Ankara Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Antalya uçak biletleri

626,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

626,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

Ankara Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdeniz bölgesinin en çok turist çeken illerinden biri olan Antalya doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan dünyadaki nadir şehirlerden bir tanesidir. Yıl içerisinde yerli yabancı olmak üzere birçok turiste ev sahipliği yapmasından dolayı Antalya turizmin başkenti olarak anılır. Nüfus bakımından incelendiğinde Antalya Türkiye’nin en kalabalık 5.ilidir. Kepez ilçesi 500.000’den fazla nüfusu ile Antalya’nın en kalabalık ilçesidir. Antalya’ya bağlı 19 ilçe bulunur ve her bir ilçesi turizm ve tarım bakımından oldukça önemlidir. 

Antalya’nın çevresinde Akdeniz, Muğla, Mersin, Karaman, Burdur, Isparta yer alır. Jeopolitik konumuyla Antalya sadece turizm değil aynı zamanda ticaret şehridir. Antalya’da deniz üzerinden yapılan ticaretler oldukça yaygındır. Akdeniz limanlarından yıl içerisinde birçok tarım, sanayi ve tekstil ürünlerinin ihracı ve ithalatı gerçekleşir. Antalya’ya ziyaret eden turistlerin birçoğu gezi amaçlı gelirken birçoğu da ticaret amaçlı gelmektedir. 

Tarım Antalya’nın en büyük gelir kaynaklarından biridir. Verimli topraklara sahip olan Antalya’da çeşitli tarım ürünleri yetiştirilir. Buda Antalya’nın tek fonksiyonlu değil çok fonksiyonlu olduğunu gösterir. Antalya halkının bir kısmı turizmle bir kısmı denizcilikle bir kısmıysa tarımla ilgilenmektedir. 

Antalya’da Gezilecek Yerler

Yerli ve yabancı turistin akın akın geldiği Antalya’nın her ilçesi her köşesi adeta bir cenneti anımsatmaktadır. Antalya doğal güzellikleri bakımından insanı büyüleyen bir doğaya ve yapıya sahiptir. Antalya’da gezilecek yerler arasında Köprülü Kanyon yer alır. Köprülü Kanyon Köprüçayı’nın temiz ve berrak sularıyla ve muhteşem yeşil şöleniyle adeta insana huzur vermektedir. Bu kanyon yerli ve yabancı sporcunun rafting yaptığı en sık alanlardan biridir.

Antalya’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz Manavgat Şelalesidir. 3 metre yükseklikten akan şelalenin çevresinde çeşitli oturma alanları yer alır. Suyun sesi, doğa, güneş adeta bir melodi etkisi yaratarak insanı kendisine çeker. 

En az Manavgat Şelalesi kadar ününe ün katmış gezilecek yerlerden bir tanesi de Düden Şelalesidir. Düden Şelalesi misafirlerine adeta görsel şölen yaratır. 50 metre yükseklikten akan Düden Şelalesi yıl içerisinde en fazla turistin geldiği yerlerin başında yer alır. 

Dünya üzerinde Antalya’yı ziyaret eden veya etmek isteyen kişilerin en merak ettiği yerlerden biri Olimposun Sönmeyen Ateşidir. Kemer’de yer alan bu bölge sönmeyen ateşler ile karşılaşarak adeta hayretler içine düşeceksiniz. Taşların alt tabanında yer alan doğal gaz kaynağı sayesinde burada yanan ve hiç sönmeyen taşlar yer alır. 

Akın akın turistlerin geldiği diğer bir nokta ise Olimpos ’dur. Olimpos aynı zamanda koruma bölgesi ilan edilmiş ve Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama döneminde zarar gelmemesi hedeflenmiştir. Olimpos el değmemiş tarihi ve doğa güzelliklere sahiptir. Etrafı dağlarla çevrili olan bu alanda mavi ve yeşilin en güzel tonları yer alır. 

Yaz turizmi ile ön planda bulanan Antalya’nın saklı bir kayak merkezide yer alır. Saklıkent Kayak Merkezi Beydağları üzerinde yer alır. Aynı gün sabah kayak yapıp öğlen şehir merkezine inerek yüzebilirsiniz. 

Gezilecek yerler arasında mağaralar da önemli yere sahiptir. Yıl içerisinde milyonlarca turist başta Damlataş, Dim, Gazipaşa Yalan Dünya, Döşeme altı mağaralarını ziyaret etmektir. 

Antalya’da ki Tarihi Mekanlar

Antalya çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış nadide şehirlerinden biridir. Şehrin bir kısmı dağlar, kanyonlar ve vadiler ile çevriliyken diğer kısmı tarihi kalıntılarla çevrilidir. Tarihi bakımdan gezilmesi gerekenlerin başında Side Antik kenti yer alır. Side Antik kenti birden fazla medeniyete ait kalıntılara sahiptir. Antik kentler bakımından zengin olan Antalya’nın diğer bir antik kenti ise Aspendos Antik Kentidir. Mimarisi ile hayranlık uyandıran bu mekan adeta insanı büyülemekte tarihler arası yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. 

Kaleiçi ilçesinde yer alan Tarihi Saat Kule tüm ihtişamıyla gelen turistleri karşılamaktadır. Kulenin ne zaman yapıldığı henüz bilinmemektedir. Fakat üzerinde çeşitli medeniyetlere ait izler ve kalıntılar yer alır. 

Osmanlı Döneminde de önemli bir yere sahip olan Antalya’da Osmanlı döneminden kalma çeşitli medreseler, külliyeler ve camiler yer almaktadır. Osmanlı mimarisi ile ince işçilik karşısında turistler adeta şaşırmakta ve büyülemektedir. 

Antalya’da Kültürel Etkinlikler 

Kültür etkinlikleriyle ön planda yer alan Antalya’da gerçekleştirilen en kapsamlı ve köklü etkinliklerin başında Antalya Festivali yer alır. 18 gün gibi bir sürede gerçekleştirilen bu festivale adeta birçok turist akın eder. Çeşitli konserlerin yer aldığı bu festivalde yöresel tatlar ve etkinliklerde büyük beğeni toplar. Bunun yanı sıra çeşitli anma ve etkinliklerde çeşitli organizasyonlar gerçekleşir. Antalya festival ve kültürel etkinlik bakımından en aktif olan illerimizden biridir. 

Antalya’da Konaklama 

Konaklama bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz nadir şehirlerden biridir. Çünkü Antalya geçmişinden günümüze kadar birçok dünya insanına ev sahipliği yapmış bir şehir olarak bünyesinde çeşitli Konaklama imkanları barındırır. Yıldızlı otellerin çokça olduğu Antalya’da otelde rahatlıkla konaklayabilir ve yer bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra butik oteller de en az yıldızlı oteller kadar talep gören yerlerden biridir. Antalya’da konaklama yapabileceğiniz birçok kiralık ev ve villada yer almaktadır. Doğayla iç içe olmak isteyenler içinde kamp yapabileceği geniş ve muhteşem yerler Antalya’da fazlasıyla yer alır. 

Antalya Lezzetleri

Birbirinden lezzetli tatların yer aldığı Antalya’da lezzet bakımdan oldukça zengindir. Antalya’ya ziyaretinizde mutlaka tadılması gerekenler yanık kokulu dondurma, tahinli piyaz, Antalya döneri, turunç reçelidir. Bunun yanı sıra Akdeniz’de bulunan çeşitli deniz canlılarından yapılmış yemekler oldukça nefis ve ilgi görmektedir. 

Antalya’da Ulaşım 

Antalya Havalimanından merkez ve otogara çeşitli vasıta araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Antalya belediyesi tramvay ve otobüs ile Antalya kart alarak sizi belirli merkez noktalarına ulaşmanızı sağlamaktadır. 

Taksi 

Taksi duraklarının yer aldığı Antalya Havalimanında taksi kullanarak Antalya’nın her noktasına gitmeniz mümkündür. Taksi seçeneği en çok kullanılan ulaşım yöntemlerinden biridir. 

Tur Araçları 

Çeşitli tur araçları ile anlaşarak Antalya’nın önemli noktalarını ziyaret edebilir güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Turistik amaçlı gelen birçok kişi tur araçlarına başvuru yaparak Antalya’ya gezilerini gerçekleştirmektedir. 

Kiralık Araç 

Araç kiralama yaparak istediğiniz noktaya istediğiniz zaman gidebilir kendi rotanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Kiralık araçların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. 

Ankara Havaalanına Ulaşım Olanakları

Ankara Havaalanına ulaşım merkez ve ilçelere göre değişkenlik gösterir. İlçede bulunuyorsanız Esenboğa Havalimanın yer aldığı merkez ilçeye otobüs, taksi gibi seçenekleri kullanarak gidebilirsiniz. Belediye’ye ait 442 numaralı hat Esenboğa Havalimanı’na ulaşımınızı sağlamaktadır. 

Ankara’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar Ankara Antalya istikameti içinde geçerli olmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda nereden aktarma yaptığına göre zaman farkı değişmektedir. Aktarmasız uçuşlar Antalya’ya 1 saat 5 dakika sürer. 

Ankara Antalya Arası Kaç Kilometre?

Antalya Ankara arası karayolu ile 482 kilometredir. Uçakla gitmek isteyenler için ise Ankara Antalya arası uçuş mesafesi 387 kilometredir. 

Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’ya en uygun uçak biletini her zaman bulabilmek mümkündür. Özellikle Hepsiburada Seyahat ile bu daha mümkün hale gelmektedir. Çeşitli kampanyalar sürekli gerçekleşmekte kampanyaları takip ederek çok uyguna uçak bileti bulabilirsiniz. 

Antalya’da İklim Nasıldır?

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya bulunduğu bölgenin iklim özelliklerini taşır. Antalya’da yaşanan Akdeniz iklimiyle beraber yazları sıcak ve kurak kışları ise yağışlı ve ılıktır. Antalya’da kışın kar yağma olasılığı çok düşüktür. Her mevsim gidilip hem tatil hem de ticaret yapılabilecek harika şehirlerden bir tanesidir. 

ankara_antalya

Antalya Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

18 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

6 °C

0 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis