Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Alanya İstanbul uçak biletleri

Gazipaşa Havalimanı (GZP) - İstanbul Havalimanı
uçuşları
822,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla

29 May 2023

Gazipaşa Havalimanı (GZP) - İstanbul Havalimanı
uçuşları
781,28 TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 May 2023

Gazipaşa Havalimanı (GZP) - İstanbul Havalimanı
uçuşları
883,14 TRY'den
başlayan fiyatlarla

31 May 2023

Gazipaşa Havalimanı (GZP) - İstanbul Havalimanı
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Haz 2023

Gazipaşa Havalimanı (GZP) - İstanbul Havalimanı
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Haz 2023

Alanya İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul, nüfus yoğunluğu ve gelişmişlik açısından Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. Doğu ve Batı’nın sentezi olarak anılan şehir, gerek tarihi gerekse şehir yapısı ve ünlü mekanlarıyla her yıl yerli yabancı binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Stratejik önemi sebebiyle dünya tarihi boyunca dünyanın önemli yerleşim alanlarından biri olmuştur. İki kıtayı bir arada tutan İstanbul, sahip olduğu tarihi yapıları, kendine has lezzetleri, doğal alanları ve kültürel yapısı ile dört mevsim boyunca yoğun ilgi görmektedir.

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul; saymakla bitiremeyeceğiniz kadar çok tarihi alana, pek çok meşhur mimari yapıya, birbirinden eşsiz manzaralara, doğal alanlara ve birçok önemli müzeye ev sahipliği yapmaktadır. 

İstanbul şehrinin sembollerinden biri haline gelmiş olan, İstanbul deyince ilk akla gelen tarihi ve mimari yapısıyla ilgi gören Galata Kulesi ve Galata köprüsü ilk olarak gezilmesi gereken yerler arasındadır. Tarihi yapılar arasında sizleri güzelliği ve mimarisiyle kendisine hayran bırakacak camiler, saraylar, parklar ve daha birçok yapı yer almaktadır. Önemli tarihi eserleri görebileceğiniz, hakkında daha detaylı bilgi edinebileceğiniz müzelerde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler içerisindedir. Sultan Ahmet Cami, Süleymaniye Cami, Fatih Camii görülmesi gereken camilerden sadece birkaçıdır. İstanbul Arkeoloji Müzesi, Ayasofya Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Panorama 1453 Müzesi ve İstanbul Rahmi Koç Müzesi gibi gezebileceğiniz onlarca müze vardır. 

Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı gibi kendine has yapılarıyla ilginizi çekecek sarayları da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin en bilindik yapılarından biri olan Kız Kulesini de görmelisiniz. Deniz, Kız Kulesi ve martılar eşliğinde harika manzaralara şehit olabilirsiniz. Bunlara ek olarak şehrin manzarasının tadını çıkarabilmek, uzaktan şehri seyretmek için seyir teraslarını da ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un Tarihi 

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Coğrafi konumundan ve sahip olduğu gerek kültürel gerekse doğal zenginliklerden dolayı tarih boyunca birçok medeniyet; şehir üzerinde hakimiyet sağlamak istemiştir. Roma İmparatorluğu zamanında Konstantinopolis olarak adlandırılan şehir, Fatih Sultan Mehmet’in fethiyle Osmanlı’nın hakimiyetine altına girmiştir. İstanbul, farklı medeniyetlere ait birçok önemli tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. 

Şehrin ismi Yunancadan gelmektedir. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde ‘Eis ten polin’ kelimesi şehre doğru anlamındadır. Bu ifade ‘şehre doğru’ yani İstanbul’a giden yol anlamında kullanılmaktaydı. Günümüzde şehir, kalabalık nüfusu, gelişmiş yapısı ve zengin kültürüyle tarihi değerlerini ve önemini korumaktadır.

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

Her yıl şehirde onlarca kültürel, sanatsal ve eğlence temelli birçok etkinlik düzenlenmektedir. Festivaller, konserler, tiyatrolar, opera, dans gösterileri, sinemalar, sergiler, söyleşiler gibi pek çok tarza ve alana hitap eden etkinlikler ile yerli yabancı binlerce turistin ilgisini çekmektedir. İstanbul’da yöresel, kültürel etkinliklere ek olarak popüler kültürün getirdiği modern sanat gösterileri gibi aktiviteler de oldukça zengin ve ilgi çekici bir etkinlik yapısı oluşmaktadır. Bireysel ilgi alanlarınıza ve ekonomik imkanlarınıza uygun olarak keyifle vakit geçirebileceğiniz onlarca etkinlik vardır. İstanbul’daki gezinizi daha sosyal ve keyifli bir hale getirmek, şehrin kültürünü ve yapısını daha detaylı tanımak için düzenlenen etkinlikleri takip ederek seyahatinizi planlayabilirsiniz.

İstanbul’da Konaklama İmkanları

İstanbul her bütçeye uygun, her tarzda ve özellikte konaklama imkanları ile oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında otel, hotel, apart, ev kiralama ve pansiyon gibi birçok mekan yer alır. Şehir içinde kendinize uygun konaklayacak bir yer bulmanız oldukça kolaydır. Nüfus ve turist yoğunluğu sebebiyle ekonomik ve çeşitlilik açısından konaklayabileceğiniz yer sayısı çok fazladır. Yoğunluktan ve fiyat değişikliklerinden dolayı kalacağınız yere seyahatinizden önce rezervasyon yaptırmanız sizlere fayda sağlayacaktır. 

İstanbul’un Lezzetleri

İstanbul geniş kültürü, tarihi yapısı ve kalabalık nüfusu ile oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Şehir içinde gezerken yolunuzun üzerinde pek çok sokak lezzetiyle ve birçok yöresel lezzetle karşılaşabilirsiniz. Balık ekmek, kokoreç, midye ve simit sokak lezzetleri arasında sıklıkla rastlayabilecekleriniz yiyeceklerdendir. İstanbul’da birbirinden meşhur mekanlar da birbirinden lezzetli yemek seçenekleri ile seyahatinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. İstanbul’un yöresel lezzetlerinin yanı sıra Dünya’dan farklı lezzetleri tadabileceğiniz Asya ve Avrupa mutfağından popüler hale gelen restoranlar ile birlikte şehir sizlere oldukça zengin bir mutfak sunmaktadır. Kafe, restoran ve lokanta gibi seçenekler arasından kendi damak tadınıza ve bütçenize uygun çeşitlerde yiyecek ve içeceklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

İstanbul’da Ulaşım İmkanları

Türkiye’nin en kabalık ve en gelişmiş şehri olmasından dolayı İstanbul’da ulaşım oldukça yoğun ve çok çeşitlidir. Geniş ulaşım ağına sahip olan şehirde metro, otobüs, metrobüs, minibüs, dolmuş, araç kiralama, tramvay, vapur ve taksiler gibi pek çok ulaşım imkanı yer almaktadır. Şehir içi yapacağınız yolculuklar için İstanbulkart ile birçok toplu taşıma imkanından faydalanabilirsiniz.

Metro: Hızlı, ekonomik ve kolay ulaşım yöntemlerinden biri olan metro, şehir içinde yoğun olarak en sık kullanılan toplu taşıma imkanlarından biridir. Metro hattı ile şehir içinde uzun mesafeler kat edebilir, gideceğiniz yere rahatlıkla ve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Metrobüs: Metrobüs, pek çok kişi tarafından tercih edilen ekonomik ve rahat ulaşım seçenekleri arasında bulunmaktadır. Karayolu üzerinden uzun ve hızlı ulaşım sağlayan bir hatta sahiptir.

Vapur: Deniz yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz gitmek istediğiniz yere boğazı ve İstanbul şehrinin manzarası izleyerek gidebileceğiniz ekonomik ve ilgi çekici toplu taşıma imkanlarından biridir. 

Taksi: İstanbul’da en çok kullanılan ulaşım yöntemleri arasında yer alan taksiler, sizlere daha bireysel bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Şehir içerisinde gideceğiniz mesafeye göre fiyat değişliği olan ulaşım araçlarındandır. 

Araç Kiralama: Bireysel ve farklı fiyatlara sahip olabilen ulaşım yöntemlerindendir.

Alanya Havalimanı Ulaşımı

Alanya şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım imkanı mevcuttur. Özel firmalara ait otobüsleri, belediye otobüslerini, araç kiralama seçeneklerini, transfer hizmetlerini ve taksileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Alanya’dan İstanbul’a Uçuş Kaç Saattir?

Alanya İstanbul arası uçuş süresi ortalama 40-50 dakikadır. Bu süre aktarmalı seferlerde değişebilir. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda yolculuk süresi, hava koşullarına ve satın aldığınız biletin firmasına göre farklılık gösterebilir.

Alanya İstanbul Arası Kaç Km?

Alanya İstanbul arası karayolu mesafesi yaklaşık olarak 800 km’dir. Ortalama hıza sahip bir araç ile yolculuk yapıldığında bu mesafe 9-10 saat arası sürmektedir. Uçuş mesafesi olarak hesaplandığında ise iki şehir arasındaki mesafe 559 km’ye düşmektedir. Ulaşım yöntemi ve mesafe farkından dolayı uçak ile seyahat etmeniz daha hızlı ve konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır.

Alanya’dan İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İstanbul’a seyahat ederken uygun fiyatlı uçak bileti satın almak için yolculuğunuzu önceden planlamak ve gideceğiniz tarihten daha erken biletinizi almak, daha ekonomik bilet bulmanıza fayda sağlayabilir. Firmalar arası bilet karşılaştırması yapmak bütçenize en uygun bileti satın almanızda yardımcı olabilir. Satın alacağınız biletin fiyatı, özelliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle bütçenize ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun özelliklerde bilet ve fiyat incelemeleri yapmanız size avantaj sağlayacaktır. img

İstanbul Hava Durumu

29 Mayıs 2023

Sun

17 °C

16 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Semerkand

4 sa 15 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

2 sa 15 dk

İstanbul

Frankfurt

2 sa 45 dk

İstanbul

Köln

3 sa

Alanya Hava Durumu

29 Mayıs 2023

Sun

20 °C

20 °C

Uçuş süreleri

Alanya

İstanbul

1 sa 25 dk

Alanya

Ankara

1 sa 5 dk

Alanya

İzmir

2 sa 15 dk

Alanya

Gaziantep

2 sa 15 dk

Alternatif uçuşlar

Alanya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Alanya - İstanbul
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Alanya - Ankara
uçuşları
410,17 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Alanya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Alanya - Bakü
uçuşları
4.264,29 TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

İzmir - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - İstanbul
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

Taşkent - İstanbul
uçuşları
3.873,64 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bakü - İstanbul
uçuşları
2.164,78 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Londra - İstanbul
uçuşları
1.567,61 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Amsterdam - İstanbul
uçuşları
2.416,94 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Münih - İstanbul
uçuşları
1.483,06 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Tahran - İstanbul
uçuşları
800,82 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Köln - İstanbul
uçuşları
1.468,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Stuttgart - İstanbul
uçuşları
1.395,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Paris - İstanbul
uçuşları
2.038,92 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Hamburg - İstanbul
uçuşları
1.659,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis