Ankara Erzurum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Erzurum uçak biletleri

833,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

936,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.500,75TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

1.350,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

Ankara Erzurum Uçak Bileti 

Erzurum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’de bulunan büyükşehirler arasında yer alan Erzurum, Türkiye’nin doğu illerinden biridir. Tam konum olarak Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi arasında kalır. 2020 yılında yayınlanan verilere göre de nüfus 758.279 olarak belirtilir. Soğuk ve karasal bir iklime sahip olan Erzurum’da kışları hava durumu eksilerdedir. Bu bağlamda kış sporları veya kayak için ideal yerlerden birini oluşturur. Bunun yanı sıra kültürel gezi için de tercih edilebilir bir yerdir. 

Erzurum’da Gezip Görebileceğiniz Yerler

Turistik veya kültürel gezilerde Erzurum’da gezilip görülebilecek birçok alternatif yer vardır. Hem tarihi yapısı hem de genel bakımından Erzurum kısa sürede gezebileceğiniz bir yer değildir. En az 3 – 4 günlük bir konaklama sayesinde mümkün olduğunca Erzurum’u yakından görebilir, gezebilirsiniz. Erzurum’da gezebileceğiniz başlıca yerlerden biri çarşılarıdır. Eski Erzurum çarşılarında antika ürünlere fazlasıyla rastlanır. Bununla birlikte Bakırcı Camii, Caferiye Camii ve Kurşunlu Camii gibi onlarca ihtişamlı ve tarihe tanıklık eden camiler vardır. Bu camileri de gezerek Erzurum’un güzelliklerine yakından bakabilirsiniz. Narman peribacaları, İspir Yedigöller, Erzurum Gökkuşağı tepeleri ve Balıklı köyü Erzurum’da gezebileceğiniz yerlerdir. Bunun yanı sıra Erzurum’daki müzeleri de gezerek şehir hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Erzurum Tarihi ve Tarihi Yapıları

Birçok uygarlığın veya devletin bünyesinde bulunmuş olan Erzurum, tarihe büyük bir ışık tutar. Bu bağlamda Erzurum’a gittiğinizde görebileceğiniz onlarca farklı tarihi yer ve yapı bulunur. Erzurum aynı zamanda Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olarak da gösterilir. Bu kapsamda Erzurum’da görebileceğiniz başlıca tarihi yapılardan biri Aziziye Tabyası’dır. 1952 yılında 3. Ordu komutanı Orgeneral Nurettin Baransel tarafından yaptırılan Aziziye Tabyası Rus savaşının anısına dikilmiş bir tabyadır. Bununla birlikte Çifte Minareli Medrese de Erzurum’un dikkat çeken tarihi yapılarından biridir. 13. Yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı tahmin edilen bu medrese Erzurum’un sembolü niteliğindedir. Erzurum kalesi, Erzurum evleri, Üç Kümbetler ve Rüstempaşa Bedesteni gibi tarihi yapılar da görülmeye değerdir. Bu yapıları gezerek Erzurum tarihi hakkında birçok farklı bilgiye de sahip olabilirsiniz. 

Erzurum’da Gidilebilecek Etkinlikler

Erzurum hem gezilip görülecek yerleri hem de eğlenceli aktiviteleri bakımından fazlasıyla zengindir. Birçok ilçesinde veya şehir merkezinde gerçekleştirebileceğiniz, katılım gösterebileceğiniz etkinlikler bulunur. Erzurum’un İspir ilçesinde bulunan Çoruh Nehri’ne giderek keyifli bir rafting deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun için yaz dönemlerinde Erzurum’a gitmeniz önemlidir. Kış sezonunda rafting yapmak mümkün değildir. Kış sezonunda ise Erzurum’un en meşhur etkinlik yerlerinden biri olarak Palandöken Kayak Merkezi’ne gidebilirsiniz. Kış tatili ve aktiviteleri için en uygun yerlerden biridir. Özellikle de kayak merkezinde kayak dışında teleferiklere binerek de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte tarihi Erzurum çarşılarını gezerek birçok kültürel zenginliği de yakından tanıyabilirsiniz. 

Erzurum’da Konaklanabilecek Yerler

Erzurum şehir merkezinde konaklayabileceğiniz alternatifler geniş bir kategoriye ayrılır. Otel, pansiyon, ev veya daire kiralama, günlük kiralık oda gibi birçok farklı seçenek söz konusudur. Konaklayacağınız gün sayısına bağlı olarak bütçenize uygun bir konaklama yeri seçebilirsiniz. Sadece şehir merkezinde değil Erzurum’un büyük ilçelerinde de otelde konaklama imkanlarını bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük veya aylık olacak şekilde ev ve oda kiralama alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Hem kültürel hem de turistik bir belde olması açısından Erzurum çok fazla turist alır. Bu kapsamda da Erzurum’a gittiğinizde konaklayacağınız bir yer bulmanız fazlasıyla kolay olacaktır. 

Erzurum’un Yöresel Lezzetleri

Tarih perdesinde birçok kültüre ev sahipliği yapan Erzurum yöresel lezzetler bakımından fazlasıyla zengindir. Birbirinden güzel yemek ve tatlıları ile mutlaka denenmesi gereken lezzetleri içerir. Erzurum’a gittiğinizde tadına bakabileceğiniz Erzurum yöresel lezzetlerinin başında Cağ Kebabı yer alır. Cağ kebabı Oltu kebabı olarak da bilinir. Keçi veya kuzu eti sevenler için başarılı bir deneyim olabilir. Bunun yanı sıra Aşotu çorbası, kadayıf dolması ve şalgam dolması gibi çeşitli yöresel tatları da vardır. Leylanga olarak da bilinen Lalanga Erzurum’da yapılan bir hamur işi olarak sizleri karşılar. Üzerine şeker veya şerbet dökülerek servis edilir. Daha çok pancake tarzında bir görünüme ve tada sahiptir. Hasuta ve Çiriş Yemeği de Erzurum’un en meşhur yöresel yemekleri arasındadır. Dut Çullaması, Lor dolması, çaşır ve su böreği gibi lezzetler de Erzurum mutfağından çıkmıştır. 

Erzurum Ulaşım

Erzurum Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz çeşitli alternatifler vardır. Otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatifleri kullanabilirsiniz. Maksimum 30 dakikalık bir süreç içerisinde tüm ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine varmanız mümkündür. Ancak Erzurum’un diğer ilçe veya mahalleleri için ulaşım seçeneklerinde ya da zamanda farklılıklar görülebilir.

Otobüs ile Ulaşım

Erzurum Büyükşehir Belediyesi direkt olarak havalimanı ve şehir merkezi arasında güzergaha sahip otobüsler bulundurur. Bu otobüsler 15-20 dakika gibi bir süreçte tekrar ederek duraklara gelir. Erzurum otobüs kartı alarak bu otobüsleri kullanabilirsiniz. Kısa sürede Erzurum Şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Havalimanı iç hatlar kısmında taksi ile şehir merkezine veya konaklayacağınız yere ulaşım mümkündür. Taksiye binmeden önce güzergaha bağlı olarak fiyatlandırma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Genellikle havalimanından Erzurum şehir merkezine en yakın güzergah ile ücretlendirme uygun fiyatlarda olacaktır. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Erzurum Havalimanı içerisinde çeşitli araç kiralama acenteleri yer alır. Bu acentelerden biriyle irtibata geçerek uçuş öncesi veya uçuş sonrasında hizmet alabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uygun bir araç sizlere tahsis edilir. Böylece araç kiralama hizmetleri kapsamında Erzurum’da konaklayacağınız yere veya şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı

Ankara Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi arası için tercih edebilecek alternatif ulaşım yöntemleri bulunur. Şehir merkezinden havalimanına geçiş yapabilmeniz için taksi, özel transfer, otobüs ya da araç kiralama alternatiflerini kullanabilirsiniz. Şehir içi otobüslerde bazı belediye otobüsleri güzergahı havalimanından geçer. Ayrıca özel transfer ve taksi ile de kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi gibi özel transfer araçlarda 30 dakikalık bir süreçte havalimanında olmanız mümkündür. Eğer araç kiralama ile Esenboğa Havalimanına ulaşım gerçekleştirecekseniz, bu süreç sürücünün aracı kullanım durumuna bağlıdır. Aynı zamanda Ankara trafiğine ve seçilen yol güzergahına göre de değişim gösterir. 

Ankara’dan Erzurum’a Uçuş Kaç Saat?

Ankara Erzurum arası gerçekleşecek olan uçuşlar yaklaşık olarak 1 saat 27 dakika sürüyor. Bu durum uçağın rötar yapmasına veya hava durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Ankara Erzurum Arası Kaç Km?

Ankara Erzurum arası 875 kilo metre olarak belirtiliyor. Ancak uçak ile seyahatlerde bu mesafe 718 kilo metreye kadar düşüş gösteriyor. 

Ankara’dan Erzurum’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’dan Erzurum’a direkt olarak aktarmasız bir şekilde uçak bileti bulunuyor. En uygun uçak bileti fiyatları havayolu şirketlerinin fiyatlandırmalarına göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle uçuştan önce en erken zamanda alacağınız biletler daha uyguna denk gelebilir. Ayrıca Çarşamba ve cumartesi günleri çok fazla talep olmadığından uçak biletleri o günlerde daha uygundur. 

ankara_erzurum

Erzurum Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Erzurum

İstanbul

1 sa 50 dk

Erzurum

Ankara

1 sa 30 dk

Erzurum

İzmir

2 sa 10 dk

Erzurum

Bursa

1 sa 45 dk

Erzurum

Antalya

2 sa 35 dk

Erzurum

Adana

2 sa 30 dk

Erzurum

Dalaman

2 sa 40 dk

Erzurum

Çanakkale

2 sa 50 dk

Erzurum

Denizli

2 sa 50 dk

Erzurum

Bodrum

2 sa 50 dk

Erzurum

Prag

4 sa 40 dk

5 sa

Erzurum

Beyrut

3 sa 35 dk

Erzurum

Jakarta

13 sa 35 dk

Erzurum

Stuttgart

4 sa 55 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
714,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.456,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.467,79TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.788,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.533,55TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt dışı uçak biletleri

5.335,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.713,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
15.752,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis