Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin başkenti Ankara, aynı zamanda İstanbul’un ardından ülkemizin en kalabalık kenti. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara, binlerce yıllık geçmişe sahip ve bu da başkenti turistik açıdan da cazip hale getiriyor. Termal suları ile ünlü olan şehir sağlık turizminin de vazgeçilmez destinasyonları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ülkemizin iş hayatı konusunda en yoğun kentlerinden biri olması da eklenince Ankara'yı yıl boyunca binlerce kişi gerek turistik gerek iş gerekse sağlık turizmi amaçlı olarak ziyaret ediyor. Ankara uçak bileti satın alarak Anadolu’nun bu kadim şehrini keşfetmek, tarihi yerlerini görmek, şifalı suları ile tazelenmek, leziz yemeklerini tatmak için hemen yola çıkabilirsiniz.

Ankara’ya Hava Yolu ile Ulaşım

Ankara’da 1955 yılında hizmete açılan uluslararası bir havaalanı var; Ankara Esenboğa Havalimanı. Çubuk ile Akyurt ilçelerinin sınırları içerisinde yer alan Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine uzaklık ise 28 kilometre. Esenboğa Havalimanı’na ülkemizin havaalanı olan tüm şehirlerinden ve dünyanın birçok noktasından uçuşlar düzenleniyor. Çoğu noktadan direkt uçuş bulunan havalimanı ayrıca aktarmalı uçuşların da aktarma noktalarından biri. Havaalanından Ankara merkeze EGO otobüsleri, Belko otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanıyor ve yolculuk 30 dakika kadar sürüyor. Ayrıca havalimanında araç kiralamak da mümkün. Birçok havaalanı transfer hizmeti veren firma da bulunuyor.

Ankara’da Şehir İçi Ulaşım

Ülkemizin en kalabalık ikinci şehri olan, iş dünyasının önemli merkezleri arasında yer alan ve turistik açıdan da cazip bir destinasyon olan Ankara’da şehir içi ulaşım son derece iyi organize edilmiş durumda. Kentin tüm ilçelerinde belediye otobüsleri (EGO) ve halk otobüsleri hizmet veriyor. Bu otobüsleri kullanarak şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilmek mümkün. Kentin en fazla kullanılan ulaşım araçlarından biri de metro. Kızılay Meydanı ilk durağı olan metro ile şehrin birçok noktasına ulaşım sağlanıyor.

Şehrin önemli bir ulaşım aracı da tren. Kayaş-Sincan ve Sincan-Kayaş arasında ulaşım sağlanan tren seferleri ile şehrin birçok merkezi noktasına kolaylıkla gidilebiliyor. Belediye ve halk otobüslerine, metroya ve trene Ankarakart kullanılarak biniliyor.

Şehirde kullanılan bir diğer ulaşım yolu ise minibüsler. Şehrin tüm ilçelerinde hizmet veren ve halk arasında dolmuş olarak adlandırılan minibüsler Ankara’da şehir içi ulaşım konusunda önemli rol oynayan araçlar.

Taksiler de tüm kentlerde olduğu gibi Ankara’da da ulaşımın önemli bir unsuru. Şehrin her noktasında kolaylıkla taksi bulabilir ve taksiler sayesinde dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Ankara’da bir de teleferik hattı bulunuyor. 2014 senesinde hizmete açılan hat Yenimahalle-Şentepe arasında hizmet veriyor ve bu güzergahta teleferik ile yapılan yolculuk yaklaşık 13 dakika sürüyor.

Ankara Araç Kiralama

Her yıl gerek turistik gerekse iş amaçlı binlerce kişinin ziyaret ettiği Ankara araba kiralama alternatifleri açısından son derece zengin. Şehirde araba kiralama oldukça yoğun kullanılan bir hizmet, dolayısıyla kentin hemen her yerinde bir araç kiralama ofisi bulabilmek mümkün. Havalimanı da dahil olmak üzere şehrin farklı noktalarında hizmet veren yerel ve uluslararası araba kiralama firmalarından gereksinim duyduğunuz tipte bir aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Bu firmalar ayrıca havalimanı transfer ve şöförlü araç kiralama gibi ekstra hizmetler de sunuyor. Bu sayede dilerseniz şoförlü araç kiralayarak Ankara’nın tadını çıkarabilir, her noktaya keyifli şekilde ulaşabilirsiniz.

Ankara’da Konaklama

Ülkemizin başkenti ve Anadolu’nun en güzel, en popüler kentlerinden biri olan Ankara konaklama seçenekleri konusunda oldukça zengin. Her yıl yerli ve yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği, ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen devlet görevlilerinin konakladığı şehirde tabii ki çok sayıda otel yer alıyor. Dünyaca ünlü otel zincirlerinin şubelerinin yanı sıra yerel otellerin de bulunduğu Ankara’da konaklama denilince akla gelen ilk noktalar ise Çankaya ve Kızılay. Buralarda çok sayıda lüks olarak tanımlanabilecek otel yer alıyor. Ayrıca Yenimahalle, Ayaş gibi semtlerde de birçok konaklama mekanı bulunuyor. Seçeneklerin geniş olması sayesinde Ankara’da konaklamak için hem kriterlerinize hem de bütçenize uygun bir otel bulmanız gayet kolay.

Ankara aynı zamanda Türkiye’nin en önemli termal merkezlerinden de biri. Farklı ilçelerinde çok sayıda şifalı suyu bulunuyor. Şehrin doğal kaplıcalarının bulunduğu ilçelerinde birçok termal konaklama tesisi de yer alıyor. 12 ay boyunca sağlık turizmine hizmet veren bu tesisler de Ankara’nın konaklama konusunda çok tercih edilen mekanlarından.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler denilince ilk akla gelen nokta tabii ki Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir. Her yıl Türkiye’nin, hatta dünyanın dört bir yanından on binlerce kişi Anıtkabir’i görmek için şehre geliyor. Anıtkabir'in yanı sıra şehir gezilip görülmeye değer birçok noktaya daha ev sahipliği yapıyor. Ankara gezilecek yerler arasında şunlar sayılabilir:

 • Anıtkabir: Ulu Önder Atatürk’ün naaşının 1953 yılında nakledildiği Anıtkabir, bir anıt mezar. Orhan Arda ve Emin Onat isimli mimarlarca tasarlanan yapı manevi değerinin yanı sıra mimari açıdan da etkileyici olarak nitelendiriliyor. Çankaya’daki Anıtkabir, Ankara’nın gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alıyor.
 • Ankara Kalesi: Ankara’nın Altındağ ilçesinin sınırları içerisinde yer alan Ankara Kalesi’nin tam yapım tarihi bilinmiyor ancak milattan önce 2. yüzyılda kalenin var olduğu varsayılıyor. Yerden yüksekliği 110 metre olan kale tarihi boyunca birçok farklı medeniyetin hakimiyeti altına girmiş. Ankara Kalesi, Ankara uçak bileti alırken hazırlayacağınız gezi listesinde mutlaka bulunması gereken bir tarihi mekan.
 • Ankara Roma Hamamı: Şehrin Altındağ ilçesindeki Çankırı Caddesi’nde bulunan Ankara Roma Hamamı 3. yüzyılda inşa edilmiş. Roma İmparatoru Caracalla’nın sağlık tanrısı Askleipos için inşa ettirdiği hamam ülkemizin iyi korunmuş tarihi yapılarından biri.
 • Augustus Tapınağı: Yine Altındağ ilçesindeki Augustus Tapınağı milattan önce 20-25 seneleri arasında Pilamenes tarafında inşa ettirilmiş. Galat hükümdarının oğlu olan Pilamenes bu tapınağı Roma imparatoruna bağlılığını göstermek için inşa ettirmiş. Roma mimarisi tarzında inşa edilmiş olan tapınak Ankara’daki önemli tarihi mimari eserlerden biri.
 • Kuğulu Park: Adı Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park, 1958 yılında açılmış. Kuğuların da olduğu havuzun yanı sıra çocuklar için oyun alanları gibi yerlerin de bulunduğu Kuğulu Park, Ankara’ya gelen herkesin ziyaret ettiği mekanlardan biri.
Bunlar Ankara’nın ev sahipliği yaptığı gezilecek yerler arasında ilk akla gelenler, ancak kentte çok daha fazla gezip görebileceğiniz yer var tabii ki.
 • Atatürk Orman Çiftliği: 52 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Atatürk Orman Çiftliği Ankara’nın en önemli yeşil alanı. Atatürk’ün 1937 yılında hazineye bağışladığı çiftlikte Atatürk’ün doğduğu evin benzeri bir ev, piknik alanı, hayvanat bahçesi gibi gezilip görülecek ve zaman geçirilebilecek alanlar bulunuyor. Çiftliğe giriş ücretsiz.
 • Eymir Gölü: Ankara’da gezilecek yerler denince akla genellikle tarihi mekanlar gelse de Ankara, ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Eymir Gölü’ne de ev sahipliği yapıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne ait arazinin sınırları içerisinde yer alan Eymir Gölü harika bir manzaraya sahip. Gölde ayrıca su sporları da yapılıyor. Ankara uçak bileti alıp bu kadim kente gittiğinizde enfes bir göl manzarası eşliğinde piknik yapıp harika zaman geçirmek için Eymir Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Göle giriş ücretli.
## Ankara Kaplıcaları

Ankara birçok kaplıcaya da ev sahipliği yapıyor ve bu sebeple ülkemizin önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri. Şehrin kaplıcaları cilt hastalıklarından kalp damar hastalıklarına birçok hastalığın tedavisinde etkili sulara sahip. Kentin farklı noktalarında yer alan kaplıcalarda bulunan tesisler yalnızca hastalıkların tedavisi için değil, aynı zamanda birer dinlenme ve stresten arınma merkezi olarak da tercih ediliyor. Ankara’nın en ünlü kaplıcaları arasında şunlar sayılabilir:

 • Kızılcahamam Kaplıcaları: Kızılcahamam ilçesindeki Kızılcahamam Kaplıcaları’nın suyunun 47 derece sıcaklığı buluyor ve özellikle romatizmal hastalıkların tedavisinde bu sulardan faydalanılıyor. Banyo ve içme kürü şeklinde iki ayrı uygulama olarak faydalanılan Kızılcahamam Kaplıcaları’nın şifalı sularının karaciğer hastalıkları, safra kesesi sorunları ve mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği biliniyor. Bu kaplıcaların bulunduğu alanda konaklanabilecek tesisler de yer alıyor.
 • Ayaş Kaplıcaları: Termal turizm konusunda Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri sayılan Ayaş Kaplıcaları, Ankara’nın Ayaş ilçesinde yer alıyor. Özellikle içme kürü şeklinde kullanılan Ayaş Kaplıcaları’nın şifalı suları böbrek, karaciğer, safra kesesi, mide rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı oluyor. Ayrıca romatizma tedavisinde de etkili. Ayaş Kaplıcaları’nda birçok termal tesis bulunuyor.
 • Beypazarı Kaplıcaları: Şehrin Beypazarı ilçesindeki kaplıcaların suları da hem banyo hem de içme kürü şeklinde kullanılıyor. Beypazarı Kaplıcaları’nın şifalı suları romatizma, sindirim sistemi hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, böbrek hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde etkili. Beypazarı Kaplıcaları’nda da termal tesisler bulunuyor. Bu tesislerde konaklayarak hem dinlenip hem de şifalı suların faydaları ile daha sağlıklı hale gelebilirsiniz.
 • Haymana Kaplıcaları: Ankara’nın termal turizmin önemli noktalarından biri olmasında Haymana Kaplıcaları da rol oynuyor. Haymana ilçesindeki kaplıcaların sularının sıcaklığı 44.5 derece ve sodyum, bikarbonat, magnezyum, kalsiyum, karbondioksit içeriyor. Bu kaplıcaların suları cilt hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kadın hastalıkları ve romatizma gibi birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılıyor. Haymana Kaplıcaları’nda da termal tesisler yer alıyor.
Ankara Kaplıcaları’nın bulunduğu yerlerde SPA konsepti ile hizmet veren oteller yer alıyor. SPA’sı bulunan bu otellere giderek dinlenip ruhuzu ve bedeniniz tazelenmiş olarak eve dönebilirsiniz.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara, mutfağı ile de özel bir ilgiyi hak ediyor, zira Ankara mutfağı birbirinden özel lezzetler ile dolu. “Ankara’da ne yenir?” sorusuna hemen herkesin vereceği ilk cevap tabii ki Ankara Tava. Pirinç yavda arpa şehriyeden yapılan pilav ile etin muhteşem birleşimi olan Ankara Tava özellikle et sevenlerin bayılacağı bir yemek. Üzerine kavrulmuş kıyma konulmuş erişteden yapılan Öllüğün Körü de yine şehrin yöresel tatlarından biri. Bu yemeği yöresel yemekler yapan mekanlarda tadabilirsiniz. Turşu Türk mutfağının vazgeçilmez tatlarından biri ve turşuların en lezzetlilerinden biri de Ankara’ya özgü Çubuk Turşusu. Çubuk Turşusu Ankara’dan çıkıp tüm ülkeye yayılmış enfes bir tat, tatmadan dönmek olmaz. Çorba Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biri ve Ankara’nın İnceğiz Çorbası çorba sevenlerin çok seveceği bir lezzet. Nohut, buğday, et ve semizotu ile yapılan İnceğiz Çorbası’nı şehirde bulunan ve yerel yemekler satan restoranlarda tadabilirsiniz. Beypazarı Kurusu da yine şehrin efsane lezzetlerinden biri. Bu gevrekleri tatmakla kalmayıp evinize dönerken yanınızda da götürebilirsiniz. Yine Beypazarı Pestili ve cevizli sucuk da hem tadıp hem de evinize dönerken kendiniz ve sevdikleriniz için yanınızda götürebileceğiniz Ankara lezzetlerinden.Tatlı sevenler için de heyecan verici tatlar sunuyor Ankara mutfağı. Özellikle de şerbetli tatlı sevenlerin bayılacağı Ankara Tatlısı ve kaymaklı burma tatlısı şehirde tadabileceğiniz özel tatlılar arasında sayılabilir.

Ankara’da Alışveriş

Ülkemizin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, alışveriş yapılabilecek yerler açısından çok zengin. Şehrin dört bir yanında yerel dükkanların yanı sıra dünyaca ünlü markaların da satıldığı alışveriş merkezleri bulunuyor. Ancak Ankara uçak bileti alıp bu güzel şehre gitmişken özellikle yerel ürünler almak isteyenler için Saman Pazarı ideal. Ulus’taki Saman Pazarı antikacıları, kilimcileri, tahta kaşık, incik boncuk gibi heyecan verici birçok eşya bulabileceğiniz bir adres. Tarihi dokusuyla aynı zamanda gezmekten de keyif alacağınız Saman Pazarı, Ankara’da alışveriş yapmak için harika bir destinasyon.

Ankara’nın Beypazarı ilçesi de yerel ürünler almak için ideal bir nokta. Beypazarı’nda yerel telkariler, ilçenin ünlü lezzetleri Beypazarı Kurusu, Beypazarı Pestili, Beypazarı Cevizli Sucuğu gibi Ankara’ya özgü birçok ürün sizi bekliyor. Şehirdeki AVM’lerin çoğu ise Kavaklıdere, Ulus ve Kızılay’da bulunuyor. Buradaki alışveriş merkezlerinden de alışveriş yapabilir, ayrıca bu AVM’lerin içindeki restoranlarda yemek yiyip kafelerde zaman geçirebilirsiniz.

Ankara’ya Ne Zaman Gidilir?

Ankara turistik bir şehir olmasının yanı sıra iş konusunda da ülkemizin merkezlerinden biri, dolayısıyla şehre yıl boyunca binlerce insan çeşitli sebeplerle seyahat ediyor. Ancak eğer amacınız Ankara’yı keşfetmek, tarihi ve doğal güzelliklerini gezip görmekse bahar aylarının en uygun zaman olduğu söylenebilir. Zira yazın sıcağında ve kışın da Ankara’nın ünlü soğuğunda şehri gezmek bahar aylarındaki kadar keyifli ve kolay olmayabilir. Bu sebeple eğer turistik bir gezi planlıyorsanız ilkbahar yada sonbahar aylarını tercih etmeniz en doğrusu. Bunun dışında her zaman da Ankara’ya gidebilirsiniz elbette. Kar seviyorsanız kış aylarında Ankara uçak bileti alarak şehirde karla buluşup kartpostal tadındaki kar manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Ankara’ya Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Ankara’nın soğuğuyla ünlü olduğu bilinir, bu nedenle Ankara’ya gitmeden önce bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri, eğer kış aylarında gidecekseniz ciddi bir soğukla karşılaşacağınız. Bavulunuza buna göre giysiler koyup şehir içinde yapacağınız gezileri soğuk havayı da göz önünde bulundurarak planlamanız şehirde daha rahat zaman geçirmenizi sağlar. Şehir yaz aylarında ise oldukça sıcak, yaz seyahatlerinde havanın bazen rahatsız edici sıcaklıkta olabileceğini unutmamanız gerekir.

Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Ülkemizin en eski havaalanlarından birine ev sahipliği yapan Ankara’ya yerli ve yabancı birçok şirketin uçuşları ile ulaşmak mümkün. Ankara uçak bileti fiyatları uçuşun mevsimi, günü, saati, biletin alındığı firmanın fiyat politikası gibi bazı kriterlere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Ayrıca bayramlar, yılbaşı gibi özel günler ve tatiller gibi dönemsel bazı kriterler de Ankara uçak bileti fiyatları konusunda etkileyici rol oynayabiliyor. Şehre çok fazla farklı şirketin uçuşlarının olması dilediğiniz gün ve saatte, bütçenize hitap eden Ankara uçak bileti alternatiflerini kolaylıkla bulmanızı sağlayan bir unsur. Eğer tatil, bayram gibi dönemlerde Ankara’ya gitmeyi planlıyorsanız bu dönemlerde şehre yoğun ziyaretçi akını olduğundan biletinizi önceden almanız gerekebilir. Erken bilet almak hem bilet fiyatının daha uygun olmasını sağlarken hem de seyahat tarihlerinde bilet bulamama riski ile karşılaşmanızı da engeller.

Ankara Uçak Bileti Nereden Alınır?

Başkent Ankara’ya gitmeyi planlıyorsanız onlarca farklı hava yolu şirketinin Ankara uçak bileti alternatiflerini bir arada Hepsiburada Seyahat’da bulabilirsiniz. Yıl boyunca İstanbul, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin havaalanı olan tüm kentlerinden Ankara’ya düzenlenen uçuşların biletlerini bulabilir, fiyat karşılaştırması yaparak dilediğiniz şirketten hemen Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis