Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Ankara Kiev Uçak Bileti

Ukrayna'nın başkenti olan Kiev, ismini Orta Çağ efsanelerinden alır. Özellikle bahar aylarında yoğun bir turist akınına uğrayan şehir, karların büyüleyici atmosferinde bir kış tatili yapmak isteyen ziyaretçiler için de ideal bir rotadır. Kiev'de resmi dil Ukraynaca olsa da, Rusça da tüm ülkede oldukça yaygın konuşulan bir dildir. Türkiye'den Kiev'e giden ziyaretçilerin vize alma zorunluluğu bulunmaması, şehri birçok turist için daha ekonomik ve cazip bir seçenek haline getirir. Siz de rotanızı Doğu Slav medeniyetinin tarihi ve kültürel merkezi olarak görülen Kiev'e çevirmek istiyorsanız, Ankara Kiev uçak bileti alarak yolculuğunuzu en kısa sürede planlayabilirsiniz. 

Kiev'de Gezilecek Yerler

Ukrayna'nın en önemli meydanı olan Maidan Nezalezhnosti, Kiev'in merkezinde yer alır. Ukrayna'yı simgeleyen bir heykelin bulunduğu bu meydanda akşamları çeşitli gösteriler ve su oyunları düzenlenir. Meydanın hemen yanında yer alan Kreşatik Caddesi ve Besarabsky Pazarı, şehrin nabzını tutmak isteyen ziyaretçiler için ideal duraklardır. Unesco'nun dünya mirasları listesinde yer alan ve yapımına 1011 yılında başlanan Aziz Sofya Katedrali ise, ihtişamlı görünümü ile şehrin mimari dokusunu gözler önüne serer.

Eğer Kiev'in en ünlü müzelerini gezmek istiyorsanız, rotanızı Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi'ne çevirebilirsiniz. Müzenin en önemli sembollerinden biri olan Anavatan Heykeli, 102 metrelik uzunluğuyla büyüleyici bir görünüme sahiptir. Ayrıca, şehrin tarihi geçmişine doğru bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Altın Kapı, St. Michael Altın Kubbeli Katedral ve Mağaralar Manastırı'nı ziyaret edebilirsiniz. Doğayla iç içe ve yeşillikler içinde bir gün geçirmeyi planlıyorsanız, Mariinsky Park'ı veya Shevchenko Park'ı tercih edebilirsiniz. 

Kiev'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Kiev mutfağı çeşit açısından oldukça zengin sayılmasa da, uygun fiyatlı restoranları ve sokak lezzetleri ile turistlerin ilgi odağı olmayı başarır. Zhizn Zamechatelnykh Lyudey ve Milk Bar'da şehrin yerel lezzetlerini tadabilir, kırmızı ve beyaz et yemeklerini deneyebilirsiniz. Restoran Anvers'i ziyaret ederek Belçika mutfağından tatlara göz atabilir, Grillo de Brasil'de sağlıklı ve doyurucu et yemeklerini tercih edebilirsiniz. 

Kiev'de yer alan büyük süpermarket zincirlerinin ve alışveriş merkezlerinin sayısı oldukça fazladır. Shevchenka Bulvarı, Kreschatik Sokağı ve Krasnoarmeyskaya Caddesi, alışveriş tutkunlarının en sık ziyaret ettiği duraklar arasında ilk sıralarda yer alır. Özellikle hediyelik eşya alışverişi yapmak istiyorsanız, Andreevsky Spusk Caddesi'ni tercih edebilirsiniz. Doğrudan alışveriş merkezlerini ziyaret etmeyi tercih ediyorsanız, rotanızı City Center, Arena City, Mandarin Plaza, Globus ve Metrograd'a çevirebilirsiniz. 

Kiev'de Ulaşım

Kiev Borispil Havalimanı, şehir merkezine 35 km uzaklıkta ve güneydoğu yönünde konumlanır. Havalimanının içerisinde yer alan B, D ve F terminalleri arasında otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlanır. Havalimanından şehir merkezine Boryspil Express tren seferlerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Pasazhyrskyi Tren Garı'nda son bulan yolculuk, yaklaşık 40 dakikada son bulur. Ayrıca B ve D terminallerinden kalkan Sky Bus otobüsleriyle de yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kiev'de bulunan bir diğer havalimanı olan Zhuliany Havalimanı ise şehir merkezinin 10 km uzaklığında yer alması nedeniyle oldukça kolay ulaşılabilecek bir konumda bulunur. Şehir merkezine gitmek için havalimanının A ve D terminallerine 250 metre uzaklıktaki troleybüs durağına ulaşmanız yeterlidir. 9 ve 22 numaralı troleybüs hatları, şehir merkezinin farklı noktalarına yolculuk yapar. 

Kiev'de şehir içi toplu taşıma olanaklarından sorunsuz şekilde yararlanmak için, yanınızda bir sözlük taşımanız tavsiye edilir. Çünkü şehirdeki toplu taşıma bilgilerinin büyük çoğunluğu Kiril alfabesi kullanılarak yazılmıştır. Otobüs ve troleybüs kullanabilir, gişelerden 3 grivna karşılığında tek kullanımlık biletler satın alabilirsiniz. Ayrıca toplam 52 istasyonu bulunan metro hattından yararlanabilir, finiküler ve Dinyeper Nehri tekneleri ile keyifli bir şehir turu yapabilirsiniz. 

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis