Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Amsterdam varışlı yurt içi uçak biletleri

Amsterdam varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Amsterdam Uçak Bileti

Hollanda'nın, Avrupa'nın ve hatta tüm dünyanın en popüler tatil destinasyonlarından bir tanesi olan Amsterdam, hem tarihi ve kültürel dokusuyla hem de eğlence olanaklarıyla ön plana çıkıyor. Her yıl çok sayıda turist ağırlayan şehir, eğlenmek isteyenlerin yanı sıra dinlenmeyi düşleyenlerin de uğrak noktalarından bir tanesi. Çünkü Amsterdam dört bir yanında yemyeşil bir doğa sunuyor. Böylesi eşsiz bir destinasyona gitmek için ise Amsterdam uçak bileti almak yeterli oluyor.

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Söz konusu Amsterdam olduğunda akla ilk olarak Rijksmuseum geliyor. Hollanda'nın ulusal müzesi mahiyeti taşıyan bu müzede sanatsal değeri yüksek pek çok eser sergileniyor. Bu tablo ve objeler aynı zamanda ülkenin tarihine de ışık tutuyor. Rembrandt'tan Vermeer'e kadar dünyaca ünlü pek çok sanatçının eserini görebileceğiniz Rijksmuseum, merkezi bir nokta kabul edilebilecek Museumplein'de bulunuyor. 

Rijkmuseum'un ardından Amsterdam'ın bir diğer gezilecek yeri de Anne Frank'ın Evi olarak kabul ediliyor. Nazi dönemini, savaş atmosferini en yalın ve en doğal şekilde aktarmış küçük bir çocuk olan Anne Frank'ın yaşamına tanıklık etmek ömür boyu unutamayacağınız bir deneyim vadediyor.

Amsterdam'daki turistik noktalar elbette bunlarla sınırlı kalmıyor. Yoğun geçen bir günün ardından dinlenmek ve yeşilin tadını çıkarmak isteyenlerin ilk tercihi olan Vondelpark, pek çok bitki çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Öte yandan her Avrupa şehrinde olan "ana meydan" Amsterdam'da da farkını hissettiriyor; şehir merkezini görmeyi düşünürseniz de adresiniz Dam Meydanı olabilir.

Amsterdam'da Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Kelimenin tam anlamıyla kozmopolit bir yapıya sahip olan Amsterdam, dünyanın hemen her mutfağının en güzel örneklerine de sahip. Avrupa ve Akdeniz mutfağının önemli şeflerinin sanat eserlerini andıran yemeklerini sergileyen ZA Amsterdam, son yılların yükselen yıldızı olarak nitelendiriliyor. ZA Amsterdam'da ahtapot içeren özel yemekleri denemeniz tavsiye ediliyor.

Amsterdam'daki bir diğer popüler restoran olan Restaurant Johannes ise minimal dekorasyonu ve modern tarifleri ile dikkat çekiyor. Diğer restoranların aksine her müşteriye özel bir tabak hazırlayan mekan, seçtiğiniz yemeği tam da istediğiniz gibi pişirip servis ediyor. Akşam saatlerinde bir hayli kalabalık olan restorana girebilmek için ise rezervasyon yaptırmanız şart.

Amsterdam, her şey bir kenara bırakılırsa moda şehri olarak da kabul ediliyor. Özellikle gençler için oldukça geniş bir alternatif dizisi barındıran şehirde, ikinci el alışveriş kültürü de günden güne gelişiyor. İkinci el ve vintage ürün arıyorsanız Dam Meydanı'nın çevresindeki butik mağazalar tam da size hitap ediyor. Bunun dışında Kalverstraat ismi verilen cadde alışverişin merkezi sayılıyor.

Amsterdam'da Ulaşım

Avrupa'nın en düzenli havalimanları arasında gösterilen Amsterdam Schiphol Havalimanı, şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en pratik yol taksi olurken düzenli yapılan otobüs seferleri de bütçe dostu bir alternatif oluşturuyor.

Amsterdam'ın şehir merkezinde ise ulaşım sandığınızdan daha da kolay. Otobüs, tramvay ve diğer toplu taşıma araçlarına binmek için tek kullanımlık kartlardan ya da haftalık, aylık gibi seçenekler barındıran biletlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca taksilerin de sıklıkla kullanıldığı şehirde bisiklet her daim hayat kurtarıyor. Şehir merkezinin yanı sıra istediğiniz hemen her yerden kiralayabileceğiniz bisikletler ile şehri karış karış gezebilirsiniz. Yerel yönetimin sağladığı bisiklet imkanlarını değerlendirebileceğiniz şehirde bir de Eski Amsterdam Turu adı verilen tur otobüsleri turistleri bekliyor. Bu özel otobüsler, şehirde gezebileceğiniz tüm cazip noktalardan geçiyor ve bu sayede Amsterdam seyahati daha da keyifli bir hale geliyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis