Ankara Çanakale Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Çanakkale uçak biletleri

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

10 Ara 2023

Ankara Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anadolu’nun kuzeybatı yakasında yer alan ve hem coğrafi açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir konuma sahip olan Çanakkale, her açıdan ilgi çekmeye devam ediyor. Her mevsim binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Çanakkale, Asya ve Avrupa kıtasında toprağı olan bir şehirdir. Çok önemli bir boğaz geçişi bulunan bu şehir köklü bir tarihe de sahiptir. Gelibolu yarım adasıyla, kara ve deniz çıkartmalarıyla tarihe meydan okuyan Çanakkale, kültürel olarak oldukça zengin bir şehirdir. Birçok farklı medeniyetin yaşamasına olanak sağlayan ve tarihi çağda önemini korumaya devam eden Çanakkale, çeşitli iklim özelliklerine de sahiptir. Bol yağış alan, zengin bitki örtüsüne sahip olan ve geniş bir alana yayılmış olan Çanakkale, bitki biliminde her zaman ön sıralarda yerini almaya devam ediyor. Farklı kültürlerin harmanıyla, doğal ve tarihi yapıtlarıyla, birbirinden güzel adaları ve kültürel faaliyetleri ile her ziyaret edeni memnun şekilde ağırlamakta ve uğurlamaktadır. Deniz balığı türlerinin en fazla Çanakkale denizinde yaşadığı bilinir. Ekonomiye de hem tarım hem denizcilik hem de şarap üretimi ile katkı sağlayan bir şehirdir. Gelibolu, Gökçeada, Bozcaada ve Saroz adalarıyla da turistlerin akın akın uğrak yeri olan Çanakkale, tatil için de yaşam için de oldukça uygun bir şehirdir. 

Çanakkale’de Gezilmesi Gereken Yerler

Coğrafi konum olarak oldukça geniş bir alana yayılmış olan Çanakkale’de gezilip görülmesi gereken onlarca alan ve yapıt mevcuttur. Özellikle de tarihi açıdan bir seyahat Çanakkale’ye özel olarak yapılmalıdır. İster tek başınıza ister sevdiklerinizle Çanakkale’ye gittiğiniz zaman Kale-i Sultaniyeyi mutlaka görmelisiniz. 1462 yılında inşa edilen ve günümüzde yapısını hala korumakta olan bu kale, Çanakkale Boğazının kenarında yer alıyor. İç ve dış kale olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Girişinde yer alan antik mermer koltuk, Fatih Sultan Mehmet’in oturmuş olduğu ve ordusuna seslenmiş olduğu koltuk olarak bilinir. Tarihi bir gezinti için Gelibolu Adası en önemli tur yerlerinden birisidir. Toplamda 33.000 hektarlık bir alanı kaplayan bu ada, 18 Mart 1915 yılında Çanakkale Zaferinin elde edildiği adadır. Tarihi açıdan son derece önemli bir yere sahip olan Gelibolu yarımadası Milli Park olarak koruma altına alınmıştır. Burada yer alan Türk şehitliklerinin yanı sıra savaş alanından kalan tarihi eserler, dergahlar, Fransız, İngiliz ve Anzak askerlerinin de anıtları ve mezarları mevcuttur. Aynı zamanda savaş döneminden kalmak, tamamı orijinal mermiler, toplar, siperlikler ve gemiler de sergi şeklinde adada yerini alıyor. Manevi açıdan çok önemli bir role sahip olan Çanakkale’de Troya Antik Kenti de gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Kültürel miras listesinde yerini alan Troya Antik Kenti, 9 katmandan oluşuyor. 3 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. 

Çanakkale Ayvacık ilçesinde yer alan Assos da köye bağlı bir antik kenttir. Yıllar öncesinde kurulmuş olan bu antik kent, Romalılara, Perslere, Lidyalılar ve Pergamon gibi medeniyetlere sık sık ev sahipliği yapmıştır. Felsefe tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Assos Antik Kentinde Aristo’nun da yaşamış olduğu rivayet ediliyor. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir diğer alan ise Bozcaada’dır. Türkiye’nin en büyük üçüncü adası olarak bilinir. Ege Denizinde ise en büyük ikinci adadır. Burada Bizans döneminden kalma kalıntı ve yapıtlara rastlayabilir ve deniz turları yapabilirsiniz. Üstelik rengarenk sokaklarında fayton turlarına katılabilirsiniz. Arkeolojik kazıların hız kesmeden ve ara vermeden devam ettirildiği Biga ise Asya ve Avrupa kıtasının geçiş kısmı olarak bilinir. Biga’yı ziyaret ettiğinizde de Yunan mitolojisinin efsanelerinde geçen birçok eseri görmeniz mümkündür. 

Çanakkale Tarihi Hakkında

Binlerce yıllık tarihe sahip olan Çanakkale, milattan önce 4 binli yıllarda kurulmuştur. İlk yerleşim yeri ise Troya’dır. Yapılan kazılar sonucunda bu antik kentte 9 farklı katmana rastlanılmıştır. Akalar ve Frigler’in yerleşimiyle başlayan Çanakkale tarihi günümüzde Türk sınırları içerisinde varlığını sürdürmeye devam ediyor. 8. Yüzyıl civarında Yunanlıların koloniler kurarak yaşamaya başladığı Çanakkale, Batı ülkeleri tarafından Hellespontos olarak da adlandırılır. Birinci Dünya Savaşı yıllarında yapılan 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşı, Türk ordusu tarafından kazanıldı ve Çanakkale resmi olarak da manevi olarak da Türkiye sınırları içerisinde yer alır. Bir Türk toprağı olarak hem tarihi açıdan hem de coğrafi açıdan son derece önemli bir şehir olan Çanakkale’de tarım ve deniz faaliyetleri ekonomiye katkı sağlar. 

Çanakkale Kültürel Etkinlikleri

Kuruluşundan bu yana çok farklı açılara sahip olan ve herkes için milli duyguları uyandıran bir şehir olan Çanakkale’de düzenli olarak kutlanan kültürel etkinlikler, faaliyetler ve festivaller mevcuttur. Daha çok Çanakkale’nin merkezinde hazırlanan etkinliklerin tarihleri ise sezona göre değişiklik gösterebilmektedir. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Festivali tüm çocuklara açık bir etkinliktir. Afiş Tasarım Yarışmaları, Pehlivan Güreşleri, Ayvacık Panayırları, Tohum Takas Şenlikleri, Deve Güreşleri gibi etkinlikler Çanakkale’nin en kültürel etkinlikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Ağustos ayının ilk haftalarında düzenlenen sanat etkinlikleri de mevcuttur. Biga Kurtuluş Şenlikleri ise bu ilçenin kurtuluşunu kutlamak için uzun yıllardan bu yana yapılmaya devam ediyor. Ramazan ayına özel olarak hazırlanan şenlikler de mevcuttur. Çanakkale’ye ne zaman giderseniz gidin mutlaka katılabileceğiniz birçok festival, etkinlik ve şenlik mevcuttur. 

Çanakkale’de Konaklama

Çanakkale hem modern hem de tarihi konaklama alanlarıyla sizleri bünyesine bekliyor. Şehir merkezinde yer alan oteller, ilçelerinde yer alan butik oteller ve pansiyonlar, şehir merkezinden uzak kesimlerde yer alan butik ahşap evler konaklamanız için oldukça ideal yerlerdir. Kalabalık bir grupla konaklamanız gerektiğinde birden fazla oda kiralayabileceğiniz otel ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Tek başınıza ya da az kişi sayısıyla konaklamanız gerektiğinde ise daha minik pansiyon ve evleri kiralayabilirsiniz. Yalnızca oda kiralayabileceğiniz şekilde hizmet veren butik oteller de mevcuttur. Hijyenik ve güvenilir bir konaklama avantajı sunan bu alanları daha önceden kampanyalı şekilde kiralamanız da mümkündür. 

Çanakkale Lezzetleri

Çanakkale tüm damaklara hitap eden eşsiz ve meşhur lezzetlere sahiptir. Buraya gittiğiniz zaman mutlaka denemeniz gereken tatlar arasında Balık Çorbası, Gelibolu Böreği, Bakla Keşkeği, Piruhi, Mevlevi Tatlısı ve Kağıtta Sardalya yer alıyor. 

Çanakkale’de Ulaşım Olanakları

Çanakkale ulaşım olanakları oldukça gelişmiş olan bir şehirdir. 

Feribot İle Ulaşım

Deniz otobüsü olarak da bilinen feribotlar, hem yaya olarak hem de aracınızla biniş yapabileceğiniz deniz araçlarıdır. Denizi kullanarak karşıdan karşıya geçmenize olanak sağlar. 

Otobüs İle Ulaşım

Şehir içinde dolmuş hatlarını ve belediye otobüslerini kullanarak uygun fiyatla dilediğiniz her yere gidebilirsiniz. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı

Ankara havalimanı şehirden çok uzakta yer almaz. Taksi, halk otobüsü ve minibüsleri kullanarak havalimanına kısa sürede ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Ankara-Çanakkale Arası Uçuş Kaç Saattir?

Ankara-Çanakkale arası uçuş 47 dakika sürüyor. 

Ankara-Çanakkale Arası Kaç Kilometredir?

Ankara-Çanakkale arası kuş uçuşu mesafe 551 kilometredir. 

Ankara-Çanakkale En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Dört mevsim boyunca uygun fiyatlar dahilinde uçak bileti alabilirsiniz. 

Çanakkale İklimi Nasıldır? 

Tam boğazda yer alan Çanakkale’de tüm iklim tipleri hafif şekilde seyreder. Böylece zengin bir bitki örtüsü de ortaya çıkar. 

ankara_canakkale

Çanakkale Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Çanakkale

Ankara

1 sa 15 dk

Çanakkale

İstanbul

2 sa 15 dk

Çanakkale

Adana

2 sa 15 dk

Çanakkale

Gaziantep

2 sa 25 dk

Çanakkale

Diyarbakır

2 sa 35 dk

Çanakkale

Antalya

2 sa 20 dk

Çanakkale

Van

2 sa 45 dk

Çanakkale

Trabzon

2 sa 30 dk

Çanakkale

Erzurum

2 sa 35 dk

Çanakkale

Elazığ

2 sa 25 dk

Ankara Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

6 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Çanakkale varışlı yurt içi uçak biletleri

568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.430,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.652,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.605,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis