Ankara Alanya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Alanya uçak biletleri

08 Ara 2023

21 Ara 2023

22 Ara 2023

2.692,44TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Ara 2023

23 Ara 2023

2.313,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Ara 2023

25 Ara 2023

Ankara Alanya Uçak Bileti

Alanya Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Alanya, Antalya iline bağlı olan bir şehirdir. 2022 verilerine göre şehrin nüfusu 350 Bin 636 kişidir. Bunun yanı sıra, yüzölçümü 1. 582 kilometre kare olup, küçük sayılabilecek bir yüzölçümüne sahiptir. Şehir Toros dağları ile Akdeniz’in göz kamaştıran denizinin arasında kurulan bir yerdir. 

Alanya pek çok ilçeye ve şehre komşu bir ilçedir. Bu komşuları arasında Antalya’nın Gündoğmuş, Manavgat ve Gazipaşa ilçeleri yer alırken; Konya’nın da Karaman ilçesine komşudur. Şehrin her noktası eşsiz güzellik, tarihi ve kültürel alanlar sunuyor. Alanya’da pek çok medeniyet hüküm sürmüştür. Bu medeniyetler arasında Osmanlılar, Bizanslılar, Persler, Selçuklular, Memlukler ve Türkiye Cumhuriyeti yer alıyor. Bu çeşitliliğin fazla olmasından ötürü kültürel zenginlikler çok fazladır. Hanlar, kiliseler, camiler, antik kentler, mescitler, konaklar, mağaralar ve daha fazlası Alanya’da bulunuyor. 

Alanya’da Gezilmesi Gereken Yerler 

Doğal güzellikleri, masmavi plajları, tarihi yapıları ve sıcak iklimiyle dikkat çeken Alanya, her yıl yerli ve yabancı turistlerin en güzel tercihi oluyor. Kule, mağara, cami, han, kilise, cami, antik kent, plaj, şelale, mescit, konak gibi görülmesi gereken pek çok yer bulunuyor. Alanya da görülmesi gereken yerler arasında bulunan Kızılkule, bölgenin sembolik yapısını oluşturduğu için mutlaka görülmelidir. Dim Mağarası, denizden yüksekliği 232 metre olan mağara büyüleyici bir görünüme sahiptir. Alanya Kalesi, şehre gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Alanya’nın eşsiz ve büyüleyici güzellikleri arasında yer alan Sapadere Kanyonu, görülmesi gereken doğal güzellik arasındadır. Buz gibi suyu ve gününüzü güzelleştirecek görünümü ile bu kanyondan ayrılmak istemeyeceksiniz. Dim çayı, Alanya sıcaklığından bunaldığınız anda serinlemek üzere gidebileceğiniz bir yerdir. İster piknik yapabilir isterseniz çay bahçesi ve kafeterya türü alanlarda takılarak gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Alanya’da görmeniz gereken diğer alanlar arasında ise Süleymaniye Cami, Alanya Arkeoloji Müzesi, Side Antik Kenti, Manavgat şelalesi gibi güzellikler bulunuyor. 

Alanya’nın Tarihi Dokuya Sahip Olan Yerleri 

Alanya doğal ve turistik alanlarının dışında tarihi noktalara sahip olan bir şehirdir. Şehirde yıllarca hüküm süren medeniyetler çeşitli tarihi ve kültürel dokuların oluşmasına neden olmuştur. Kale, mescit, cami, han, kilise, mağara, konak ve daha fazlası şehirde bulunuyor. Türk mimarisinin en güzel örneklerini taşıyan kale Alara Kalesi’ dir Aynı şekil de Sinek Kalesi, Eliseki Köyü’nde yer alan ve harika bir manzaraya sahip olan bir kaledir. Kızıl Kale, bölgede bulunan en etkileyici ve görkemli görünüme sahip olan bir kaledir. 1200’lü yıllardan bugünlere kadar ulaşan kule 33 metre yüksekliğindedir. 

Alanya Müzesi, Romalılar, Bizanslılar, Yunanlılar, Lidyalılar başta olmak üzere pek çok medeniyetten kalan tarihi eserleri barındırıyor. Aynı zamanda bu müze, dünyaca ünlü olan Herakles Heykeli’ne de sahiptir. Alanya’da birkaç tane antik kent bulunuyor. Bunlar arasında Hamaksia Antik kenti, İotape, Syedra Antik kenti, Selinus Antik kenti yer alıyor. Bu antik kentleri görmeden şehirden ayrılmamalısınız. Alanya’da görmeniz gereken diğer tarihi alanlar arasında Sapadere Kanyonu, Damlataş mağarası, Aşıklar mağarası ve Dim mağarası yer alıyor. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında Alanya 

Türkiye’nin popüler tatil merkezi olan Alanya, yaz aylarında pek çok misafiri ağırlıyor. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve sıra dışı coğrafyası ile tam teşekküllü bir gezi sunan Alanya, misafirlerine eğlenceli gece hayatı yaşatıyor. Yerli ve yabancı misafirlerine çok güzel eğlence sunan Alanya da gece hayatı sabahlara kadar sürüyor. 

Alanya da bulunan mekanlar genelde liman bölgesinde toplanmıştır. Her insanın müzik zevkine hitap edebilecek seçenekler alkollü ve alkolsüz olmak üzere belirli kategorilere ayrılabiliyor. Yüksek sesin hakim olduğu mekanlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz gibi: sakin ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceğiniz mekanlarda vardır. Kafe, kafeterya, canlı müzik ve kareoke gibi imkan sunan mekanlarda sevdiklerinizle daha sakince eğlenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, denizin sesini dinleyebileceğiniz mekanlarda vardır. Festival ve konserlerin de düzenlendiği alanlarda doyasıya eğlenerek Alanya tatilinizi noktalayabilirsiniz. 

Alanya’da Konaklama Kolaylığı 

Turizm merkezi olan Alanya, her yıl yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri yerdir. Özellikle deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir nokta sayılıyor. Haliyle şehir, misafirlerine pek çok konaklama alternatifi sunuyor. Özellikle lüks otellerin bulunduğu yerde apart, pansiyon, ev ve butik otel gibi uygun fiyatlı tesislerde yer alıyor. 

Alanya’ya gelen turistler her şey dahil olan sistemdeki lüks otelleri tercih edebiliyor. Bu oteller denize yakın mesafede bulunmasının yanı sıra; çeşitli oyun alanlarına, spor salonlarına, havuza ve pek çok etkinliğe sahip olabiliyor. Konaklama beklentisi çok yüksek olan misafirler lüks otellerde kalabilir. Bütçesi kısıtlı olan insanlar ise, apart ve pansiyon tarzı yerlerde keyifli bir şekilde konaklayabilirler. 

Alanya’da Denenmesi Gereken Lezzetler 

Kendine özgü lezzetler barındıran Alanya mutfağında özellikle sebze ve hamur işi lezzetler ön plana çıkıyor. Yöreye özgü olan tatlı çeşitleri ve içecekler da gurmelerin şehre olan ilgisini arttırıyor. Böylesine zengin çeşitliliğe sahip olan mutfak elbette bölgede yaşayan pek çok medeniyet izinden kaynaklanıyor. 

Alanya’da büyük bir iştahla tüketebileceğiniz lezzetler arasında meşhur çöreği yer alıyor. Kabak Çiçeği Dolması, Ege ve Akdeniz’de tüketilen enfes lezzettir. Çok hafif ve muhteşem bir lezzete sahip olan dolmayı yemeden dönmemelisiniz. Nohutlu Hibeş, sarımsak ve tahin ile yapılan sıra dışı bir lezzettir. Bu malzemeler ile meze haline gelen bu lezzeti ister ara öğünlerde isterseniz ana yemekler yanında büyük bir zevkle tüketebilirsiniz. 

Taze Ülübü Yemeği, meşhur Alanya lezzetleri arasında yer alıyor. Ülübü’yü isterseniz piyaz olarak isterseniz etli yemek, isterseniz de kıymalı olarak tüketebilirsiniz. Her şekilde doyurucu olan bu lezzeti çok seveceğinize eminiz. İlibada Sarması, bildiğiniz bütün sarmaları unutturacak tada sahiptir. Laba Dolması, Alanya halkının özel günlerde ve kalabalık misafir geldiğinde yapılan bir yemektir. Yoğun iç harcı ve baharat lezzetiyle bilinen dolmayı yemeden dönmemelisiniz. Övelemeç (Un) Çorbası, Alanya’nın meşhur çorbaları arasında yer alıyor. Turunç Reçeli, Öksüz Helvası,Şekerli Peksimet, Çiğirdik, Oklava Çekmesi, Külük Helvası Alanya’nın tatlıları arasında yer alıyor. 

Alanya’da Ulaşım Olanakları 

Ankara’dan Alanya’ya uçakla yaklaşık 1 saat 5 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Alanya Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için pek çok seçenek sizi bekliyor olacaktır. Bu seçenekler fiyat ve konfor bakımından farklı olsa da kısa zamanda sizi şehir merkezine ulaştıracaktır. 

Havalimanı Otobüsü ile Ulaşım

Alanya Havaalanından şehir merkezine hizmet veren havalimanın otobüsleri ile kısa zamanda ulaşabilirsiniz. 

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

Ankara

Alanya Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Alanya

İstanbul

1 sa 25 dk

Alanya

Ankara

1 sa

Alanya

İzmir

2 sa 10 dk

Alanya

Gaziantep

2 sa 10 dk

Ankara Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

14 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Alanya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.478,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis