Ankara Brüksel Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Brüksel uçak biletleri

3.199,92TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Eki 2023

17 Eki 2023

4.864,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Eki 2023

18 Eki 2023

4.864,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Eki 2023

18 Eki 2023

3.637,44TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Eki 2023

24 Eki 2023

5.947,56TRY'den
başlayan fiyatlarla

28 Eki 2023

28 Eki 2023

Ankara Brüksel Uçak Bileti

Brüksel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, gelişmiş ve kalabalık şehirlerden biridir. Şehirde hem Almanca hem Fransızca hem de felemenkçe olmak üzere 3 tane resmi dil konuşulur. NATO ve Avrupa Birliği gibi birçok kuruma bağlı olmasından ötürü Avrupa Başkenti ismi de verilir. 2022 yılı verilerine göre Brüksel’de 1 milyon 218 bin kişi yaşar. 

Sanat ve mimarinin geliştiği şehirde, geçmiş yıllara ait olan çeşitli mimari eserler bulunur. Bu eserler günümüzde UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmaktadır. Şehirde zamanla düzenlenen sanat ve film festivalleri ilgilileri oldukça mutlu eder. Bunların yanı sıra şehirde görülmesi gereken pek çok tarihi ve kültürel alan bulunur. Bu yönüyle her yıl yerli ve yabancı gezginlerin en çok rağbet ettiği yerlerdendir. 

Brüksel’de Gezilmesi Gereken Yerler

Mimari yönüyle dikkat çeken ve gezilecek pek çok yer sunan Brüksel, her yıl milyonlarca turistin ilgi odağı olur. Tarihi ve kültürel alanlar başta olmak üzere şehirde doğal güzellikler de bulunur. Bunların dışında kültürel aktiviteler yapabileceğiniz, gece hayatını doruklara kadar yaşayabileceğiniz mekanlar da vardır. 

Grand Place, Avrupa’nın en hareketli ve en güzel meydanlarından biridir. Burada belediye binası, Brüksel kent müzesi gibi daha pek çok tarihi yer vardır. Manneken Pis (İşeyen Çocuk Heykeli), şehrin simgeleri arasında yer alır. Brüksel de görülmesi gereken diğer yerler arasında Atomium, Mini Europe, Tarihi güzelliği ile dikkat çeken St. Michael Kilisesi, göz alıcı St. Gudula Katedrali, Hotel de Ville, ihtişamlı Brüksel Kraliyet Sarayı, Cinquantenaire Parkı ve geçmişin ve bu günün önemli eserlerinin sergilendiği Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi vardır. 

Brüksel’in Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Belçika’nın başkenti Brüksel, köklü tarihi dokusuyla dikkat çeken yerlerden biridir. Brüksel’in kuruluşu 979 yılına dayanır. Haliyle geçmişten günümüze kadar ulaşan pek çok değerli yapı ve eser vardır. Erasmus Evi (Maison D’Erasme), Erasmus’a ait el yazması kitapların, eski mobilyaların ve antika kitapların bulunduğu bir evdir. Belçika Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, Dünyadaki en büyük boyutlu ve en iyi sanat koleksiyonlarını barındıran 6 müzenin birleştiği bir müzedir. Brüksel Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Müzesi de ziyaret edilmeye değer tarihi bir yerdir. Grand Place, Şehitler meydanı, Belediye binası ve Kraliyet sarayı da mutlaka görülmelidir. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında Brüksel Kenti

Brüksel her yıl ziyaretine gelen turist yoğunluğu ve kozmopolit yapısından ötürü gece hayatına dair çok farklı seçenekler barındırır. Caz kulüpleri, dans edebileceğiniz clup ve gece kulüpleri, Irish barlar ve nostaljik müzik yapan pek çok yer vardır. Bahsi geçen mekanlara giderek ünlü Belçika biralarını deneyebilirsiniz. Dilerseniz sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilir ve müzik eşliğinde sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Antika ve Güzel Sanatlar Fuarı, Gece geç saatlere kadar müzelerin açı tutulduğu Müze Geceleri, Çizgi film ve animasyon gösterimlerinin yapıldığı bir festival olan Anima Festivali, Pek çok antikacı ve sanat galerisinin katılımı ile gerçekleştirilen Eurantica, Sinema filmleri ile ilgili olarak Millenium Uluslararası Film Festivali ve Kraliçe Elizabeth Müzik Yarışması bazı etkinliklerdendir.

Brüksel’de Konaklama İmkanları 

Gece hayatının çeşitliliği, kültürel aktivitelerin sınırsız oluşu ve tarihi alanların eşsiz dokusundan dolayı her yıl milyonlarca gezgin Brüksel’i ziyaret eder. Yıl boyunca ilgi yüksek olduğu için şehirde nerede konaklayabilirim sorusu akla gelir. Ancak Brüksel halkı her kesime ve her beklentiye hitap edecek konaklama imkanları sunar. Özellikle şehir merkezinde yer alan oteller, her kesime hitap edebilecek niteliktedir. Eski şehir merkezi, Saint Josse ten Noode, Ixelles, Saint Gilles, Europen Quarter ve Les Morelles ve Sablon gibi bölgeler en işlek ve gezilecek yerlere yakın olan bölgelerdir. Alışveriş merkezlerini, tarihi yapıları ve Türk mahallesini sınırlarında barındıran bu modern bölgeler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Brüksel’de Denenmesi Gereken Lezzetler

Tarihi yapıları, mimarileri, nizami sıralanan sokakları ve festivalleri ile en etkileyici şehirlerden olan Brüksel, eşsiz lezzetler sunan mutfağıyla da popülerdir. Şehrin kendine has bir yemek kültürü vardır. Özellikle sokak lezzetleri, metropolde adeta simge haline gelmiştir. Şehre gittiğinizde nefis ve tadına doyamayacağınız çeşitli yemekleri deneyebilirsiniz. 

Brüksel’de denemeniz gereken ilk lezzet Midye ve Kızartmadır. Midye tutkunları, damağınızı şenlendirecek bu ikiliyi denemeden şehirden ayrılmamalısınız. Patates kızartması, hemen hemen her yerde deneyebileceğiniz bir lezzet olsa da Brüksel patatesleri için ayrı bir parantez açmak gerekir. Waffle, Brüksel kültüründen gelen meyve, erimiş çikolata ve süslemelerde servis edilen tam bir enerji bombasıdır. Carbonnade Flamande, doyurucu ve yumuşacık lezzete sahip olan bir Brüksel lezzetidir. Sığır etinin kekik ve soğanla harmanlandıktan sonra birayla pişirilmesiyle meydana gelir. Stoemp hem ana yemek hem de meze olarak tercih edilen bir lezzettir. Bunların dışında metropolde Waterzooi, Çikolata, Steak Tartare, Vol-au-Vent (Volovan), Boulets Liegeois, Speculaas ve Karides Kroket (Shrimp Croquettes) deneyebilirsiniz. 

Brüksel’de Ulaşım Olanakları 

Ankara Esenboğa Havalimanından Brüksel Havalimanına yaklaşık 3 saat 5 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Brüksel gezisi sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Brüksel’de her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı vardır. Bunlar arasında taksi, otobüs, özel araç, servis ve metro gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Metro ile Ulaşım

Brüksel şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise metrodur. Brüksel’in pek çok noktasına giden metro ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Tramvay ile Ulaşım

Brüksel’de sıklıkla kullanılan ve şehrin pek çok noktasına giden ulaşım araçlarından biri tramvaydır. Üstelik fiyatı da oldukça ekonomik olup, yolculuk konforlu bir şekilde geçer. 

Otobüs ile Ulaşım

Brüksel’de ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Brüksel Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Brüksel havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz. Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Brüksel Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez.

Ankara Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 45 kilometre mesafe vardır. Esenboğa havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için belediye otobüslerini veya dolmuşları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi ve servis aracı ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Ankara ile Brüksel Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Ankara ile Brüksel arası seferler yaklaşık olarak 3 saat 5 dakika sürer. 

Ankara ile Brüksel Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Ankara ile Brüksel arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 2513 kilometredir. 

Ankara ile Brüksel Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Ankara ile Brüksel arasında gerçekleştirilen uçuş hizmeti pek çok firma tarafından düzenlenir. Uçak şirketleri zaman zaman indirimler düzenler. Bu durumdan faydalanabilmek için uçak firmalarını takip etmeniz gerekir.Brüksel Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

12 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Brüksel

İstanbul

3 sa 15 dk

Brüksel

İzmir

3 sa 20 dk

Brüksel

Eskişehir

3 sa 10 dk

Brüksel

Ankara

3 sa 35 dk

Brüksel

Antalya

3 sa 35 dk

Ankara Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

10 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
683,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
973,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.986,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.868,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Brüksel varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.462,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.720,79TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.478,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.440,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.086,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis