Ankara İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara İstanbul uçak biletleri

1.301,18TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

1.130,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

1.233,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

803,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

823,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

Ankara İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Tüm Merak Edilenler

İstanbul, dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alır. Her sene dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapan İstanbul hem ticaret hem de turizm şehirlerinden biridir. Tarihi çok eskilere dayanan bir şehir olması İstanbul’un çok daha önemli bir şehir olmasını sağlar. Kültürel ve tarihsel açıdan en zengin şehirlerden birisi olması ilgi çeken yönleri arasında yer alır. Asya ve Avrupa arasında köprü durumunda olan bu nadide şehir Doğu ve Batı kültürlerinin de bir araya gelmesini sağlar. Türkiye’nin tüm havalimanlarından uçuş gerçekleştirebileceğiniz İstanbul’da büyük ve modern havalimanları bulunur. Aynı zamanda farklı ulaşım araçlarını da kullanabilme imkanı bulunur. İstanbul’a hem yurt dışından hem de farklı şehirlerden birçok ziyaretçinin gelmesi havayolu trafiğinin de yoğun olmasını sağlamıştır. Türkiye’nin metropoliten şehri olarak son derece kalabalıktır. 

İstanbul konum olarak Türkiye’nin kuzeybatısında bulunur. Boğaziçi ve Marmara kıyısı boyunca Haliç’i de içine alacak şekilde konumlanmış bir şehirdir. Kıtalar arasında yer alan bir şehir olması jeopolitik açıdan çok daha önemli olmasını sağlamıştır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Marmara Denizi, Haliç ve Boğaziçi tarafından çevrelenmiştir. Hem gelişme hem de büyüme bakımından oldukça hızlı ilerleme gösteren şehirlerdendir. 39 ilçesi bulunan İstanbul’un 40 tane belediyesi bulunur. Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olarak oldukça zengin bir tarihe sahiptir. 

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul turizm açısından son derece hareketli bir şehirdir. Dünyanın en önemli şehirleri arasında bulunan İstanbul’da birçok farklı medeniyetin hakimiyet kurduğu söylenebilir. Bu nedenle de hem doğal güzellikleri hem de tarihi değerleri bakımından en zengin şehirlerdendir. İstanbul’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında şunlardan bahsedilebilir:

İlk görmeniz gereken yerler arasında Topkapı Sarayı gelir. İstanbul ile özdeşleşen mekanlardan birisi olan Topkapı Sarayı, en turistik binalar arasında yer alır. Fatih semtine bağlı olan Sarayburnu’nda yer alır. Burası yaklaşık 400 yıl boyunca Osmanlı Hanedanlığı tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nun da idare merkezi olarak kullanılmıştır. Osmanlı Dönemi’nin ihtişamlı tarihinin tanıkları arasında yer alan Topkapı Sarayı günümüzde hala varlığını devam ettiriyor. 300 bin metrekare alan üzerine kurulu olan bina birçok farklı bölümlerden oluşuyor. 

Hem yerli hem de yabancı turistlerin çok fazla ilgi duyduğu Sultan Ahmet Camii Osmanlı Sultanlarından I. Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Sultanahmet Camii 16 tane şerefeye sahiptir. Bu I. Ahmet’in Osmanlı Devleti’nin 16. Padişahı olduğunu simgeler. İstanbul’un en büyük yapıları arasında yer alır. 

Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir tarihi mekandır. İstanbul’un en değerli mekanları arasındadır. 532 senesinde İmparator Justinianus’un emri üzerine burası inşa edilmiştir. İnşa edildiği zamanlarda halkın su ihtiyacı buradan karşılanırmış. Yerebatan Sarnıcı günümüzde oldukça merak edilen turistik mekanlar arasında yer alır. Ancak burayı görmek için gün içerisinde belli saat dilimleri arasında gitmeniz gerekir. 

Ayasofya, İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında yer alır. 1000 yıllık bir geçmişi bulunan bu yapı yerli ve yabancı birçok turist tarafından merak edilir. Doğu Roma İmparatoru olan Konstantin’in 360 yılında yaptırdığı bir binadır. Dünyanın da en eski katedralleri arasında yer alıyor. 1453 senesinde İstanbul’un fethi ile birlikte kiliseden camiye çevrilmiştir. 

Kapalı Çarşı, İstanbul’un en dinamik lokasyonları arasında yer alır. Burası renkli yapısı ile oldukça dikkatleri üzerine çeken bir ortamdır. Alışveriş mekanı olması ve birçok otantik ürünün kolaylıkla satışa sunulması Kapalı Çarşı’yı son derece popüler bir hale getirir. Burası Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. 550 yıldır da varlığını devam ettiren nadide ortamlardan biridir. 45.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur. 

Galata Kulesi de İstanbul’un gözde yerlerinden biridir. Çok fazla turist çeken bu mekan dünya üzerindeki en eski kuleler arasında bulunuyor. Bizans İmparatoru Justinianus’un emri ile 500’lü yıllarda yapılmış bir yapıdır. Günümüzdeki görünümünü de 1340’lı yıllarda kazandığı bilinir. Birçok yangın ve deprem nedeniyle deforme olmuş ve en son olarak 1967 senesinde yeniden restore edilmiştir. 

Kız Kulesi, İstanbul’un incisi gibidir. Çok eski bir yapı olan Kız Kulesi’nin kendine özel bir de efsanesi vardır. Romantik mekanlardan biri olan Kız Kulesi Üsküdar Salacak açıklarındadır. M Ö 341 senesinde yapılaşma sürecinin başladığı üzerine birtakım rivayetler bulunur. 

Taksim Meydanı da İstanbul ile özdeşleşen yerlerdendir. Burası son derece hareketli ve dinamik bir yapıdadır. Burası daire şeklinde bir mekandır ve buranın orta kısmında Cumhuriyet Anıtı bulunuyor. 1928 senesinde yapılan bu yapı Türkiye’yi anlatır. Günün her anında son derece canlı bir ortama sahip. Aynı zamanda çeşitli kutlamalar da yine Taksim Meydanı’nda yapılır.

İstanbul’da çok merak edilen mekanlardan birisi de Süleymaniye Camii’dir. Burası Beyazıt ilçesinde bulunuyor. Osmanlının en ünlü mimari eserleri arasında yer alıyor. 1551- 1557 yılları arasında yapılmıştır. Camide herhangi bir böcek ve akrep istilası yaşanmaması için de inşaatı sırasında deve kuşu yumurtası kullanılmıştır. 

Eyüp Sultan Camii de oldukça güzel mimari eserler arasında yer alır. Burası turist çeken yer olmasının yanında çok önemli bir ibadethanedir. Avlusunda asırlık çınar bulunmaktadır.

Dolmabahçe Sarayı, Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerini hayata kapadığı mekandır. Burası oldukça merak edilen bir mekandır. 1856 senesinde Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmış Avrupai tarzda bir saraydır. 285 odası bulunan saray aynı zamanda 26 adet salondan oluşuyor. 

İstanbul Tarihine Kısa Bir Bakış

İstanbul’un tarihi yakından incelendiğinde oldukça zengin bir geçmişi olduğu görülebilir. Şehrin tarihi, yapılan arkeolojik kazılara bakıldığında 8500 sene öncesine dayanıyor. Tarih boyunca farklı isimlerle anılmış olan şehir Roma, Bizans, Osmanlı gibi birçok İmparatorluğa da ev sahipliği yapmıştır. Roma İmparatoru, I. Konstantin’in başkenti Roma’dan İstanbul’a taşımasının sonrasında Doğu ve Batı olmak üzere Roma İmparatorluğu ikiye ayrılmıştır.

İstanbul’da Roma İmparatorluğu öncesinde MÖ 680 yıllarında Yunanistan’dan bu topraklara göç etmiş olan Megaralılar yaşıyordu. Bu dönemde kentin ismi Byzantion’du. Bu isim İstanbul’un en eski ismidir. Megaralı Kral Byzantas onuruna verilen bu isim sonrasında, şehir Konstantinopolis adını almıştır. 313 senesinde şehirde Milano Fermanı yayınlanmıştır. Bu ferman ile şehirde yaşayan Hristiyan halka statü sağlanmıştır. Fakat bu duruma dönemin Romalı halkı tepki göstermiştir. Roma’nın ikiye ayrılmasının en önemli nedenlerinden birisi de budur. Çünkü o dönemde Roma halkı Pagan dinlere inanışı devam ettiriyordu. Konstantin yeni bir başkent kurmak istemiş ve bunun da tanrının emri olduğunu söylemiştir. 

İstanbul da bu dönemde yeni bir başkent olmanın tüm gerekliliklerini karşılıyordu. Yeni Roma adı verilen şehir gerçek anlamda da Roma gibi yedi tepeden oluşuyordu. Bu ilginç ayrıntı İstanbul’u daha da özel bir hale getirmiştir. Doğu Roma İmparatorluğu dönemlerinde İstanbul hiçbir zaman Bizans İmparatorluğu şeklinde bir adlandırma olmamıştır. Bu isim 16. Yüzyıl Alman tarihçi Hieronymus Wolf tarafından verilmiştir. Doğu Roma İmparatorluğu aynı zamanda en parlak dönemlerini de Jüstinianus döneminde yaşamıştır. Zamanla yaşanan Arap akınları ile Haçlı Seferleri buraya çok önemli zararlar vermiştir. Aynı zamanda Katolik ve Ortodoks çatışması da Doğu Roma’yı oldukça yıpratmıştır. Yaşanan bu sorunlar nedeniyle Ortodoks ve Katolikler tamamen birbirinden ayrılmıştır. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’a 1453 senesinde girdikten sonra halka birçok hak ve imtiyaz tanıyarak güvenle yaşamalarına imkan sağlamıştır. Bu süreçten sonra da İstanbul Osmanlı’nın payitahtı olmuştur. 

İstanbul’un Zengin Kültürel ve Sanat Etkinlikleri

İstanbul kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile oldukça ilgi çeken şehirler arasında yer alır. Yılın her mevsiminde mutlaka kutlanacak bir festivali bulunur. Özellikle yaz aylarında verilen konserler ve düzenlenen sanat etkinlikleri sayesinde çok popüler bir şehirdir. Şehirde oldukça ilgi çeken festivaller arasında İstanbul Uluslararası Kukla Festivali 1998 senesinden itibaren kutlanır. 300’den fazla kuklayı ağırlayan bir festivaldir. 

Uluslararası Dans Festivali de yine İstanbul’a hareket getiren etkinlikler arasında yer alır. Bu festival ise her sene Nisan aylarında düzenlenir. Birçok farklı ülkeden dansçıya kapıların aralandığı bir festivaldir. 

İstanbul Film Festivali ise son derece önemli festivaller arasındadır. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen bu festivalde birçok film gösterime girer. Yaklaşık olarak iki hafta süren bir festivaldir. 

İstanbul Sahaf Festivali de sahafları bir araya getiren bir festivaldir. Eski kitap ve dergiler, kartpostallar, bu festival sırasında görücüye çıkar. Festival Kadıköy, Üsküdar ve Beyoğlu semtlerinde düzenlenir. Eylül ve Ekim aylarında ziyaret edilebilir. 

Bunların yanında sayısız sergiler, konserler ve çeşitli etkinlikler daha düzenlenir. İstanbul hem yerel hem de uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan dünyanın önde gelen şehirlerinden biridir. Hem sanatsal hem de kültürel etkinlikleri ile oldukça dinamizmi yüksek bir şehirdir. 

İstanbul Konaklama Avantajları

İstanbul konaklama açısından son derece zengin bir şehirdir. Yerli ve yabancı turistler burada çok lüks otellerde konaklayabilecekleri gibi daha düşük bütçe ile konaklama olanakları da yer alır. Tatilinizin amacına ve gezmek istenilen yerlere yakınlık açısından birçok avantajınız bulunur. Tarihi doyasıya yaşamak isteyenler için otele çevrilen tarihi binalarda konaklama şansı da vardır. Boğaz manzaralı lüks bir otelin tüm keyfini sürmek isterseniz çok yıldızlı birçok otel avantajından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra pansiyonlar, butik oteller de konaklama alternatifleri arasında yer alır. İstanbul konaklama avantajları sayesinde şehirde uzun bir süre vakit geçirme imkanı bulunabilir. 

Şehrin en iyi konaklama imkanlarından birisi de kiralık evlerdir. Günübirlik olarak ya da uzun süreli eşyalı evler kiralanabilir. Özellikle şehirde bir süre kalmak isteyen kalabalık arkadaş grupları için ev kiralamak çok daha konforlu olabilir. Konaklama olanakları her bütçe için uygundur. İster boğaz manzaralı lüks bir süit tutabilir isterseniz daha samimi bir butik otel imkanlarını değerlendirebilirsiniz. 

İstanbul’da Mutlaka Tadılması Gerekenler

İstanbul seyahati sırasında mutlaka tatmanız gereken lezzetler bulunuyor. Yılların tarihine sahip olan bu kadim şehirde mutfak kültürü son derece zengin. Birçok farklı kültürün kaynaşmasından oluşan mutfak lezzetleri beklentilerinize en iyi şekilde yanıt verir. Kahvaltı mekanlarından lüks restoranlarına kadar çok fazla mekan bulunabilir. Bunların yanında sokak lezzetleri de turistlerin en çok ilgisini çekenler arasında yer alır. Dünya mutfaklarına özgü birçok tadı da yine İstanbul’da bulabilme imkanı vardır. İstanbul’a gidenler için balık ekmek mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alır. Teknelerde satılan balık ekmek oldukça lezzetli olmakla birlikte açık havada çok daha farklı bir tat olarak sizlere sunulur. 

Kuzguncuk semtine gittiğinizde acıbadem kurabiyesini tadabilirsiniz. Sevilen tatlar arasında yer alır. Aynı zamanda semtin tarihi sokaklarını da adımlama imkanına sahip olabilirsiniz. Kanlıca yoğurdu da sevilen tatlar arasında yer alır. Yoğurdun pembemsi rengi ve hafif ekşi tadı oldukça farklıdır. Bunun yanında yoğurt Türkiye Patent Enstitüsü tarafından da tescil edilmiştir. Sultanahmet köftesi mutlaka denemeniz gerekenler arasında yer alır. Bunun yanında Ortaköy kumpiri, Sarıyer böreği, Beyoğlu çikolatası, Ermeni topiği gibi lezzetleri de denemeniz gerekenler arasında. 

İstanbul’da Ulaşım

İstanbul ulaşım yönünden oldukça gelişmiş şehirlerdendir. Burada şehir içerisinde ulaşım farklı şekillerde sağlanabilir. Toplu taşıma araçları yanında kişiye özel araçlar da kullanılabilir. Otobüs ve metrobüs, metro, tramvay, vapur, dolmuş, taksi ve deniz taksi şehir içi ulaşımda kullanılanlar arasındadır. 

Tramvay ile Ulaşım

İstanbul’da şehir içinde en çok kullanılan ulaşım araçları arasında tramvay ilk sıralardadır. Atatürk Havalimanı’na Zeytinburnu’ndan aktarmalı olarak gitmek için T1 hattı kullanılabilir. 24 istasyona sahip olan tramvay hattı İstanbul’da birçok semte ulaşım imkanı sunar. 

Otobüs ile Ulaşım

İstanbul’da hem özel şirketler tarafından hem de halk otobüsü olarak bilinen IETT otobüsleri bulunur. Bu otobüsleri renklerinden ayırt etmek mümkündür. Mavi ve yeşil renkli otobüsler özel otobüslerdir. İETT otobüsleri ise kırmızı ve mavi renklidir. Otobüs hatları genel olarak sabah 6:00’da sefere başlar ve gece yarısına kadar bu seferler devam eder. 

Taksi ile Ulaşım

Şehirde en hızlı yol almanıza yardımcı olan ulaşım şekli taksilerdir. 7/24 taksi bulabilme imkanı vardır. Taksilerle uzun bir şehir turu yapmak maliyetli olabilir. Şehir içerisinde birçok taksi çağırma durağı bulunur. Bunlardan birine ulaşarak bulunduğunuz yere kısa süre içerisinde bir taksi çağırabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanından merkeze ya da herhangi bir yerden havalimanına gitmek isteyenler araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirler. Araç kiralamadan yararlanmak her bakımdan avantajlıdır. Bu şehirde vakit geçirdiğiniz süre boyunca kiralama avantajlarından yararlanmanız mümkündür.

Ankara Havalimanı Ulaşımı

İstanbul Ankara arasında seyahat eden kişiler için şehir içi ulaşım da önemlidir. Ankara Havalimanı ulaşım olanakları içerisinde birçok olanak bulunur. Bunlardan ilki BELKO otobüsleridir. Hem iç hem de dış hatlara bu otobüslerle ulaşmak mümkündür. Bunun yanında taksiyle ulaşım imkanı da vardır. 7/24 taksi ile havaalanına ulaşabilir ya da buradan istenilen yere gidebilirsiniz. Araç kiralama da alternatifler arasında bulunur. 

Havalimanına şehir merkezinden gitmek için HAVAŞ ve Belko Air otobüsleri sürekli olarak sefer yapar. HAVAŞ otobüsleri merkez dışında otogardan da yolcu alarak havaalanına ulaştırır. Belko Air ise Kızılay, Batıkent ve Ostim gibi yerlerden de havaalanına ulaşmanıza yardımcı olur. 

Ankara’dan İstanbul’a Uçuş Kaç Saat?

Ankara’dan İstanbul’a gitmek isteyenler için uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 5 dakika sürer. Aktarmasız olarak seyahat edilebildiği için uçuş süresi kısadır. Ancak mevsim şartları ve iklim koşulları gibi durumlara göre ufak farklılıklar gösterebilir. 

Ankara İstanbul Arası Kaç Km?

Ankara İstanbul arasındaki karayolu ve havayolu mesafesi farklılık gösterir. Karayolu ile yapılan yolculuklarda mesafe 451 km’dir. Ancak havayolu ile seyahat edenler için mesafe daha da kısadır. Bu da 350 km olarak hesaplanır. 

Ankara’dan İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’dan İstanbul’a seyahat edecekler için en uygun bilet alma zamanı yolcu sayısının az olabileceği günleridir. Salı, Çarşamba ve cumartesi günlerinde yolcuların az olması uçak bileti almanız için uygun olabilir. Aynı zamanda biletlerinizi seyahat tarihinizden 4 hafta ile 10 hafta öncesindeki süreç içerisinde almanız önerilir. 

ankara_istanbul

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

12 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.682,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.019,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.428,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis