdir. Anıtlar, kültürümüzü bugüne yansıtan tarihi evler, siyasi yaşamı konuk etmiş köşkler, büstler, tarihi çarşılar ile ziyaret edilecek mekanlar yanında sanatsal etkinlik, festivaller ve gösteriler ile kültürel zenginliğe katkıda bulunan bir şehirdir.

Ankara’da Konaklama Olanakları Nelerdir?

Ankara’da konaklama genellikle şehir merkezlerindeki otellerde yapılmaktadır. Zincir otellerin yanında 3-4-5 yıldızlı oteller hizmet vermektedir. Ayrıca kaplıca ve içmelerin bulunduğu şehirde her bütçeye uygun havuzlu lüks oteller bulunmaktadır. Yatak kapasitesi oldukça yüksektir.

Ankara’da Tadılması Gereken Lezzetler

Ankara’da her bütçeye uygun ve damak zevkinize hitap eden restoranları bulmanız mümkün. Kahvaltı etmeyi seviyorsanız Hamamönü’nde yer alan kahvaltıcıları ziyaret edebilirsiniz. Entekke Böreği, Yemlik Cacığı, Efelek Sarması, Bazlama Kebabı gibi Ankara ile özdeşleşmiş yiyecekler denk gelindiğinden mutlaka tadılmalıdır. Ayrıca Şibit Tatlısı, Öllüğün Körü, Mamak Kurabiyesi, Çubuk Turşu, İnceğiz Çorbası da bu lezzetlerin arasında yer alır. Ankara Tava, Beypazarı Güveci, Tamtak Tiridi gibi lezzetleri de denemeden geçmemek gerekir.

Ankara Ulaşım 

Esenboğa Havalimanı merkeze 28 kilometre uzaklıktadır. Uçağınızdan indikten sonra pek çok ulaşım aracını kullanarak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Havalimanından başlayıp şehirlerarası otobüs terminali AŞTİ’de son bulan seferi ile 24 saat hizmet veren 442 numaralı BelkoAir otobüsünü kullanabilirsiniz. Bu otobüs hattı ile havalimanından Kızılay'a yolculuk ortalama 45 - 50 dakika sürmektedir. Tüm toplu taşıma araçlarından yararlanmak için bir Ankakart sahibi olmanız ya da tek kullanımlık biletlerden satın almanız gereklidir.

Taksi 

Havalimanından taksi ile istenilen yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro

Metro hattının devreye girmesiyle havalimanı ulaşım seçenekleri çoğalacaktır.

Otobüs

Sadece havalimanı yolcularına hizmet veren şehir içinde belli güzergahları olan BelkoAir otobüsleri ve HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca tarifeli EGO şehir içi belediye otobüsleri ile kolayca istenilen semte ulaşım mümkündür. 

Tren

Otobüs firmaları ve belediye otobüslerini kısa mesafe kullanarak tren hatlarına ulaşım sağladıktan sonra tren ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Ankara’ya düzenli olarak seyahat eden yolcular daha önceden deneyimli olduklarından ilk olarak Ankara Esenboğa Havalimanında verilen araç kiralama hizmetinden yararlanmak isterler. Havalimanı içinde bulunan onlarca araç kiralama şirketlerinin fiyatlarını araştırıp içlerinden kendinize en uygun olanı kolaylıkla kiralayabilir, havalimanına indiğiniz andan itibaren kiraladığınız aracı teslim alabilirsiniz.

Adana Havalimanı Ulaşımı  

Adana şehir merkezinden havaalanına ulaşımda oldukça fazla alternatif bulunur. Havayolu şirketlerinin servisleri dışında belediye otobüsleri ve şirket otobüsleri devamlı hizmet vermektedir. En çok kullanılan ulaşım aracı taksidir. Havaalanı şehir merkezine yakın olduğundan yolcuların çoğu hazır durumda bekleyen taksilerle yaklaşık 15 dakika içinde şehir merkezine ulaşmaktadır.

Adana’dan Ankara’ya Uçuş Kaç Saat?

Havayolu şirketlerinin kendi belirledikleri uçuş stratejileri nedeniyle yolculuk süreleri değişkenlik gösterebilir. Yolcuların bu dururumu göz önüne alarak bilet tercihini buna göre yapmaları önerilir. Adana’dan Ankara’ya uçuş süresi genellikle 1 saat sürmektedir. Direkt uçuşlar hızlı ulaşım sağlar. Aktarmalı uçuşlarda süre uzar.

Adana Ankara Arası Kaç Kilometredir? 

Adana Ankara arası Tarsus Otoyolu/O-21 üzerinden yaklaşık 500 km’dir. Karayolunu tercih edecek yolcular 5-6 saat civarında Adana’dan Ankara’ya ulaşabilirler.

Adana’dan Ankara’ya Ye En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uçak biletlerinde fiyatlar bazı etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Buna rağmen her bütçeye uygun uçak bileti satın almak mümkündür. Havayolu şirketleri erken satın alınan biletler için çok avantajlı seçenekler sunmaktadır. Yolculuklarda uçuş sınıfı bilet fiyatını etkileyen bir diğer özelliktir. İki tercihten Business sınıf biletleri uçuşlarda daha konforlu yolculuk etmenizi ve lüks hizmet kalitesini sunar. Bu yüzden business sınıf uçuşlar ekonomi sınıfı uçuşlarına göre daha pahalıdır. Direkt ve aktarmalı uçuşlar da bilet fiyatlarını etkiler. Direkt uçuşlu ekonomi sınıfı biletler daha uygun fiyatlıdır.

img

Ankara Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

16 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Adana Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

25 °C

22 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
816,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.417,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.480,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.468,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis