Ankara Bakü Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Bakü uçak biletleri

05 Ara 2023

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

Ankara Bakü Uçak Bileti 

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, Kafkasya bölgesindeki en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Bakü, önemli ticaret ve kültür merkezleri arasında yerini almaktadır. Konumu itibariyle de liman kenti olarak önemli yere sahiptir. Hazar denizinde yer alan bu şehir, önemli bir liman kentidir. Kültürel aktiviteler bu şehirde son derece önemlidir. Etkinliklere bolca yer verilen şehirde, tiyatro, sergi salonu, kütüphane, sinema gibi mekanları da görebilmeniz mümkündür. 2000’li yıllardan bu yana hızlı bir şekilde gelişen Bakü, ekonomiye de büyük katkı sağlamıştır. Binalar, restoranlar ve ekonomiye katkısı olan yapıtları bu şehirde sıklıkla görebilirsiniz. 

Bakü’de hareketli bir gece hayatının hüküm sürdüğünü de söyleyebiliriz. Bu şehirdeki nüfus ise yaklaşık olarak 4 milyona ulaşmıştır. Ülkenin nüfusunun üçte biri ise Bakü’de yaşamaktadır. Uluslararası deniz ticaret limanı olan Bakü, senede iki milyon tonu bulan yük taşımacılıklarına olanak sağlamaktadır. Şehide yapılan ticari faaliyetlerin yanı sıra, kültürel aktivitelerin de çok sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. 2012 senesinde ise Eurovision şarkı yarışması yapılarak, şehrin dünyaya tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Uluslararası olarak misafir ağırlayan bu şehir, mimari dokusuyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. 

Bakü’de Gezilmesi Gereken Yerler

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bakü’ye geldiğinizde İçeri şehri mutlaka görmeniz gerekmektedir. Yerel halk tarafından Köhne şehir olarak isimlendirilen bu tarihi mekan, Paleolitik çağdan kalmıştır. Şirvanşahlar Sarayı ise İçeri şehir bölgesinde yer alan bir tarihi eserdir. 15. yy’da kışla ve hastane olarak kullanılan bu saray, şimdilerde müze olarak varlığını sürdürmektedir. Bakü’de yer alan Kız Kulesi’nin de pek çok hikayeye konu olduğunu söyleyebiliriz. 18 ve 19. yy’da deniz feneri olarak kullanılmış olan bu yapı, hediyelik eşya satıcıları ve sergicilere ev sahipliği yapmaktadır. Ateş Mabedi olarak bilinen Ateşgah ise Bakü’ye 30 kilometre kadar uzakta bulunmaktadır. Bu yapıt ayakta kalan üç tapınaktan bir tanesidir. 

Bakü Bulvarı ise 1909 yılında açılmış olan ve petrol tacirlerinin ikamet etme amacıyla seçtiği bir bölgedir. Bakü’de Devlet Bayrağı Meydanı olan yerin de mutlaka görülmesi gerekmektedir. İlham Aliyev tarafından 2010 senesinde temeli atılan bu yer, donanma üssünün yakınında bulunmaktadır. Kobustan Milli Parkı da kültürel bir peyzaj alanıdır. Buradaki kayalar, 40 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bakü’de yer alan Alev Kuleleri ise konut ve otel olarak kullanılmaktadır. Muhteşem bir mimari yapısı olan bu kulelerin mutlaka görülmesi gerekir. Yanar Dağ, Şehitler Hiyabanı, Azerbaycan Halı Müzesi, Nizami Caddesi, Azerbaycan Devlet Filarmonisi, , Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Ulusal Tarih Müzesi gibi yerleri de Bakü’ye geldiğinizde görmeniz tavsiye edilebilir. 

Bakü’nün Tarihi Dokusu 

Bakü, tarihi çok eski devirlere uzanan bir şehirdir. Abşeron arazisinde bulunmuş olan arkeolojik buluntular kentin çok eski yerleşim yeri olduğu ispatlamaktadır. Tam olarak ne zaman kurulduğu bilinmeyen bu şehir birçok araştırmaya da konu olmuştur. Bakü’de Sasani Hazineleri, 5 ve 7. Yüzyılda bulunmuş ve o çağlarda yaşam yeri olarak gösterilmiştir. Bakü bu çağlarda, Ateş-i Bakvan ve Bağavan olarak isimlendirilmiştir. Arap kaynaklarında ise bu şehrin ismi Bakuye, Baku, ve Bakuh olarak geçmektedir. 15. yy’da Rus kaynaklarında Bakü’nün ismini Baka olarak görebilirsiniz. Safeviler devrinde ise Farsça ismiyle şehrin adını Badükübe olarak görebilmeniz mümkündür. Tarihi dokusu MÖ’ye dayanan bu şehir, farklı isimlerle anılsa da şimdiki ismi Bakü olarak resmileşmiştir. Bu şehrin bulunduğu coğrafyadaki önemini de göstermektedir. Şehirdeki gelir kaynaklarının çok yönlü olması yabancı turistlere de cazip gelmektedir. 

Bakü’deki Kültürel Etkinlikler 

Eğlenceli bir şehir olan Bakü’de görebileceğiniz birçok festival vardır. Kültür zenginliği oldukça eskiye dayanan şehirde yıl içinde düzenlenen birçok etkinliğin olduğunu görebileceksiniz. Türkiye tanıtım ve kültür günlerinin düzenlendiği Bakü’de eğlenceli anlara şahitlik edebilirsiniz. Aynı zamanda, İslami Dayanışma oyunlarını da bu etkinlikler kapsamında görebilmeniz mümkündür. Şehirde düzenlenen Kuba elma festivali de kardeş ülkenin lezzetli meyvelerinin tadılacağı şekilde yapılmaktadır. Şehre geldiğinizde ışık festivalini mutlaka izlemelisiniz. Fars edebiyatının ünlü ismi Nizami Gencevi’ye adanan bu festival, üç gün sürmektedir. Aynı zamanda, çeşitli İslami etkinlikler ve çocuk dayanışmasını baz alan festival türlerini de Bakü’de görebilmeniz mümkündür. 

Bakü’deki Konaklama Olanakları

Bakü şehrinde yer alan birçok farklı konaklama alternatifi üzerinden bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Şehirde pahalı ve uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Lüks oteller, pansiyonlar, villalar, evler, moteller ve benzeri konaklama alanlarını Bakü’de bulabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda, konaklayacağınız şehir bölgesine bağlı olarak da konaklayacağınız yeri seçebilirsiniz. En lüks ve orta halli konaklama mekanlarını Bakü’de bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. 

Bakü’ye Özel Yemekler 

Bakü’ye geldiğinizde ilk tatmanız gereken lezzetlerin başında Duşbara gelmektedir. Kıymalı ve peynirli bir şekilde pişirebilen bu yemek, mantıyı andırmaktadır. Azeri plovu ise pilav olarak pişirilen ve özel günlerde yapılan lezzetli bir yemektir. Tatlı severlere ise bu şehre gelindiğinde mutlaka Bakü baklavasını tatmaları önerilir. Türk baklavasına benzeyen bu lezzet, değişik bir tada sahiptir. Et severlerin severek yiyeceği Piti aşı da nohut ve bilumum malzemelerle pişirilmektedir. Karpuz reçeli ise kahvaltıların vazgeçilmezi olacak bir lezzettir. Bakü’de tadabileceğiniz levengi ise tavuk etinden yapılan dolmadır. Şeker bura yemeği ise tatlı ve yumuşacık yapısıyla ağzınızda eriyecek bir tatlı türüdür. 

Bakü’de Ulaşım Olanakları 

Bakü’de metro, minibüs ve otobüslerle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Aynı zamanda, taksilerle de havalimanına yolculuk yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Taksilerde taksimetre bulunmadığı için taksicilerle pazarlık yapmanız doğru olacaktır. 

Otobüs İle Ulaşım; Havalimanından en uygun fiyatlarla yapabileceğiniz ulaşım otobüstür. Yarım saat aralıkla hareket eden otobüsler ile metro durağına ya da şehir merkezine gidebilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım; Havalimanına indiğinizde beyaz renkli taksilerle dilediğiniz yere gidebilme şansına sahip olabilirsiniz. havaalanının dışında yer alan taksiler, belirttiğiniz mesafeye göre sizden ücret alacaktır. 

Araç Kiralama; Havalimanındaki araç kiralama acentelerinden istediğiniz markadaki arabayı kiralayabilirsiniz. Böylece uzun süre Bakü şehrini kiralayacağınız arabalarla gezebilirsiniz. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı 

Ankara havalimanı ulaşımı yapmak için EGO otobüslerini kullanabilirsiniz. B kapısı yönünde hareket eden bu otobüslere taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. İç ya da dış hatlara ulaşım sağlayacak olan yolcular, taksileri kullanarak istedikleri yere gidebilirler. 

Ankara’dan Bakü’ye Uçuş Kaç Saattir?

İki başkent arasındaki uçuş mesafesi, ortalama 2 saat 20 dakikadır. Ancak bu süre uçağın yapacağı rötara bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Aynı zamanda, aktarmalı olarak yapılacak uçak seyahatlerinde de bu sürenin değişeceğini söyleyebiliriz. 

Ankara’dan Bakü Kaç Kilometredir?

Bu iki önemli metropol şehrin arasındaki kilometre mesafesi, kara yolu ile 1.991’dir. Uçak ile kat edilecek mesafe ise 1444 km’dir. 

Ankara’dan Bakü’ye En Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

En düşük fiyatlarla Ankara’dan Bakü’ye uçmak istiyorsanız, , Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz. 

Bakü’de İklim Nasıldır?
Şehrin karasal bir iklim tipi vardır. Kış aylarında soğuk, yağmurlu ve kar yağışlı geçen kentin yazlarının ise sıcak ve kurak geçtiğini söyleyebiliriz. 
ankara_baku

Bakü Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

2 sa 50 dk

Bakü

Ankara

2 sa 30 dk

Bakü

Antalya

3 sa

Bakü

İzmir

3 sa 5 dk

Bakü

Adana

3 sa 35 dk

Bakü

Trabzon

1 sa 30 dk

Bakü

Samsun

3 sa 35 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Bakü varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.960,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.242,11TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.212,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.922,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.386,18TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis