Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara Kiev uçak biletleri

Ankara - Kiev

uçuşları

Ankara Kiev Uçak Bileti

Türkiye’den en çok ziyaret edilen ülkelerin başında Ukrayna- Kiev gelmektedir. Hem herhangi bir vize talep etmemesi hem de ekonomik bir yer olmasından dolayı gezi amaçlı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Ankara’dan Kiev’e ziyarette bulunmak isteyen kişiler havayolunu tercih etmektedir. Ankara’dan istediğiniz tüm zaman dilimlerinde Kiev’e giden uçak bileti satın alarak burayı keşfedebilirsiniz. Gezip görülebilecek yerler ve tarihi açıdan önemli bir yere sahip olan Kiev’i sizler de ziyaret etmek isterseniz uygun fiyatlı uçak bilet seçeneklerinden yararlanarak biletinizi alabilir ve Kiev’i keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kiev Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kiev hakkında bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi Ukrayna’nın başkenti olmasıdır. Aynı zamanda Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Kiev, Avrupa’da yer alan diğer kentler ile kıyaslandığında en kalabalık 7.şehir olarak bilinmektedir. Kiev, doğası ile ünlü bir yerdir. Gezip görülmeye değer birçok manzaraya sahip olan Kiev, doğa severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir kenttir. 

Kiev’de Gezilecek Yerler Nelerdir?

Kiev’de gezip görülmeye değer birçok farklı nokta ve alan mevcuttur. Tarihi gezi seyahatlerini sevenler ve doğa gezmeyi sevenler için en uygun noktalardan bir tanesi olan Kiev, birbirinden ihtişamlı yerleri ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Kiev’de gezip görülecek yerler şu şekildedir;

Aziz Sofya Katedrali (Saint Sophia’s Cathedral)

Kiev denilince akla ilk gelen noktalardan bir tanesi Aziz Sofya Katedralidir. UNESCO tarafından dünya mirası listesinde yer alan bu nokta gelen turistlerin ilgi odağıdır. Mimari açıdan Kiev’in önemli bir simgesi haline gelen Aziz Sofya Katedralinin iç kısmı da ayrı bir hayranlık uyandırmaktadır. İçeriye girdiğiniz an kendinizi bambaşka bir dünyada hissedebilirsiniz. Varlığı eski dönemlere dayanan bu katedralin 11.yüzyılda yapıldığı söylenmektedir. Buraya geldiğiniz zaman şehri Çan Kulesinden kuş bakışı seyredebilirsiniz. Kiev’in eşsiz güzelliğini daha yakından görmek ve eski dönemlerden bugüne dek ilk günkü görünümünü yitirmeyen bu yapıyı mutlaka ziyaret etmenizde fayda vardır.

Bağımsızlık Meydanı

Kalabalık noktalardan hoşlanan insanların bir numaralı tercihlerinden bir tanesi olan Bağımsızlık Meydanı, Kiev için önemli bir yerdir. 1990 yılından bugüne dek Kiev’de meydana gelen siyasi olayların ve protestoların yapıldığı alandır. Bağımsızlık Meydanı, sadece siyasi anlamda değil eğlenceli aktivitelerinde yapıldığı etkileyici bir alandır. Tüm ihtiyaçlarınızı tek bir yerden karşılayabileceğiniz bu meydan da bulunan AVM ve birbirinden farklı konseptlere sahip cafelerde kahve ve alışveriş keyfi yapabilirsiniz. 

Mağaralar Manastırı

Dini bir yapı olan Mağaralar Manastırı hem Kiev, hem de Ukrayna için oldukça önemli olan bir yerdir. 1051 yılında yapılan bu Manastır, içerisinde birçok kilise ve yapıları barındırmaktadır. Görülmeye değer güzelliği olan Mağaralar Manastırı ilginç yapısından dolayı ilgi odağıdır. Prens 1. Yaroslav tarafından inşa edilen bu yapı Kiev Rusya’ya bağlıyken tamamlanmıştır. Mağaralar Manastırı ile ilgili birçok rivayet bulunmasından dolayı yerli ve yabancı birçok turist bu yapıları merak etmektedir. Sizler de eski yapıları daha yakından görmek isterseniz gezi rotanıza Mağaralar Manastırını ekleyebilirsiniz.

Andrevski Yokuşu

Kiev’in apayrı bir dünyası olan Andrevski Yokuşu, tarihin ve sanatın bir arada yer aldığı önemli bir noktadır. Sahip olduğu dükkanları, binaları ve sokak sanatı ile ilgi çeken Andrevski Yokuşu, Kiev’e gelindiği zaman mutlaka uğranılması gereken bir yerdir. Trafiğe kapalı bir alana konumlanan bu yokuşu rahatlıkla gezebilirsiniz. Yokuş boyunca Kiev’i anımsatan hediyelik eşyalar satılmaktadır. Sizler de sevdiklerinize ya da kendinize hediye alabilirsiniz.

Kiev’in Tarihi

Kiev’in tarihinin en önemli noktalarından bir tanesi, şehrin 3 erkek ve bir kız kardeş tarafından kurulduğu söylentiler arasında yer almaktadır. Kentin kuruluş yılı her ne kadar bilinmese de hayli eski bir kuruluş tarihi olduğu bilinmektedir. Kiev uzun bir dönem farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olsa da uzun yıllar Rus Devletinin SSCB’nin kontrolünde kalmış olan kent, 19. Yüzyılın sonlarına doğru Rus sanayi devriminin ortaya çıkması ile daha çok gelişim göstermiştir. İkinci dünya savaşı esnasında tamamen yıkılan Kiev, kısa süre içerisinde toparlanarak başkent olmuş ve Avrupa’nın en kalabalık şehirleri arasında yer almıştır.

Kiev’de Konaklama

Sahip olduğu doğal güzellikleri ile turistlerin ilgi odağı olan Kiev’de konaklama seçenekleri en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Uygun bir konaklama seçeneği arıyorsanız merkezi semtlerde yer olan otel, motel ve pansiyonlarda konaklamayı tercih edebilirsiniz. Kiev, turizm açısından gelişmiş bir yer olmasından dolayı yaşam tarzınıza göre otel seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz uygun fiyatlı apart ve ev kiralayarak konaklama yapabilirsiniz.

Kiev Lezzetleri

Ukrayna’nın kendine has birçok lezzeti söz konusudur. Her ülkenin damak zevkine uygun olan lezzetleri ile önemli bir mutfağa sahip olan Kiev lezzetleri önemli bir yere sahiptir. Turistik amaçlı gelenlerin vazgeçemeyeceği tatları barındıran Kiev’de tadabileceğiniz lezzetler şu şekildedir;

  • Borscht çorbası
  • Kiev tavuğu
  • Patatesli krep
  • Salo
  • Vareniki
  • Lahana dolması
  • .rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

img

Kiev Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Ankara Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Kiev varışlı yurt içi uçak biletleri

Kiev varışlı yurt dışı uçak biletleri

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
hepsijet.svghepsiburada_market.svghepsipay.svghepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis