Ankara Ordu Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Ordu uçak biletleri

20 Şub 2024

21 Şub 2024

22 Şub 2024

23 Şub 2024

1.048,81TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Şub 2024

24 Şub 2024

Ankara Ordu Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’dan Karadeniz Bölgesinin güzide şehirlerinden Ordu’ya uçakla seyahat edebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanından kalkış yapan uçaklar, Ordu Giresun havalimanına aktarmalı veya aktarmasız olarak ulaşım gerçekleştirir. Üstelik Ankara’dan Ordu’ya uçak seyahati ile ulaşım da 40 dakika gibi bir süreci içerir. Böylelikle Ordu’ya kısa bir süre içerisinde ulaşarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ordu Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Ordu Türkiye’nin en kalabalık 29. Şehri olarak bilinir. 2020 yılında yayınlanan verilere göre Ordu nüfusu 761400 şeklinde belirtilir. Ordu’da konaklamayı veya seyahat etmeyi planlıyorsanız, öncesinde konaklama yerinizi belirlemelisiniz. Aynı zamanda kültürel bir gezi yapmak niyetindeyseniz de minimum 3 günlük bir konaklama ile birçok yeri gezmeniz için yeterlidir. Ordu hakkında bilmeniz gerekenlerden biri teleferik ve yamaç paraşütü yapabileceğiniz alanlara sahip olmasıdır. 

Ordu’da Gezebileceğiniz Doğal Güzellikler ve Tarihi Yapıtlar

Köklü bir tarihe sahiplik eden Ordu ilinde gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıtlarıyla ziyaretçilerini karşılayan Ordu’yu gezebilmeniz için bir günden fazla kalmanız gerekebilir. Ordu’da bulunan sembolik yapılar, müzeler, çeşitli seyir ve manzara noktaları vardır. Bu bağlamda Ablak Taşı, Ünye Müze Ev ve Boztepe ve Teleferik başlıca gezilmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Ordu Genel Tarihi

Milattan önce yedinci yüzyıla kadar dayanan bir geçmişi olan Ordu, uzun bir tarihe sahiptir. Ordu’nun bulunduğu coğrafi bölgeye bilindiği üzere ilk dönemlerde sırasıyla Kimmerler, Miletliler, Persler, ve Makedonyalı İskender hakimiyet oluşturmuştur. Daha sonrasında ise Karadeniz bölgesinde uzun bir süre hakimiyet kuran Pontus Devleti Ordu’da da hüküm sürer. Ordu’daki ilk yerleşim yeri Bozukkale olarak da adlandırılan bölgede oluşturulan Kotyora adıyla bilinir. Daha sonrasında şehre Ordu ismi 1396 yılında Hacı Emiroğlu Süleyman Bey tarafından verilir. Bunun nedeni ise Giresun'u fethetmek adına toplanan 12 bin kişilik kuvvetin toplanmasıdır. Günümüzde birçok tarihi yapıtı ve doğal güzellikleri barındıran Ordu, gezip görebileceğiniz yerlerden biridir. 

Ordu’da Katılabileceğiniz Etkinlikler

Doğal güzellikleriyle yeşilliği, maviliği ve kültürüyle Ordu, Türkiye’nin mutlaka gidilmesi ve gezilip görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Aynı zamanda eğer Ordu’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, konaklama sürecinde yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler de bulunuyor. Özellikle de Ordu sahilinde gezintiye çıkarak denizin ve maviliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte Ordu’yu yukarıdan izleyebileceğiniz teleferiğe binebilirsiniz. Böylece şehrin tüm manzarası ayaklarınızın altında sizlere serilir. Ayrıca eğer vaktiniz kalırsa Çınarsuyu Tabiat Parkı’ında piknik yaparak keyifli bir deneyim elde edebilirsiniz. Fotoğraf çekinmeyi seviyorsanız da Yason Burnu’nu ziyaret edebilirsiniz. Oldukça güzel bir manzarası olan bölgede güzel kareler ve açılar yakalayabilirsiniz. 

Ordu’da Konaklayabileceğiniz Yerler

Ordu hem yeşilliği ile hem de denizi ile çok hoş bir manzaraya sahip olan illerden biridir. Bu doğrultuda Ordu’ya bir gezi veya seyahat planlıyorsanız, konaklamak için tercih edebileceğiniz çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatiflerin başında ise kamp yerleri yer almaktadır. Eğer doğayla baş başa bir gezi düşünüyorsanız, Ordu’da bunun için çeşitli kamp alanları konaklamaya uygundur. Bunun dışında deniz manzarasına sahip olan oteller de vardır. Tüm bunlarla birlikte şehir merkezinde veya gezeceğiniz bölgeye yakın bir yerde de konaklama olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Birçok farklı otel, pansiyon veya ev kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Meşhur Ordu Lezzetleri

Ordu mutfağında oldukça geniş bir yemek çeşidi bulunmaktadır. Ordu’ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken çeşitli yöresel yemekler mevcuttur. Fındığı ile de meşhur olan Ordu ilinde Sakarca Kayganası popüler lezzetlerden biridir. İnsan sağlığı için de oldukça faydalı olduğu bilinen Sakarca Kayganası aslında bir ottur. Direkt olarak yemeğe yapıldığı otun adı verilmiştir. Bunun dışında fasulye Diblesi, fırın fasulyesi ve mısır yarmalı aş sarması lezzetleri de vardır. Tüm bu yöresel Ordu yemeklerini restoranlarda kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca Ordu Yağlısı ve Pancar Döşemesi yemeklerini de mutlaka deneyimlemelisiniz.

Ordu Ulaşım Seçenekleri

Ordu ve Giresun illerinin ortak bir noktasında yer alan Ordu Giresun havalimanından merkeze ulaşım çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda Ordu Giresin havalimanından Ordu şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu süreçte değerlendirebileceğiniz ulaşım olanakları ise servis otobüsleri, havayolu otobüsleri, araç kiralama, taksi şeklinde sıralanabilir. Belirttiğimiz tüm ulaşım yöntemlerini bütçenize veya tercihinize göre değerlendirebilirsiniz. Tüm bu olanaklar ile sadece şehir merkezine değil, Ordu’nun bazı ilçelerine de ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Servis Otobüsleri ile Ulaşım

Ordu şehir merkezi ve Ordu Giresun havalimanına sefer düzenleyen birçok farklı servis otobüsü vardır. Bu otobüs saatleri doğrultusunda havalimanından direkt olarak şehir merkezine erişim gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle servis otobüsleri uçuş saatlerine bağlı olarak havalimanından merkeze doğru hareket eder. Merkeze varış süresi ise yaklaşık olarak 30 dakika sürer. 

Havayolu Otobüsleri ile Ulaşım

Ordu Giresun havalimanında mevcut olan havayolu firmalarının otobüsleri bulunur. Uçak seferlerinin iniş saatine bağlı olarak havayolu otobüsleri yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesine olanak tanır. Şehir merkezi ve havalimanı arasında 19 kilometre olması, havayolu otobüsleri ile ulaşımının da kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlar

Araç Kiralama ile Ulaşım

Araç kiralama ile konforlu bir şekilde bireysel olarak Ordu merkeze varış gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için uçuş öncesinde veya uçuş sonrasında bir araç kiralama acentesi ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Dilerseniz uçuş sonrasında havalimanında mevcut olan araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım Ordu Giresun havalimanında tercih edilen ulaşım olanaklarından biridir. Uçak iniş yaptıktan sonra direkt olarak iç hatlar çıkışında çeşitli taksi işletmeleri yer alır. Herhangi bir taksiciyle anlaşarak istediğiniz adrese gidebilirsiniz. Fiyatlandırma için öncesinde hizmet alacağınız taksi şoföründen bilgi alabilirsiniz. 

Ankara Havalimanı Ulaşımı

Ankara Esenboğa Havalimanına ulaşım sağlayabilmeniz için çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatifler arasında taksi ile ulaşım yer alır. Esenboğa Havalimanına direkt olarak bulunduğunuz yerden taksiyle ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Taksi ücretlendirmesi için öncesinde bilgi alabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte özel aracınız ile de bulunduğunuz yerden maksimum 1 saatlik süre içerisinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Genellikle bu süre havalimanına uzaklığınıza ve trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda belirli noktalardan hareket eden ve direkt olarak Esenboğa Havalimanına getiren otobüsler de vardır. Saat başı kalkan veya uçuş saatlerine göre hareket eden otobüsler de sizi gitmek istediğiniz yere ulaştıracaktır. 

Ankara’dan Ordu’ya Uçuş Kaç Saat?

Ankara havalimanından Ordu havalimanına uçuş tam olarak 40 dakika sürmektedir. Uçağın rötar yapması veya inişte bir aksaklık olması durumunda bu süre uzayabilir. Ancak genel olarak Ankara Ordu arası uçuşlar maksimum bir saatlik süre içerisinde tamamlanır. 

Ankara Ordu Arası Mesafe Kaç Km?

Ankara Ordu arası 559 kilometredir. Kara yolu ile Ankara’dan Ordu’ya yaklaşık 7 saat içerisinde varabilirsiniz. Bu mesafe uçak ile 438 kilometreye iner. 

Ankara’dan Ordu’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’dan Ordu’ya uçak bileti bakıyorsanız, en uygun fiyatlandırmalar için havayolu firmalarını inceleyebilirsiniz. Böylece en uygun uçak biletini aktarmalı veya aktarmasız şekilde bulabilirsiniz. Seyahatinizi planladığınızda en erken zaman diliminde alırsanız daha uyguna bilet bulabilmeniz mümkündür. 

ankara_ordu

Ordu Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

1 sa 30 dk

Ordu

Ankara

1 sa 5 dk

Ordu

İzmir

1 sa 55 dk

2 sa 10 dk

2 sa 45 dk

Ordu

Adana

2 sa 5 dk

Ordu

Bodrum

2 sa 20 dk

2 sa 15 dk

2 sa 40 dk

2 sa 20 dk

Ankara Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

7 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
939,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ordu varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.352,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.449,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.748,40TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis