Adana Lviv Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adana Lviv uçak biletleri

Adana - Lviv
uçuşları

Adana Lviv Uçak Bileti

Lviv Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ukrayna’nın ikinci en büyük şehri olan Lviv, %85’i kadınlardan oluşan bir şehirdir. Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak hayata gözlerini açtığı ve Ukrayna dilinde Lion anlamına gelen Lviv metropolü, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. Etkileyici ve büyüleyici güzellikte olan mimari sokakları, Nostaljik tramvayları ve tarihi alanlarıyla dikkat çeken şehirde görebileceğiniz pek çok yer vardır. Lviv, Ukrayna’nın kültür başkenti konumunda yer alır. Bu şehirde geçmişten günümüze kadar ulaşan kiliseler, müzeler, kaleler, opera binaları vardır. Bu da metropolü önemi bir tarihi kent olarak öne çıkarır. İl multikültürel bir yapıda olup, Lviv’de Yahudiler, Polonyalılar, Almanlar, Ukraynalılar başta olmak üzere daha pek çok toplum yüzyıllardır beraber yaşamaktadır.

Lviv’de Gezilmesi Gereken Yerler

Lviv’de mutlaka görülmesi gereken pek çok nokta vardır. Şehirde sokağa çıktığınızda pek çok katedralin eşsiz kubbeleri ile çatılarda bulunan bacalar, adeta masal diyarında geziyormuş gibi hissettirir. Ayrıca taze çekilen kahve kokusunun geldiği evler, romantik avlular ve ahşap kapılar metropole ayrı bir hava katar. UNESCO korumalı şehirde görmeniz gereken yerlerin sayısı epey fazladır. Rynok meydanı, şirin ambiyansı ile dikkat çeken bir yerdir. Meydanın sokaklarında kafeler, restoranlar, hediyelik eşya satan dükkanlar vardır. Belediye Binası ve Ratusha Kulesi’ne giderek müthiş bir manzara sunan kuleyi mutlaka görmelisiniz. Bu kulenin ilk yapılma tarihi 14.yüzyıla kadar dayanır. Opera evi de Lviv’de mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Neo rönesans tarzında ışıldayan Opera evi, Avrupa’nın en güzel opera salonlarından biridir. Şehirde mutlaka görmeniz gereken diğer yerler arasında Lychakiv Mezarlığı, Potocki Sarayı, Ermeni Katedrali, Yüksek Kale (Lviv High Castle), Dominikan Katedrali ve Manastırı, Silahhane Müzesi (Arsenal Müzesi) ve Korniakt Sarayı & İtalyan Avlusu vardır. 

Lviv’in Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Ukrayna’nın kültür başkenti olan Lviv, 2. Dünya savaşı zamanında Polonya topraklarında olan bir ildi. Savaştan sonra Polonya’nın batı bölüme kaydırılması ile şehir Ukrayna’nın topraklarına dahil olmuştur. Bu şehir müzeleri, opera binaları ve kiliseleri ile son derece önemli bir tarihi metropol kabul edilmiştir. Belediye Binası ve Ratusha Kulesi, Lviv’de görmeniz gereken tarihi noktalardan biri olup, geçmişi 14.yüzyıla dayanır. Opera evi, 20. yüzyılın başında inşa edilen mükemmel bir yapıdır. Lychakiv Mezarlığı, Potocki Sarayı, Silahhane Müzesi (Arsenal Müzesi), Eczacılık müzesi, Ivan Franko Parkı, Yüksek Kale (Lviv High Castle), Dominikan Katedrali ve Manastırı, St. George Katedrali, Ermeni katedrali, Korniakt Sarayı & İtalyan Avlusu, Yerel Mimari ve Kırsal Yaşam Müzesi ve Virmenska Caddesi de mutlaka görülmelidir. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında Lviv Kenti

Lviv kültürel etkinliklere ve gece hayatına sahip olan antik bir şehirdir. Her yıl halkı tarafından pek çok etkinlik ve şenlik yapılır. Bunlar arasında Batyar günü, Yıllık şarap, Peynir festivali ve Bira festivali vardır. Bunların yanı sıra, müzik severlerin hoşuna gidecek etkinlikler de düzenlenir. Lviv’de gece hayatı da oldukça hareketli olup, şehirde gidilecek çok mekan vardır. Ocak ayında düzenlenen Doughnut (Pampuh) Festivali, Mart ayında Sanat Sarayı’nda düzenlenen Çikolata Festivali, yine Mart ayında yapılan Lviv Moda Haftası, Mayıs ayında Flugery L’vova Uluslararası Jazz Festivali ve Lviv Uluslararası Çocuk Festivali, Mayıs-Haziran aralığında düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali şehirdeki etkinlilerden bazılarıdır.

Lviv’de Konaklama İmkanları

Lviv hem şehir merkezinde hem de farklı bölgelerde pek çok konaklama seçeneği sunar. Şehrin en turistik ve hareketli noktalarında konaklamak isterseniz, lüks otel ve butik otellere yönelebilirsiniz. Cadde üzerinde yer alan restoran, kafe, alışveriş merkezlerine ve gezilecek yerlere ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz. Şehirde her bütçeye ve beklentiye hitap eden konaklama seçenekleri bulunur. Keyfinden ve konforundan ödün vermek istemeyenler lüks otellerde konaklayabilir. Aynı şekilde bütçesi kısıtlı olan insanlar 3 ve 4 yıldızlı otellerde, pansiyonlarda ya da hostellerde kalabilirler. Rynok meydanı ve Lviv Tren istasyonu çevresi sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. 

Lviv’de Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler

Hem yöresel lezzetleri hem de Dünya tatlarını bulunduran Lviv’de denemeniz gereken pek çok lezzet vardır. Pancar, patates ve lahana gibi sebzeler başta olmak üzere daha pek çok sebze Lviv mutfağında yer alır. Hamur işlerinin de ağırlıklı olduğu mutfakta en çok tatlılar dikkat çeker. Borsch, Ukrayna’nın en meşhur ve en lezzetli çorbalarından biridir. Lviv et yemekleri içerisinde dana, domuz, geyik ve kuzu yer alır. Varenyky, mantıya benzeyen bir yemek olup oldukça lezzetlidir. Lviv’de denemeniz gereken diğer lezzetler arasında Kiev tavuğu, Kruchenyky veya Zavyvantsi, Deruny, Pyrizhky, Holubtsi, banosh, Krep ve Paska vardır. 

Lviv’de Ulaşım Olanakları 

Adana’dan Lviv havalimanına 2 saat 0 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Liviv gezisi sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Liviv’de her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı bulunmaktadır. Bunlar arasında taksi, otobüs, özel araç, servis ve tramvay gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Trolleybus ile ulaşım 

Lviv’de en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri Trolleybus’tur. 9 numaralı Trolleybus ile Lviv havalimanından şehir merkezine kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz. 3 numaralı olan trolleybus’u Lviv tobüs terminaline gitmek üzere tercih edebilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Lviv’de ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Lviv Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz merkeze dilerseniz otelinize dilerseniz de gezip görmek istediğiniz yerlere belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Tramvay ile Ulaşım

Tramvay şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise tramvaydır. Lviv’in pek çok noktasına giden tramvay ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Lviv’de havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz. Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Lviv Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez.

Adana Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Adana Havalimanı şehir merkezine yaklaşık yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta yer alır. Adana havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için belediye otobüslerini veya minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında transfer araçları, taksi ve özel servis aracı ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Adana ile Lviv Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Adana ile Lviv arası seferler yaklaşık olarak 2 saat 0 dakika sürer. 

Adana ile Lviv Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Adana ile Lviv arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 1.689 kilometredir. 

Adana ile Lviv Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Bu kente uygun fiyatlı bir bilet ile uçmak için sefer tarihinizden önce bilet rezervasyonu yaptırmanız gerekecektir. Aynı zamanda, hizmet alacağınız havayolu şirketlerinin uygulayacağı kampanyaları ve indirimleri de takip ederek uygun fiyata Lviv ‘e u uçabilirsiniz. Lviv Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Adana Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

24 °C

23 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
816,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.417,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.480,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.468,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.798,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.782,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.352,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis