Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Roma uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Roma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Uluslararası)
uçuşları
4.777,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Nis 2023

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Roma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Uluslararası)
uçuşları
4.777,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Nis 2023

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Roma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Uluslararası)
uçuşları
4.402,80 TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 May 2023

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Roma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Uluslararası)
uçuşları
2.493,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Haz 2023

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Roma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Uluslararası)
uçuşları
2.493,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Haz 2023

Ankara Roma Uçak Bileti

Roma Hakkında Bilinmesi Gereken Şeyler

İtalya yarımadasının ortasına konumlanmış bir şehir olarak Roma, İstanbul’a benzer nitelikte olarak yedi tepe üzerine kurulmuş bir kenttir. Tarihi de bir o kadar uzun süreci kapsar. Ayrıca Roma, İtalya’nın başkenti olmasıyla da ayrı bir tarihi öneme sahiptir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında yer alan Roma, doğal güzellikleriyle de dikkatleri üzerine çeker. Lazio bölgesinin de başkenti olan Roma, İtalya’ya gidildiğinde başlıca görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Bağımsız bir devlet olarak nitelendirilen Vatikan da bu topraklar üzerinde yer aldığı için Roma hem İtalya’nın hem de Vatikan’ın başkenti niteliğini taşır. Ayrıca Roma İmparatorluğu döneminde Roma, dünyanın en büyük şehri olarak tarihi belgelerde belirtilir. Günümüzde de 2.7 milyon nüfusa sahip olan Roma dünyanın en kalabalık şehirlerden biri olmaya devam eder. 

Yaklaşık olarak 2800 yıllık bir tarihe tanıktık etmiş olan Roma’da birbirinden muhteşem tarihi anıtları, yapıları ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Özellikle de birçok antik yapı günümüzde de popülerliğini korumakta ve koruma altında ziyaretçilerini beklemektedir. Modern devlet anlayışının doğduğu topraklar olarak da bilinen Roma, hukuk alanındaki ilklerin doğumunda başroldedir. Resmi dili İtalyanca olan şehirde gezip görebileceğiniz onlarca farklı yer vardır. Bu nedenle Roma’ya seyahat etmeyi düşünenlerin en az birkaç gün burada konaklamaları tavsiye edilir. 

Türkiye’den Roma’ya seyahat edenlerinin sayısının bir hayli fazla olmasının yanı sıra dünya genelinde de büyük bir ilgi görür. Bunun başlıca nedeni ise Roma genelinde yer alan tarihi anıtların, yapıların ve çok daha fazlasının birçok dönemi kapsayan tarihi kalıntılarının olmasından kaynaklıdır. Özellikle de Barok Çağı ve Rönesans’a ait birçok yapıyı Roma sokaklarında görebilmeniz mümkün. Bu kapsamda da Roma günümüzde de en çok seyahat edilen yerlerden biri olarak ismini koruyor. 

Roma ismi İtalyancada ‘Amor’ olarak nitelendirilen aşk kelimesinden gelir. Kelimenin tersten yazılmış hali ile Roma ismi ortaya çıkar. Bu sebeple Roma için ayrıca “adında aşk saklı” ve “romantizmin kenti” olarak da nitelendirilmeler mevcuttur. 

İklimi ve hava koşulları bakımından Roma Batı Akdeniz ikliminin özelliklerini barındırır. Bu doğrultuda yaz dönemleri kurak ve sıcak geçerken kışın da oldukça yağışlı olmaktadır. Genellikle ılıman bir iklime sahip olduğundan her mevsim sürecinde tereddüt etmeden gidip gezilebilecek bir yerdir. Şehirde ünlü markaların varlığı kentin önemli bir moda ve tasarım merkezi olmasına sebep olmuştur.

Tiber ve Aniane nehirleri arasında olan Roma ayrıca Tiber nehrinin ortasında kalır. Roma’yı ikiye bölen nehrin üzerinden geçişlerin sağlanabilmesi için de birçok sayıda köprü yapılmıştır. Bu sayede Roma’nın iki kısmına da ulaşım oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Şehrin büyük bir bölümü ırmağın doğu kısmında kalmaktadır ve şehir bu ikiye bölünmenin yanı sıra eski ve yeni olarak da ayrışır. Pincio Tepesi’nden Capitolono’ya kadar olan kısım eski şehir şeklinde nitelendirilir. Eski şehir kısmında ayrıca Campo Marzio da kalır. Böyle bir adlandırmanın yapılmasının nedeni ise birçok tarihi yapının ve eksi dönemlere ait anıtların yoğunlukta olmasıdır. Roma’nın doğu tarafı ise daha çok modern ve gelişen yapılara sahip bir yer olduğundan yeni şehir şeklinde ifade edilir. Üstelik Roma’nın yeni şehir olarak adlandırılan doğu kısmında diğer ülkelere geçiş sağlanabilecek çeşitli ulaşım olanakları da yer alır. Hem Avrupa’ya hem de İtalya’nın diğer şehirlerine bu bölgeden kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Roma’da Gezilebilecek Yerler

Kendine has denilebilecek türden gezip görülmesi gereken yerlere sahip olan Roma’da kendinizi kaybedebilirsiniz. Tarihi eserler ve yapılar arasında Roma kültürüne ve tarihine tanıklık edebileceğiniz gibi antik dönemlerdeki diğer kültürler ve dönemler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu süreçte gezip görebileceğiniz yerler arasında Kolezyum vardır. Gladyatörlerin arenası olarak da bilinen Kolezyum dünya genelinde en popüler olan tarihi yerlerden biridir. Farklı bir atmosfere sahip olan bu yerde fotoğraf çekinmeden gitmek istemeyebilirsiniz. Bununla birlikte dünyanın en büyük arkeolojik kazı alanlarından biri olarak da bilinen eski Roma pazaryeridir. Günümüzde Açık Hava Müzesi Roma Forumu olarak da geçen bu yerde Vesta Tapınağı, Venüs ve Sezar Tapınaklarını görebilirsiniz. Daha farklı yapılardan biri olarak Palatino Tepesi de görülmeye değer yerlerden biridir. Roma’nın yedi tepesinin en yüksek tepesine konumlanmış olan bu yerde muhteşem bir manzaraya tanıklık edebileceğiniz gibi diğer tarihi yapıtları da görebilirsiniz. 

Trevi Çeşmesi olarak da bilinen Aşk Çeşmesi’nde dilek tutup para atmak isteyebilirsiniz. Dünya çapında da oldukça ilgi gören Trevi Çekmesi görüntüsüyle de herkesi büyüleyecek türdendir. Ayrıca Roma’ya gittiğinizde gezebileceğiniz yerler arasında tanrılar tapınağı Pantheon, İspanyol Merdivenleri ve San Pietro Vincoli Bazilikası vardır. Tüm bunların dışında merak ettiğiniz yerleri de konaklama sürecinizde gezip görebilirsiniz. 

Roma Tarihi

Roma, tarihi olarak milattan önce 8. yüzyıllara kadar dayanan ve günümüzde hala varlığını sürdüren bir yerdir. Özellikle de Roma İmparatorluğu döneminde tarihte büyük bir yer edindiği yadsınamaz bir gerçektir. İtalya yarımadasına kurulmuş olan Roma, Akdeniz havzasına doğru bir yayılma süreci gerçekleştirmiştir. Roma İmparatorluğu döneminden günümüze kadar geçen süreçte tarihte birçok ülkenin mimarisini, dilini, edebiyatını ve yasalarını etkileyen bir şehir olmuştur. 

Roma’nın kuruluşu hakkında şimdiye kadar birçok farklı tasvir bulunur. En meşhurlarından biri ise Romulus ve Remus kardeşlerin Roma’ya yerleşerek burayı dönemin en büyük imparatorluklarından biri haline getirmesidir. Bunun dışında daha farklı tasvirler de yer alsa da Roma genel tarihinde daha çok iki kardeş hakkındaki bahisler yer alır. 

Roma’da Kültürel Etkinlikler ve Aktiviteler

Milano kadar olmasa da Roma da alışveriş yapabileceğiniz ve özel tasarımlara sahip, lüks markaların ürünlerini bulabileceğiniz bir şehirdir. Bu kapsamda Roma seyahatinizde yapabileceğiniz etkinliklerin başında alışveriş gelir. Orijinal tasarımlar arasında sizden başka kimsede olmayacak türden ürünleri Roma mağazalarında bulabilirsiniz. Bununla birlikte kendiniz veya sevdikleriniz için de özel tasarımlı ve kaliteli tekstil ürünleri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Roma, gece hayatı da hareketli olan bir şehirdir. Bu doğrultuda Roma’da gece yapılan etkinlik ve aktivitelerin sayısı da bir hayli fazladır. 

Tarihi yapıları bir de gece bambaşka bir ışıklandırma sistemi ile görmek isterseniz, gece Roma sokaklarına inebilirsiniz. İspanyol merdivenlerinden başlayarak tüm tarihi yapıların sizi sürükleyeceği bir nüansa şahitlik edebilirsiniz. Geceleri özel bir ışıklandırmaya sahip olan tarihi yapılar Roma’nın tarihi dokusunu hareketlendirdiği gibi şehir hayatını da daha eğlenceli hale getirir. Ayrıca gidebileceğiniz gece kulüpleri de akşam 22.00’dan sonra açılmaya başlar. Bu nedenle bir gece kulübüne veya eğlence mekanına gitmeyi planlıyorsanız, saatlerinizi açılışa göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle Roma’nın tarihi yapısıyla birlikte modern eğlence yerlerinde bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz. Gece saatlerinde de açık bir şekilde hizmet veren birçok cafe ve restoran vardır. Daha sakin bir etkinlik yapmak ve gece hayatının tadını çıkarmak için bu yerleri de tercih edebilirsiniz. 

Roma’nın alışveriş ve gece hayatının yanı sıra en çok ilgi gören etkinlikleri arasında festivalleri vardır. Yıl boyunca onlarca farklı festivale şahitlik eden Roma’da seyahat ettiğiniz tarihlerde olan festivalleri değerlendirebilirsiniz. Uluslararası at yarışları, tenis şampiyonaları ve Roma’nın Kurtuluşunun kutlama etkinliklerine katılabilirsiniz. Estate Romana Musica olarak da geçen müzik festivalleri de yaz dönemlerinde şehrin hareketlenmesinde büyük rol oynayan etkinlikler arasında yer alır. Açık hava tiyatroları, müzik ve opera sahnelerini keyifli bir şekilde seyredebilirsiniz. 

Roma’da Konaklama Olanakları

Dünya genelinde en çok turist çeken şehirlerden biri olarak Roma’da konaklayabileceğiniz olanaklar bir hayli fazladır. Birbirinden lüks ve özel tasarımlara sahip otellerin yanı sıra farklı konseptlerle misafirlerini ağırlayan oteller de vardır. Roma konaklama olanakları bakımından bu bağlamda oldukça geniş bir skala sunar. Üstelik turist akımı çok yoğun olduğundan tüm otellerdeki konaklama kaliteli yüksek olmakla birlikte fiyatlandırmalar da buna oranla oldukça uygundur. Cüzi bir meblağ üzerinden Roma’da seyahat ettiğiniz sürede beğendiğiniz bir otelde konaklayabilirsiniz. Üstelik birçok otel konum olarak, yaya bir şekilde şehri gezebileceğiniz bölgelerde bulunur. Böylelikle ulaşım sorunu da yaşamadan Roma’da istediğiniz bir otelde konaklama sağlayabilirsiniz. Dilerseniz büyük ve gösterişli oteller, dilerseniz de daha minimal ve sadelikten yana olan butik otelleri tercih edebilirsiniz. 

Roma’nın merkez bölgesinde onlarca farklı otel seçeneği bulunur. Aynı zamanda merkeze biraz daha uzak olan bölgelerde de uygun fiyatlı oteller bulabilirsiniz. Bu otellerde turistlerin keyifli bir deneyim yaşayabilmesi için ayrıca bisiklet veya scooter kiralama gibi olanaklar da yer alır. Tüm bunların yanı sıra dilerseniz uygun bir fiyatlandırma üzerinden Roma’da kalacağınız süre boyunca ev de kiralayabilirsiniz. Turist akımının çok fazla olduğu bu şehirde kısa süreli ev kiralama hizmetleri de bir hayli gelişmiş durumdadır. Merkeze yakın bir konuma sahip veya direkt merkezde olan ev olanaklarını değerlendirerek konaklama yerinizi tercih edebilirsiniz. 

Roma Lezzetleri

Roma İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerini bulunduran bir başkenttir. Bu bağlamda da Roma’ya gittiğinizde deneyebileceğiniz birbirinden güzel tatlar vardır. Başta makarna ve pizza olmak üzere birçok farklı lezzeti burada tatmanız mümkün. Özellikle şehrin sokaklarında yoğun bir şekilde varlığını sürdüren fırınlarda hiç denemediğiniz tatları bulabilirsiniz. 

Deniz mahsullü, Parmesan peynirli gibi çeşitli pizzaları Roma’ya gittiğinizde mutlaka denemelisiniz. Aynı zamanda Roma’nın en meşhur makarnaları ise Penne ve Ravioli olarak belirtilir. Ravioli daha çok Türk kültüründe mantıyı anımsatsa da içeriği ve soslarıyla birlikte tadı damağınızda kalabilir. Ayrıca makarna ve pizzalarda kullanılan özel soslar da yemekleri çok daha lezzetli yapan içeriklerdendir. Hiç denemediğiniz lezzetleri burada tatmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra İtalyan mutfağının en değerli lezzetlerinden biri olarak Lasagna gösterilir. Birçok farklı içeriğe ve çeşidi bulunan Lasagna farklı bir makarna türü olarak sunulur. Havuçlu, peynirli veya kıymalı bir şekilde de Lasagna yemeğini deneyebilirsiniz. 

İtalyan yemekleri denildiğinde akıllara gelen bir diğer isim ise Risotto’dur. Risotto aynı zamanda İtalyan pilavı şeklinde de ifade edilir. Mantarlı, sebzeli veya çok daha farklı soslarla Risotto yemeğini de tecrübe edinebilirsiniz. 

Roasted Beef, Osso Buco gibi yemekler de İtalyan mutfaklarında sıklıkla yer alan etli yemek çeşitlerindendir. Eğer et yemeği seviyorsanız Roasted Beef yemeğini bir İtalyan restoranında keyifle tadabilirsiniz. Hem geleneksel hem de modern tatların bir araya geldiği İtalyan mutfağında damak tadınıza göre her türlü yemeği ve tatlıyı bulabilmeniz mümkündür. Sadece yemekleriyle değil tatlı çeşitleriyle de Roma sokakları lezzet merkezi olduğunu kanıtlar. 

Roma dondurması olarak da bilinen Gelato başlıca denemeniz gereken tatlı çeşitlerinden biridir. Bununla birlikte en lezzetli Tiramisu deneyiminizi de burada yapabilirsiniz. Dilerseniz Roma’nın meşhur tatlılarından olan Panna Cotta’yı burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte alkollü içecek olarak İtalyan şarapları da meşhur tatlar arasında bulunur. Ülkenin en kaliteli ve lezzetli şaraplarının Roma’da üretildiğini belirtebiliriz. 

Roma’da Ulaşım Seçenekleri

Roma turistik açıdan çok yoğun bir şehir olduğundan dolayı havalimanından şehir merkezine giderken değerlendirebileceğiniz birçok ulaşım seçeneği vardır. Özellikle de standart trenler ve ekspres tren seferleri en çok tercih edilen ulaşım olanaklarını oluşturur. Bununla birlikte dilerseniz taksi ile ulaşım gerçekleştirebilir veya direkt olarak şehir içi otobüslerini kullanabilirsiniz. Tüm bu olanaklardan birini değerlendirerek uygun bir meblağ ile konaklayacağınız yere havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Şehir içi otobüslerden birçoğu Roma havalimanı yakınlarında veya direkt olarak havalimanından ulaşım olanağı sağlar. Bu fırsatları değerlendirerek havalimanına indikten sonra şehir otobüslerini kullanabilirsiniz. Bunun için öncesinde hangi otobüslerin havalimanından geçtiğini ve rotalarının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece gideceğiniz yere en yakın durağa sahip olan şehir otobüsünü kullanabilirsiniz. Genellikle otobüs seferleri sıklıkla yapıldığı için şehir otobüsleriyle kısa sürede ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Roma havalimanının çıkış kısmında birçok taksi hizmet bölgesi bulunur. Öncesinde gideceğiniz yer için dilerseniz hizmet bölgelerinden fiyatlandırma da alabilirsiniz. Bu sayede kısa bir süre içerisinde Roma’da konaklayacağınız bölgeye havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile yolculuklar maksimum 30 dakikalık bir zamanda Roma şehir merkezine varış sağlar. 

Tren ile Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine veya konaklayacağınız bölgeye standart tren seferleri ile ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Roma genelinde turistler ve yerliler tarafından da sıklıkla tercih edilen tren seferleri kısa sürede istediğiniz yere sizi ulaştırır. Oldukça uygun bir meblağ ile standart tren bileti alarak havalimanından Roma’da konaklayacağınız bölgeye yakın bir yerde inebilirsiniz. 

Ekspres Tren ile Ulaşım

Roma şehir merkezi içerisinden de geçiş yapan ekspres trenler aynı zamanda havalimanında da bulunur. Havalimanına iniş yaptıktan sonra ekspres tren bileti alarak istediğiniz bölgeye yakın bir yerde inebilirsiniz. Öncesinde konaklayacağınız yere yakın olan durakların hangisi olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde ekspres trenler ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Ankara Havalimanına Ulaşım

Ankara’nın herhangi bir bölgesinden veya direkt olarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Bunun için birçok otobüs Ankara Esenboğa Havalimanına ulaşım olanağı sağlamaktadır. Bununla birlikte dilerseniz kendi özel aracınızla, taksiyle veya araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak Ankara’nın merkez bölgesinden Esenboğa Havalimanına bir saat içerisinde varabilirsiniz. 

Ankara’dan Roma’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Ankara’dan Roma’ya yolculuklar araç ile gerçekleştirildiğinde yaklaşık olarak 1 gün 5 saattir. Uçak ile yapılan yolculuklarda bu süre 2 saat 47 dakika sürmektedir. 

Ankara Roma Arası Kaç Km.dir?

Ankara Roma arası mesafe, araç yolcuğu ile 2200 kilometredir. Uçak yolculuğu ile bu mesafe 1725 kilometreye kadar düşüş gösterir. 

Ankara’dan Roma’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’dan Roma’ya aktarmasız bir şekilde direkt olarak gidebileceğiniz bir uçak bileti alabilirsiniz. En uygun fiyatlandırmalar sahip olan uçak biletini havayolu firmaların uçuşlarına göz atarak belirleyebilirsiniz. Mümkün olduğunca seyahatinize kadar verdikten hemen sonra bileti alarak daha uygun fiyata getirebilirsiniz. 

Roma’nın İklimi Nasıl?

Batı Akdeniz iklimine sahip olan Roma, yazları sıcak ve kurak olmakta birlikte kış aylarında yağışlıdır. Her mevsim gezip görebileceğiniz ve seyahat edebileceğiniz bir iklime sahiptir. 

Roma Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

14 °C

8 °C

Uçuş süreleri

2 sa 25 dk

Roma

Ankara

3 sa 25 dk

Roma

İzmir

2 sa 50 dk

Ankara Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

6 °C

3 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 15 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 15 dk

Ankara

Berlin

3 sa 20 dk

3 sa 45 dk

Ankara

Viyana

2 sa 35 dk

Ankara

Paris

4 sa 10 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 55 dk

Ankara

Bişkek

6 sa

Ankara

Almanya

4 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Ankara - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - İzmir
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Diyarbakır
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Lefkoşa
uçuşları
762,39 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Van
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Antalya
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Trabzon
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Gaziantep
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Erzurum
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Çanakkale
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Ankara - Bakü
uçuşları
1.957,71 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Amsterdam
uçuşları
1.473,34 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Berlin
uçuşları
1.657,95 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Düsseldorf
uçuşları
1.374,14 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Frankfurt
uçuşları
1.321,80 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Münih
uçuşları
1.310,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Viyana
uçuşları
1.595,06 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Paris
uçuşları
2.992,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Belgrad
uçuşları
1.896,44 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Köln
uçuşları
1.659,72 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Roma varışlı yurt dışı uçak biletleri

İstanbul - Roma
uçuşları
1.865,93 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Roma
uçuşları
3.420,58 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Roma
uçuşları
2.410,71 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Roma
uçuşları
3.655,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - Roma
uçuşları
3.547,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Roma
uçuşları
4.360,63 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis