Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara Gaziantep uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)

uçuşları

591,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)

uçuşları

591,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

25 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)

uçuşları

541,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)

uçuşları

704,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası)

uçuşları

604,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Ankara Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Hakkında

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Gaziantep ülkenin büyük şehirlerinden biridir. Köklü bir tarihe tanıklık eden Gaziantep aynı zamanda Gazi adını kurtuluş mücadelesinden almıştır. Bunun yanı sıra 2020 verilerine göre 2.101.157 oranında nüfusa sahiptir. İlk çağlardan Osmanlı dönemine kadar tarihe tanıklık etmiş bir şehir olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda belirli bir dönem Osmanlı tarihinde de önemli bir noktada yer almıştır. Günümüzde de gezip görülmesi gereken, kültürel ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehir olmuştur. Ankara üzerinden Gaziantep’e direkt olarak aktarmasız şekilde uçuş sağlayabilirsiniz. Gaziantep’te dilediğiniz olanakları kolayca bulabilirsiniz. 

Gaziantep’te Gezilmesi Gereken Yerler

Gezip görebileceğiniz yer bakımından Gaziantep oldukça zengindir. Bu bağlamda eğer Gaziantep’e seyahat etmeyi planlıyorsanız konaklama sürecinizi minimum 3 günde tutmanızı öneririz. Bu sayede Gaziantep’te gezip görebileceğiniz yerleri rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Gaziantep’e gidince gezip görebileceğiniz yerlerin başında Tarihi Antep Evleri yer alır. Bunun yanı sıra Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’ni, Emine Göğüş Mutfak Evi’ni ve Şahinbey Savaş Müzesi’ni gezebilirsiniz. Müzeler bakımından da Gaziantep oldukça çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca Gaziantep Hamam Müzesi, Atatürk Anı Evi de en çok ziyaret alan yerlerden biridir. Gezegenevi ve Bilim merkezi de günümüz teknolojisine şahitlik edebileceğiniz alternatif gezilecek yerler arasında bulunur. 

Gaziantep’in Tarihi Güzellikleri

Tarihi bakımından Gaziantep oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Birçok uygarlığı misafir etmiş olduğu coğrafi konumu bakımından tarihi güzelliklere sahiptir. Gaziantep’e gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken birçok tarihi yapı ve yer vardır. Başta Gaziantep kalesi olmak üzere birçok türbeyi de ziyaret edebilirsiniz. Eski dönemlerden kalmış olan bu türbelerde Gaziantep tarihine tanıklık edebilirsiniz. Şehrin en büyük camilerinden biri olan Kurtuluş Camii’yi de gezerek Gaziantep tarihine dini boyuttan da bakabilirsiniz. Kurtuluş savaşı döneminde büyük bir öneme sahip olan şehirde ayrıca bu döneme ait yapılar da bulunur. İyi bir rehberlik bünyesinde tüm bu tarihi güzellikleri kısa sürede gezebilirsiniz. 

Gaziantep’te Yapılabilecek Etkinlikler

Gaziantep’e gittiğinizde gezip görebileceğiniz, katılabileceğiniz birçok farklı etkinlik vardır. Bu etkinliklerin başında hayvanat bahçesine gitmek yer alır. Hayvanat bahçesinde safari turuna katılarak doğal yaşamın ve canlıların en güzel ortamına şahitlik edebilirsiniz. Bununla birlikte Köklüce Kanyonuna giderek kanyonda kamp yapabilirsiniz. Özellikle doğa tutkunları açısından Köklüce kanyonu fazlasıyla ilgi görür. Tüm bunlarla birlikte Gaziantep’te yapılabilecek etkinlikler arasında müze gezmek de vardır. Birçok farklı tarihi müzeyi müze kartınız ile ücretsiz şekilde gezebilirsiniz. 

Gaziantep’te Konaklama Seçenekleri

Gaziantep’e seyahate gittiğinizde konaklayabileceğiniz çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatifler arasında otel, pansiyon, kiralık daire veya ev gibi seçenekler yer alır. Bütçenize uygun olan bir konaklama yerini rahatlıkla seçebilirsiniz. Genellikle konaklayabileceğiniz alternatif yerler şehir merkezinde bulunur. Şehir merkezinden diğer yerlere ulaşımınız veya alışveriş yapmanız da çok daha mümkündür. Ancak diğer ilçelerde konaklamayı planlıyorsanız seyahat öncesinde konaklayacağınız yeri belirlemeniz önemlidir. Bu sayede Gaziantep’e gittiğinizde konaklama konusunda herhangi bir problemle de karşılaşmamış olursunuz. Şehir merkezinde birçok emlak acentesi vardır. Bu acentelerle iletişime geçerek de kiralık ev veya daire, oda bulabilirsiniz. Kalacağınız gün sayısına göre fiyatlandırmalar konusunda da bilgi alabilirsiniz. 

Gaziantep’in Meşhur Lezzetleri

Gaziantep yöresel lezzetler bakımından oldukça zengin olan yörelerden biridir. Köklü bir kültüre sahip olan Gaziantep’te birçok farklı tat ve lezzete şahitlik edebilirsiniz. Ali Nazik Kebabı Gaziantep’in en meşhur lezzetlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Etli bir yemek olan Ali Nazik turistlerin de en çok dikkatini çeken yemeklerden biridir. Bunun yanı sıra çok fazla bilinmeyen lezzetlerden biri de Batma Kaymak yemeğidir. Batma Kaymak yemeği kahvaltıda tüketilen lezzetlerden biridir. Patlıcan Kebabı, Lahmacun, Ayva Kebabı ve Elma Kebabı da Gaziantep’e özel yöresel lezzetler arasına girer. Çok bilinmeyen yöresel lezzetler arasında nohut dürüm de vardır. Aynı zamanda Firik pilavı, Simit Kebabı, İçli Köfte, Pirpirim aşı ve Antep Fıstıklı Şekerli Börek de Gaziantep yemeklerindendir. Belirtmiş olduğumuz yöresel lezzetler dışında daha pek çok farklı lezzet burada yer alır. Gaziantep’teki tüm yöresel yemekleri çeşitli restoranlarda deneyimleyebilmeniz mümkündür. Özellikle baklava düşkünleri Gaziantep baklavasını tatmadan oradan ayrılmamalıdır.

Gaziantep Ulaşım Alternatifleri

Ankara’dan Gaziantep havalimanına uçuş gerçekleştirdikten sonra konaklayacağınız yere gidebilmek için kullanabileceğiniz çeşitli alternatifler bulunur. Otobüs, taksi, özel transfer veya araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri söz konusudur. Bu alternatifleri değerlendirerek kolayca Gaziantep şehir merkezine veya büyük ilçelerine gidebilirsiniz. Direkt olarak konaklayacağınız yere de kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz ulaşım yöntemini uçuş öncesinde veya sonrasında değerlendirebilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Gaziantep havalimanından otobüs ile şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Şehir merkezinden havalimanına giden belirli belediye otobüsleri vardır. Gaziantep kartı çıkartarak otobüse kolayca binebilir ve şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım Gaziantep şehir merkezine kolayca gerçekleştirilebilir. Gaziantep havalimanı iç hatlar kısmında çeşitli taksi firmaları yer alır. Taksiye binmeden önce fiyat konusunda bilgilendirme alabilirsiniz. 

Özel Transfer ile Ulaşım

Özel transfer kullanımı Gaziantep havalimanından şehir merkezine mümkündür. Aynı zamanda havayolu şirketlerinin kendi araçları da bu hizmeti sunar. Tüm bu olanakları değerlendirerek kolayca şehir merkezine erişim sağlayabilirsiniz. Maksimum 45 dakikalık bir süreçte Gaziantep şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Uçuşların iniş saatine bağlı olarak havayolu servislerinin kalkış saati eş zamanlı şekilde ayarlanır. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Gaziantep havalimanında birçok farklı araç kiralama acenteleri yer alır. Bu acentelerden biriyle irtibata geçerek uygun araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gaziantep havalimanından şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sürücünün aracı kullanımına göre değişir. Aynı zamanda belirlenen yol güzergahına göre de ulaşım süresinde farklılık olabilir. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı

Ankara Esenboğa havalimanına ulaşım için birçok farklı alternatif yöntem bulunur. Otobüs, taksi, özel transfer veya araç kiralama gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Direkt olarak şehir merkezinden havalimanına giden belediye otobüsleri de vardır. Bu otobüsleri kullanarak da havalimanına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra taksi ile de maksimum 30 dakikalık bir süreçte havalimanına ulaşabilirsiniz. Araç kiralama veya özel transfer hizmeti ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara’dan Gaziantep’e Uçuş Kaç Saat?

Araç yolculuğu ile Ankara Gaziantep arası 7 saat 34 dakika sürer. Bu zaman dilimi uçak yolculuğunda 1 saat 10 dakikaya kadar düşüş gösterir. Havayolu firmasının ve hava koşullarının durumuna bağlı olarak da uçuş süresi değişiklik gösterebilmektedir. 

Ankara Gaziantep Arası Kaç Km?

Ankara ve Gaziantep arası 700 kilo metre olarak belirtilir. Ancak uçuşa bağlı olarak kilo metre 507 oranında düşüş gösterir. Bu bağlamda uçakla yolculuklarda yolculuk süresi oldukça kısalır. 

Ankara’dan Gaziantep’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’dan Gaziantep’e yapılan uçuşlar birçok farklı havayolu firması bünyesinde gerçekleştirilir. Belirli günlerde en uygun uçak biletini alabilmeniz mümkündür. Genellikle Salı, Çarşamba ve Pazar günleri en uygun fiyatlandırmayla bilet alabilirsiniz. 

Gaziantep’te İklim Nasıl?

Akdeniz ve kara ikliminin geçiş noktasında yer alan Gaziantep’in güney kesimleri çoğunlukla Akdeniz ikliminin etkisindedir. img

Gaziantep Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 15 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

2 sa 25 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Berlin

4 sa 30 dk

Gaziantep

Dusseldorf

4 sa 45 dk

Gaziantep

Paris

5 sa

Gaziantep

Stuttgart

4 sa 35 dk

Gaziantep

Zürih

4 sa 25 dk

Gaziantep

Frankfurt

4 sa 50 dk

Ankara Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

12 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 15 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 10 dk

Ankara

Rize

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Amsterdam

3 sa 40 dk

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara - İstanbul

uçuşları

431,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Diyarbakır

uçuşları

604,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Lefkoşa

uçuşları

795,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Lefkoşa

uçuşları

795,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Van

uçuşları

591,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Rize

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Berlin

uçuşları

1.805,36 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Amsterdam

uçuşları

1.636,07 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Dusseldorf

uçuşları

1.687,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Dusseldorf

uçuşları

1.687,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Frankfurt

uçuşları

1.414,13 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Viyana

uçuşları

1.519,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt içi uçak biletleri

Bursa - Gaziantep

uçuşları

1.383,66 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dalaman,Muğla - Gaziantep

uçuşları

1.287,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Muğla - Gaziantep

uçuşları

1.293,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Çanakkale - Gaziantep

uçuşları

1.164,42 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Lefkoşa - Gaziantep

uçuşları

1.384,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon - Gaziantep

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Gaziantep

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Gaziantep

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Gaziantep

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Gaziantep

uçuşları

504,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt dışı uçak biletleri

Basel Mulhouse - Gaziantep

uçuşları

2.674,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Basel Mulhouse - Gaziantep

uçuşları

2.674,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Londra - Gaziantep

uçuşları

3.400,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Üsküp - Gaziantep

uçuşları

2.172,66 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Gaziantep

uçuşları

1.836,13 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - Gaziantep

uçuşları

1.475,09 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Paris - Gaziantep

uçuşları

2.869,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Gaziantep

uçuşları

1.594,30 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Gaziantep

uçuşları

1.594,30 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Berlin - Gaziantep

uçuşları

1.653,07 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis