Ankara Erzincan Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Erzincan uçak biletleri

925,20TRY'den
başlayan fiyatlarla

29 Eyl 2023

29 Eyl 2023

719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Eyl 2023

30 Eyl 2023

616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Eki 2023

01 Eki 2023

719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Eki 2023

02 Eki 2023

925,20TRY'den
başlayan fiyatlarla

03 Eki 2023

03 Eki 2023

Ankara-Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ülkenin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir, geçmiş çağlarda Mengüçlü Beyliğine başkentlik etmiştir. Şehrin kuzeyinde Gümüşhane- Bayburt, güneyinde Tunceli, doğuda Erzurum ve batıda ise Sivas bulunur. Güneydoğuda Bingöl, güneybatıda Elazığ-Mardin, kuzeybatıda Giresun illeri vardır.

Erzincan adını Ermeni kaynaklarında Erznga, Erzng, Erez, Bizans kaynaklarında Erzingam, Arsingan, Arıngam, Arap kaynaklarında da Erzencan olarak geçmektedir. Milattan önce 1600 ile 1180 yılları arasında Hititler Hattuşaş’ı merkez yapmış ve bölgeyi de yönetimleri altına almıştır. Erzincan’da yapılan kazı çalışmaları sonucunda Hitit kültürüne ait eserler çıkarılmıştır. 

Erzincan karasal bir iklime sahip olması ile çevre illere göre daha uzun sıcak bir yaz mevsimi yaşanır. Kış mevsimi oldukça sert geçmektedir. Ancak tüm mevsime uygun aktivitelerle birlikte görülecek doğal güzellikleri vardır. Bu nedenle her mevsimin güzelliğini görebilirsiniz. Kışın kayak sporlarını, yazın ise bot sporlarıyla doğal yaşamın heyecanını yaşamalısınız. 

Erzincan’da Görülmesi Gereken Yerler

Bir şehre gittiğinizde öncelikle oranın tarihini öğrenmek isterseniz. Ve bu tarih içinde yaşanan olayların yerlerini veya kişilerin bulundukları anıtları ziyaret etmek istersiniz. Erzincan’a ulaştığınızda hem ülke genelinde hem de ülke dışında adı bilinen bir düşünür bir evliya olarak bilinen Hıdır A ve Hacı Bektaşi Veli’nin türbesini ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş çağlarda adını duyuran ve düşündüren birçok sözün sahibi olan bu Hacı Bektaşi velinin türbesini ziyaret etmek, listenizin başında yer alması gerektiği kanaatindeyiz. 700 yıllık bir geçmişe sahip olan bu velinin hala günümüze etki eden söylemleri inanılmazdır. 

Seyahatinize türbelerden devam etmek isterseniz Terzi Baba Türbesi’ni de ziyaret etmelisiniz. 4 basamaklı bir merdiven ile türbeye giriş yapılır. Türbenin kubbesi kurşun kaplamadır ve yağmurluk çıkması vardır. Süsleme sanatına yer verilmemiş son derece sade bir türbedir. Kubbe sekizgen bir mimariye sahiptir. Türbenin kapısı ve pencereleri çapraz demir kafeslerden oluşur. 

Doğa harikası bir görüntüye sahip olan Girlevik Şelalesi turizmin gözbebeği olarak nitelendirilmektedir. Eşsiz manzarası ve doğayla bütünleşen bu şelalenin yüksekli 30 metredir. Üç katlı koldan akan şelale hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. 

Geziniz süresince kendinizin farklı bir mekanda olduğunu hissedebilirsiniz. Şelaleyi her dönem ziyaret edebileceğiniz gibi isterseniz kışın da ziyaret ederek hava soğukluğu nedeniyle donmuş olan şelalenin bu görüntüsü de görmeniz ilginç olacaktır. Bu donmuş buz sarkıtlarında buz tırmanıcılığı spor severleri tarafından yapılmaktadır. Ancak şelalenin en güzel dönemleri bahar aylarıdır. Papatyalar, küpe çiçekleri ve renkli birçok bitkiyi yakından görebilir etrafında bulunan iğde ağaçlarının kokusu eşliğinde piknik yapabilirsiniz.

Mesire alanları içinde yer alan Ekşisu şehir merkezine 11 kilometre uzaklıktadır. Burada doğal maden suyu çıkışı ve beraberinde park alanı hem yerli hem de yabancı turistleri etkilemektedir. Buradaki çeşmelerden akan maden suyuna böğert ismi verilir. Bu sular şifalı olduğu için yerli halk tarafından karaciğer, mide, bağırsak gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. 

Erzincan Kemah ilçesinde bulunan Kale çok eski bir medeniyete sahiptir. İlçeye güzellik katan bu kale, geçmiş dönemlerde savunma alanı olarak kullanılmıştır. Bu kale Evliye Çelebi’nin Seyahatname adlı kitabında da yer almıştır. 

Erzincan Kültürel Etkinlikler

Erzincan’a 13 km uzaklıkta olan Ergan kayak merkezinde, ülkenin en uzun teleferik ve telesiyej tesisleri yer alır. Ergan Dağı’nda yapılan kayak sporları büyük ilgi görmektedir. Bu kayak merkezi havaalanına 10 dakika uzaklıktadır. 

Sakaltutan bir diğer kayak merkezidir. Bu kayak merkezinde kar kalınlığı 100 cm’ye kadar ulaşmaktadır. Bu kayak merkezi aralık ayında faaliyete geçip, mart ayı itibari ile faaliyetini sonlandırmaktadır. İster aracınızla isterseniz toplu taşıma aracıyla kayak merkezini ziyaret edebilirsiniz. Bu kayak merkezinde dilerseniz konaklama imkanına da sahip olabilirsiniz. Kayak mevsiminin açılışı ile otelin konuk karşılama hizmeti de başlayacaktır. Kayak evinin konuk kapasitesi 60 kişiliktir. Bu kayak evinden restoran, sauna ve spor odaları bulunur. Kış tatilinizi veya sömestr tatiliniz için son derece uygun bir il olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. 

Kayak merkezlerinden sonra dilerseniz bot gezisi yapabilirsiniz. İşte Erzincan’da bulunan Karanlık Kanyon, dünyanın en büyük kanyonu unvanını almıştır. Bölgeye gelen tüm ziyaretçilerine muhteşem bir aktivite sunmaktadır. Turistlerin çoğunlukla 1 buçuk saatlik bir bot gezisi yaptığı bu aktivelere dilerseniz sizlerde katılabilir diğer aktiviteler hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Erzincan’da yer alan Aygır Gölü ülkenin en büyük krater göllerinden biridir. Bu gölün etrafında kamp kurabilir, kaya inişleri ve outdoor yürüyüşleri yapabilirsiniz. Dilerseniz gölde bot gezisi de yapma imkanına erişebilirsiniz. 

Erzincan Yöresel Lezzetler

Yöresel lezzetlere önem veren biri iseniz ayran aşı, un çorbasını mutlaka tatmalısınız. Doğu kültürü etsiz olmaz. Erzincan döneri, babikko, kelecoş, boranı ve evelik dolmasının lezzetine bakmadan şehirden ayrılmamalısınız.

Erzincan Ulaşım Olanakları

Erzincan şehrine gittiğinizde yalnızca gezmek isterseniz 1-2 gün yeterli olacaktır. Ancak oradaki kültürel etkinliklere katılmak isterseniz 10 ila 15 günlük bir zaman ayırmanız gerekecektir. Buradaki aktiviteler çoğunlukla doğa yürüyüşü, su ve kayak sporlarıdır. 

Erzincan ilinin Karadeniz’e yakınlığı sebebiyle bu bölgede ılıman iklim etkisi görülmektedir. Eğer şehri gezmek için gitmek isterseniz Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları oldukça uygundur. Şehre Ankara’dan ulaşmak isterseniz Ankara-Erzincan uçuşları ile hem hızlı ve hem de kolay bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Havaalanı

Erzincan havaalanına indikten sonra taksi veya araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Otobüs 

Şehirlerarası seyahatte otobüs terminalini kullanabilirsiniz. Otobüs terminalinden kalkan servisler ile şehir merkezine veya konaklayacağınız yerlere ulaşabilirsiniz. Şehir içinde otobüs, dolmuş ve taksi gibi araçları kullanabilirsiniz. Otobüsler için şehir belediyeciliği kart kullanımı gerçekleştirilir. 

Taksi Ulaşımı

Havaalanına indiğiniz andan itibaren taksilerle karşılaşırsınız. Ayrıca şehir içinde de hizmetlerini en şekilde yapmaktadırlar. Kültürel gezilerinizde size yardımcı olacaklardır.

Araç Kiralama

Dünyanın her yerinde araç kiralama hizmeti devrededir. Bu nedenle dilediğiniz her yerde araç kiralayabilirsiniz. Gittiğiniz başka bir şehirde toplu taşıma araçları yerine kendinize ait bir araç ile tüm gezilerinizi istediğiniz saatler arasında gerçekleştirebilirsiniz. 

Ankara Hava Alanına Ulaşım

İkametinizden veya bulunduğunuz yerden Ankara Esenboğa Havaalanı ulaşım için BELKO otobüsleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler ASTİ (Ankara Şehir Terminali İşletmeciliği) harket noktalarından her 30 dakikada bu araçlar geçmektedir. Aşti, Kızılay, Ankara Tren Garı, Atatürk Kültür Merkez’lerinde bulunan duraklarından geçmektedir. Ya da taksi ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ankara-Erzincan Uçakla Kaç Saat Sürer?

Başkent Ankara’dan Erzincan’a gitmek istediğiniz de uçuş süreniz 1 buçuk saat olarak hesaplamalısınız. 

Ankara-Erzincan Arası Kaç Kilometre?

Karayolu ile Ankara’dan Erzincan’a gitmek istediğiniz 689 kilometre yol kat etmelisiniz. Yapacağınız uçuş ile 1 saat 20 dakika gibi kısa bir süre seyahatiniz olacaktır. 

Ankara-Erzincan En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Birçok medeniyetin hakim olduğu bu şehre gitmek istediğinizde uçak biletinizi geç olmadan almalısınız. Bu size avantaj sağlayarak erken rezervasyondan yararlanabilirsiniz. Ankara’dan Erzincan’a gitmek istediğinizde uygun bileti Hepsiburada Seyahat.com üzerinden firmalara ait bilet satışlarından yararlanabilirsiniz.img

Erzincan Hava Durumu

29 Eylül 2023

Sun

27 °C

27 °C

Uçuş süreleri

Erzincan

İstanbul

1 sa 45 dk

Erzincan

Ankara

1 sa 15 dk

Erzincan

İzmir

2 sa 25 dk

Erzincan

Antalya

2 sa 20 dk

Erzincan

Bodrum

2 sa 30 dk

Erzincan

Dalaman

2 sa 25 dk

Erzincan

Adana

2 sa 15 dk

Erzincan

Denizli

2 sa 55 dk

Erzincan

Konya

3 sa

Erzincan

Gaziantep

2 sa 25 dk

Ankara Hava Durumu

29 Eylül 2023

Sun

26 °C

22 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
683,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
973,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.986,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.868,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzincan varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.373,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.506,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.887,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.786,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.430,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.893,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.761,39TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis