Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara Adana uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

uçuşları

554,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

uçuşları

641,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

uçuşları

654,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

uçuşları

554,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Şakirpaşa Havalimanı (ADA)

uçuşları

554,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

29 Kas 2022

Ankara Adana Uçak Bileti

Adana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Toros dağlarının güneyinde kurulmuştur. En kalabalık altıncı şehir olan Adana, Türkiye’nin gözde illerinden biridir. Yaklaşık olarak iki milyona yakın nüfusu vardır. Toplamda 15 ilçesi ile beraber ünlü kültür ve ticaret merkezlerindendir. Bir çok farklı dönemden ismini almıştır. Mersin Tarsus ilçesi, Niğde, Kayseri, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye şehrin komşularıdır. İklim özellikleri ise yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı olan Akdeniz iklimidir. Adana en soğuk dönemlerini Ocak ayında yaşarken en sıcak dönemlerini de Ağustos ayında yaşar. Krom, manganez, çinko, kurşun ve demir yatakları bakımından zengindir. Bu sayede Türkiye’nin en zengin dördüncü maden bölgesi olarak yer alır. Şehrin elverişli ve düz bir araziye sahip olmasıyla tarıma uygundur. Günümüzde özellikle lezzet turizmi ile dikkat çeken Adana mimarisi ve tarihiyle birlikte de popülerdir. Adana kültürel yapısı ile kendine hayran bırakan ve mutlaka gezilip görülmesi gereken illerimizden biridir. 

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Sayısız kültürel mekanı ve tarihi yapıları ile yer alan Adana, ülkemize turistik getiri sağlıyor. Varda Köprüsü, gezilmesi gereken yerlerin ilk başında gelir. Merkeze karayolu üzerinden 64 km uzaklığa sahip olan bu köprü 1912 yılında Almanlar tarafından çelik kafes taş örme tekniği kullanılarak yapılmıştır. Bu nedenle Alman Köprüsü olarak da bilinir. Sabancı Merkez Camii Seyhan Nehri’nin batı kıyısında yer alır. Orta Doğu’nun en büyük camilerindendir ve ibadet imkanı sağlar. Adana Merkez Park, şehrin merkez camiinin hemen yan tarafında yer alır. Bitkiler, çocuk oyun alanları, paten pisti, amfi tiyatro gibi pek çok alan mevcuttur. Keyifle vakit geçirilebilecek alanlardan biridir. Adana Taş Köprü, Seyhan ve Yüreğir nehirlerini birbirine bağlar. Orijinalinde 21 gözü olan köprü zamanla 14 gözlü olarak daraltılmıştır. Trafiğe kapalı olan bu nehir üzerinde rahatlıkla yürüyebilir ve fotoğraf çektirilebilir. Adana’nın en popüler bir değer yerlerinden olan Seyhan Barajı, geniş ve berrak suyu ile kenarında kebapçılar, çay bahçeleri ve eşsiz güzelliği ile keyifli gezi noktalarından biri olarak yer alıyor.

Adana’nın Tarihi 

Adana’nın geniş tarihi dokusu ortalama 3000 yıl kadar öncesine dayanır. Bölgede bulunan arkeolojik bulgular insan yerleşkelerinin Paleolitik Çağ’a kadar uzandığını gösterir. Çukurova bölgesinde yer alan Tepebağ Höyüğü en eski şehir olarak biliniyor. Hititler, Asurlular, Persler, Büyük İskender, Selevkoslar gibi pek çok krallığa ev sahipliği yapmıştır. Tarihi dokusu ile turistlerin büyük hayranlık duyduğu Adana, pek çok müze ve han barındırıyor. Tarihini iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız Anavarza Antik Kenti, Şar Antik Kenti, Misis Antik Kenti veya Ayaş Antik kentlerini gezebilirsiniz. Tarihi yansıtan bir diğer alanlar olan müzeler de şehrin tarihini keşfedeceğiniz noktalardan biridir. Bu müzeler arasında Etnografya ve Misis Mozaik Müzesi ayrıca Arkeoloji Müzesi ve Adana Atatürk Evi yer alır. Tarihi yapıları ile Tuz Hanı, Gön Hanı, Çarşı Hamamı, Irmak Hamamı, Adana Kalesi, Anavarza Kalesi büyük ilgi topluyor. Pek çok uygarlığın izini taşıyan tarihi dokularını yakından inceleyebilirsiniz. 

Adana’da Kültürel Etkinlikler

Adana’da düzenli olarak yapılan ve geçmişten günümüze kadar aktarılan pek çok kültürel etkinlik ve şenlik yer alıyor. Sanat ve kültür alanına dair yarışmalar düzenlenir. Adana Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Türkiye’de düzenlenen hava araçları sınıfı kapsamında ilk festivaldir. Mayıs ayının 18-19 ve 20. Günlerinde motorlu hava araçları tarafından gösteriler yapılır. Halk tarafından izlenme imkanı sunulur. Uluslararası Adana Lezzet Festivali geleneksel mutfak kültürünün yer aldığı bir festivaldir. 4-6 Ekim tarihleri boyunca adeta bir gastronomi şöleni yapılır. En popüler festivallerden biri olan Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali dünyanın pek çok ülkesinden film profesyonellerini konuk ediyor. Yaklaşık olarak 700 konuğu ağırlayan bu festival her yıl 22-30 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. 

Adana’da Konaklama İmkanları

Adana’da turistlik yaparken konaklanabilecek pek çok mekan vardır. Kent merkezinde ve ilçelerinde yer alan çok sayıda otel konaklama ihtiyacını en iyi seviyede karşılar. Lüks otellerden normal otellere kadar geniş seçenek mevcuttur. Bu sayede her bütçeye hitap edebilecek tarzdadır. Dört mevsim ziyaret edebileceğiniz Adana’da konaklama tesisi ve otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz. 5 yıldızlı oteller konaklamanızın son derece konforlu olmasını sağlar. Geniş fiyat aralıkları ve imkanlar arasından bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz. Konaklayacağınız mevsime uygun koşullar sunan otellerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. 

Adana’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Adana’ya yolunuz düştüğünde şehrin kendi yöresine ait lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Nefis yemekleri ile Akdeniz’in en aktif illerinden biri olarak yer alıyor. En popüler yemeği olan kebap, usta kebapçılar tarafından yapılıyor. Kebabın yanı sıra bol miktarda et ve sebze yemekleri de yer alıyor. Günün her öğünü yiyebileceğiniz lezzetler vardır. Yüzük çorbası ya da analı kızlı çorba ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Çorbanın yanı sıra içli köfte, hırçikli köfte, Adana lahmacunu, Adana kebabı, ciğer, şırdan gibi etli yemekleri tadabilirsiniz. Bıkmadan yiyebileceğiniz bu lezzetler için popüler mekanlar yer alıyor. Bulunduğunuz konuma yakın yerleri araştırarak muhteşem tatları keşfedebilirsiniz. Yemeğinizin ardından karakuş tatlısı, bici bici, burma tatlısı ya da cezerye tatlısı ile kapanış yapabilirsiniz. Kültüre has içecekleri de gün içinde tadabilirsiniz. 

Adana’da Ulaşım Olanakları

Ankara’dan Adana’ya tek seferde ortalama 33 dakikada varabilirsiniz. Adana’ya indiğinizde havalimanından şehre ulaşabileceğiniz pek çok alternatif vardır. Geniş ulaşım imkanları arasından bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz. Şehir içi ulaşımın yanı sıra gezi esnasında da olanaklardan yararlanabilirsiniz. 

Otobüs İle Ulaşım

Havalimanından şehir içine en uygun fiyatlı ve konforlu ulaşımlardan biri otobüs ile ulaşımdır. Adana havalimanından sürekli olarak şehir merkezine seferler düzenlenir. Otobüsle ulaşımdan, ulaşım kartınızla yararlanabilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım 

Taksi ile ulaşımda birden fazla firma yer alıyor. Sizleri havalimanından alarak gideceğiniz noktaya kadar bırakıyor. Bütçenize uygun oranlarda hizmet sunan taksileri kullanabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlı değilse taksi ile ulaşımı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Araç Kiralama İle Ulaşım

Araç kiralama ile ulaşımı havalimanından şehir merkezine kullanabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içini gezerken son derece avantajlı olacaktır. Kişi kapasitenize uygun genişlikte araç kiralayabilirsiniz. Bütçenize uygun firmalar ile şehre inmeden iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı

Ankara Esenboğa Havalimanına en hızlı şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız hatlı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu durumun yanı sıra taksi kullanarak da havalimanına ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Günün her saati verilen ulaşım hizmetlerinden en kaliteli koşullarda yararlanabilirsiniz. 

Ankara’dan Adana’ya Uçuş Kaç Saat

Ankara Adana arası uçuş saati aktarma durumuna göre değişebilir. Aktarmasız bir sefer ile Ankara’dan Adana’ya ortalama 33 dakika içinde varabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 2 saate kadar çıkabilir. 

Ankara’dan Adana Kaç Km?

Ankara Adana arası karayolu üzerinden ortalama 499 km’dir. Fakat havayolu üzerinde kuşbakışı olduğundan uçuş mesafesi 390 km’dir.

Ankara’dan Adana’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Birbirinden farklı firmaların Ankara-Adana arası uçak seferleri yer alır. Konforlu uçuş süreci için uygun fiyata bilet satın alabilirsiniz. Biletinizi indirimli fiyatlarda satışa sunan firmalardan satın alabilirsiniz. 

img

Adana Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

21 °C

17 °C

Uçuş süreleri

Adana

İstanbul

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

2 sa 15 dk

Adana

Antalya

2 sa 5 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

3 sa

Adana

Muğla

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

2 sa 20 dk

2 sa 10 dk

4 sa 35 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa 45 dk

Adana

Berlin

4 sa 20 dk

4 sa 35 dk

Adana

Köln

4 sa 40 dk

4 sa 35 dk

Adana

Hamburg

5 sa

Adana

Wroclaw

5 sa 10 dk

Adana

Dubai

5 sa 40 dk

Ankara Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

12 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 15 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 10 dk

Ankara

Rize

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Amsterdam

3 sa 40 dk

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara - İstanbul

uçuşları

431,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Diyarbakır

uçuşları

604,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Lefkoşa

uçuşları

795,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Lefkoşa

uçuşları

795,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Van

uçuşları

591,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Rize

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Berlin

uçuşları

1.805,36 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Amsterdam

uçuşları

1.636,07 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Dusseldorf

uçuşları

1.687,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Dusseldorf

uçuşları

1.687,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Frankfurt

uçuşları

1.414,13 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt içi uçak biletleri

Dalaman,Muğla - Adana

uçuşları

1.293,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Çanakkale - Adana

uçuşları

1.204,42 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Muğla - Adana

uçuşları

1.313,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon - Adana

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Adana

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Lefkoşa - Adana

uçuşları

801,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Adana

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Adana

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Adana

uçuşları

409,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Adana

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt dışı uçak biletleri

Stuttgart - Adana

uçuşları

1.438,70 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Moskova - Adana

uçuşları

14.378,31 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Köln - Adana

uçuşları

2.169,16 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Adana

uçuşları

2.139,38 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Toronto - Adana

uçuşları

14.315,34 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Nürnberg - Adana

uçuşları

1.713,67 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Adana

uçuşları

2.032,16 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Adana

uçuşları

1.601,34 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Adana

uçuşları

1.601,34 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Beyrut - Adana

uçuşları

2.207,04 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis