Adana Balıkesir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Balıkesir uçak biletleri

24 Eyl 2023

25 Eyl 2023

26 Eyl 2023

27 Eyl 2023

28 Eyl 2023

Adana Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Marmara bölgesinde bulunan Balıkesir hem iç deniz Marmara Denizi hem de Ege Denizine sahili bulunan ve özellikle yaz aylarında turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında yer alır. Dağ sporundan sualtı sporlarına, tarihi mekan ziyaretlerinden deniz kenarında güneşlenmeye, akşamları deniz kenarında dost ve arkadaşlarla yenen yemeklere kadar günün her saati ister aktivite ister dinlence olsun, mutlaka zevkli anların mekanları size Balıkesir’i unutulmaz yapacaktır.

Ülkemizde havadaki oksijen oranının en yüksek olduğu yer olan yeşil doğasıyla “Kaz Dağları” tüm il ve ilçelerin havasının da bol oksijenli ve kaliteli olmasını sağlar. Hayvancılığın ve hayvansal ürünlerin neredeyse marka olduğu şehir, konaklayan veya transit geçiş yolcuların satın almaktan en çok hoşlandıkları yiyecekler hayvansal ürünlerdir.

Çok şanslı bir şehirdir; yeni yapıların yanında eskiden kalma yapılar hala ayakta ve çoğu restore edilerek kullanıma devam etmektedir. Eski taş evleri, eski fabrikaları, kıyı kesimlerindeki liman depoları, tren garları hepsi geçmişten hikayeler anlatan ve görenleri mest eden zamana ve tüm olumsuzluklara meydan okumanın yaşayan kanıtıdır. Halkı modern, okur yazarlık oranı yüksek, misafirperver ve güler yüzlüdür. 

Balıkesir’de Gezilebilecek Yerler

Balıkesir ile Çanakkale arasında yer alan Kaz Dağları mitolojik adıyla “İda Dağları” muhteşem temiz havası, biyolojik çeşitliliği ile yaz kış yeli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Türkiye’nin en büyük milli parkıdır, bitki örtüsü, meyve ağaçlarının bolluğu ve bereketi, tabiat ananın bahşettiği güzelliklerle, Kaz Dağlarında bulunduğunuz sürece ruhunuz ve bedeniniz inanılmaz dinlenir ve huzur bulur. Temiz havanın etkisiyle kendinizi yaşlanmaz hissedebilirsiniz. Sizi stresten, kötü düşünce ve kötü enerjiden uzaklaştırma etkisine inanamazsınız. 

Çanakkale kahramanı Koca Seyit Onbaşının anıt mezarı Havran’ın Koca Seyit Köyündedir. Savaşın seyrini değiştiren kahramanlarımızdan olan Koca Seyit ve silah arkadaşlarının yaşamlarına dokunabilmek ve ruhlarına dua okumak, müzesini gezmek inanın sizi 1918’e küçük bir yolculuğa çıkaracaktır.

Her akşam güneş batar ama “Şeytan Sofrası”nda farklı batar. Gün batımında mutlaka termosa koyacağınız sıcak bir çay veya istediğiniz herhangi bir içecekle, yanınızda sevdiğinizle, sahilden yüksekte Ayvalık adaları ve Midilli adasına hakim volkanik kayalık bir tepeden manzara ve güneşin deniz ile dansına, oluşturduğu grup görüntüsüne hayran olacaksınız. Ayvalık merkezine 8 km uzaklıkta bulunan ve şeytanın ayak izi olduğuna inanılan ve ziyaretçilerinin madeni para atarak dilekte bulunduğu eşsiz manzarası ile insanı büyüleyen doğa harikalarımızdan bir yerdir.

Ege Denizi’nin dördüncü büyük adası ve köprü ile bağlantısı olan tek ada olan Cunda Adası eski Rum Evleri ile zengin bir tarihi yaşam alanıdır ve yoğun bir turist misafir etme kapasitesi vardır. Taş evleri ve leziz deniz mahsulleri ve mezeleri ile meşhur restoranlarıyla, berrak ter temiz denizi ile güzel anlar biriktirenleri kendine çağırır. Cunda Adasında bulunan Rahmi Koç müzesi bünyesinde bulunan tarihi eserlerle ve restorasyonu ile ön plana çıkan binasıyla sizi başka zamanlara taşıyacaktır. Ziyaret saatleri 10:00 ile 17:00 saatleri arasındadır.

Açık hava müzesi olarak literatüre girmiş olan Antandros Antik Kenti, Balıkesir’i ziyaret etmek isteyen kültür turizmine düşkün kişilere zengin ve geniş alana yayılmış tarihi yapılarıyla kucak açmaktadır. Edremit ve Altınoluk bölgesinde olan antik kent sizi farklı kültürel miraslara tanık olmanızı sağlayacaktır.

Paşa Limanı Adası; Osmanlı döneminde deniz seferleri öncesinde hazırlık merkezi olarak kullanıldığı için o dönemden kalma birçok tarihsel yapıya sahiptir. Yaz ayları nüfusunun on katından fazla hacme ulaşan kent, yerel halkla ve turistle canlanmaktadır.

Orta Asya’dan Anadolu’ya göç etmiş Türk boylarının Şamanizm kültür inançları ve kültür varlıklarının sergilendiği Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi olan “Tahtakuşlar Etnografya Müzesi” Unesco ödüllüdür. 1991 yılında emekli öğretmen Alibey Kudar tarafından kendi köyünde kurduğu müze; Türk boylarının giyim, el aletleri, ev eşyaları gibi günlük yaşamdan zengin bir koleksiyonu içinde barındırıyor. 

Su altı sporlarına meraklı ve tüplü dalış için yeterlilik belgeniz varsa dünyada sadece İtalya’nın Portofino ve Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan “Kırmızı Mercan” su altı canlılarını görmelisiniz. Kırmızı mercanlar 30 metreden sonra başladığı için en az 2 yıldız eğitim belgeniz olmak zorunda ve deneyimli dalış rehberi ile dalmanız bu tehlikeli olabilecek dalış için çok önem arz ediyor. 

Balıkesir’de Kültürel Etkinlikler

İlk ve tek kadın temalı tiyatro festivali “Kadın Oyunları Festivali” mart ayı içinde değişik tiyatro oyunları ile Ayvalık ve Bandırma ilçelerinde düzenlenmektedir. Mart ayında Balıkesir’e ziyaret planınız var ise planlarınıza bu tiyatro festivalini de ekleyebilirsiniz. Festival farklı tarihlerde Ankara ve Antalya’da da gerçekleşmektedir.

Haziran aylarında Kahvaltı festivali, hayvancılık, zeytincilik ve tarımla uğraşan yöre halkının leziz ürünlerini tatmanın en eğlenceli yolu olabilir. Belki kim bilir farklı bir ticaret işine girmenize de vesile olabilir.

Ağustos ayı Kitap fuarı, Ayvalık Müzik festivali, Zeytinli Rock Festivali ile çok hareketli geçmektedir. Her iki müzik festivali içinde önceden yer ayırtma fırsatını değerlendirebilirsiniz. 

Balıkesir’de Konaklama

Balıkesir hem Marmara Denizine hem de Ege Denizine kıyısı olan turizm cenneti bir şehirdir. Bu sebeple oteller, moteller ve pansiyonlar açısından çok farklı ve her bütçeye uygun alternatifleri sunar. Aylık veya haftalık dönemlerle kiralık evlerde bulabilirsiniz. Özellikle kıyı kesimlerde restore edilmiş tarihi yapılarda konaklama imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

Balıkesir Lezzetleri

Zeytin yağlıların ve etli yemeklerin ön plana çıktığı yöresel yemeklerin yanında tost çeşitleri ile kahvaltı sofralarını şölene çevirir.

Genellikle kaburga eti ve pirinçle yapılan “Sura Yemeği” sadece 6 malzeme ile yapılması ile ünlüdür ve yöre lezzetinin ilk sırasında yer alır. Peynirli patlıcan, Edremit köftesi, Susurluk ayranı, Ayvalık tostu, Balıkesir mantısı akla gelen en önemli yöresel tatlardır ve bu isimleri ile ülke çapında menü listelerine girmeyi başarmışlardır.

Balıkesir’de Ulaşım

Balıkesir Belediyesi uçuş saatlerine göre planlanmış toplu taşıma araçları ile Balıkesir merkezi ve ilçelerine 15 farklı noktasına ulaşılmasını sağlıyor. Bu toplu taşıma hizmeti karşılıklı olarak yapılmakta. Bu toplu taşıma hizmetinden yararlanmak için ister tek veya iki kullanımlık akıllı kart kullanabileceğiniz gibi, Balıkesir’de bulunduğunuz sürece kullanmak için “Balkart” elektronik biniş kartı da alabilirsiniz. Balıkesir Belediye’si web sitesinden istasyon noktalarını öğrenebilirsiniz.

Hava alanından istediğiniz merkezlere taksi ile de gidebilirsiniz. Araba kiralamak istiyorsanız, uçuş planınıza göre önceden kiralama işlemlerinizi yapmanız önerilir.

Şehir merkezi ve ilçeler arası minibüs seferleri gün içinde devamlı ve karşılıklı olarak yapılmaktadır. Yaz dönemlerinde bu hizmet saatleri daha geç saatlere kadar devam edebilmektedir. Gittiğiniz yerden dönüş için de minibüs kullanmayı düşünüyorsanız, lütfen şoföre dönüş saatinizde hizmetin olup olmadığını sorun ki mağduriyet yaşamayın.

Balıkesir’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Balıkesir’e uçuş sıklığı mevsimsel olarak değişiklikler göstermektedir. Önceden uçuş gün ve saatlerine uygun plan yapmanız ve tüm uçuş alternatiflerini topluca görebilmeniz için Hepsiburada Seyahat uygulamasından yararlanabilirsiniz. 

Balıkesir’de İklim Nasıldır?

Balıkesir şehri Marmara bölgesinde yer alsa da ilçelerinin bir bölümü Ege Denizine sahili olan ilçeler olduğundan her iki bölgenin de iklim özelliklerini yaşamaktadır. Yazları sıcak ve rutubet oranı biraz yüksektir, kışın yağışlı ve serindir. Ama genel olarak ılıman iklim özelliklerindedir.

img

Balıkesir Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Adana Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

22 °C

20 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
621,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
816,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.417,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.480,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.468,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.531,85TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis