Adana Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Antalya uçak biletleri

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

1.050,51TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

Adana Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük 5.ili olan Antalya Akdeniz bölgesinde yer alır. Isparta, Mersin ve Konya gibi illere komşu olan Antalya doğal ve tarihi güzelliklere sahiptir. Turizmin başkenti olarak anılan Antalya’yı yılda milyonlarca yerli ve yabancı turist ziyaret eder. Antalya özellikle yaz aylarında geçiminin birçoğunu turizmden kazanır. Turizme sağladığı katkılardan dolayı Antalya çeşitli ödüllerin de sahibi olmuştur. 

Ticaret bakımından en aktif kullanılan illerimizden biridir. Limanları üzerinden çeşitli ülkelere ihracat sağlanmaktadır. Aynı şekilde ithal birçok ürün burada yer alan limanlara getirilip Türkiye’nin birçok noktasına sevk edilir. Antalya ziyaretleri sadece turistik gezi değil aynı zamanda iş gezileri de olmaktadır. Antalya özellikle tahıl üretimi bakımından Türkiye için oldukça önemlidir. Verimli topraklara sahip olan Antalya’da çeşitli tahıl ürünleri yetiştirilir. 

Antalya’da bulunan önemli kanyonlar ve vadiler sayesinde burada çeşitli spor müsabakaları gerçekleştirilmekte aynı zamanda birçok sporcuya da ev sahipliği yapılmaktadır. Rafting, dağ paraşütü sporları yaygın olarak Antalya’da gerçekleşmektedir. Aynı zamanda en çok kamp yapılan illerimizden biridir. 

Antalya’da bulanan çeşitli hastaneler ve yapılan önemli operasyonlarla bu ilimizde sağlık turizmi de oldukça gelişmiştir. Ayrıca çeşitli yer altı kaynakları sayesinde kükürt havuzları yer almaktadır. Sağlık açısından son derece faydalı olan bu havuzlara yerli ve yabancı turist gelmektedir. 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya denilince akla ilk gelen Kaleiçi semtidir. Kaleiçi içerisinde yer alan Tarihi Saat Kulesi bütün ihtişamıyla hala yerini korumaktadır. Kaleiçi Antalya’nın en çok ziyaret edilen yeridir. Tarihi dokuların ve denizin harmanlandığı bu bölge oldukça gözdedir. Kaleiçi içerisinde çeşitli hediyelik eşya mağazaları da yer alır. Bu mağazalardan Antalya’ya özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz. 

Manavgat şelalesi Antalya’nın simgeleri arasındadır. 3 metre yükseklikten akan Manavgat Şelalesi ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Şelaledeki suyun akışı adeta bir müzik notası oluşturup ziyaretçilere huzurlu bir zaman yaratmaktadır. Manavgat Şelalesi Antalya ilinin en çok ziyaretçi akınına uğrayan önemli noktalarından biridir. 

Düden Şelalesi en az Manavgat Şelalesi kadar ilgi gören yerlerden biridir. 50 metreyi bulan yükseklikten akan şelale özellikle doğa ile iç içe olunca muhteşem olaylara sebep olmaktadır. Buraya çeşitli ülkelerden gelen turistlerin fotoğraf makinesinde mutlaka Düden Şelalesinin görseli yer almaktadır. 

Falezleriyle ünlü olan Antalya’da ayrıca çok fazla da plaj yer almaktadır. Bu plajların başında en ünlü olanı Kaputaş plajıdır. Türkiye’nin en temiz deniz suyunun yer aldığı alanlardan biridir. Mavinin harika tonuna sahip olan Kaputaş plajı yolun çok altında kalmaktadır. Buraya ulaşmak için merdivenlerden aşağıya inilmesi gerekir. Konyaaltı, Lara, Gökliman, İnceboğaz, Adrasan, Kleopatra Plajları da yine en çok tercih edilen plajlardan biridir.

Müzeler de gezilecek yerler arasında en popüler olan mekanlardan biridir. Tarihi eserlerin yer aldığı müzelerin yanı sıra Oyuncak Müzesi de oldukça ilgi gören müzelerden biridir. Müze içerisinde binlerce oyuncak yer almaktadır. Birçok turist Oyuncak Müzesini ziyaret etmek için çeşitli illerden Antalya’ya gelmektedir. 

Mağaralar bakımından da zengin olan Antalya’da birbirinden önemli Mağaralar yer alır. Bunlar arsında en dikkat çekeni ise Kocain Mağarasıdır. Bu mağaranın en büyük özelliği Türkiye’nin en geniş ağzına sahip mağarası olmasıdır. Bu mağaranın diğer bir özelliği tek parça halinde olmasıdır. Gezilmesi gereken diğer mağaraları ise Konyaaltı Mağarası, Papazkaya Mağarası, Altınbeşik Mağaradır. 

Antalya’nın Tarihi

Antalya’nın tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Yapılan arkeoloji kazılarında birçok medeniyete ait kalıntılara rastlanmıştır. Antalya’nın her köşesinde tarihi eser görmek mümkündür. Antalya da yer alan tarihi amfiler yıl içerisinden birçok turist tarafından ziyaret edilir. Zaman içerisinde birçok ad ile adlandıran Antalya şimdiki adını Cumhuriyet döneminde almıştır. Antalya aynı zamanda Osmanlı döneminde dönemin en önemli sancaklarından bir tanesidir. Roma ve Bizans döneminden sonra Selçukluların himayesine girmiş günümüze kadar gelen süreçte Türk toprakları himayesinde olmuştur. Siz de Antalya ziyaretinizde birçok tarihi eserde farklı kültürlere ait izlerle karşılaşacaksınız. 

Antalya’da Kültürel Etkinlikler

Antalya kültürel etkinlik denilince akla ilk gelen Antalya Festivalidir. Antalya Festivali büyük bir coşku ile her yıl ortalama 18 gün süren bir etkinlikle gerçekleşir. Çeşitli sanatçılar bu festivalde yer alır. Ünlü akının sağlandığı bu festivale yerli ve yabancı turist tarafından büyük bir ilgi vardır. Antalya aynı zamanda milli bayramlarda özel etkinlikler düzenlemektedir. 

Antalya’da Konaklama

Antalya’da konaklama imkanları oldukça zengindir. Butik otel, pansiyon, apart, kiralık ev, kiralık villa, yıldızlı oteller ve kamp alanları oldukça yaygındır. Size uygun olan seçeneklerden bir tanesini seçerek Antalya’da rahatlıkla konaklayabilirsiniz. 

Antalya Lezzetleri

Lezzetleri ile turistlerin damaklarında hoş bir anı bırakan Antalya yemek kültürü bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Antalya döneri oldukça ünlüdür. Antalya’ya gelen her birey mutlaka nefis Antalya dönerini tatması gerekir. Turunç Reçeli Antalya’nın en güzel lezzetlerinden biridir. Bununla beraber deniz mahsulleri ile yapılan yemekler Antalya’da oldukça popülerdir. Çeşitli deniz mahsulleri ile yapılan lezzetler ağızda hoş bir tat bırakmaktadır. 

Antalya’da Ulaşım

Antalya’da ulaşım deniz, demir ve karayoluyla gerçekleşmektedir. Antalya Havalimanında inen misafirler belediyeye ait ulaşım olanaklarından yararlanarak şehrin belirli noktalarına gidişlerini gerçekleştirebilir. Yalnız bunun için Antalya karta sahip olunması gereklidir. Havalimanın çevresinde çeşitli taksi durakları yer alır. Bu taksileri kullanarak Antalya’nın çeşitli noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’nın ilçeler arası seyahatinizi çeşitli teknelerle sağlayabilir güzel bir deniz manzarası eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Aynı şekilde tur şirketlerine bağlı araçlarla Antalya’yı gezebilirsiniz. Vip araç kiralama en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerindendir. Konforu seven turistler genellikle Vip araçları tercih etmektedir. 

Adana Havalimanına Ulaşım Olanakları

Adana Havalimanı şehrin merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. Merkez ilçesinde bulunan belirli duraklardan Adana Havalimanına ulaşım sağlanabilmektedir. Adana merkeze yakın olmasından dolayı taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana ilçesinden gelen bireylerin önce Adana otogarına ya da Adana küçük otogara gelmesi gereklidir.

Adana’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Adana Antalya arası uçuş aktarma yerine göre değişkenlik gösterir. Bazı uçuşlar İstanbul ve Ankara aktarmalı gerçekleşebilir. Bu durum uçuş saatlerinin artmasına sebep olur. Aktarmasız uçuşlarda Adana’dan Antalya’ya uçuş 1 saat 10 dakikadır. 

Adana Antalya Arası Kaç Kilometre?

Adana Antalya arası kilometre farkı gidilen ulaşım yöntemine göre değişkenlik gösterir. Eğer karayolu kullanılarak gidilecekse Adana Antalya arası 611 km’dir. Uçak aracılığı ile gidilecekse uçuş mesafesi 411 km’dir. 

Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’yı ziyaret etmek isteyen bireyler erken rezervasyon imkanlarından yararlanabilir. Uçak biletlerinde erken rezervasyon çoğunlukla daha hesaplı olmaktadır. Birçok firma yılın belirli dönemlerinde düzenli olarak kampanyalar yürüterek uygun fiyata uçak bileti almanızı sağlar. Kampanya takibinde bulunarak siz de Antalya’ya en uygun uçak biletini alabilirsiniz. 

Antalya’da İklim Nasıldır?

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya buraya ait iklim özelliklerinin hepsini taşımaktadır. Kış aylarında Antalya genellikle yağışlı ve ılıktır. Yaz aylarında ise sıcak bir iklime sahiptir. Bu iklim özellikleri Antalya’nın çeşitli avantajlara sahip olmasını sağlar. 

adana_antalya

Antalya Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

16 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Adana Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

17 °C

16 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.329,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.452,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis