Adana Konya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Konya uçak biletleri

Adana - Konya
uçuşları

Adana Konya Uçak Bileti

Konya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konya Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan, yüzölçümü bakımından en büyük ilidir. Türkiye için önemli tarım sanayi kentlerinden birisidir. Birçok gölün bulunduğu Konya’da ülkenin en büyük ikinci ve üçüncü gölleri olan Beyşehir Gölü ile Tuz Gölü bulunmaktadır.

Konya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Konya, dünyaca ünlü din bilgini olan Mevlana ile özdeşleşmiş bir şehirdir. Konya en fazla turisti bu yönüyle almaktadır. Bu nedenle Konya’da gezilecek ilk yerler arasında Mevlana Müzesi ve Türbesi yer almaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken bir diğer yer ise şehrin tam merkezinde yer alan, Konya’nın en yüksek tepesi olarak geçen Alaeddin Tepesi’dir. Bu tepe mesire alanı olarak da kullanılmaktadır.

Konya’nın ev sahipliği yaptığı Selçuklulardan izler taşıdığı en önemli eser ise Karatay Müzesi’dir. Selçuklu mimarisinin hakim olduğu bu müzede çok sayıda çini eserler bulunmaktadır. Selçuklu mimarisinden izler taşıyan bir diğer etkileyici diğer yapı İnce Minareli Medrese ise 1264 yılından günümüze gelmiştir.

Selimiye Cami, Konya’nın en ünlü camilerinden biridir. Yapımı III. Selim zamanında bitirilen camiiin hemen yanında Mevlana Türbesi bulunmaktadır. Tek şerefeli iki minaresinin yanı sıra taş işçiliğiyle oldukça etkileyici bir yapıdır.

Sille Köyü, çok eski bir geçmişi olan Rum köyüdür. Tarihten pek çok iz taşıyan, içerisinde dünyanın en eski manastırı olarak bilinen Ak Manastır’ı barındıran bu köy tarihe ilgisi olan kişilerin mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır.

Konya’da tarihi eserler kadar doğal güzellikler de dikkat çekmektedir. Meram ilçesinde bulunan Meram Bağları mesire yeri ziyaretçilerin uğrak yeridir.

Konya Tarihi

Konya’nın yerleşim yeri olarak tarihi, tarih öncesi çağlara kadar uzanmaktadır. Keşfedilmiş en eski yerleşim yeri olarak bilinen Çatalhöyük, Konya sınırları içerisinde yer almaktadır. İlk kez yerleşik hayata geçilen, ateşin kullanıldığı, tarımın yapıldığı yer olan Çatalhöyük, Konya sınırlarında bulunduğundan Konya hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Eski yerleşim yerlerinden olması nedeniyle Konya’da birçok arkeolojik kazı yapılmıştır ve bu kazılar sayesinde Konya’nın Frig, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı öğrenilmiştir.

Konya’da Kültürel Etkinlikler

Konya, belediye aracılığıyla düzenlenen tiyatro, atölye, sinema, konser gibi etkinliklerin yanı sıra festivalleri ile de önemli bir kültürel dokuya sahiptir. Özellikle yöresel festivalleri il dışından da birçok ziyaretçi çekmektedir.

Mevlana ile özdeşleşen Konya’nın en çok ziyaretçinin geldiği, en ünlü etkinliği Mevlana’yı Anma Etkinlikleri’dir. Bu geleneksek etkinlik her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmektedir. Etkinlik ney dinletileri, sema gösterileri, şiir geceleri gibi çeşitli performanslardan oluşmaktadır. 

Konya’nın simgelerinden biri haline gelen Nasrettin Hoca da Konya’nın kültürel etkinliklerinde önemli bir yer tutmaktadır. Her yıl 5-10 Temmuz tarihleri arasında Nasrettin Hoca Festivali düzenlenmektedir. Yer olarak Nasrettin Hoca’nın doğduğu rivayet edilen Akşehir seçilmektedir. Akşehir’de düzenlenen bir diğer etkinlik ise Yörük Türkmen Kültür Şöleni’dir.

Türkiye’de beyaz kiraz üretiminin çok büyük kısmı Konya’nın Ereğli ilçesine yapılmaktadır. Bu nedenle her yıl temmuz ayının ilk haftasında Beyaz Kiraz Festivali ile şenlikler yapılmaktadır.

Konya’da Konaklama İmkanları

Konya ziyaretçileri için çeşitli konaklama imkanlarına sahiptir. Bunlar arasında oteller bulunabildiği gibi günlük kiralık evler de yer almaktadır. Pansiyonlar, çeşitli uygulamalar üzerinden kiraya verilen odalar da seçenekler arasındadır.

Konya Lezzetleri

Konya denildiğinde ilk akla gelen lezzet etli ekmektir. Konya ile özdeşleşen ve başka şehirlerde de “Konya Usulü Etli Ekmek” olarak satılan bu lezzet, lahmacunla benzer bir tada sahiptir. Lahmacun sevenlerin mutlaka denemesi gereken bu lezzet, masa boyunca upuzun bir şekilde sunumuyla da ilgi çekmektedir.

Çebiç de Konya’nın en sevilen lezzetlerinden biridir. Kahvaltılarda da tercih edilen, ızgara ile pişirilen kuzu ciğeridir. İkram edilirken yanında bulgur pilavı, közlenmiş biber gibi lezzetler bulunmaktadır.

Mevlana ile özdeşleşen Konya’nın bir diğer yöresel lezzeti ise Mevlana Böreği’dir. Konya’da kahvaltılarda sıkça rastlanan bir lezzettir. Oldukça pratik olan bu böreğin içinde soğan, kıyma, maydanoz gibi malzemeler bulunmaktadır. Üçgen şeklinde yapılmaktadır ve kıtırlığıyla hayran bırakan bir tada sahiptir.

Saç böreği ise pek çok yörede yapılmakla birlikte hamuru bakımından Konya’da farklılaşmaktadır. Çok ince bir şekilde hazırlanan hamurun içerisinde harç konulmaktadır. Harç için genellikle ıspanak kullanılmaktadır Konya’nın eşsiz yöresel lezzetlerinden biri ise Tandır Böreği’dir. Tandır Böreği pideye benzetilse de hamurun kıvamı, iç harcın lezzeti, pişme tarzı ile pideden oldukça farklıdır.

Genellikle Konya ile birlikte anılan ancak kimi zaman Yozgat yöresine de ait olduğu söylenen Arabaşı Çorbası da ünlü lezzetlerinden biridir. Bu lezzet, bir tepsinin içine yerleştirilen hamurlar ve ortasında yer alan bir kase çorba şeklinde sunulmaktadır. Hamurlar küçük parçalar halinde kesilmiştir ve çorbayla birlikte yenmektedir. Püf noktası ile hamurların çiğnenmeden, kaşığa alınan çorba ile birlikte yutulmasıdır.

Konya’da Şehir İçi Ulaşım 

Konya ulaşım bakımından birçok imkana sahip bir şehirdir. Her şehirde olduğu gibi taksiler Konya’da da sıkça tercih edilmektedir. Taksi dışında özel araç kullanmak isteyenler için araç kiralama seçeneği de bulunmaktadır. 

Bisiklet ve Motosiklet ile Ulaşım

Konya’nın coğrafi yapısının genellikle düz oluşuyla bisiklet kullanımı oldukça yaygın ve kolaydır. Kiralanabilen bisikletlerin yanı sıra kiralanan motosikletler de mevcuttur. Bu seçeneklerde park sorunu yaşanmaması, şehrin birçok yerinde kiralama noktalarının bulunması büyük avantajdır.

Otobüs ile Ulaşım

Konya, şehrin her noktasına uzanan güzergahlara sahip otobüsleriyle geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Sabah 06.30’da başlayan seferler gece 23:40’a kadar sürmektedir. Seferler ise yoğunluğun olduğu saatlerde daha fazla olmak üzere ihtiyaçları karşılayacak sıklıktadır.

Dolmuş ile Ulaşım

Dolmuşlar da çeşitli güzergahlarda hizmet vererek şehirde ulaşım ağının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Dolmuşların sefer saatleri sabah 06:00 civarından gece geç saatlere kadar sürmektedir.

Tramvay İle Ulaşım

Dolmuş, otobüs gibi seçeneklere ek olarak tramvay; şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatan, konforlu bir yolculuk sağlayan ulaşım hizmetlerinden biridir. 1992 yılından beri aktif olan Tramvay, 44 istasyona sahiptir. Bu yönüyle sıkça tercih edilen ulaşım araçlarından biridir.

Adana’da Havalimanına Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı şehrin merkezine yakın bir konumda yer aldığında ulaşım seçenekleri fazladır. Belediyenin havalimanından şehir merkezine kaldırmış olduğu 125, 135, 159, 251 numaralı otobüsler sıklıkla tercih edilmektedir. 

Havalimanında dolmuşlar da çeşitli güzergahlarla şehir merkezine yolcu taşımaktadır. Şehir merkezi yakın olduğundan taksiyle ulaşım da sıklıkla tercih edilen ve pahalı olmayan bir yöntemdir. Özellikle birkaç kişi ile binildiğinde çok daha ekonomik olmaktadır.

Havalimanından Mersin ve Osmaniye yönlerine giden özel servis otobüsleri de yolculara ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Adana’dan Konya’ya Uçuş Kaç Saat?

Adana ile Konya arası uçakla yaklaşık bir saat sürmektedir. Ancak aktarmalı uçuş olduğunda süre değişebilmektedir.

Adana ve Konya Arası Mesafe Kaç Km?

Adana ile Konya arası mesafe yaklaşık 346 kilometredir.

Adana’dan Konya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uçak bileti alınırken zamanlama çok önemlidir. Tatil öncesinde talep çok olacağından fiyatlar artmaktadır. Bu nedenle planlanan yolculuk tatil öncesine denk gelecekse bilet en erken zamanda alınmalıdır. Tatil öncesi olmadığı takdirde ise 3 hafta öncesinde daha uygun fiyatlı olacaktır.

Konya İklimi Nasıldır?

Konya’da karasal iklim hakimdir. Bu nedenle yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kışlar soğuk ve yağışlıdır. Jeolojik zamanlardaki etkiler nedeniyle deniz tabanı ovasına dönüşmüştür, yer şekilleri bakımından oldukça düz bir şehirdir.

adana_konya

Konya Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

1 sa 15 dk

Konya

İzmir

1 sa 15 dk

Konya

Antalya

2 sa 25 dk

Konya

Trabzon

2 sa 50 dk

Konya

Van

3 sa 15 dk

Konya

Ankara

2 sa 15 dk

Konya

Mardin

3 sa 20 dk

Konya

Bodrum

2 sa 30 dk

Konya

Erzurum

3 sa

Konya

Ordu

2 sa 55 dk

Adana Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.329,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.317,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Konya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.551,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.715,44TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.725,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.336,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.492,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis