Adana Bodrum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Muğla uçak biletleri

21 Şub 2024

22 Şub 2024

23 Şub 2024

24 Şub 2024

25 Şub 2024

Adana Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bodrum, Türkiye’de yer alan ve Muğla iline bağlı olan 13 ilçeden birisidir. Son derece popülerdir. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada da adını duyurmayı başarmıştır. Bodrum dendiği zaman akıllarda ilk olarak canlanan görüntü genellikle beyaz kireç kaplı taş evler olur. Aynı zamanda çivit mavisine sahip pencereleri ve koylarıyla son derece huzur dolu bir görünüme sahiptir. Yılın neredeyse 6 ayı boyunca da yazı yaşatır.

Türkiye’nin en popüler tatil noktalarından olan Bodrum yabancı turistlerin de sıkça tercih ettiği noktalardan biri olarak karşınıza çıkar. Aynı zamanda dört mevsim için de ziyarete son derece uygundur. İstediğinizde kalabalığın arasına karışabilir, istediğiniz de ise kalabalık arasından sıyrılarak doğal güzelliklerin içine kaçabilirsiniz. 

Tarihi geçmişi antik çağlara dayanmaktadır. Hatta ilçede yapılan arkeolojik araştırmalarda bunu kanıtlayacak kalıntılar bulunmuştur. M.Ö 650’li yıllarda Bodrum aslen Halikarnassos olarak anılmıştır. Daha sonra da şehir Aziz Petrusa adanmıştır. Bu nedenle de Petrium adı kullanılmıştır. Petrium kelimesi ise zamanla petrum, potrum derken Bodrum’a dönüşmüştür. 

Bodrum’da Gezilebilecek yerler

Bodrum genel olarak muazzam bir tarih ve kültüre sahiptir. Burada birbirinden eşsiz yapıları görmeniz mümkündür. Turistlerin de ilgi odağı olan bu ilçe yaz dönemlerinde özellikle fazlasıyla yoğun bir ilgiyle karşılanır. Sokakları, plajları ve festival alanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin popüler mekanlarından biridir. Aynı zamanda sizlere gezebileceğiniz birçok yer de sunmaktadır.

Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum içerisinde yer alan ve Bodrum’un da önemli simgelerinden olan noktalardan biridir. Kale iki liman arasında inşa edilmiştir. Kalenin yapımında ise depremde yıkılmış olan dünyanın yedi harikası olarak bilinen Mausoleion taşları da kullanılmıştır. Antik zamanlarda ilk önce bir ada olan ve daha sonra da kente bağlanarak yarımada konumuna gelen bir yerdir. Bodrum Kalesi ise ST. Jean şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir.

Kale aynı zamanda Bodrum Müzesi’nin sergilenmesi için de geniş bir alan sahiptir. Uluburun Batığı, Serçe Limanı Batığı gibi özel sunum bölümlerine ayrılmıştır. Müze koleksiyonları içerisinde Türk hamamı, Cam Salonu, Amphora sergisi, Cam Batığı, Doğu Roma Gemisi, Sikke ve Mücevherat Salonu olmak üzere özel odalara sahiptir. 

Halikarnas Mozelesi, Karal Mausolos adına ve karısı, kız kardeşi olan Artemisia tarafından yaptırılmıştır. Dünya’nın yedi harikasından birisi olarak günümüze kadar ulaşan önemli tarihi eserlerden biridir. Kolonları üzerinde Yunan mimarisinin izlerine rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda piramit şeklindeki çatısı da Mısır mimarisinden esinlenilmiştir. 

Antik Tiyatro, Halikarnassos kentinin kuzeyinde yer almış ve antik klasik çağlardan günümüze kadar gelmiş olan keyifli bir yerdir. M.Ö 337 yıllarında, yamaca dayalı olarak yapılmıştır. Bodrum merkezi ve Göktepe dağlarının eteklerinde bulunan antik şehir çok fazla kişinin dikkatini de çekmeyi başarmaktadır. Roma imparatorluğunun döneminde yer alan tiyatroların özelliğine sahiptir. 1960 yılında restore edilmesiyle birlikte birçok festival, organizasyon ve gösteriye ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Tam olarak 13 bin kişilik geniş bir kapasitesi vardır. Her gün 24 saat açık olmasıyla birlikte ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

Bodrum’un Tarihi

Dünyaca ünlü olan Bodrum tam 3500 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Bodrum’da gezebileceğiniz birçok tarihi lokasyon vardır. Bunlardan biri de Myndos kapısıdır. Burası M.Ö 4. Yüzyılda yapılmıştır. Kentin giriş kapısı olarak bilinir. Bölge tarihi açısından da oldukça önemli bir yapıdır.

Bitez ise Muğla’da yer alan en gözde yerlerden biridir. Bodrum’un güney kesiminde bulunur. Aynı zamanda tertemiz plajı, masmavi denizi ile turistlerin en çok tercih ettiği noktalardan biri olarak bilinir. Yarım ay şeklinde ve 200 metre uzunluğunda olan Bitez Plajı Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştür. Denizi son derece sakin ve dalgasızıdır.

Zeki Müren Sanat Müzesi, sanat güneşi unvanıyla tanıdığımız ve herkesi kendisine zamanında hayran bırakmış olan Zeki Müren’in anısına yapılmıştır. Burası Zeki Müren’in son yıllarını geçirdiği evdir. Daha sonrasında da müzeye çevrilmiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimi sayesinde halka açık keyifli bir müze haline getirilmiştir.

Pedasa Antik kenti, Bodrum merkeze 4 km kadar uzaklıkta yer alır. Burası 3500 yıl öncesinde kurulmuş olan eski bir yerleşim yeridir. Aynı zamanda halk arasında Gökçeler Kalesi olarak da bilinir. Kalan taşlar yapının temelini oluşturur. Ek olarak şu an günümüzde yapının geriye kalan mimarisi hakkında da temel bilgiler verir. Kazı çalışmaları ise günümüzde hala devam eder.

Bodrum’da Kültürel Etkinlikler

Kendine has özellikleri ile ön plana çıkan Bodrum yaz mevsimin gözde şehirlerinden biridir. Aynı zamanda buna ek olarak harika yöresel tatlar deneyimleyeceğiniz festivallere ve son ses müzikle çılgınlar gibi dans edeceğiniz etkinliklere de yer verir. Özellikle bu festivaller arasında çok fazla ilgi gören Mandalina Festivalidir. Her sene ocak ayında düzenlenir ve Bodrum denildiğinde akla gelen ilk şey mandalina olduğunu bir kez daha hatırlatır. 

Bunların haricinde Gündoğan Sucuk ve Şarap festivali, Slow Cheese Bodrum, Bodrum Pedasa Festivali, Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali, Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Summer Tango Fest Bodrum, Chill Out, The Bodrum Cup olmak üzere keyifli etkinlikler vardır.

Bodrum’da Konaklama

Bodrum’u ziyaret edecekseniz konaklama noktasında da endişe etmenize gerek yoktur. Bu anlamda çok fazla konaklama seçeneğine yer verilir. Beklentilerinizi de oldukça iyi bir şekilde karşılayacağına emin olabilirsiniz. Gerek coğrafi özellikleri gerekse de tarihi olsun son derece keyif alacağınız şehirlerden biridir. Ancak burası hakkında en önemli şeylerden biri de nerede kalacak olursanız olun birkaç ay öncesinden rezervasyon işlemlerinizi yapmanız gerekir.

Bodrum Lezzetleri

Bodrum mutfağı son derece renkli ve lezzetli yemeklere sahiptir. Sebzeler, zeytinyağlılar ve deniz ürünleriyle birlikte Ege Mutfağının güzelliklerini sizlere sunar. Bodrum’da özellikle tatmanız gereken lezzetler, kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, enginar salatası, hardalotu salatası, otlu çörekli börek, çingene salatası ve bunlara ek olarak şehrin has lezzetlerinden olan mandalinalı dondurmayı yemeden ayrılmayınız. 

Bodrum’da Ulaşım

Bodrum oldukça düzenli bir şehir içi toplu taşıma ağına sahiptir. Burada genel olarak minibüs kullanımı yaygındır. Böylece şehirdeki seyahatlerinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

En kolay ulaşım araçlarından olan minibüs sayesinde basit ve rahat bir şekilde istediğiniz her yere gidebilirsiniz..

Adana Havaalanına Ulaşım Olanakları

Adana Havaalanına ulaşım için belediyenin de hizmet verdiği 125, 132, 160 ve 407 numaralı hat otobüslerine binebilirsiniz. Yaklaşık olarak 25 dakika gibi bir sürede Adana Havaalanına ulaşabilirsiniz.

Adana’dan Bodrum’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Adana üzerinden Bodrum’a uçuşlar 1 saat 25 dakika sürer. Ancak aktarmalı uçuşlarda bu sürenin iki katı ve fazlasına da çıkabileceğini unutmayınız.

Adana Bodrum Arası Kaç Km?

Adana ve Bodrum arası 967 kilometre kadardır.

Bodrum’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Bodrum’u ziyaret edecekseniz şehre gelmek için en uygun zaman yaz mevsimidir. Şehirde tam 6 ay boyunca yaz mevsimi yaşanır. Ancak gelmeden 1-2 öncesinden biletlerinizi almanız gerekir. Aksi halde uçuşlar çok daha pahalı olacaktır. Bunun haricinde rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Bodrum’da İklim Nasıldır?

Bodrum’da yazlar sıcak, nemli ve kuraktır. Hava da genel olarak her zaman açıktır. Kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Hava genel olarak bulutludur. Aynı zamanda yıl boyu rüzgarlı bir havanın da olduğunu söylemek mümkündür. Yıl içerisinde ise sıcaklık normal olarak 9 ila 32 derece arasında değişir. 

adana_bodrum

Muğla Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

2 °C

2 °C

Uçuş süreleri

2 sa 35 dk

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Adana Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.329,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.317,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla varışlı yurt içi uçak biletleri

443,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.600,05TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.289,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.419,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis