Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Almanya varışlı yurt içi uçak biletleri

Almanya varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Almanya Avrupa’nın en güzel noktalarından biri olarak dikkat çeken ve çok fazla turist alan bir ülkedir. Oldukça fazla gezilecek yeri olan ülke, Orta Avrupa’da yer alır. Konum olarak da oldukça merkezi bir noktada bulunduğu için turistlerin uğrak noktalarından biridir. Çok fazla ülkeyle sınırı bulunan Almanya, ülkeler arasında geçiş konusunda oldukça pratik bir noktadadır. Çok eski bir kültüre dayanan ülke içerisinde Almanca iletişim kurulur. Almanca bilmeyen kişiler için ülke içerisinde İngilizce konuşmak da son derece yaygındır. Bu nedenle turistler rahatlıkla iletişim kurarak keyifli bir tatil geçirebilir. Avrupa, çok sayıda gezilecek ülkenin varlığı sebebiyle turistlerin uğrak noktalarından biri olarak dikkat çeker. Almanya da bu ülkeler arasında yer alır ve yoğun bir şekilde turist çeker. Tarihi alanları, şehir hayatı, müzeleri, sanat galerileri, lezzetleri ve kültürleriyle insanların gezmeyi en sevdiği yerlerden biridir.

Ilıman bir iklime sahip olması turistlerin gezilerinde kusursuz bir keyif almasını sağlayan etmenlerden biridir. Almanya içerisinde turistlere karşı davranışın oldukça nazik bir tutum içerisinde olduğu rahatlıkla gözlemlenebilir. Ülkeye dünyanın hemen her yerinden ulaşım mümkündür. Dileyen havayolunu dileyen tren ve otobüsü tercih edebilir. Almanya’ya pratik ve konforlu bir şekilde ulaşmanın en güzel yolu hava ulaşımını kullanmaktır. Turistler bu nedenle genellikle uçak aracılığı ile gezilerini gerçekleştirir. Almanya uçak bileti bulmak dünyanın hemen her ülkesinde mümkündür. Avrupa’nın merkezi bir noktasında yer alması ve köklü bir tarihe sahip olması nedeniyle ulaşım konusunda geniş imkânlara sahiptir.

Almanya Uçuş Bilgileri

Almanya’ya gitmek isteyen turistler dünyanın her yerinde hava yoluyla ulaşım sağlayabilir. Çok sayıda Türk göçmenin de bulunduğu ülkeye düzenli uçuş seferleri bulunmaktadır. Türkiye’den Almanya’ya aile ziyareti amacıyla giden çok sayıda insan bulunması nedeniyle havayolu şirketleri seferlerini buna uygun şekilde düzenler. Almanya ve Türkiye arasındaki uçuşlar oldukça kısa sürer. Aradaki mesafe azlığı nedeniyle turistlerin Avrupa’ya gitmesi de son derece yaygındır. Uçakla son derece pratik bir şekilde ulaşılan Almanya, turistler için konforlu bir yolculuk imkânı da sunar.

Türkiye’den Almanya’ya uçuşlar aktarmalı ya da aktarmasız şekilde tercih edilebilir. Turistler kendi bütçesine ve konforuna en uygun olan uçuş seferini seçerek güvenli bir şekilde yolculuk yapabilir. Hava yolu dünya üzerindeki en güvenilir yolculuk biçimlerinden biridir. Oldukça pratik bir ulaşım imkânı sunan uçaklar, konfor bakımından da son derece üstün özelliklere sahiptir. Bu nedenle uçak yolculuğu dünya üzerinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Türkiye’den Almanya’ya uçak yolculuğu 2-4 saat arasında değişiklik göstermektedir. Almanya içerisinde gidilecek yere göre de saat değişikliği görülmektedir. Turistler gitmek istediği şehri seçerek konforlu bir yolculuk deneyiminden yararlanabilir. Türkiye üzerinden Almanya’nın birçok kentine uçak bulmak mümkündür. Uçak bileti fiyatları da son derece uygun olduğu için Türkler tarafından Almanya yolculuğu çok sık gerçekleştirilir.

Almanya’da Gezilecek Yerler

Köklü bir tarihe sahip olan Almanya’da çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Turistler Avrupa’nın tarihi dokusunu hissetmek isterse Almanya tercihi yaparak keyifli bir gezi gerçekleştirebilir. Almanya’nın başkenti olan Berlin’de gezilecek çok sayıda alan bulunmaktadır. Brandenburg Kapısı gezilecek yerlerden biri olarak dikkat çeker. 1791 senesinde inşa edilen yapı, tarihi dokusuyla ilgi odağı olur. Her zaman açık olan bu yapı, resim ve neoklasik yazılar bakımından oldukça zengin bir yerdir. Müze Adası da turistlerin en uğrak noktalarından biridir. Özellikle kültür turizmi yapmak isteyen kişiler, müzelerden yararlanarak sanat, tarih ve arkeolojik bilgilere ulaşabilir. Almanya’nın en sembolik alanlarından biri olan Berlin Duvarı, turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden biridir. Renkli grafitiler ile kaplı olan duvarlar, şehre güzel bir doku kazandırır. Büyük ölçüde korunan yapı, şehrin en ikonik yerlerinden biridir. Bu nedenle kente giden turistler bu duvarın önünde mutlaka fotoğraf çektirir. Almanya’da Berlin kadar önemli bir kent olan Köln, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Köln Katedrali bu yapıların başında gelir ve ülkenin mimari dokusunu çok güzel bir şekilde yansıtır. Ülkenin en büyük Katolik katedrallerinden biri olan yapının çevresinde 56 büyük sütun bulunur. 12. yüzyıl mimari üslubunu yansıtan vitray pencereler, rustik bir havaya sahiptir. Katedralin iç mekânları da oldukça şık bir havaya sahiptir.

Köln şehrinde yer alan Ren Nehri, Avrupa’nın en güzel manzaralarından birini sunar. Hollanda, İsviçre ve Almanya’dan geçen nehir, en çok turist çeken yerlerden biridir. Nehir kenarında yer alan 60 adet Orta Çağ kasabası, gezginler için keşfedilecek güzellikler arasında yer alır. Yapımı 1762 senesinde tamamlanan St. Michael Kilisesi, Hamburg’un en tarihi yapılarından biri olarak dikkat çeker. Barok mimari tarzını yansıtan kilise, şehir manzarasını sunmasıyla da turistlerin beğenisini kazanır. Minyatür Wunderland, Hamburg’ta ziyaretçilere küçük bir Almanya turu imkânı sunar. Mutlaka gidilmesi gereken bu yapı, dünyada yer alan en büyük motel tren yolculuğu deneyimini yaşatır. Ülkenin en güzel şehirlerinden biri olan Münih de oldukça dikkat çekici bir havaya sahiptir. Şehirde yer alan Frauenkirche, Avrupa’nın en popüler olan Katolik kiliselerinden biridir. Kulede yer alan basamaklar tırmanılarak kusursuz bir şehir manzarasına ulaşma fırsatı vardır. Ziyaretçiler için ücretsiz hizmet veren kilise, 20.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Kunsthalle Museum, Almanya’nın en büyük sanat galerilerinden biridir. Turistler bu galeriyi gezerek Orta Çağdan bu yana Avrupa’daki sanat gelişimini izleyebilir. Sanatseverlerin mutlaka gezmesi gereken müze, büyük bir sanat koleksiyonuna sahiptir. Tierpark Hagenbeck, Heide Park Resort, Gendarmenmarkt, Berlin Hayvanat Bahçesi, Insel Mainau, Sanssouci Sarayı ve Parkı, Krallar Gölü ile Rügen Adası da ülkenin görülmesi gereken diğer bölgeleri ve yapıları arasında yer alır.

Almanya’da Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler

Lezzet bakımından Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biri olan Almanya, sayısız seçenek ile turistlerin beğenisini kazanır. Ülke, özellikle sokak lezzeti bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Geleneksel yemekleriyle de dikkat çeken ülke, turistler için çok fazla yemek alternatifi sunar. Turistler Almanya’ya geldiğinde geniş lezzet yelpazesi ile kusursuz bir damak keyfi yaşar. Bratkartoffeln, ülkede mutlaka denenmesi gereken tariflerden biridir. Ana malzemesi patates olan bu yiyeceğin içerisinde, pastırma ve soğan da bulunur. Patates seven kişiler için vazgeçilmez bir öğün olarak bilinir. Bratwurst adı verilen sosisli, Almanya’da en çok sevilen sokak lezzetleri arasında yer alır. Domuz sosisinden yapılan bu tarif, özellikle sokak festivallerinde sıklıkla tüketilir.

Brezel adı verilen atıştırmalık, Almanya’da en çok tercih edilen yiyeceklerden biri olarak dikkat çeker. Özellikle bira yanında tüketilen bu lezzet, simide benzetilir. Kohl und Pinkel adı verilen tütsülenmiş sosis, Almanya’ya giden turistlerin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden bir diğeridir. Bu tarif, tütsü sosisin yanında lahana konularak servis edilir. Spaetzle adı verilen erişte de Almanya’da mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alır. Yan ürün olarak bilinen erişteler, peynir ve soğan ile hazırlanır. Ülkede hazırlanan nadir etsiz yemeklerden biri olarak bilinir. Son derece lezzetli olan Alman yemekleri, turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır.

Almanya’da Konaklama

Almanya konaklama konusunda turistlere geniş olanaklar sunar. Ülke içerisinde hem lüks hem de ucuz konaklama imkânları bulunur. Turistler kendi konforuna ve tercihine uygun bir seçim yapabilir. Oteller Almanya’da en sık rastlanan konaklama yerleri arasında yer alır. Otel konaklamasından yararlanmak isteyen kişiler yolculuğa çıkmadan önce online bir şekilde inceleme yapabilir ve istediği hizmeti alabilir. Oteller, modern tasarımları ve sınırsız hizmetleri ile turistler için konforlu bir konaklama sunar. Almanya otelleri, her bütçeye hitap edebilecek kadar geniş bir yer kaplar. Ülke sürekli olarak turist aldığı için otel hizmetleri son derece gelişmiştir.

Otellerin yanı sıra hosteller de Almanya’da konaklama için tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alır. Hosteller otellere göre daha hesaplı bir konaklama biçimi sunar. Turistler hostellerde kalarak daha ekonomik konaklama fırsatlarından yararlanabilir. Hostel ile otellerin bazısında sabah ve akşam yemeği hizmeti verilir. Turistler bu fırsatlar ile tasarruflu bir tatil imkânından yararlanabilir. Daire ve oda kiralama seçeneği de ülkede çok tercih edilen yöntemler arasındadır. İsteyen ziyaretçiler bu yöntemler ile özgür bir alan fırsatından yararlanır. Uzun süreli bir tatil yapmak isteyen kişiler için en çok önerilen yöntemlerden biri olan daire kiralama ile tasarruflu bir tatil geçirmek mümkün olur. Ülke içerisinde daire, otel ve hostel fiyatları şehre göre değişiklik gösterir. Bütçeye uygun yer seçimi yapmak için lokasyon büyük bir önem taşır.

Almanya’da Ulaşım

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Almanya’da ulaşım karmaşık değildir. Turistler şehir içinde ve şehirler arasında gitmek istedikleri yerlere kolaylıkla ulaşabilir. Şehir içinde tramvay, otobüs ve banliyö trenleri en çok tercih edilen toplu taşıma yöntemleridir. Şehirlerde bulunan durak ve istasyonlarda biletler otomatik makineler yoluyla satılır. Böylelikle turistler bu bölgelerde kolaylıkla bilet alarak istediği yere pratik bir şekilde ulaşabilir. Kolaylık ve ucuzluk açısında ülke içerisinde haftalık veya aylık ulaşım kartlarının alınması önerilir. Bu şekilde satın alınan biletler, turistler için son derece uygun rakamlar sunar.

Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksiler de ülke içerisinde yaygın bir şekilde kullanılır. Taksiler toplu taşıma seçeneklerine göre daha yüksek ücretlerle çalışır. Daha konforlu bir yöntem olduğu için turistler tarafından tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri olarak dikkat çeker. Taksiler genellikle şehir içinde hizmet verir. Şehir dışına çıkmak isteyenlere, raylı sistemler oldukça gelişmiş olduğu için banliyö trenleri önerilir. Avrupa’da oldukça yaygın olan demiryolu ulaşımı, geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle tren biletlerinde bazı avantajlar turistler için hizmet verir. Tren kartlarından yararlanan turistler, avantajlı imkânlara erişebilir.

Almanya’da Araç Kiralama

Almanya’da toplu taşıma ve taksi dışında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de araç kiralamadır. Kalabalık ortamlara girmek istemeyen kişiler, araç kiralayarak dilediği yere kolaylıkla ulaşabilir. Yaygın bir şekilde kullanılan yöntem, konforlu bir ulaşım imkânı verir. Hem şehir içinde hem de şehir dışına çıkarken tercih edilebilir. Şehir dışına çıkarken istediğiniz yerde durma ve yeni yerler keşfetme açısından araç kiralamak son derece uygundur. Otomotiv sektörünün son derece gelişmiş olduğu Almanya, istediğiniz marka ve modelde aracı kullanabilme fırsatı sunar. Oldukça profesyonel bir hizmet olan araç kiralama, ülkede yaygın bir şekilde kullanılır.

Araç kiralamak sunduğu konforun yanı sıra, uygun fiyatlarla da dikkat çeker. Turistler çok uygun fiyatlar ile araç kiralama hizmetinden yararlanabilir. Araç kiralamada aracı kullanma süresi ve araç modeli fiyatların değişmesine neden olur. Bu nedenle araç kiralamadan önce bu etmenlerin fiyatları değiştireceği bilinmelidir. Araç kiralama hizmeti, şehir içinde büyük bir kolaylık sağlar. Gidilmek istenen yere navigasyon yoluyla kolay bir ulaşım mümkündür. Ülkeye varmadan online şekilde araç rezervasyonu yapma imkânı da vardır. Turistler isterse gideceği süre için online bir araç seçimi yaparak o tarihler için kiralama işlemini gerçekleştirebilir. Oldukça pratik bir yöntem olan araba kiralama, konforlu bir gezi için turistlerin en sık kullandığı yöntemlerden biridir.

Almanya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Almanya hakkında en sık sorulan sorulardan biri ulaşım olanaklarıdır. Çok fazla turist alan bir yer olan ülke, havayolu bakımından çeşitli fırsatlara sahiptir. Turistler dünyanın hemen her yerinden uçak yoluyla ülkeye rahatlıkla ulaşabilir. Uçuş bilgileri ülkelerin konumuna göre değişiklik gösterir. Dünyanın hemen her yerinden turist alan ülke, gezilecek yerler bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Turistlerin gitmeden önce en çok merak ettiği konulardan biri de Almanya’da yapılabilecek aktivitelerdir. Çok eğlenceli bir ülke olan Almanya’da sık sık festivaller düzenlenir. Turistler bu festivallere katılarak eğlenceli zaman geçirebilir. Almanya’da en çok yankı uyandıran etkinlik Oktoberfest olarak dikkat çeker. Eğlencenin zirveye çıktığı festival, özellikle gençler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanır.

Almanya hakkında en çok merak edilen konulardan bir diğeri de kahvaltıda ne yedikleridir. Kahvaltı kültürüne önem veren Türkler, Almanya’da çok zorluk çekmez. Yumurta, reçel, tereyağı, peynir ve sucuk kahvaltıda tüketilen yiyeceklerdir. Brötchen adı verilen ekmekçikler de kahvaltıda en sık tüketilen yiyecekler arasındadır. Çay, kahve ve sıcak kakao içecekleri kahvaltıda tercih edilir. Almanya hakkında merak edilen sorulardan bir diğeri ise hangi dilin konuşulduğudur. Almanya’nın resmi dili Almancadır. Fakat ülke içerisindeki çoğu vatandaş İngilizceyi de ileri düzeyde konuşabilmektedir. Bu nedenle turistler Almanya’da İngilizce aracılığı ile kolaylıkla iletişim kurabilir. İstasyon ve duraklarda İngilizce tabelalar da yer alır. Bu sayede turistler gitmek istediği yere kolaylıkla ulaşabilir.

Almanya’ya Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Almanya’ya gitmeden önce bilinmesi gereken en önemli konu vizedir. Avrupa Birliği ülkelerine gezi yapmak için mutlaka Schengen vizesi sahibi olmak gerekir. Bu vize aracılığı ile ülkeler arasında kolaylıkla gezilebilir. Almanya ve Türkiye arasında aşırı saat farkı yoktur. Yaz saatine göre 1, kış saatine göre 2 saatlik bir fark vardır. Bu nedenle uçuş sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Almanya’da, diğer Avrupa ülkelerinde de yaygın bir kullanıma sahip olan euro kullanılır. Bu para birimi Almanya’nın her yerinde geçerlidir. Almanya’nın iklimi bölgelere göre değişiklik gösterir. Turistler gideceği yeri seçtikten sonra o bölgenin iklim koşullarını rahatlıkla inceleyebilir.

Türkiye’de kullanılan hat yurtdışında açtırma işleminden sonra konuşmaya hazır hale gelir. Bu nedenle Almanya’ya gittikten sonra hat açtırma işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Açtırma işlemi yapıldıktan sonra dilenen yere telefon açılabilir ve aktif bir şekilde hizmet alınabilir. Almanya’da her bütçeye uygun restoran ve kafeler bulunur. 9-10 euro civarında olan fiyatlar, restoranına göre değişiklik gösterir. Her turist kendi bütçesine ve damak zevkine uygun bir mekân kolaylıkla bulabilir. Pazar günleri ülke genelinde mağazalar kapalıdır. Ancak bazı kafe ve restoranlar turistler için hizmet vermeye devam eder. Geri dönüşüm konusunda oldukça duyarlı bir düşünce yapısına sahip olan Almanlar, çöp atmada oldukça hassastır. Bu nedenle Almanya’daki turistlerin mutlaka çöplerini kutulara atması gerekir. Almanya’da gece hayatı da oldukça eğlencelidir. Gece hayatında genellikle elektronik müzik ve DJ performansı bulunur.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis