Adıyaman Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Adıyaman Ankara uçak biletleri

04 Eki 2023

05 Eki 2023

06 Eki 2023

1.130,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Eki 2023

08 Eki 2023

19 Eki 2023

Adıyaman Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Seyahat Öncesi Bilmeniz Gereken Noktalar

Ankara’nın tarihi çok daha eskiye dayanır. Bizans İmparatorluğu, Lidyalılar, Frigyalılar ve Hititler olmak üzere çeşitli medeniyete ev sahipliği yapan Ankara halen bu zenginliği taşımaktadır.

Ankara’da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gerekilen Yerler

Ankara bin yıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu milletlerden kalan miraslar ise ödüllü Medeniyetler Müzesi’nde sergilenmektedir. İster ferahlatıcı bir çay ister iç ısıtan bir sahlep içmek için Ankara Kalesi her mevsim birçok turistin favori noktası olmaktadır. Tarihi ve dar sokakları gezmekten keyif alan turistler için ise Hamamönü otantik kafe ve dükkanları ile ziyaretçileri ağırlamaya devam etmektedir. Ankara’nın Ulus’ta yer alan tarihi Ankara Hamamı, yüzyıllar boyu ziyaretçilerine şifa vermeye devam etmiştir. Bunun yanı sıra meşhur Kızılcahamam termal otelleri başta olmak üzere Ankara’ya bağlı çeşitli ilçelerde de tarihi termal otellere ziyaret gerçekleştirilebilir. Ankara’ya gelip Anıtkabir’e uğramamak mümkün değildir. Anıtkabir’in yanı sıra Etnografya, Resim ve Heykel Müzeleri de tarih ve sanat severler için birebirdir. Göl kenarında temiz bir hava almak için Eymir ve Mogan Gölleri kolay ulaşım olanakları ile tercih edilebilir. 

Devlete ait bazı kuruluşlar Ankara’da bulundukları için kurumlarına ait müzelerini bu şehirde tesis etmişlerdir. Ziraat Bankası Müzesi, Tabiat Tarihi Müzesi ,yakın zamanda kurulan ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, THK tarafında açılan Türk Hava Kurumu Müzesi, eski cezaevinden dönüştürülmüş Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Altınköy Açık Hava Müzesi, Rahmi Koç adına açılmiş Çengelhan Rahmi Koç Müzesi Ankara müzeleri arasında önde gelmektedir. Ankara dışındaki en önemli müze, Kral Midas'a ait son derece ilgi çekici tümülüsün de bulunduğu Polatlı ilçesindeki Gordion Müzesi'dir. Bu müzede bölgeden çıkarılmış Tunç Çağı ve Frigya döneminden kalma arkeolojik eserler sergilenmektedir

Ankara’da Konaklama Olanakları

Ankara’da farklı konaklama tipleri vardır. Her konaklama alanı değişik özellikler sergilemektedir. Her şey dahil otellerin yanı sıra öğünlerini tamamen veya kısmen turistlerin kendi başlarına temin edebilecekleri konaklama çeşitleri de mevcut olmaktadır. Kızılcahamam başta olmak üzere Ankara’nın hem şehir merkezinde hem de belirli ilçelerinde şifalı termal oteller veya hamamlar bulunmaktadır. Sayısız firma ve kurumun genel müdürlüğü Ankara’da bulunduğu için iş görüşmeleri de bu şehirde yapılmaktadır. Bu nedenle iş toplantısı veya görüşmesi yapılacak ise Ankara’da bu hizmeti profesyonel bir şekilde sağlayan oteller de mevcuttur. Ancak hem daha samimi bir ortam hem de daha ekonomik bir seçenek olduğu için pek çok kişi günlük ev kiralayabilmektedir.

Ankara’da Tadılması Gereken Yöresel Lezzetler

Ankara başkent olması nedeni ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen kişilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu zenginliği de mutfağına yansıtan Ankara’da çeşitli yörelerin ve farklı milletlerin mutfağından yiyecek ve içecekler de bulmak mümkün olmaktadır. Ankaralıların çok sevdiği ve yüzyıllardır sofralarından eksik etmediği Ankara tava pilavı yemeği, etli ve etsiz olmak üzere farklı alternatifler ile sunulmaktadır. Bunun yanı sıra pilav çeşitleri arasında yer alan Beypazarı Güveci ve Öllüğün körü akşam yemeği softalarında bulunan vazgeçilmez lezzetlerdendir. Ankara’nın Beypazarı ilçesi aynı zamanda o yöreye özgü maden suyu ile de meşhurdur. Beypazarı’na ziyaret gerçekleştiren turistler için kahvaltıda Beypazarı Kurusu yemeleri tavsiye edilmektedir.

Ankara Şehir İçerisinde Ulaşım Olanakları

Başkent olan Ankara, bunun avantajlarını sayısız şehir içi ulaşım alternatiflerine de yansıtmıştır. Ankara’da bulunan raylı sistem sayesinde şehir merkezi ve hatta Ankara’ya bağlı ilçe ve köylere bile ulaşım imkânı sağlanmış durumdadır. Buna ek olarak ister aktarmalı ister aktarmasız olarak tercih edilebilen otobüs seferleri, şehrin pek çok noktasına uzanmaktadır. Aynı zamanda günün neredeyse her saati de hizmet vermektedir. Havalimanından merkeze veya merkezden Esenboğa Havalimanı’na tekrar ulaşmak için shuttle veya taksi kullanmak mümkündür.

Taksi ile Ulaşım

Araba kullanmayı tercih etmeyen ancak günün her saati seyahat etmek isteyen kullanıcılar için taksi ulaşımı bir hayli pratik olmaktadır. Ankara merkez içerisinde şehrin neredeyse her noktasında taksi bulunması olanaklıdır. İster gece ister gündüz yolculuklarında taksi temin edilebilmektedir.

Otobüs ile Ulaşım

Ankara otobüs hattı, yolculara sunmuş oldukları durak sayısı nedeni ile günün neredeyse her saati kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Otobüs tercih ederek kullanıcılar, Ankara’nın ister şehir merkezi ister merkeze uzak ilçe veya köylerine bile ulaşabilmektedir.

Metro ile Ulaşım

Ankara şehir içi ulaşımında sayısız kullanıcı metro ile ulaşım sağlamaktadır. Banliyö, Ankaray ve metro durakları neredeyse Ankara’nın her mahallesine varacak kadar geniş bir ağa da sahiptir. Böylece Ankara içerisinde aktarmasız bir seyahat düzenlenebilmektedir.

Araç Kiralama Olanakları

Modern dünyada, dijitalleşme sayesinde artık pek çok işlem sadece internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu pratikleşen işlemler arasında ise araç kiralama olanakları da yer almaktadır. Artık sayısız yolcu, daha uçaklarına binmeden çevrim içi olarak arzu ettikleri aracı kiralayabilmektedir. Bunun yanı sıra artık sayısız uçuş firması, araç kiralama hizmeti de sunmaktadır. Aynı zamanda uçuşu gerçekleştirdikten sonra Esenboğa Havalimanı içerisinde araç kiralama şirketleri de yer aldığı için kullanıcılar yüz yüze de bu işlemi gerçekleştirebilir.

Adıyaman Havalimanı’na En Hızlı ve En Uygun Ulaşım

Havalimanı, Adıyaman merkezine yaklaşık 18 km mesafede yer almaktadır. Havalimanına kendi istediği saatte varmak isteyen yolcular, araba kiralayarak intikal edebilirler. Buna ek olarak taksi ile de günün her saati, arzu edilen vakitte Havalimanı’na ulaşılabilmektedir. Ayrıca özel servis otobüsleri de hava limanına sefer düzenlemektedir.

Adıyaman - Ankara Arası Uçuş Kaç Saat Sürer? 

Pek çok uçuş firması Adıyaman ve Ankara arasında aktarmasız uçuş seferleri düzenlemektedir. Aktarmasız olan bu seferler, genellikle 1 saat ve 15 dakika sürebilmektedir. Bunun yanı sıra hava şartları da uçuş süresini doğrudan etkileyebilmektedir. 

Adıyaman - Ankara Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Adıyaman ve Ankara arası kara yolu 820 kilometredir. Ancak bu mesafeyi kuş uçuşu ile ifade etmek gerekirse yaklaşık olarak 529 kilometreye kadar düşmektedir.

Adıyaman - Ankara Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Yurt içi uçuşlarda pek çok uçuş seferi düzenleyen firmalar, Adıyaman ve Ankara için de sayısız uçuş alternatifi sunmaktadır. Üstelik aktarmasız da olabilen bu seferler, kullanıcılar için büyük bir pratiklik de sağlar. Günün farklı saatlerinde, farklı uçuş firmaları tarafından sağlanan bu seferler için uygun fiyatlar ile bilet temin edilebilmektedir. Bunun için kullanıcılar farklı firmaların sunduğu bilet fiyatlarının karşılaştırarak karar vermelidir.

Ankara’da İklim Nasıldır?

Ankara şehri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almakta olup ısı değişimlerine maruz kalmaktadır. Bahar veya yaz aylarının gelmesi ile özellikle Güneş’in tepede olduğu gündüz saatlerinde sıcaklık derecesi bir hayli yüksek olmaktadır. Bunun yanı sıra bahar ve yaz aylarında akşam saatleri Ankara serin veya soğuk olabilmektedir. Bu nedenle de akşam gezmeleri için ince bir hırka veya mont getirmeleri tavsiye olunur. Kış mevsimi için de pek çok gezme noktasına sahip olan Ankara, senenin bu vakitlerinde oldukça serin bir havaya sahiptir. Ziyaretçilere, kış ayları için kalın giyim ürünleri ile seyahate gelinmesi önerilir. img

Ankara Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

20 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Adıyaman Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

24 °C

24 °C

Uçuş süreleri

Adıyaman

İstanbul

1 sa 45 dk

Adıyaman

Ankara

1 sa 15 dk

Adıyaman

İzmir

2 sa 30 dk

Adıyaman

Antalya

2 sa 20 dk

Adıyaman

Bodrum

2 sa 30 dk

Adıyaman

Dalaman

2 sa 25 dk

Adıyaman

Trabzon

2 sa 30 dk

Adıyaman

Çanakkale

2 sa 35 dk

Adıyaman

Adana

2 sa 15 dk

Adıyaman

Bursa

4 sa 5 dk

Alternatif uçuşlar

Adıyaman çıkışlı yurt içi uçak biletleri

462,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.322,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.439,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.572,64TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.721,81TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.887,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.439,81TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.843,66TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis