Adana Kocaeli Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Kocaeli uçak biletleri

Adana - Kocaeli
uçuşları

Adana Kocaeli Uçak Bileti

Kocaeli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmara bölgesinin gelişmiş önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli, coğrafi açıdan da çok önemli bir konuma sahiptir. Turistik açıdan da her geçen yıl ziyaretçilerinin sayısı artmaktadır. Kocaeli bölgesine ilk yerleşim M.Ö. 712’de Megara ve Atinalılar tarafından gerçekleşmiştir. 284 yılında İmparator Diocletian tarafından fethedilerek bu şehir başkent yapmıştır. İmparator Konstantin döneminde başkent İstanbul yapıldığı için bu şehir önemini kaybetmiştir. 11. yüzyılda Kocaeli, Selçuklu Devleti’nin egemenliğine girmiş ancak Haçlı Seferleri sırasında Aleksios Komneons tarafından ele geçirilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise şehir yine eski önemine kavuşmuştur.

Kocaeli Cumhuriyet döneminde sanayileşme sayesinde en çok gelişen şehirler arasında yer almıştır.

Kocaeli Tarihi Yerler

Türkiye’nin kavşak noktasında olan Kocaeli, M.Ö. 3000’li yıllarda yerleşimler başlamıştır. Tarihinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Selim Sırrı, Osmanlı döneminde kendisine ait olan ve yine aynı ad ile anılan konağını yapan ilk mühendistir. Bu konak Osmanlı döneminin görkemli, iki katlı ahşap yapısı olup, Osmanlı motifleriyle süslüdür. Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, 1510 yılında Mısır Valisi’nin emri üzerine Mustafa Paşa aracılığı ile Mimar Sinan ve Mimar Acem tarafından yapılmıştır. Külliyenin içerisinde cami, medrese, kütüphane, türbe ve hamam vardır.

Kasr-ı Humayun Saray Müzesi, IV. Murat zamanında yapılan, ahşap temeller üzerine kurulan bir saraydır. Barok tarzında yapılan bu saray iki katlıdır. Tavanı Fransız ressam Sason tarafından bizzat süslenmiştir. Sarayın mimarı ise Amira Balyan’dır. Dolmabahçe Sarayına benzeyen bu saray, İstanbul dışında bulunan ilk ve tek saraydır.

Atatürk ve Redif Müzesi ise Redif Dairesinde Mutasarrıf olan Hasan Paşa yaptırmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerindeki redif subayları için yapılan bu yapının tarihi açıdan önemi de büyüktür.

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler

Yeşil doğası ile insana huzur veren ve akarsuyunun her mevsim başka güzelliğe büründüğü Maşukiye ilçesi ile gezi rotanızı belirleyebilirsiniz. Maşukiye’nin Kirazlı Yaylası’na çıkarak, doğal yayla havasını içinize çekebilir, piknik için enfes manzaralardan birini seçebilirsiniz. Kerpe, Kocaeli’nin denize en uygun yerleri arasında yer alır. Plajların başında ise Kefken, dikkat çeken en özel sahillerden biridir. Etrafı ormanlarla çevrilmiş olan Kerpe, ilginç bir jeolojik özelliğe sahiptir. Pembe renkli kayalıklar herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. 

Kış turizminden yaralanmak isterseniz size Kartepe Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Hem otelleri hem de kayak merkezi tesisleri size geniş imkanlar sunmaktadır. Ballıkayalar tabiat parkı, kendini her mevsim değiştiren ve yenileyen deresi, şelaleleri ve göletleri ile size huzurlu bir gün geçirmenizde yardımcı olacaktır.

Kocaeli Kültürel Etkinlikler

Kocaeli’nin daha çok Kartepe ilçesinde düzenlenen festivaller, hem geçmişten gelen gelenekleri yaşatmakta hem de bugünün gençlerini geçmiş ile buluşturma amacı gütmektedir. Bunlardan ilki ata sporu olan Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri festivali her yıl temmuz ayında düzenlenmektedir. Eşme Ayva Festivali de her yıl eylül ve ekim aylarında gerçekleştirilmektedir. Coşkulu ve eğlenceli geçen bu festivalde konserlerle birlikte yörenin ayvasının ünü de yurt genelinde tanıtılmaktadır.

Karamürsel Ereğli Balık Festivali her yıl ağustos ayında düzenlenir. Balığa doymak için size büyük bir fırsat sunan bu festivaldir. Ayvanın ünü kadar kiraz da bu yöreye ait lezzetlerden biridir. Bu nedenle her yıl eylül ayında yapılan Altın Kiraz Festivali için yoğun bir katılım oluşmaktadır. Kocaeli Gültepe’de yapılan Gül Festivali ekim ayında düzenlenir. Gül ile yapılacak her bir ürün büyük ilgi uyandırmaktadır. 

Spora ve doğaya ilgisi olanlar için düzenlenmiş olan Doğa Sporları ve Doğal Yaşam Festivali temmuz ayında, Kocaeli Su Sporları Festivali haziran ayında, Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali haziran ayında ve yine temmuz ayında Çayırova Spor Festivali de gençlerin heyecanına ortak olmak için düzenlenmiş olan diğer festivallerdir. 

Kocaeli Konaklama Olanakları

Kocaeli ,Büyük ve küçük oteller, pansiyonlar ve apartlar ile konaklama imkanının fazlaca olduğu şehirler arasındadır. Turizm şehri olması sebebiyle beş yıldızlı otellerde son derece konforlu bir konaklama imkanına erişebilirsiniz. Ayrıca kayak merkezinde bulunan tesisler de hizmetleri bakımından son derece misafirperverdir. Konaklama alanında tüm isteklerinizi karşılayacak imkana sahip olursunuz. Bütçenize uygun tüm mekanlara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Lezzetleri

Yöresel yemeklerin çoğu unlu lezzetlere dayanmaktadır. Kiraz, fındık, kandıra yoğurdu, hindi dolması başta gelen lezzetler arasındadır. Tarhana, umaç, bulamaç, et yemekleri, yahni, kavurma, tavuklu keşkek, çiğceli kavurma, sebze mantar yemeği, ebe gümeci, mancar yemeği yörenin diğer lezzetleridir.

Hamur işleri arasında, ev makarnası, gözleme, cizleme (akıtma), mantar böreği, cevizli börek, çiğceli yumurta, lokum en çok sevilen mutfak tatlarıdır. Tatlıların başında ise höşmerim (peynir tatlısı), kuru helva, irmik tatlısı, kübe tatlısı, nazlı tatlısıdır. 

Umaç çorbası un, su ve tuz karıştırılarak pişirilir. Yağ, biber, tuz ile eritilmiş ve kaynayan çorbanın içine atılarak pişirilir. Çiğceli kavurma süt kaymağı ile yapılan bir yemek türüdür. Kuşbaşı et, bulgur, süt kaymağı, karabiber ve tuz ile yapılan bir lezzettir. Haşlanmış et ile bulgur veya pirinç pilavı üzerine kavurma süt kaymağı eritilerek dökülür ve servis edilir.

Mancar yemeği ve cızlama (akıtma) damak tatlarınıza en iyi gelecek lezzetlerdendir. 

Nazlı (otur Fatma tatlısı) keke benzer bir şekilde yapılan tatlı türüdür. Kısa bir sürede pişip hazır olduğu için nazlı olarak isimlendirilmiştir. Höşmerim yörenin lezzetleri arasındadır. Un, yağ ve şeker karıştırılarak 15-20 dakika pişirilir. Kaşıkla servis yapılır. Pişmaniye, kente özgü bir tatlı türü olsa da ülke olarak çok sevilen lezzetler arasındadır. İlk adı peşmek olan bu tatlının yıllar geçtikçe adı pişmaniye olarak değiştirilmiştir. Kavrulmuş una kaynayan şekerin yedirilmesi ile ortaya çıkan bu lezzet herkes tarafından çok sevilmektedir. 

Kocaeli Ulaşım Olanakları

Kocaeli şehir içinde ulaşım olanakları çoktur. Belediye otobüsleri, minibüsleri, tramvay ve vapur ile ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanı şehir merkezinde taksi ya da araç kiralama kişiye özel alternatif olarak sunulmaktadır.

Otobüs

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

img

Kocaeli Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Adana Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

22 °C

20 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
621,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
816,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.417,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.480,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.468,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.531,85TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis