Ağrı Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ağrı Ankara uçak biletleri

828,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Ara 2023

01 Ara 2023

1.138,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Ara 2023

02 Ara 2023

1.345,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

1.345,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.336,40TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

Ağrı Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ankara 1920 yılından beri Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentidir. Ancak daha da geçmişe gidecek olursak Ankara’nın son derece köklü bir tarihi yapıya da sahip olduğunu görmek mümkündür. Tam olarak 5000 yıllık geçmişiyle birlikte Anadolu’nun da ortasında konumlanması oldukça fazla medeniyete ev sahipliği yaptığını kanıtlar niteliktedir. Sırasıyla Hitit İmparatorluğu, Firgler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu, Osmanlı olmak üzere onlarca medeniyeti içerisinde bulundurmuştur.

Şehir aynı zamanda Frig Dilinde gemi çapası anlamına gelir. Ankara üzerinde yapılan arkeolojik çalışmalar da Roma İmparatorluğu döneminde bazı bozuk paraları bulmuşlardır. Bu paraların üzerinde ise gemi çapası sembolü vardır. Bu sebepten ötürü de Anadolu’da varlığını sürdürdüğünden beri Ankara olarak bilinir. 

M.Ö 7. Yüzyıllarda ise Anadolu üzerinde hakimiyet kuran Lidyalılar da Ankara’da çok fazla tahıl üretimi ve hayvancılık işleriyle uğraşmışlardır. Aynı zamanda zeytinyağı ve şarap üretimi de yapıldığı bilinir. M.Ö 25 yılı ve M.S 395 yılına kadar da Romalılar hakimiyet kurmuştur. Romalılardan sonra Doğu Roma İmparatorluğu hakimiyetine de girmiştir. Selçuklu ise 1071 Malazgirt savaşıyla birlikte Ankara’yı da bünyesine alır. Tam 200 yıl boyunca da burada aktif ticaret yapar. Çünkü bu dönemde Ankara İpek Yolu üzerinde yer alan önemli bir şehirdir.

Ankara’da Gezilebilecek Yerler

Ankara sadece Cumhuriyet tarihine değil tam 5 bin yıllık çok daha eski tarihi geçmişe de ev sahipliği yapmıştır. Köklü tarihi kapsamında da dünya üzerinde de tanınan önemli yerlerden biri olmuştur. Ancak Ankara’yı gezerken birkaç günün yetmeyeceğini de söylemek gerekir. Bunun için birkaç haftanızı ayırabilirsiniz. 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Ulus’ta yer alır. Burası günümüzde kendine özgü koleksiyonları barındıran ve dünyanın da sayılı müzelerinden olan önemli bir yerdir. Yerli ve yabancı olmak üzere yıl içerisinde çok fazla kişiyi ağırlar. 

Milli mücadele 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk lşderliğinde fiili olarak başlamıştır. Bu dönemlerde açılan meclis ise modern Türkiye’nin kurulmasındaki ilk adımlardan biri olmuştur. İlk meclis binası iki meclisli sistemden tek meclisli sisteme geçiş yaşandığı için 1981’den beri artık kullanılmıyor. 1920 Meclisi ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete devam etmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ise bugünkü binasıdır. Cumhuriyet tarihindeki üçüncü meclis binasında hizmetini sürdürür. Diğer binalar ise yalnızca bir müze olarak ziyarete açık mekanlar olmuşlardır. Burayı 1938 yılınca dünyaca ünlü Avusturyalı Mimar Clemens Holzmeister inşa etmiştir. Tam olarak 500 bin metre karelik bir alana inşa edilmiştir. 

Ata Kule ise Ankara’nın başkent oluşunun tam 66. Yılında 1989 yılında yapılmıştır. Ata Kule altında alışveriş merkezi de yer alır. Burası Türkiye’nin ikinci ve Ankara’nın ise ilk alışveriş merkezi olarak bilinir.

Ankara Kulesi M.S 7. Yüzyılda Persler tarafından yaptırılmış olan ve daha sonrasında da Roma, Bizans, Selçuklu, Hazlı Ordusu ve son olarak da Osmanlı’nın eline geçmiştir. 1832 yılında ise Mısır Valisi olan Mehmet Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa da yenileme ve genişletme çalışmaları yapmıştır. 

Etnografya Müzesi, Ankara’da önemli müzelerden biridir. Namazgah semtinde yer alır. 1925 yılında müze yapılmak amacıyla bağışlanan bir arazi üzerine kurulmuştur. İlk faaliyetine ise 1930 yılında başlanmıştır. Türk kültürüne ait birçok geleneksel yaşam örneklerine rastlayabilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve modern Türkiye’nin de kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının yer aldığı Anıtkabir’in inşası 1953 yılında tamamlanmıştır. Her yıl milyonlarca kişinin akın ettiği Anıtkabir Ankara’nın önemli sembolik yapılarından biridir.

Ankara’nın Tarihi

Ankara köklü bir tarihe sahip olmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Özellikle de birçok devlete ve medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklı olarak birçok önemli tarihi eser de şehirde yer almaktadır. Bunlardan biri olan Hacıbayram-ı Veli Camii, mimari özelliklerinin dışında Anadolu’ya yayılmış Bayrami Tarikatı’nın da gelişmesinde önemli bir role sahiptir. Hem tarihi önemi hem de manevi yönüyle Ankara’da oldukça ziyaretçisi olan yapılardan biridir.

Ankara’nın eski yerleşim yerlerinden Altındağ’da yer alan eski Ankara Evlerini ziyaret edebilirsiniz. Sadece sayılı örneklerinin kaldığını söylemek mümkündür. 17. 18. ve 20. Yüzyıllardan kalma yapılardır. Yapımlarında daha çok ahşap ve kerpiç malzemeler kullanılmıştır. Aynı zamanda evler iki katlı olarak yapılmıştır.

Ankara Resim ve Heykel Müzesi, bina olarak 1927 yılında inşa edilmiştir. Daha sonrasında 1980 yılında restore edilmiş olup tekrar hizmete açılmıştır. Cumhuriyet dönemi plastik sanatlara ait eserler sergilenir.

Estergon Kalesi, 29 Mayıs 2005 tarihinde halka hizmete açılmıştır. Tarihi ve günümüze kadar gelen kültürel unsurların sergilendiği önemli bir yapıdır. Burada yer alan Etnografya Müzesi ve Asya Bahçeleri de geçmişten günümüze Türk Tarihini yansıtan, kültürünü aktaran mühim mekanlar arasındadır. 

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Ankara sahne sanatları ve müzik etkinlikleri ile her sene oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yapmaktadır. Milli günlerde de en önemli kutlamalar ve gösteriler Ankara’da gerçekleşmektedir. Bunlardan bazıları ise Ankara Uluslararası Film Festivali, Büyük Ankara Festivali olmak üzere çeşitli festivallere sahiptir. 

Ankara’da Konaklama

Ankara’ya yıl içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere birçok turist gelir. Şehrin merkezinde ise popüler olabilecek yerlerin bulunmasının yanı sıra turistik bazı noktaların da uzak kaldığını söyleyebiliriz. Yine de Çankaya, Kızılay, Ulus ve Kavaklıdere gibi kesimlerde konaklayarak gezinizi daha keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Lezzetleri

Ankara seyahatinizin en güzel yanı da şüphesiz yemekleri olacaktır. Ankara’nın en lezzetli çorbalarından olan miyane, dutmaç, keşkek, toyga kesinlikle denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Aynı zamanda Ankara tavası, çoban kavurma, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel gibi et yemekleri de oldukça meşhur ve damağınıza unutulmaz tatlar bırakan yemeklerden bazılardır. Bunların dışında pıt pıt pilavı, oğmaç aşı, efelek dolması, şirden dolması, yalancı dolma, balamacın, bezdirme, ebem ekmeği, kömbe, kete, bazlama, gözleme, nevzeme, öllüğün körü hamur işi gibi daha birçok enteresan özel lezzetler vardır.

Ankara’da Ulaşım

Ankara Türkiye’nin Başkenti ve aynı zamanda ikinci en kalabalık şehri olmasıyla beraber şehir içi ulaşım da sizler için son derece basitleştirilmiştir. Metro, hafif raylı sistemi ile Ankaray, otobüs, teleferik, taksi olmak üzere ulaşım hizmetleri vardır.

Metro ile Ulaşım

Metro hattı Ankara’da şehir içi trafiğin rahatlamasında büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda gezileriniz sırasında da sizler için kolay bir şekilde ulaşım imkanı sunar. 

Ankaray ile Ulaşım

Ankaray ise hafif raylı bir sistemdir. Ankara Şehirlerarası Otobüs Garı ve Dikimevi semti arasındaki ulaşımı kolaylaştırır.

Ağrı Havaalanına Ulaşım Olanakları

Özel aracınızla da kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda belediyenin de havalimanı servislerini kullanarak intikal sağlamanız mümkündür. 

Ağrı’dan Ankara’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Ağrı’dan Ankara’ya uçuşlarınız 1 saat 45 dakika kadar sürer.

Ağrı Ankara Arası Kaç Km?

Ağrı ve Ankara arası mesafe 1051 kilometredir.

Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’yı iklimi dolayısıyla daha rahat bir şekilde gezmek istiyorsanız bunun için yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda uyguna bilet fırsatlarından da faydalanmak için rezervasyon işlemleri önceden yaparak çok daha karlı uçak biletleri alabilirsiniz.

Ankara’da İklim Nasıldır?

Ankara üzerinde kara iklimi hakimiyet sürer. Bölgede kış aylarında sıcaklıklar düşük olur. Yaz aylarında ise sıcaklıklar yüksektir ve kurak geçer. 

agri_ankara

Ankara Hava Durumu

01 Aralık 2023

Sun

14 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Ağrı Hava Durumu

01 Aralık 2023

Sun

2 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Ağrı

İstanbul

2 sa 5 dk

Ağrı

Ankara

1 sa 40 dk

Ağrı

İzmir

2 sa 55 dk

Ağrı

Antalya

2 sa 45 dk

Ağrı

Denizli

3 sa 10 dk

Ağrı

Adana

2 sa 40 dk

Ağrı

Kayseri

3 sa 20 dk

Ağrı

Bodrum

2 sa 55 dk

Ağrı

Gaziantep

2 sa 50 dk

3 sa

Alternatif uçuşlar

Ağrı çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
822,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.424,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.692,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.014,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.782,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.476,53TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.476,53TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis