Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Antalya, turizmin kalbi olarak bilinir. Ülkede en çok turist alan yerlerin başında gelen şehir, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Hem tarihi hem de turistik açıdan zengin olan Antalya, ülke içinden ve ülke dışından çok sayıda turistin ilgisini çeker. Bu nedenle şehirde konaklama ve ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Gelen turistlerin konforlu bir şekilde konaklayabilmesi için geliştirilen oteller geniş bir alternatife sahiptir. Şehre gelenler lezzet bakımından da oldukça geniş bir yelpaze ile karşılaşır. Birbirinden farklı yemekleri ile dikkat çeken Antalya, gelen ziyaretçiler için kusursuz bir lezzet haritası oluşturur.

Antik kentleri ve doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Antalya, gezilecek yerler bakımından oldukça oldukça zengindir. Turizmin kalbi olan şehir, doğası ve deniziyle yazın vazgeçilmez noktasıdır. Sahili ve eğlence merkezleri ile dikkat çeker. Turistik açıdan oldukça geniş imkanlar sunmasıyla bilinen Antalya, eğlence konusunda ziyaretçilerin beklentisini karşılar. Bu nedenle gelen ziyaretçiler kusursuz bir tatilin keyfini çıkarabilir. Akdeniz’de bulunan şehir, yazın oldukça yoğun ilgi görür. Doğası ile öne çıkan şehir, konaklama ve ulaşım anlamında da gelişmiş bir hizmet kalitesi sunar. Bu nedenle tatil yeri olarak Türkiye’de en çok tercih edilen şehir olarak bilinir. Kentteki insanların geçiminin büyük bir çoğunluğu turizmdir. Özellikle yazın sıklıkla tercih edilen şehir, doğa ve kültür turizmi açısından oldukça gelişmiş bir yerdir.

Adana’dan Antalya’ya Uçak Yolculuğu

En çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri olan uçak tüm dünyada en hızlı ulaşım aracıdır. Hava yolu ulaşımı ile dünyanın hemen her yerine erişmek mümkündür. Uçak ile istenen yere hızlı bir şekilde varma avantajından yararlanılır. Adana Antalya uçak bileti alan kişiler uçak yolculuğu ile oldukça hızlı bir ulaşım fırsatına erişir. Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında bulunan Adana ve Antalya arasında çok sayıda uçak seferi vardır. Yolcular kendilerine uygun bir sefer seçimi yaparak hızlı bir şekilde Antalya’ya ulaşım sağlar. Uçak yolculuğu için birçok şirketin olanaklarından yararlanmak mümkündür. Yolcular kendi seyahat saatlerine uygun bir sefer seçimi ile diledikleri saatte şehirde konaklayabilir.

Türkiye’nin turizm anlamında en çok dikkat çeken yeri olan Antalya’ya çok sayıda uçak seferi bulunur. Şehre yoğun bir talep olduğu için hava yolu şirketleri sefer olanaklarını geniş tutar. Yolcular istedikleri saatte ulaşım sağlayarak Antalya’da keyifli bir tatil geçirebilir. Adana ve Antalya arasında en çok tercih edilen yöntem uçak yolculuğudur. Yolcular kısa sürede şehre ulaşım sağlayabilmek için hava yolu ile pratik bir seyahat avantajını kullanabilir. Uçaklar oldukça konforlu bir ulaşım aracı olmasıyla öne çıkar. Koltuklardaki rahatlık seyahat sırasında alınan keyfi artırır. Uçak yolculuğu seçimi yapan kişiler, Adana’dan konforlu bir şekilde Antalya’ya ulaşarak anında şehrin sınırsız olanaklarından yararlanmaya başlar. Bu iki şehir arasında yapılabilecek en kaliteli yolculuk biçimi uçak yolculuğu olarak dikkat çeker.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Kaleiçi: Antalya’nın en dikkat çekici yerlerinden biri olan Kaleiçi, Muratpaşa ilçesindedir. Tarihi evlerin bulunduğu bölge, nostaljik bir havaya sahiptir. Bu bölge sadece tarihiyle değil, bölgedeki insanların yaşayış biçimiyle de dikkat çeker. Bölgede yaşayan insanların gelenek ve göreneklerini incelemek için oldukça uygun bir yerdir. Mimari olarak dikkat çeken Kaleiçi, bölgeye gelen kişiler için oldukça keyifli bir noktadır.

Olympos Antik Kenti: Tarihsel olarak oldukça zengin bir şehir olan Antalya’ya gelenler Olympos Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelidir. Tanrı kent olarak da adlandırılan bölge, tarihsel bir öneme sahiptir. Kaptan Eudomos lahdi bu antik kent içerisinde bulunur. Bu bölgeye gelen kişilerin aynı zamanda Olimpos Plajı’nı ziyaret etmeleri de önerilir.

Side Antik Kenti: M.Ö. 8. yüzyıla dayanan geçmişi ile şehrin en önemli antik kentleri arasında yer alır. Antik kentten bugüne birçok kalıntı kalmıştır. Müzeler, kent kapısı, evleri, tapınakları, tiyatrosu ve hamamları ile dikkat çeker. Gelen ziyaretçiler tarihsel anlamda büyük bir doyuma ulaşır.

Aziz Nikolas Müzesi: Noel Baba olarak da bilinen müze, geniş bir tarihi birikime sahiptir. Kültür turizmi yapmak isteyenler bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelidir.

Antalya Arkeoloji Müzesi: 1922 senesinde Süleyman Fikri Erten tarafından yaptırılmıştır. Paleolitik Çağ döneminden Roma Devri’ne kadar olan süre içerisindeki eserlere yer verilmektedir. Arkeolojik açıdan oldukça zengin bir birikim sunan müze, geniş bir koleksiyona sahiptir. İçerisinde imparator heykelleri, mozaikler, sikkeler, ikonalar ve etnografya eserleri yer almaktadır.

Konyaaltı Plajı: Antalya’da doğal güzelliği ile dikkat çeken Konyaaltı Plajı, keyifli zaman geçirmek için en güzel noktalardan biridir. 1,5 km uzunluğa sahip olan plaj, turistler tarafından en çok ilgi gören yerler arasındadır. Su sporu aktiviteleri yapmak plaj içerisinde mümkündür. Denize girmek ve güneşlenmek isteyen ziyaretçiler için oldukça uygun bir yerdir.

Kleopatra Plajı: Alanya bölgesine bağlı olan plaj, 2 km uzunluğunda bir alandır. Kum, güneş, deniz tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biridir. Alanya Kalesi manzarası bulunan plaj, büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Temiz bir denize sahip olmasıyla turistler tarafından büyük beğeni kazanır.

Alara Han Kalesi: Şehirdeki en önemli tarihi yerlerden biri olan Alara Han Kalesi, Selçuklu Hükümdarı I. Alaaddin Keykubat’ın özel isteği üzerine yaptırılmıştır. Tarihi yapılardan hoşlanan kişilerin mutlaka ziyaret etmesi önerilen kale, Alanya’ya 40 km uzaklıktadır.

Tarihi Saat Kulesi: Şehrin simgesi haline gelen saat kulesi, kalın beşgen bir burç üzerine inşa edilmiştir. Kulenin hangi dönemde ve kim tarafından yaptırıldığı kesin olarak bilinmemektedir. Kulenin dört tarafında da saat bulunmaktadır ve görkemli bir görüntüye sahiptir. 14 metre yüksekliğinde olan yapı, şehrin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Antalya’da Tadılması Gereken Lezzetler

Cive Yemeği: Antalya’da mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında olan cive yemeği; bulgur, domates, soğan, fesleğen, pirinç ve sarımsağın bir araya getirilmesiyle elde edilir. Antalyalılar tarafından çok sevilen bu lezzet, cacık ve yufka eşliğinde tüketilebilir. Yaz yemeği olarak dikkat çeken tarif, oldukça ferah bir lezzet yaratır. Bu nedenle özellikle yazın tüketilmesi önerilir.

Aksu Tahinli Piyaz ve Köftesi: Antalya ile özdeşleşen en önemli lezzet tahinli piyaz olarak dikkat çeker. Diğer piyazlardan farklı bir hazırlanışa sahip olan Antalya piyazı, özel tahin sosu eklenerek yapılır. Antalyalılar tahini birçok lezzet içerisinde kullanarak farklı bir tada ulaşır. Piyaz da bu tariflerden en önemlisi olarak dikkat çeker. Aksu’ya özgü olan köfte de bu piyaza eşlik edebilecek en önemli lezzettir. Köftesi ile meşhur olan Aksu, ziyaretçiler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Hibeş: Antalya’nın en meşhur mezesi olan hibeş, oldukça lezzetli bir tada sahiptir. Sarımsak, zeytinyağı, tahin, limon suyu, kimyon ve kırmızı toz biberin bir araya getirilmesinden elde edilir. Oldukça hoş bir aromaya sahip olan meze damakta şölen yaratır. Bu meze genellikle midye eşliğinde tüketilmektedir.

Toros Salatası: Salatada da üstün bir lezzet sunan Antalya, Toros salatası ile meşhurdur. İçerisinde birçok şifalı sebzeye yer veren tarif, şehirde denenmesi gereken tatlar arasındadır. Soğan, domates, roka, nane, maydanoz, sumak, nar ekşisi ve cevizden oluşur. Oldukça serinletici bir lezzet olarak dikkat çeker. Bu tarif aynı zamanda köz patlıcan eklenerek de taçlandırılabilir.

Yörük Kebabı: Yörük kültürü bakımından yoğun bir bölge olan Antalya’da bazı yemek kültürleri de bulunmaktadır. Yörük kebabı bu yemeklerin en başında gelen lezzettir. Sebze ve etten oluşan kebap, özel bir sos eşliğinde servis edilir. İçerisinde eriştenin de bulunduğu yemek, oldukça doyurucu bir etkiye sahiptir.

Gülüklü Çorba: Nohut, tavuk parçaları, küçük köfteler ve kesilmiş hamurlardan oluşan çorba, oldukça lezzetli yemeklerden biridir. Bu çorba çeşidinde hem yoğurtlu hem de domatesli seçenekler bulunmaktadır. Herkes kendi damak zevkine uygun bir çorba aromasından yararlanabilir. Bu çorba genellikle ev yemekleri yapan lokanta ve restoranlarda bulunabilir.

Tahinli Pide: Tatlı sevenlerin kaçırmaması gereken bir lezzet olan tahinli pide, şehrin hemen her yerinde bulunur. Yoğun tahin aromasının hissedildiği hamur işi, özellikle pastanelerden rahatlıkla satın alınabilir.

Yanık Dondurma: Antalya’nın en ünlü lezzetlerinden biri olan yanık dondurma, şehirde mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden biridir. Yaz turizminin yoğun geçtiği şehirde, çok fazla dondurmacı seçeneği bulunur. Bu dondurmacılarda en fazla rastlanan lezzet yanık dondurmadır. Farklı bir lezzete sahip olan bu tarif, Korkuteli ilçesine özeldir. Yanık tat aroması alınan tarif yazın serinletici bir etki yaratır. Şehre özel bir tatlı denemek isteyenler için ideal bir tat kalitesi sunar.

Antalya’da Ulaşım

Turistik açıdan oldukça gelişmiş olan Antalya, ulaşım konusunda geniş bir imkana sahiptir. Şehre gelen ziyaretçiler, bu olanaklardan yararlanarak istedikleri yere ulaşım sağlayabilir. Kolay bir ulaşım ağı olan şehir, birçok alternatife sahiptir. Halk otobüsü, deniz otobüsü, tramvay ve taksiler en sık kullanılan ulaşım araçlarıdır. Belediye otobüsleri şehirde geniş bir rota imkanına sahiptir. Özellikle şehir merkezinde en sık kullanılan toplu taşıma araçlarından biridir. Tramvaylar da duraklar incelenerek kolay bir ulaşım aracı olarak kullanım için uygundur. Şehrin hemen hemen her noktasında bulunan taksiler, anında ulaşım için tercih edilen yöntemlerden biridir. Turistler için oldukça keyifli olan deniz otobüsleri, ulaşımda kullanılabilecek seçenekler arasındadır.

Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Belediye otobüsleri kullanılarak havaalanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Birkaç tane otobüs seçeneği bulunmaktadır. Yolcular gidecekleri rotaya uygun seçim yaparak kolaylıkla ulaşım sağlayabilir. Tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise taksidir. Havaalanında sürekli olarak bekleyen taksiler anında hizmet sunmaktadır. Özel hava yolu şirketlerine bağlı olan servisler de şehir merkezi yönüne hizmet vermektedir. Bu özel servisler aracılığı ile gidilmek istenen noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirde tercih edilebilecek yöntemlerden biri de araç kiralamadır. İsteyen kişiler online şekilde araç kiralayarak diledikleri yere ulaşım fırsatından yararlanabilir. Toplu taşımadan hoşlanmayan kişiler için en çok önerilen hizmet, araç kiralamadır.

Adana’dan Antalya’ya Uçak Yolculuğu Ne Kadar Sürmektedir?

Uçak endüstrisinde yaşanan gelişmelerden sonra en çok tercih edilen ulaşım yönteminin hava yolu olduğu gözlemlenebilir. Oldukça konforlu ve hızlı hizmet sunan uçaklar, pratik bir ulaşım vadeder. Bu nedenle ülkeler arasında ve şehirler arasında en çok tercih edilen ulaşım biçimi olarak dikkat çeker. Adana ve Antalya arasında ulaşımda da çok sık kullanılan uçak yolculuğu, oldukça kısa bir zamanda istenen noktaya varılmasını sağlar. Adana Antalya uçak bileti alarak yolcular 35 dakikada ulaşım imkanından yararlanır. Zaman bakımından oldukça ideal bir kolaylık sağlayan uçaklar, çoğu zaman aynı saat içerisinde istenen noktaya varılmasına imkan verir. Bu sayede kullanıcılar seyahat süresinde geçirecekleri süreyi şehirde gezerek harcayabilir.

Uçak seferlerinde seyahat süresi hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Özellikle kış aylarında yaşanan bazı olumsuz hava koşulları seyahat süresini uzatabilmektedir. Olumsuz hava koşulları uçuşlarda rötar yaşanmasına sebep olabilir. Uçuşlarda yolculuk süresi hava yolu şirketlerine göre de değişiklik göstermektedir. Bazı hava yolu şirketlerinde yolculuklar daha kısa sürerken bazı şirketlerde ise daha uzun zaman alabilir. Uçuş seferlerinde direkt ve aktarmalı yolculuk imkanları bulunmaktadır. Direkt uçuşlar iki şehir arasında doğrudan uçuş ile seyahat edilmesini sağlar. Direkt olmayan uçuşlar ise başka şehirler üzerinden aktarma yapılması ile tamamlanır. Aktarmalı uçuşlar direkt uçuşlara göre daha uzun sürmektedir. Bu nedenle kullanıcılar genellikle direkt uçuş seferlerini seçerek hızlı yolculuk avantajından yararlanır.

Neden Adana’dan Antalya’ya Uçak Yolculuğu Yapmalısınız?

Dünya üzerinde en çok tercih edilen seyahat yöntemi hava yolu olarak bilinir. Hava yolu ile ulaşım son derece kolaydır. Hızlı ve konforlu ulaşım fırsatından yararlanmak isteyen kişiler, Adana ve Antalya yolculuğunda uçakla ulaşımı tercih eder. Aynı saat içerisinde ulaşım imkanı veren uçaklar oldukça pratik bir tercihtir. Bu nedenle hemen herkes tarafından kullanılır. Uçaklar konfor bakımından da oldukça üstün bir performans sunar. Koltuk dizaynları bakımından oldukça gelişmiş olan uçaklar seyahat sırasında rahat bir deneyim vadeder. Keyifli bir uçuş deneyimi geçirmek isteyen kişiler, hava yolu tercihi yaparak kusursuz bir yolculuk imkanından yararlanabilir.

Uçakların tercih edilmesinin bir diğer sebebi de güvenli bir ulaşım imkanı sağlamasıdır. Son derece gelişmiş olan uçak sanayii yolculara gelişmiş ve ayrıcalıklı bir hizmet kalitesi sunar. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte geliştirilen uçaklar yolcular için can güvenliğini zirveye taşır. Bu sayede yolcular gönül rahatlığı ile hava yolunu tercih edebilir. Uçaklar servis bakımından da oldukça ileri bir hizmet kalitesi sunar. Özel yemeklere yer verilen menüler yolculuk sırasında keyifli bir öğün geçirme fırsatı verir. Uçak yolculuklarının bir diğer avantajlı yanı da bagaj hakkıdır. Ekstra bagaj hakkı veren hava yolu şirketleri dilediğiniz eşyayı yanınıza almanızı sağlar. Bu nedenle uçak ile seyahat etmek son derece mantıklıdır. Dileyen herkes Adana Antalya uçak bileti satın alarak hızlı, konforlu ve güvenli bir seyahat deneyiminden yararlanabilir.

Adana’dan Antalya’ya Uçak Bileti Ne Kadardır?

Adana ve Antalya arasında uçak bileti fiyatları bazı etkenlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Bu etkenlerin en başında biletin satın alınma zamanı gelir. Seyahatten uzun süre önce alınan biletler oldukça uygun fiyatlardan yararlanma fırsatı sunar. Bu nedenle genellikle seyahat zamanı belli olur olmaz bilet satın alınması önerilir. Bilet fiyatlarını etkileyen bir diğer etken, uçuşun direkt ya da aktarmalı oluşudur. Direkt uçuş olanakları aktarmalı olan uçuşlara göre daha uygun fiyatlar sunar. Uçuş fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise hava yolu şirketleridir. Her şirket kendi fiyat politikasını belirlediği için buna uygun bir değişim gözlemlenebilir.

Bagaj kapasitesi her hava yolu şirketinde verilen bir haktır. Bagaj kapasitesi için verilen rakamın üstüne çıkıldığında fiyatta artış görülmektedir. Ekstra bagaj kapasitesi ile yolcular istedikleri kadar yük taşıma hakkına erişebilir. Uçuş sınıfı bilet fiyatını etkileyen diğer bir unsurdur. Uçaklarda business ve ekonomi sınıfları bulunmaktadır. Herkes kendi konforuna uygun bir uçuş sınıfı seçme özgürlüğüne sahiptir. Business class, ekonomi sınıfına göre daha lüks ve konforlu bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle business class bilet fiyatları ekonomi sınıfına göre daha yüksektir. Hemen herkesin bütçesine göre uçak bileti bulması mümkündür. Adana Antalya uçak bileti satın alan kişiler kendi bütçelerine hitap eden bilet fiyatlarından yararlanabilir. Fiyatı etkileyen unsurlar incelenerek avantajlı bilet olanaklarından yararlanmak mümkündür.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis