Ankara Frankfurt Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Frankfurt uçak biletleri

3.083,86TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

3.082,47TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

2.761,93TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

2.576,18TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Ara 2023

14 Ara 2023

2.256,94TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Ara 2023

18 Ara 2023

Ankara Frankfurt Uçak Bileti 

Frankfurt Hakkında 

Frankfurt, Almanya ülkesinin Hessen bölgesinde yer alan en büyük ve en güzel kentidir. Ülkenin ticaret ve finans merkezi olarak kabul edildiğinden oldukça önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca ülkenin en önemli ulaşım merkezlerinden de biri haline gelmiştir. Ticaret, kültür, turizm ve eğitim bakımından metropol bir kenttir. Her yıl Frankfurt kenti yerli ve yabancı turist tarafından gerek tatil maksadı ile gerekse ticaret amacıyla çok fazla ziyaret edilmektedir. Frankfurt şehri kozmopolit bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda şehir Wiesbaden bölgesinin Doğu kısmında da yer almaktadır. Frankfurt kültürünü ve yöresel lezzetlerini tanıtan çeşitli kültürel etkinlikler oldukça fazla düzenlenmektedir.

Frankfurt Gezilmesi Gereken Yerler

Almanya’nın şehirleri arasında bulunan Frankfurt şehri gerek tarihi mimari yapıları gerekse birbirinden eşsiz güzelliğe sahip doğal zenginlikleri ile meşhur şehirler arasında bulunmaktadır. Frankfurt şehrinde gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Frankfurt seyahati esnasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında Römerberg Meydanı bulunmaktadır. Römerberg meydanı geçmişte şehrin en önemli yerlerinden biri olarak mimari yapıları ile tarihi bir atmosfer yaşatmaktadır. Palmengarten Grüneburgpark’ın yanında bulunan botanik parktır. 1871 yılında inşa ettirilmiş ve şehir içerisinde ki en büyük yeşil alanlardan biridir. Botanik bahçe, içerisinde çeşit çeşit birçok bitki bulunmaktadır. Sera, gül bahçesi, Kaya bahçesi ve bambu korosu bulunmaktadır. Ayrıca çocuklar da unutulmayarak çocuklar için oyun parkları da yapılmıştır. Haftanın her günü ziyaret için uygundur. Goethe Evi de gezilip görülmeye değer yerlerden biridir. Ünlü yazar ve filozof Johann Wolfgang von Goethe’nin doğmuş olduğu 4 katlı ev müze olarak sergilenmektedir. Goethe’nin evi burjuva yaşam stiline uygun olarak tasarlanmıştır. Haftanın her günü ziyaret açık olan ünlü yazarın doğup büyüdüğü müze evini ziyaret edebilirsiniz. Main Tower 1996 ve 1999 yılları arasında inşa edilen bir gökdelendir. İki farklı mimari ile tasarlanmış olması ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Hem klasik tarzı hem de Çağdaş çizgiyi bir arada bulundurmaktadır. Gökdelen yaklaşık olarak 200 metre yükseklikte bulunmaktadır. Üstelik en üst katta gözlem terası bulunduğundan dolayı eşsiz bir manzaraya da sahiptir. 

Frankfurt Tarihi 

10, yüzyıldan itibaren Alman toprakları birbirlerinden bağımsız krallıklar biçiminde yönetilmektedir. Ancak 16. yüzyıl ile birlikte Kuzey krallıklar reformun merkezi haline gelmeye başladı. Böylelikle Hristiyan kilisesinin de mezheplere ayrılma süreci başlamış oldu. Milliyetçi duygusunun halk üzerinde hakim olması ile 1871 yılında Kuzey bölgede bulunan Prusya krallığının öncülüğünde Almanya ülkesi milli birliğini sağlayarak Alman İmparatorluğu’nu kurmayı başarmıştır. 1. ve 2. Dünya Savaşı’nda önemli güçler arasında yer almıştır. Ancak Almanya 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ikiye ayrılmıştır. Doğu ve batı olarak iki ayrı devlet olan Almanya 1990 senesinde tekrar birleşmiş ve Almanya tekrar tek devlet olmuştur.

Frankfurt Kültürel Etkinlikleri

Frankfurt şehrinde her yıl birbirinden eğlenceli birçok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Her yıl Ekim ayında Jazz Zum Dritten Festivali gerçekleştirilmektedir. Özellikle caz müzikseverler için oldukça eğlenceli bir festivaldir. Ayrıca 25 Kasım her yıl birbirinden çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. 25 Kasım ile Noel heyecanı ve Hz. İsa’nın doğumu için çeşitli birçok etkinlik düzenlenir. Ayrıca spring Dippemess Festivali ile her yıl Nisan ayının ilk haftalarında Bahar’ın gelişi kutlanmaktadır. Frankfurt şehrinde düzenlenen en büyük festivaller arasında yer almaktadır. Ayrıca her yıl düzenli olarak Ağustos ayında büyük festival düzenlenmektedir. Cuma günleri Römerberg bölgesinde canlı müzik sergilenmektedir. Ayrıca Festivali boyunca birbirinden çeşitli etkinlik düzenlenmekte ve çeşitli yöresel dans gösterileri de sergilenmektedir. Whitsun tatilinin bitmesiyle birlikte her yıl Mayıs ve Haziran ayları içerisinde orman günü kutlanmaktadır. Orman günü Festivali boyunca frankfurt'ta yaşayan halk ormana giderek doğa yürüyüşleri gerçekleştirir ve doğayı kutlar. Her yıl Haziran ve Temmuz aylarında Opera alanı Festivali düzenlenmektedir. Festival boyunca yöresel ve dünya müzikleri, caz ve pop müzikleri gibi çeşitli birçok dalda müzik dinletisi yapılmaktadır. Ayrıca her yıl Ağustos ayında Frankfurt elma şarabı Festivali düzenlenmektedir. Frankfurt bahçelerinde yetişen birbirinden lezzetli elma meyvesi ile rengarenk elma şarabı yapılmaktadır. Festival boyunca Frankfurt bahçelerinde yetişen elma meyveleri tanıtılır ve yapılan elma şarabı ikram edilir. 

Frankfurt Konaklama Olanakları

Frankfurt Lezzetleri 

Frankfurt şehrine özgü birbirinden lezzetli birçok yöresel lezzet bulunmaktadır. Frankfurt seyahati esnasında mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında Frankfurt Wurstchen ilk sırada yer almaktadır. Almanya ülkesinde oldukça popüler olan lezzet Frankfurt yöresinde oldukça farklıdır. Sosis ile yapılan bu yemek diğer sosis türlerine göre farklıdır. Daha uzun olan ve tütsülenmiş domuz etinden yapılan sosisler haşlanarak bir parça ekmek hardal ve yaban turpu eşliğinde sıcak olarak servis edilmektedir. Grüne sobe lezzeti ise yemeklerin yanında ikram edilen lezzetli bir sostur. 7 farklı ot ile birlikte mayonez, ekşi krema, yoğurt ve kuark peyniri ile hazırlanmaktadır. Soğuk olarak servis edilen sosun üzerine haşlanmış yumurta ve patates eklenmektedir. Apfelwein içeceği ekşi bir tada sahiptir. Elma şarabı çeşitlerinden olan içecek soğuk olarak servis edilmektedir. Frankfurter Rippchen lezzeti de Frankfurt’ta en çok yenen yemekler arasında yer almaktadır. Domuz pirzolası eşliğinde lahana turşusu hardal ve patates püresi ile sıcak olarak servis edilmektedir. 

Frankfurt’ta Ulaşım İmkanları 

Frankfurt havalimanı ile şehir merkezinin arasındaki mesafe yaklaşık olarak 12 kilometredir. Bundan dolayı havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilmek için birçok alternatif mevcuttur. Ulaşım alternatiflerini tercih ederek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Uygun bütçeli olan otobüs ile ulaşım alternatifinden yararlanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle bagaj sayınız az ise oldukça avantajlı bir alternatiftir. Üstelik Havalimanı etrafında sefer düzenleyen birçok otobüs firması da bulunmaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlamak istiyorsanız taksiyle ulaşım imkanından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda havalimanı içerisinde birçok taksi durağı da mevcuttur. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmek ve şehir merkezinde konforlu bir şekilde seyahat edebilmek için araç kiralama ile ulaşım alternatifinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda her bütçeye uygun araç imkanı da sağlanmaktadır. 

Ankara Havalimanına Ulaşım 

Ankara Esenboğa havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 27 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı şehir merkezinden havalimanına kısa sürede ulaşım sağlayabilmek için birçok alternatif sunulmaktadır. Birçok hava yolu şirketi müşterilerinin uçak seferlerine yetişebilmeleri ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilmeleri için servis imkanı sunmaktadır. Ayrıca otobüs ve taksi gibi alternatifleri tercih ederek havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Ankara’dan Frankfurt’a Uçuş Kaç Saat Sürer? 

 Ankara ile Frankfurt arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 40 dakika sürmektedir.

Ankara’dan Frankfurt’a Kaç Km.dir? 

Ankara Frankfurt arası uçak seyahati ile 2197 kilometre mesafesinde bulunmaktadır. Ancak araç ile seyahat edildiği takdirde iki şehir arası uzaklık 2637 kilometredir. 

Ankara’dan Frankfurt’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Ankara’dan Frankfurt şehrine seyahat etmek için uygun fiyat güvencesi ile uçak biletine sahip olmak istiyorsanız hafta sonları bilet rezervasyonu gerçekleştirebilirsiniz. 

Frankfurt İklimi Nasıl? 

Frankfurt şehrinde kış aylarında sıcaklık 0 derecenin altında seyretmektedir. Kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları ise sıcak ve nemli olarak geçmektedir. 

ankara_frankfurt

Frankfurt Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

5 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Frankfurt

İzmir

3 sa

Frankfurt

İstanbul

2 sa 50 dk

Frankfurt

Ankara

3 sa 15 dk

Frankfurt

Antalya

3 sa 15 dk

Frankfurt

Adana

3 sa 40 dk

Frankfurt

Kayseri

3 sa 30 dk

Frankfurt

Gaziantep

4 sa

Frankfurt

Samsun

3 sa 30 dk

Frankfurt

Elazığ

4 sa

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Frankfurt varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.332,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.214,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.703,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.021,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.874,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.694,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis