Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Adana Trabzon uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.344,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

30 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

02 Ara 2022

Adana Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’de Karadeniz bölgesinin gözdeleri arasında Trabzon ili ilk sıralarda yerini alıyor. En kabalık yirmi yedinci şehir olarak dört mevsim yağış alır. Bol yağış alması nedeniyle bitki örtüsü ve orman bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle tarım halkın önemli geçim kaynaklarındandır. Tarımın yanı sıra bölgede hayvancılık da yaygındır. Karadeniz’in verimli sularında balıkçılık da meşhur geçim kaynakları arasında yer alır. Özellikle çay, fındık, meyve ve sebze ihracatı yapılır. Yayla, akarsu, vadi, ova ve gölleriyle göz alıcı güzelliğe sahip olan Trabzon, Karadeniz turu yapanların mutlaka gezip görmesi gereken illerdendir. 4 mevsim gezilebilecek şehirlerden biridir. Ortalama 800 bine yakın nüfusu ile 18 ilçeye sahiptir. Sanatsal kültürü meşhur olan Trabzon’da çoğunlukla altın, gümüş ve bakır işçilikleri meşhurdur. Orman örtüsü bakımından zengin olan Trabzon, temiz havaya sahiptir. Bol bol temiz havasını solumak ve muhteşem güzellikleri görmek istiyorsanız yolunuz Karadeniz’e düştüğünde gezebilirsiniz. Birbirinden farklı tarihi ve modern güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. 

Trabzon’da Gezilebilecek Yerler

Her mevsim bol bol yağış alarak yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan Trabzon’da gezilip görülmesi gereken pek çok yer vardır. Kendinizi doğayla iç içe hissederek gezebilirsiniz. Trabzon Kalesi, ilk duraklar arasındadır. Şehir merkezinde yer alan Kale’den şehri kuşbakışı olarak izleyebilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Boztepe, güneşin doğuşu ve batışının izlendiği yer olarak biliniyor. Kafe ve restoranların yer aldığı bu bölgede keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Adıyla ün kazanmış ve şehrin gözdesi olan Uzungöl, en sık gezilip görülen yerlerden biridir. Deniz seviyesinden 1100 metre yüksektedir. Her yıl düzenli miktarda yağış aldığından gölün seviyesinde azalma meydana gelmez. Görkemli güzelliğiyle bilinen gölün çevresini gezebilirsiniz. Çal Mağarası şehre 1 saatlik uzaklıkta yer alıyor. En uzun 2. mağara olarak bilinen Çal Mağarası üzerinde tekneyle gezinti yapabilirsiniz. Trabzon’un göz alıcı güzellikteki yaylarını da ziyaret edebilirsiniz. 

Trabzon’un Tarihi

Ortalama 4000 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Trabzon, pek çok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Kolonilerle başlayan yerleşimler kavimler şeklinde devam ederek günümüze kadar gelmiştir. Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen Trabzon, Roma dönemlerinde başkentlik yapmıştır. Geçmişte pek çok savaşa şahitlik eden şehre Atatürk tarafından ziyaretler düzenlenmiştir. Sümela Manastırı şehrin tarihi açıdan en önemli yapılarındandır. Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan manastırı ziyaret edebilirsiniz. Milattan sonra inşa edildiğine inanılan Vazelon Manastırı yol üstünde yer alıyor. Maçka yolu üzerinde yer alan manastırı ziyaret ederek tarihin izlerini inceleyebilirsiniz. Geçmiş tarihiyle bilinen Trabzon’da tarihi pek çok mekan yer alıyor. İsteğiniz mekanlara sevdiklerinizle beraber gidebilirsiniz. 

Trabzon’da Kültürel Etkinlikler

Trabzon’da geçmişten günümüze kadar uzanan köklü kültürel etkinlikler yer alıyor. Şehrin yaylalarında ve merkezinde düzenlenen etkinlikler halkın katılımıyla muhteşem anlara dönüşüyor. Horon Şenliği, Hamsi Festivali, Mizah Festivali, Müzik ve Halk Oyunları Festivali, Tiyatro Festivali gibi pek çok şenlik yer alıyor. Yılın belli tarihlerinde düzenlenen festivallere sizler de ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Karadeniz’in oksijeni bol yaylalarında festivallerin tadını çıkarabilirsiniz. Günümüzde çoğunlukla yayla turizminin iyileşmesi için festivaller yaylalarda düzenleniyor. Kent merkezinden araçlarla gidebileceğiniz festivaller dört mevsim düzenleniyor. Yaylalardaki etkinliklerde konaklama yaparak birden fazla festivale katılabilirsiniz. Şehrin kültürünü derinliklerine kadar öğrenebileceğiniz festivallerde yörenin lezzetlerini de tadabilirsiniz. 

Trabzon’da Konaklama

Karadeniz’deki en güzel illerden olan Trabzon’da konaklama imkanı çoktur. Şehir merkezinde ya da ilçelerinde yer alan oteller konaklamada en sık tercih edilen seçeneklerden biridir. Geniş bütçe aralığında hizmet sunan otellerde bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz. Otellerin yanı sıra şehrin kalabalığından uzak dağ evleri ve kiralık odaları da tercih edebilirsiniz. Şehre gelmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kampanyalı fiyatlardan yaralanarak konaklama ihtiyacınızı uygun fiyata karşılayabilirsiniz. Dağ evlerinde doğayla iç içe huzurlu olarak konaklayabilirsiniz. Şehrin gezip görmek istediğiniz bölgelerine yakın yerlerde konaklayabilirsiniz. Taş evler, yayla ve ahşap evleri de oldukça meşhur konaklama yerlerindendir. Yöreye ait hissetmek istiyorsanız bu mekanları tercih edebilirsiniz. Geniş konaklama imkanları arasından sizler için en uygun olan imkanı seçebilirsiniz. 

Trabzon Lezzetleri

Her yörede olduğu gibi Karadeniz’in de kendine has enfes lezzetleri vardır. Liman kenti olma özelliği sayesinde mutfak lezzetleri geniştir. Çoğunlukla hamsi ile yapılan yemekler ön planda oluyor. Kahvaltıda meşhur olan Mısır ekmeği ve muhlaması damakta enfes tat bırakıyor. İçinde kullanılan özel peynirler muhlamanın uzamasını sağlar. Sabah kahvaltısında ekmeğinizi banarak yiyebilirsiniz. Günümüzde adından sıklıkla bahsedilen Akçaabat köftesi geçmiş yıllardan günümüze kadar uzanan lezzetlerdendir. Laz böreği, Trabzon pidesi, turşu kavurması, kalkanoğlu pilavı, karalahana çorbası ve sarması meşhur lezzetlerdendir. Şehirdeki restoran ve lokantalarda yapılan meşhur lezzetler arasından damak zevkinize göre seçim yaparak tadabilirsiniz. Trabzon’un zirvelerinde yer alan kafelerde muhteşem Trabzon çayını tadabilirsiniz. 

Trabzon’da Ulaşım

Trabzon’da şehir içi ulaşım son derece konforlu ve kolaydır. Toplu taşıma araçlarından kişisel araçlara kadar geniş seçenekler mevcuttur. Şehrin her noktasını rahatlıkla gezmek istiyorsanız geniş imkan sunan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle şehir merkezini gezmek isteyen bireyler ulaşımda zorluk yaşamazlar. Ulaşım kolaylığı her mevsim kendini gösterir. Özellikle yaz aylarında trafik yoğun hale gelebilir. Yoğunluktan uzak bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi, otobüs, dolmuş ve araç kiralama gibi imkanlar yer alıyor. Sizler de bütçenize hitap eden ulaşım yöntemini tercih edebilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım

Günümüzde taksi ile ulaşım son derece yaygın seçeneklerden biridir. Özellikle bütçe kısıtlaması olmayan bireyler tarafından tercih ediliyor. Havaalanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden farklı bölgelere taksi ile gidebilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzak daha konforlu bir şekilde ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. 

Otobüs İle Ulaşım

Otobüs ile ulaşım şehir içinde en yaygın imkanlardandır. Seçenekler arasında en uygun bütçeli ulaşımdır. Şehrin farklı yerlerinden hareket eden otobüsler ile rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Seyahat kartınız varsa otobüsleri kullanmanız daha basit olacaktır. 

Araç Kiralama İle Ulaşım

Araç kiralama ile ulaşım, en konforlu seçeneklerden biridir. Eşyalarınızı taşımak istemiyorsanız ve şehirde kaldığınız süre boyunca rahat ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Fiyatlar aracın modeline ve kapasitesine göre değişir. 

Adana Havaalanına Ulaşım Olanakları

Adana havaalanına otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ve taksiler ile ulaşım imkanı vardır. Sizler için en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Adana’dan Trabzon’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Adana’dan Trabzon’a uçuş aktarmasız olarak ortalama 1 saat 20 dakika sürer. 

Adana Trabzon Arası Kaç Km?

Adana ve Trabzon arası kara yolu üzerinden ortalama 890 kilometreyken, kuş bakışı olarak 590 kilometre kadardır. 

Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Trabzon’a seyahat etmek için en ucuz uçak biletini kampanya ve indirimleri takip ederek satın alabilirsiniz. Farklı firmalar tarafından satışa sunulan biletler geniş fiyat aralığına sahiptir. 

Trabzon’da İklim Nasıldır?

Trabzon her mevsim bol yağış alan bir ildir. Yıllık yağış miktarı en fazla olan bölgede yer aldığından iklimi nemlidir. Karadeniz iklimine hakim olan Trabzon, sonbahar mevsimini yağışlı olarak geçirir. 

img

Trabzon Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 40 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

2 sa 25 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 30 dk

2 sa 30 dk

Trabzon

Dusseldorf

4 sa 55 dk

Trabzon

Frankfurt

4 sa 55 dk

Trabzon

Berlin

4 sa 35 dk

Trabzon

Stuttgart

4 sa 35 dk

Trabzon

Seul

11 sa 50 dk

Trabzon

Paris

5 sa 10 dk

Adana Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

21 °C

17 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

2 sa 15 dk

Adana

Antalya

2 sa 5 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

3 sa

Adana

Muğla

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

2 sa 20 dk

2 sa 10 dk

4 sa 35 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa 45 dk

Adana

Berlin

4 sa 20 dk

4 sa 35 dk

Adana

Köln

4 sa 40 dk

4 sa 35 dk

Adana

Hamburg

5 sa

Adana

Wroclaw

5 sa 10 dk

Adana

Dubai

5 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

Adana çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Adana - İstanbul

uçuşları

409,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - İzmir

uçuşları

409,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Antalya

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Lefkoşa

uçuşları

799,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Ankara

uçuşları

541,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Muğla

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Van

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Çanakkale

uçuşları

1.171,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Dalaman,Muğla

uçuşları

1.245,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Adana - Stuttgart

uçuşları

2.120,73 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Beyrut

uçuşları

2.042,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Dusseldorf

uçuşları

1.837,71 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Berlin

uçuşları

2.149,44 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Frankfurt

uçuşları

1.687,97 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Köln

uçuşları

2.042,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Amsterdam

uçuşları

2.441,44 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Hamburg

uçuşları

2.505,42 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Wroclaw

uçuşları

4.979,91 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Dubai

uçuşları

3.837,32 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

Muğla - Trabzon

uçuşları

1.287,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bursa - Trabzon

uçuşları

641,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt dışı uçak biletleri

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - Trabzon

uçuşları

2.779,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Trabzon

uçuşları

1.445,32 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis