Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara Antalya uçak biletleri

Ankara - Antalya

uçuşları

Ankara Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdeniz bölgesinin en çok turist çeken illerinden biri olan Antalya doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan dünyadaki nadir şehirlerden bir tanesidir. Yıl içerisinde yerli yabancı olmak üzere birçok turiste ev sahipliği yapmasından dolayı Antalya turizmin başkenti olarak anılır. Nüfus bakımından incelendiğinde Antalya Türkiye’nin en kalabalık 5.ilidir. Kepez ilçesi 500.000’den fazla nüfusu ile Antalya’nın en kalabalık ilçesidir. Antalya’ya bağlı 19 ilçe bulunur ve her bir ilçesi turizm ve tarım bakımından oldukça önemlidir. 

Antalya’nın çevresinde Akdeniz, Muğla, Mersin, Karaman, Burdur, Isparta yer alır. Jeopolitik konumuyla Antalya sadece turizm değil aynı zamanda ticaret şehridir. Antalya’da deniz üzerinden yapılan ticaretler oldukça yaygındır. Akdeniz limanlarından yıl içerisinde birçok tarım, sanayi ve tekstil ürünlerinin ihracı ve ithalatı gerçekleşir. Antalya’ya ziyaret eden turistlerin birçoğu gezi amaçlı gelirken birçoğu da ticaret amaçlı gelmektedir. 

Tarım Antalya’nın en büyük gelir kaynaklarından biridir. Verimli topraklara sahip olan Antalya’da çeşitli tarım ürünleri yetiştirilir. Buda Antalya’nın tek fonksiyonlu değil çok fonksiyonlu olduğunu gösterir. Antalya halkının bir kısmı turizmle bir kısmı denizcilikle bir kısmıysa tarımla ilgilenmektedir. 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Yerli ve yabancı turistin akın akın geldiği Antalya’nın her ilçesi her köşesi adeta bir cenneti anımsatmaktadır. Antalya doğal güzellikleri bakımından insanı büyüleyen bir doğaya ve yapıya sahiptir. Antalya’da gezilecek yerler arasında Köprülü Kanyon yer alır. Köprülü Kanyon Köprüçayı’nın temiz ve berrak sularıyla ve muhteşem yeşil şöleniyle adeta insana huzur vermektedir. Bu kanyon yerli ve yabancı sporcunun rafting yaptığı en sık alanlardan biridir.

Antalya’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz Manavgat Şelalesidir. 3 metre yükseklikten akan şelalenin çevresinde çeşitli oturma alanları yer alır. Suyun sesi, doğa, güneş adeta bir melodi etkisi yaratarak insanı kendisine çeker. 

En az Manavgat Şelalesi kadar ününe ün katmış gezilecek yerlerden bir tanesi de Düden Şelalesidir. Düden Şelalesi misafirlerine adeta görsel şölen yaratır. 50 metre yükseklikten akan Düden Şelalesi yıl içerisinde en fazla turistin geldiği yerlerin başında yer alır. 

Dünya üzerinde Antalya’yı ziyaret eden veya etmek isteyen kişilerin en merak ettiği yerlerden biri Olimposun Sönmeyen Ateşidir. Kemer’de yer alan bu bölge sönmeyen ateşler ile karşılaşarak adeta hayretler içine düşeceksiniz. Taşların alt tabanında yer alan doğal gaz kaynağı sayesinde burada yanan ve hiç sönmeyen taşlar yer alır. 

Akın akın turistlerin geldiği diğer bir nokta ise Olimpos ’dur. Olimpos aynı zamanda koruma bölgesi ilan edilmiş ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama döneminde zarar gelmemesi hedeflenmiştir. Olimpos el değmemiş tarihi ve doğa güzelliklere sahiptir. Etrafı dağlarla çevrili olan bu alanda mavi ve yeşilin en güzel tonları yer alır. 

Yaz turizmi ile ön planda bulanan Antalya’nın saklı bir kayak merkezide yer alır. Saklıkent Kayak Merkezi Beydağları üzerinde yer alır. Aynı gün sabah kayak yapıp öğlen şehir merkezine inerek yüzebilirsiniz. 

Gezilecek yerler arasında mağaralar da önemli yere sahiptir. Yıl içerisinde milyonlarca turist başta Damlataş, Dim, Gazipaşa Yalan Dünya, Döşeme altı mağaralarını ziyaret etmektir. 

Antalya’da ki Tarihi Mekanlar

Antalya çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış nadide şehirlerinden biridir. Şehrin bir kısmı dağlar, kanyonlar ve vadiler ile çevriliyken diğer kısmı tarihi kalıntılarla çevrilidir. Tarihi bakımdan gezilmesi gerekenlerin başında Side Antik kenti yer alır. Side Antik kenti birden fazla medeniyete ait kalıntılara sahiptir. Antik kentler bakımından zengin olan Antalya’nın diğer bir antik kenti ise Aspendos Antik Kentidir. Mimarisi ile hayranlık uyandıran bu mekan adeta insanı büyülemekte tarihler arası yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. 

Kaleiçi ilçesinde yer alan Tarihi Saat Kule tüm ihtişamıyla gelen turistleri karşılamaktadır. Kulenin ne zaman yapıldığı henüz bilinmemektedir. Fakat üzerinde çeşitli medeniyetlere ait izler ve kalıntılar yer alır. 

Osmanlı Döneminde de önemli bir yere sahip olan Antalya’da Osmanlı döneminden kalma çeşitli medreseler, külliyeler ve camiler yer almaktadır. Osmanlı mimarisi ile ince işçilik karşısında turistler adeta şaşırmakta ve büyülemektedir. 

Antalya’da Kültürel Etkinlikler 

Kültür etkinlikleriyle ön planda yer alan Antalya’da gerçekleştirilen en kapsamlı ve köklü etkinliklerin başında Antalya Festivali yer alır. 18 gün gibi bir sürede gerçekleştirilen bu festivale adeta birçok turist akın eder. Çeşitli konserlerin yer aldığı bu festivalde yöresel tatlar ve etkinliklerde büyük beğeni toplar. Bunun yanı sıra çeşitli anma ve etkinliklerde çeşitli organizasyonlar gerçekleşir. Antalya festival ve kültürel etkinlik bakımından en aktif olan illerimizden biridir. 

Antalya’da Konaklama 

Konaklama bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz nadir şehirlerden biridir. Çünkü Antalya geçmişinden günümüze kadar birçok dünya insanına ev sahipliği yapmış bir şehir olarak bünyesinde çeşitli Konaklama imkanları barındırır. Yıldızlı otellerin çokça olduğu Antalya’da otelde rahatlıkla konaklayabilir ve yer bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra butik oteller de en az yıldızlı oteller kadar talep gören yerlerden biridir. Antalya’da konaklama yapabileceğiniz birçok kiralık ev ve villada yer almaktadır. Doğayla iç içe olmak isteyenler içinde kamp yapabileceği geniş ve muhteşem yerler Antalya’da fazlasıyla yer alır. 

Antalya Lezzetleri

Birbirinden lezzetli tatların yer aldığı Antalya’da lezzet bakımdan oldukça zengindir. Antalya’ya ziyaretinizde mutlaka tadılması gerekenler yanık kokulu dondurma, tahinli piyaz, Antalya döneri, turunç reçelidir. Bunun yanı sıra Akdeniz’de bulunan çeşitli deniz canlılarından yapılmış yemekler oldukça nefis ve ilgi görmektedir. 

Antalya’da Ulaşım 

Antalya Havalimanından merkez ve otogara çeşitli vasıta araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Antalya belediyesi tramvay ve otobüs ile Antalya kart alarak sizi belirli merkez noktalarına ulaşmanızı sağlamaktadır. 

Taksi 

Taksi duraklarının yer aldığı Antalya Havalimanında taksi kullanarak Antalya’nın her noktasına gitmeniz mümkündür. Taksi seçeneği en çok kullanılan ulaşım yöntemlerinden biridir. 

Tur Araçları 

Çeşitli tur araçları ile anlaşarak Antalya’nın önemli noktalarını ziyaret edebilir güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Turistik amaçlı gelen birçok kişi tur araçlarına başvuru yaparak Antalya’ya gezilerini gerçekleştirmektedir. 

Kiralık Araç 

Araç kiralama yaparak istediğiniz noktaya istediğiniz zaman gidebilir kendi rotanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Kiralık araçların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. 

Ankara Havaalanına Ulaşım Olanakları

Ankara Havaalanına ulaşım merkez ve ilçelere göre değişkenlik gösterir. İlçede bulunuyorsanız Esenboğa Havalimanın yer aldığı merkez ilçeye otobüs, taksi gibi seçenekleri kullanarak gidebilirsiniz. Belediye’ye ait 442 numaralı hat Esenboğa Havalimanı’na ulaşımınızı sağlamaktadır. 

Ankara’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar Ankara Antalya istikameti içinde geçerli olmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda nereden aktarma yaptığına göre zaman farkı değişmektedir. Aktarmasız uçuşlar Antalya’ya 1 saat 5 dakika sürer. 

Ankara Antalya Arası Kaç Kilometre?

Antalya Ankara arası karayolu ile 482 kilometredir. Uçakla gitmek isteyenler için ise Ankara Antalya arası uçuş mesafesi 387 kilometredir. 

Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’ya en uygun uçak biletini her zaman bulabilmek mümkündür. Özellikle Hepsiburada Seyahat ile bu daha mümkün hale gelmektedir. Çeşitli kampanyalar sürekli gerçekleşmekte kampanyaları takip ederek çok uyguna uçak bileti bulabilirsiniz. 

Antalya’da İklim Nasıldır?

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya bulunduğu bölgenin iklim özelliklerini taşır. Antalya’da yaşanan Akdeniz iklimiyle beraber yazları sıcak ve kurak kışları ise yağışlı ve ılıktır. Antalya’da kışın kar yağma olasılığı çok düşüktür. Her mevsim gidilip hem tatil hem de ticaret yapılabilecek harika şehirlerden bir tanesidir. 

img

Antalya Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Ankara Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
hepsijet.svghepsiburada_market.svghepsipay.svghepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis