Ankara Malatya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Malatya uçak biletleri

626,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

03 Ara 2023

03 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Ara 2023

04 Ara 2023

626,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

724,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

Ankara Malatya Uçak Bileti

Malatya Hakkında

Malatya, ülkemizin güneydoğusunda yer alan önemli şehirlerimizden bir tanesidir. 806.156 kişilik nüfusu ile ilk 30 şehrimiz arasına girmektedir. Aynı zamanda 2014 yılında Malatya, ‘’büyükşehir’’ statüsünde bulunan diğer şehirlerimiz arasında da yerini almıştır. 13 ilçeye sahip Malatya, 12,259 km karelik yüzölçümü ile de geniş bir alanı kaplayan şehirlerimizden bir tanesidir. Malatya, mutfak konusunda oldukça zengin lezzetlere sahip bir ilimizdir. Yöresel ve lezzetli diyebildiğimiz yemeklerin birçoğunun çıkış yeri Malatya’dır. Turistik açıdan Malatya, batı tarafındaki birçok ilimize göre daha durgundur. Genellikle şehrin jeopolitik konumu ve iklimi dolayısıyla Malatya’yı ziyarete gelen bireyler şehrin tarihi yapısını görmek için, lezzetlerini tatmak, müzelerini veya çarşılarını gezebilmek için gelmektedirler.

Malatya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Malatya’da bulunan en güzel yerlerden bazıları ise şehrin doğal güzelliğinin bulunduğu bazı alanlardır. Örneğin Orduzu C Tipi Mesire Yeri Botanik bahçelerin, ağaçların, çiçeklerin ve göletin olduğu harika bir doğal güzelliğe sahip olan alanlardan bir tanesidir. Hürriyet Parkı da yine aynı şekilde ağaçların ve yürüyüş alanların bulunduğu doğal ve temiz hava alınabilecek yerlerden bir tanesidir. Kernek Meydanı, Sümer Park, Çınar Park, Mişmiş Park Fuar Alanı, Beydağ’ı Tabiat Parkı ve Turgut Özal Tabiat Parkı da yine aynı şekilde doğallığın ve temiz havanın bulunduğu çiçek ve ağaç dolu park alanlarıdır. Bu doğal alanların bazılarında piknik ve kamp yapılabilmesi için mevcut özel alanlar bulunmaktadır. Doğal güzelliklerin yanında tarihi ve kültürel bölgeler de bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlilerinden bir tanesi birçok kişinin bildiği Etnografya Müzesi’dir. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya Kültür Evi, Soykan Parkı, Ulu Cami, Kanlı Kümbet, Sanat Sokağı, Eski Mahalle Yaşam, Atatürk Evi, Turgut Özal Müzesi, Tarihi Tahtalı Hamamı, Hasan Basri Türbesi, Poyraz Konağı, Arslan tepe Açık Hava Müzesi ve Malatya Kent Müzesi ’de Malatya’da gezilip görülebilecek tarihi ve kültürel yerlerdir. Malatya’ya yemek yemek ve şehrin meşhur tatlarını keşfetmeye gelen bireyler için ise gezilmesi en uygun yerler, Yeşilyurt Lezzet Caddesi olacaktır. Gezilecek bütün bu birbirinden güzel yerlerin yanında Malatya’ya gidildiği zaman görülmesi gereken yerler arasında Malatya’da bulunan ve bilinen üniversiteler de girmektedir. Şehir içerisinde bulunan İnönü Üniversitesi, başka şehirlerden veya Malatya’nın içerisinden gelen öğrencileri bünyesinde toplamakta olup çoğu kişi tarafından bilinen ve tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. İnönü Üniversitesi, Malatyalı olan İsmet İnönü’nün adının bulunduğu bir üniversite olup bu bağlamda önem taşımaktadır. İnönü Üniversitesi haricinde bulunan diğer üniversiteler ise Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi’dir. Malatya’nın üniversiteleri haricinde ulaşım imkanı sebebi ile gidilip görülen yerlerinden bir tanesi ise Malatya Havalimanı’dır. Malatya Havalimanı, şehrin mevcut bulunan tek havalimanı olduğu için önemlidir ve genellikle Malatya’ya gelip-gidecek kişiler bu havalimanı imkanından faydalanmayı tercih ederler. 

Geçmişten Günümüze Malatya

Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda Malatya’da Tunç Çağına kadar yerleşim izlerinin olduğu öğrenilmiştir. Tarihi bu denli eskiye uzanan şehir, zamanla paleolitik dönem ile birlikte yerleşik köy hayatına geçmiş; hayvancılık ve tarım ile uğraşmaya başlamıştır. Malatya’nın ilk yerleşim alanı Arslantepe Köyü’dür. Şehir, Fırat ve Dicle gibi önemli bir bölgede bulunduğu ve jeopolitik konumu tam bir ticaret noktası olduğu için geçmiş dönemlerde uğruna savaşılmış bir şehirdir. Kendi içerisinde 4 önemli döneme ayrılır. Erken dönem, İlk Anadolu Uygarlıkları, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi. İlk iki dönem ilk yerleşik düzen ile ilgili olup Osmanlı Döneminde 1515 yılında hakimiyet altına alınmıştır. Cumhuriyet Döneminde ise 1924 yılında resmi olarak il olmuştur. Malatya’nın bu bağlamda en önemli özelliklerinden bir tanesi ise biri Turgut Özal diğeri ise İsmet İnönü olmak üzere toplamda iki tane cumhurbaşkanı çıkaran tek bölge olmasıdır. Şehirde bulunan üç üniversitenin ikisine başkanların isimleri bahşedilmiştir.

Malatya’da Gerçekleşen Yerel ve Kültürel Etkinlikler

Malatya’da gerçekleşen aktiviteler genellikle şehrin meşhur olduğu veya bilindiği konular hakkında oluşturulan organizasyonlar olmaktadır. Bunlardan bazıları Arslantepe Buluşmaları, Gastronomi Paneli, Malatya Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali, Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı, Uluslararası Kervansaray Buluşmaları, Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali, Arapkir Bağbozumu Şenlikleri, Uluslararası Arguvan Türkü Şenlikleri ve Malatya Uluslararası Film Festivali gibi sürekli olarak yapılan yerel ve kültürel organizasyonlardır. 

Malatya’da Konaklama

Malatya içerisinde şehirleşmiş bölgelerde bulunan kiralık veya satılık apartman daireleri, müstakil evler ve siteler bulunmaktadır. Bu bölgelerde kolaylıkla konaklama yapılabilmektedir. Bunun dışında kentsel kesim içerisinde konaklama imkanı veren birtakım oteller bulunmaktadır. Malatya’yı seyahate gelen insanlar konaklamak veya geceyi geçirebilmek için bulunan pansiyon veyahut otellerde konaklayabilirler. Bu oteller arasında isteğe bağlı lüks, orta veya daha uygun şekilde bulunan çeşitli yerler bulunmaktadır. Şehrin rakımı yüksek olduğu için kentsel kesim haricindeki yüksek enlemlerde bulunan yerleşim yerleri diğer bölgelere göre daha az nüfusludur.

Malatya’ya Lezzet Yolculuğu

Çoğu kişinin de bildiği üzere Malatya kayısısı ile meşhur bir şehrimizdir. Şehir, ‘’kayısı cenneti’’ olarak bilinmektedir. Kuru kayısı, taze kayısı; bunların yanında dutları, erikleri ve bu tarz meyveler/yemişlerin kurutulmuş halleri oldukça meşhurdur. Bu bağlamda 1985 yılında Malatya Pazarı zinciri kurulmuştur. Bunların dışında yöresel birçok tatlısı ve yemeği bulunmaktadır. En meşhur tatlısı olan dut helvası birçok kişi tarafından bilinip sevilmektedir. Kayısılı kavurma, gırık, Malatya kömbesi, sıkma köfte, kağıt kebabı, kiraz yaprağı sarması, elmalı köfte, banık köfte, acılı ayran ve sayılabilecek daha birçok lezzeti bulunmaktadır. Malatya’nın en bilinen ürünlerinden bir tanesi ise bulgurdur. Bulgurla yapılabilen birçok yemeği bulunmaktadır ve bulgurlu lezzetleriyle de oldukça bilinmektedir. 

Malatya’ya Ulaşım

Malatya’ya gidebilmek için var olan bir sürü ulaşım yolu bulunmaktadır. Havayolu ve karayolu ile kolaylıkla Malatya’ya ulaşım sağlanabilir. Malatya havaalanına olan uçak seferleri ve ülkenin her şehrinden Malatya’ya olan otobüs seferleri bulunmaktadır. Havayolu tercihinde bulunan bireyler uçaktan indikten sonra şehir merkezine giden toplu taşıma araçlarına veya havalimanından kalkan özel servislere binebilmektedirler. Otobüs seferleri ise farklı şehirlerden yola çıkarak direkt olarak Malatya otogarına ulaşmaktadır. Otogardan şehir içerisinde farklı bir yere gitmek isteyen bireyler için ise aynı şekilde toplu taşıma araçları, özel araçlar veya dolmuşlar bulunmaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Havalimanı veya otobüs seferleri ile gelen bireyler için şehir içinde veya şehirden farklı bir yere gidebilmek için ticari taksiler kullanılabilir.

Otobüs ile Ulaşım

Otobüs ile ulaşım en kolay ulaşım yollarından aynı zamanda da en çok tercih edilen ulaşım yollarından bir tanesidir. Bunun dışında metro ve tramvay ulaşım ağı henüz Malatya’da yoktur fakat planlanan projeler ile birlikte şehre bir metro hattı yapılmasına karar verilmiştir.

Ankara Havaalanına Ulaşım Olanakları

Malatya’dan Ankara Havaalanına olan uçak seferleri aracılığıyla kolaylıkla Ankara’ya ulaşılabilir. Uçak seferleri haricinde özel araç veya servisler ile de Ankara Havaalanı’na ulaşım kolaylıkla sağlanabilir.

Ankara-Malatya Arası Kaç Km’dir?

Ankara-Malatya arasında 659km mesafeye sahiptir.

Malatya’ya En Kolay Ulaşım Yolu Nedir?

Malatya’ya gidileceği zaman şehrin diğer şehirlere olan uzaklığı ve konumu nedeniyle genellikle havayolu ulaşımı tercih edilmektedir.

Malatya’nın İklimi Nasıldır?

Jeopolitik konumundan dolayı Malatya ikliminde genel olarak karasal iklim görülmektedir. Yazları oldukça sıcak, kışları da sert geçmektedir. 

Ankara-Malatya Karayolu Ulaşımı Ne Kadar Sürer?

Ortalama hızla 7 saat 14 dakika sürmektedir.
ankara_malatya

Malatya Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Malatya

İstanbul

1 sa 35 dk

Malatya

İzmir

1 sa 50 dk

Malatya

Ankara

1 sa 5 dk

Malatya

Antalya

1 sa 35 dk

Malatya

Bodrum

2 sa 20 dk

Malatya

Dalaman

2 sa 15 dk

Malatya

Çanakkale

2 sa 25 dk

Malatya

Trabzon

2 sa 20 dk

Malatya

Adana

2 sa 5 dk

Malatya

Ordu

2 sa 15 dk

Ankara Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

14 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Malatya varışlı yurt içi uçak biletleri

822,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.772,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.791,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.010,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis