Adana Diyarbakır Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Diyarbakır uçak biletleri

22 Oca 2024

Adana Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ulu cami, Dört ayaklı minare, Tarihi surları, Mesudiye medresesi gibi tarihi yapılarla ön plana çıkan Diyarbakır, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin geçiş bölgesinde yer alan bir şehirdir. Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu şehir, dünyadaki en eski şehirlerden biridir. Merkez ilçesiyle beraber 17 ilçeye sahip olan şehir ülkenin en doğusundaki en kalabalık ildir. İlde bulunan ilk vakıf üniversitesi 2013 yılında kurulmuş olup, ismi Selahaddin Eyyubi Üniversitedir. Şehrin merkeziyle Diyarbakır havalimanı arası ise 6 kilometre mesafededir. Bunun yanı sıra, ilk 2010 yılında yapılan Diyarbakır Kitap fuarı, şehirdeki önemli ve değerli kültürel etkinliklerdendir. 

Diyarbakır’da Gezilmesi gereken Yerler

Diyarbakır da gezilmesi gereken tarihi ve kültürel olarak pek çok yapı bulunuyor. Tarihi camiler, kaleler, köprüler, müzeler, kervansaraylar ve hanlar gibi gezginlerin adeta büyülendiği pek çok yer vardır. Diyarbakır da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında medreseler ve camiler yer alıyor. Müzeler, Meryem Ana Kilisesi, Dört Ayaklı Minare, Şehir Burçları, Malabadi Köprüsü, Kale Ve Sülüklü Han en popüler yerlerdir. Bu şehirde günlerce gezip, tarihi yapıyı keşfetmek isteyenler için ise pek çok cami bulunuyor. Nebi Camii, Hüsrev Paşa Camii, İskender Paşa Camii, Lala Kasım Camii, Melik Ahmet Camii, Hacı Büzürk Camii, Hadım Ali Paşa Camii bu camiler arasında bulunuyor. Doğal güzellikleri keşfetmek için ise Göletli Park, Park Orman, Koşu Yolu Parkı gibi yerler mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku

Doğu’nun tarihi dokusu ve kültürüyle görenleri büyüleyen Diyarbakır’da birbirinden etkileyici ve anlamlı pek çok tarihi yapı bulunuyor. 9.000 yıllık geçmişe sahip olan şehirde, farklı medeniyetlerden kalan cami, köprü, kilise ve konak gibi pek çok yapı vardır. Diyarbakır, surları ile bilinen ve Çin Seddi’nden sonra dünyanın en büyük surlarına sahip olma özelliğini taşımakta olan bir şehirdir. Mutlaka görülmesi gereken bu görkemli yapı, Orta Çağ askeri mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Malabadi Köprüsü, 1147-1148 tarihleri arasında Artukoğullarından Timurtaş tarafından yaptırılmıştır. Bu köprü, yalnızca ulaşım için değil, konaklama için de kullanılmaktadır. On Gözlü Köprü ve Meryem Ana Kilisesi de kedine hayran bırakan tarihi alanlardan bazılarıdır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi 

Tarihi ve kültürel yapılarının yanı sıra, Diyarbakır’da alışveriş yapılacak çarşılar, eşsiz lezzetlerin bulunduğu restoran ve kafeler, renkli gece hayatı yaşamak isteyenlere ise bar, türkü kafe ve otellerin diskoları vardır. Bunun yanı sıra, sıra gecesiyle ünlü olan metropolde çeşitli restoranlar vardır. Bu restoranlarda isterseniz müzik dinleyebilir isterseniz alkol alabilir isterseniz çeşitli lezzetleri tadabilirsiniz. Diyarbakır festivalleri ile de popüler olan bir şehirdir. Daha çok dini günlerle ilgili yapılan festivallerin en meşhur olanı karpuz için yapılanıdır. Gittiğiniz tarihlerde dilerseniz bu festivallere katılabilir dilerseniz tarihi alanları gezebilir dilerseniz de çeşitli etkinliklerinden yararlanabilirsiniz. 

Diyarbakır’da Konaklama Kolaylığı 

Diyarbakır tarihsel ve renkli kültüre sahip olmasıyla beraber misafirperverlikleri ile de ön plana çıkan bir şehirdir. Otel, pansiyon ve apart tarzı yerlerin geniş olması konaklama kolaylığı açısından sizlere bol avantaj sunuyor. Diyarbakır’da konaklama yeri seçerken bütçenize ve beklentinize uygun olan bir otel bulmak zor olmayacaktır. 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller yeni ve modern yapıda olup, ziyaretçilerin tüm beklentisini karşılamaktadır. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla isterseniz de iş için gelebileceğiniz bu şehirde konaklamanız için pek çok hesaplı ve uygun otel bulabilme şansına sahipsiniz. 

Denemeniz Gereken Diyarbakır Lezzetleri

Diyarbakır yüzyıllık tarihi boyunca Ermenilere, Kürtlere, Araplara, Süryanilere, Yahudilere, Zazalara ve Türklere ev sahipliği yaptığı için mutfak kültürü de son derece zengindir. Dana veya kuzu etinin, pirincin, bulgurun ve tereyağının bulunduğu yemekler çok lezzetlidir. Diyarbakır yemek kültüründe lahmacun, çiğ köfte, kaburga dolması, ciğer kebabı, saç tava, buğday ve etle yapılan keşkek, içli köfte, yoğurt ve buğdayla hazırlanan lebeni, et ve patlıcanla yapılan meftune, kadayıf tatlısı, sütlü Nuriye, baklava ve kadayıf tatlısı vardır. Birbirinden lezzetli ve aromalı bu yemekler, mutlaka tadılması gereken yemekler arasındadır. Bunun yanı sıra, Diyarbakır karpuzunun ayrı bir lezzeti ve yeri de vardır. 

Diyarbakır’da Öne Çıkan Lezzetler 

Diyarbakır’daki tüm lezzetler, tüm doğu mutfaklarında hakim olduğu gibi et ağırlıklıdır. “Etsiz yemek ayıptır” diyen Diyarbakır halkında her yemeğin içerisinde eti görmeniz mümkündür. Diyarbakır’ın öne çıkan lezzetlerinden biri olan ciğer kebabı, en lezzetli yemeklerinden biridir. Öğle ve akşam yemeklerinin dışında sabah kahvaltılarında da sıklıkla tercih edilir. Meftune de en bilinen lezzetlerden biridir. Tadı hafif ekşi olup sebebi ise sumaktır. Nardanaş, pıçık ve duvaklı pilav da en lezzetli yemeklerden bazılarıdır. Diyarbakır’a gidildiğinde mutlaka tadılması gereken lezzetler, daha önce tatmadığınız için pişmanlık duyacağınız türdendir. 

Diyarbakır’da Ulaşım Olanakları

Adana’dan Diyarbakır’a 3 saat 20 dakika sonra ulaşırsınız. Bu noktadan sonra tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım aracına kısa bir zaman içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Havalimanı ve Çukurova üniversitesi arasında hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezine ulaşılabilir. Otobüs ile yolculuk kısa süreceği gibi aynı zamanda düşük maliyetli olacaktır. 

Minibüs ile Yolculuk 

Havaalanından şehir merkezine ulaşım için sık tercih edilen araç minibüstür. Havaalanın dışından kısa bir zaman içerisinde binebileceğiniz bu minibüs sayesinde şehir merkezine hem kısa zamanda hem de daha ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz. 

Kiralık Araç ile Ulaşım

Araba kiralama seçeneği Diyarbakır havalimanına indiğiniz andan itibaren değerlendirebileceğiniz bir tercihtir. Çeşitli firmaların sağladığı araç kiralama seçeneği ile hem konforlu yolculuk yapabilir hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım 

Diyarbakır havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz hem hızlı hem de ekonomik yöntemlerden biri de taksilerdir. Otobüs kadar olmasa da Diyarbakır’ın pek çok yerine taksi sayesinde uygun fiyata ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Adana Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Adana havaalanına toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler için pek çok seçenek vardır. Havalimanı- Balcalı arasında hizmet veren 135 numaralı otobüs kullanılabilir. Aynı şekilde şehir merkezine giden minibüs veya taksi de tercih edilebilir. 

Adana-Diyarbakır Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Adana ve Diyarbakır arası seferler yaklaşık olarak 3 saat 20 dakika sürer. Pek çok farklı şirketle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu bulabilmeniz için çok fazla seçenek siz değerli yolcularımıza sunulmuştur.

Adana- Diyarbakır Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Adana ve Diyarbakır arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 444 kilometredir. Karayolu ile 525 kilometreye kadar uzayabilen bu seyahat, havayolunun hayatımıza girmesi ile beraber çok daha kolay kat edilebilir bir duruma gelmiştir.

Adana’dan Diyarbakır’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Adana’dan Diyarbakır uçuşu pek çok firmanın sağladığı çeşitli avantajlarla her beklentiye ve bütçeye uygun olanaklar barındırıyor. Hatta kısa bir zaman içerisinde alınması gereken uçak biletleri için bile son derece uygun fiyatlar yer alıyor. Hava yolu şirketlerine göz atarak uygun seferi seçebilir ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. adana_diyarbakir

Diyarbakır Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

2 sa 40 dk

Diyarbakır

Dalaman

2 sa 35 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 45 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 30 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 25 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 20 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 50 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 25 dk

Diyarbakır

Londra

5 sa 40 dk

Diyarbakır

Almanya

5 sa 40 dk

Adana Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.329,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.452,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt içi uçak biletleri

656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.420,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.636,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.170,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.881,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.236,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis