Ankara Belgrad Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Belgrad uçak biletleri

2.989,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

2.989,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

4.480,82TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

2.127,11TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

2.127,11TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Ara 2023

11 Ara 2023

Ankara Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Belgrad, Sırbistan’ın en büyük şehri ve aynı zamanda ülkenin başkentidir. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Belgrad, 1,2 milyonluk nüfusuyla Güney Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden birisidir. Belgrad isminin anlamı ise Beyaz Şehir manasındadır. Sırbistan nüfusunun neredeyse 4/1 barındıran şehrin tarihi milattan önce 6. yüzyıla dayanır. Doğu ve Batı kültürlerinin savaşına onlarca kez sahne olan Belgrad, tarih boyunca tam 44 kez yerle bir edilip yeniden doğmuştur. Bir dönem Osmanlı hakimiyetinde bulunan Belgrad, imparatorluğun gözde şehirlerinden birisi oldu. Bugün Güney Avrupa’nın en dikkat çeken kentlerinden birisi olan Belgrad, dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Şehrin genelinde balkan mimarisinin etkisi net bir şekilde hissedilirken modern çizgilere rastlamakta mümkündür. Ilıman dönence iklim kuşağında bulunan şehir kendi içerisinde bağımsız bir yönetim biçimine sahiptir. Belgrad’da genelinde Sırpça hakimdir ve yazı dili Kiril alfabesidir. Öte yandan, halkın büyük çoğunluğu her yıl şehri ziyarete gelen yüzbinlerce turist nedeniyle İngilizce bilmektedir.

Belgrad’da Gezilmesi Gereken Yerler

Derin bir tarihe ev sahipliği yapan Belgrad, antik çağdan bu yana gözde yerleşim merkezlerinden birisidir. Farklı milletlerin ilgi odağı olan ve stratejik konumu nedeniyle sürekli savaşlara sahne olan Belgrad, zaman içerisinde derin bir kültür birikimine sahip olmuştur. Şehrin genelinde Slav kültürünün izleri baskın olmasına karşın ortaçağ ve Osmanlı’dan izlere rastlamakta mümkündür. Şehre gelen turistlerin ve yerel halkın uğrak noktalarından birisi olan Kalemegdan, Sırbistan seyahatiniz sırasında görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Belgrad’ın simgelerinden birisi olan Kalemegdan’da ayı zamanda şehrin en büyük parkı olan Kalemegdan Parkı’da bulunur. 

Aziz Sava Katedrali’ de şehrin en popüler noktalarından birisi olarak dikkat çeker. Sırp Ortodoks kilisesinin kurucusu Aziz Sava’nın emanetlerinin Türkler tarafından yakıldığı yerde inşa edildiğine inanılmakla beraber bunu ispatlayan herhangi bir tarihi kayıt mevcut değildir. Yapı her ne kadar katedral özelliği taşımasa da oldukça büyük olması nedeniyle katedral olarak zihinlerde yer etmiştir. Yeşil kubbesi ve kubbenin zirvesinde yer alan haçı ise en dikkat çekici noktalarıdır. Belgrad’da gezebileceğiniz bir diğer noktaysa Sırp bilim adamı Nikola Tesla’nın ismine oluşturulan Nikola Tesla Müzesi’dir. Müze küçük olmasına karşın ziyaretçilerine eğlenceli ve bilgi dolu bir gezi vaat eder. Burada Nikola Tesla tarafından yapılan deneyleri yerinde gözlemleme ve icatlarını deneyimleme şansını yakalayabilirsiniz. 

Belgrad genelinde sanat ve sanatçıya büyük bir saygı vardır. Bu nedenle Avrupa ve Yugoslavya döneminde yetişmiş olan ressamların eserlerinin bulunduğu bir müze bulunur. Sırbistan Ulusal Müzesi olarak isimlendirilen müze de Picasso, Van Gogh ve Gustav gibi ünlü sanatçıların eserleri sergilenir. TrgRepublike ya da Türkçe ismiyle Cumhuriyet Meydanı olarak isimlendirilen ve halkın yoğun olarak kullandığı meydanda, Sırbistan ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken yerlerdendir. Meydanda bulunan heykel Osmanlı’nın Sırbistan üzerindeki hakimiyetine son veren kişi olarak tanınan Prens III. MihailoObrenovic’e aittir. Belgrad’da görülmesi gereken diğerler Yugoslav Müzesi, KnezMihailova, Savamala yeşil manzarasıyla Zemun ve yapay yarımada Ciganlija’dır

Belgrad Tarihi 

Belgrad’da yapılan kazı ve incelemeler şehrin tarihinin sanılandan çok daha eskiye dayandığını ortaya koymuştur. Yontma taş devrinden kalan eşyalar, eski taş ve orta taş çağlarından beri bölgede yerleşik bir düzenin olduğunu kanıtlar niteliktedir. Belgrad’da ilk yerleşim tarihi M.Ö. 6200’lere dayanmaktadır. Roma dönemine kadar sakin olan bölgenin stratejik önemi Roma tarafından işgal edilmesiyle daha net anlaşılmıştır. Bu dönemden itibaren farklı hükümdarlıkların egemenliği altına giren Belgrad, belirli aralıklarla Hun Türkleri, Bizanslılar, Macarlar, ve Osmanlı elinde bulunmuştur. Şehrin farklı kültürler etkisi altına girmesi zamanla kültürel hazinesinin zenginleşmesini sağlamıştır. Oldukça çekişmeli savaşlara sahne olan Belgrad, Osmanlı’nın elinden bile toplamda 3 kez çıkmışsa da hızlı bir şekilde yeniden alınabilmiştir. Osmanlı’nın elinden son kez çıkışı ise 1867 yılına yani gerileme dönemine tekabül eder. Dünyayı büyük bir yıkıma sürükleyen I. Dünya Savaşı’nda saldırın çoğu Belgrad hattında yoğunlaşmıştır. II. Dünya savaşı zamanında ciddi bir yıkıma uğrayan kent çalkantılı bir sürecin ardından Yugoslavya’nın başkenti olmuştur. Yugoslavya’nın dağılmasının ardındansa Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ilan edildi. 

Belgrad’da Yapılan Kültürel Etkinlikler

Modern ve sıcak yapısıyla dikkat çeken Balkan kenti Belgrad’da yıl boyunca farklı kültürel etkinlikler düzenlenir. Eğlence hayatının gece gündüz aktif olduğu şehirde genç nüfus oranı oldukça yüksektir. Tarihi dokusu, dinamik yapısı ve kültürel etkinlikleri nedeniyle her yıl yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilen Belgrad, düzenlenen karnaval benzeri etkinlikleriyle yıl boyu büyük kutlamalara tanıklık eder. Sırp yeni yılı, Paskalya, Belgrad Müzik Festivali, Belgrad Bira Festivali ve Belgrad Caz Festivali ilk akla gelenlerdir. Bunun yanı sıra spor etkinlikleri de bulunan kentte Belgrad Maratonu’na çevre ülkelerden her yıl binlerce kişi katılır. Kış aylarında yapılan Belgrad Bot Karnavalı’da renkli görüntülere sahne olur. Şehirde bunun yanı sıra birçok tiyatro, müzik ve film etkinlikleri düzenlenir. 

Belgrad Konaklama İmkanları

Belgrad, her yıl yüzbinlerce turisti ağırladığı için konaklama seçenekleri oldukça çeşitlidir. Her bütçeye uygun konaklama imkanı sunan Belgrad’da şehir merkezinden yer alan konaklama mekanları nispeten daha pahalıdır. Şehir merkezinden uzaklaştıkça konaklama fiyatlarında düşüş yaşanır. Nehir manzarası sunan otellerde lüks konaklama imkanı sunarken spa, sauna ve spor salonu gibi çeşitli imkanlara da sahiptir. Ayrıca nostaljik bir konaklama içinde tarihi dokuya sahip oteller tercih edilebilir. 

Belgrad’da Tatmanız Gereken Lezzetler

Doğu ve Batı kültürlerinin efsanevi savaşlarına defalarca tanıklık eden Belgrad, bunun bir getirisi olarak oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Balkan mutfağının en güzel lezzetlerini sunan Belgrad’da Balkan köftesi yörenin en popüler yemeklerinden birisidir. Belgrad’da farklı isimlerle adlandırılsa da tarifi değişmez. Genel olarak kabul edilen ismiyse Cevapcici’dir. Kentin fastfood lezzetlerinden birisi olan Pljeskavica ise Belgrad usulü bir hamburger olarak düşünülebilir. Balkan Şinitzeli, Burek (börek), Belgrad salatası ve Krofne şehrin diğer ünlü lezzetleridir. 

Belgrad’da Ulaşım İmkanları 

Ankara’dan Belgrad’a aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar bulunur. Aktarmasız uçuşlar için yolculuk süresi yaklaşık olarak 1 saat 38 dakikadır. Aktarmalı uçuşlarda ise aktarmanın nereden yapıldığına bağlı olarak uçuş süresi değişkenlik gösterir. Havalimanından şehre ulaşmak istediğinizde ise karşınıza farklı ulaşım seçenekleri çıkar. Bu seçenekler arasında fiyat farklılıkları bulunur. Bütçenize uygun bir ulaşım yöntemi tercih ederek, havalimanından şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi 

Belgrad havalimanından şehir merkezine yapacağınız bir yolculuk 18-20 dakika aralığında sürer. 

Belediye Otobüsü

Belediye otobüsüyle şehir havalimanından merkezine yapacağınız bir yolculuğun süresi 18 ila 25 dakika aralığındadır.

Araç Kiralama

Belgrad havalimanında şehir merkezine ulaşım sağlamak için araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Yolculuğunuz trafik durumuna bağlı olarak 15-20 dakika aralığında sürer. 

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Uygun Fiyatlı Ulaşım

Ankara şehir merkezinden havalimanına en uygun fiyatlı ulaşım seçeneği toplu taşıma ya da metrodur. Bütçenizi aşmayacağınızı düşünüyorsanız, taksi ya da araç kiralama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. 

Ankara – Belgrad Arası Uçuş Kaç Saat Sürer? 

Ankara – Belgrad arası uçuş süresi normal şartlar altıda 1 saat 38 dakika sürer. Bu süre anlık koşullara göre değişkenlik gösterebilir. 

Ankara – Belgrad Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Ankara – Belgrad arası uzaklık 1154 kilometredir. 

Ankara- Belgrad Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır? 

Ankara – Belgrad arası uçuş seferleri farklı firmalar tarafından düzenlenir. Farklı firmalar tarafından sunulan fiyat tekliflerini karşılaştırarak biletinizi uygun fiyata alabilirsiniz.

ankara_belgrad

Belgrad Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

2 °C

-1 °C

Uçuş süreleri

Belgrad

İstanbul

1 sa 40 dk

Belgrad

Ankara

1 sa 50 dk

Belgrad

İzmir

1 sa 40 dk

Belgrad

Antalya

2 sa 50 dk

Ankara Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Belgrad varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.603,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.763,03TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis