Ankara Trabzon Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Trabzon uçak biletleri

1.143,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

1.232,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

936,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

833,17TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

Ankara Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trabzon Karadeniz Bölgesinde yer alan illerimizden biridir. Trabzon aynı zamanda ülkemizin en kalabalık 27.şehridir. Karadeniz batı, orta ve doğu olmak üzere 3’e ayrılmıştır. Trabzon Karadeniz’in doğu bölgesinde yer alır. Giresun, Gümüşhane ve Rize illerinin komşusudur. Karadeniz sahiline sahip olan Trabzon aynı zamanda Doğu Karadeniz dağları arasında yer alır. Karadeniz bölgesi baz alındığında Trabzon Karadeniz Bölgesinin ikinci büyük ilidir. 

12 Kasım 2012 yılında şehir konumundan büyük şehir konumuna yükseltilmiştir. Trabzon Türkiye’nin çay ve deniz mahsulleri üretimi bakımından oldukça önemli bir ilidir. Trabzon’da yetiştirilen çay ülkemizin çay ihtiyacının karşılanmasında etkin rol oynar. Bu yüzden çeşitli çay fabrikaları yer alır. Sadece turistik değil aynı zamanda ticari amaç için de ziyaret edilen şehirlerimizden biridir. 

Trabzon halkının birçoğu geçimini çay ve deniz üzerinden sağlar. Trabzon’da yer alan tersanelerde önemli gemi inşaatları ve tekne inşaatları gerçekleştirilir. Çay hasatı zamanında Trabzon ilinde ikamet eden halkın yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen işçiler de çalışmaktadır. Türkiye ekonomisi bakımından her türlü katkı sağlayan illerimizden biridir. 

Trabzon şehzadeler şehri olarak da anılmaktadır. Osmanlı Döneminde birçok önemli şehzade Trabzon sancağında görev almış ülke yönetimi için ilk deneyimlerini bu güzel ilde kazanmıştır. 

Trabzon’da Gezilebilecek Yerler

Trabzon çeşitli yaylalarıyla, muhteşem doğasıyla, yemyeşil dağlarıyla şehre gelen herkesi kendine aşık etmeyi başarmıştır. Trabzon’da gezilmesi gereken ilk yerlerden biri Sümela Manastırıdır. Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı aynı zamanda Hamsi Köy ilçesine de komşudur. Sümela Manastırın olduğu mevkie ulaşmak için ortalama 30-45 dakika yürüyüş gerçekleştirmesi gerekir. Sümela Manastırına ulaşım araçları ile ulaşmak mümkün değildir. O yüzden yürüyüş yolu kullanmadan buraya çıkılması mümkün olmamaktadır. Sümela Manastırı Hristiyan dini için oldukça büyük öneme sahiptir. Dağ yamacında yer alması savaş sırasında Sümela Manastırının zarar görmesini önlemiştir. Mimari yapısı bakımdan insanı büyüsü altına alan önemli bir tarihi eserdir. Sümela Manastırının aşağısında yer alan alanlarda yöresel hediyelik ürünlerin satıldığı birçok mağaza yer alır. 

Trabzon’un simgelerinden biri olan diğer bir yer ise Uzun Göldür. Uzungöl fotoğrafları birçok alanda ödül almış çeşitli fotoğraf galerisinde sergilemiştir. Yemyeşil dağların arasında yer alan muhteşem bir göl hem yakından hem de uzaktan muhteşem bir görüntüye sahiptir. Uzungöl’ün çevresinde yer alan yerlerde çeşitli kafeler yer alır. Bu kafeler oldukça ilgi görür. Çünkü bu kafelerin teraslarında muhteşem Uzungöl manzarası yer almaktadır. Birçok yerde olduğu gibi Uzungöl’ün çevresinde de hediyelik eşya satan dükkanlar yer alır. Bu dükkanlardan sevdiğiniz kişilere yöresel hediyeler alabilirsiniz. 

Bütün Trabzon’u ayaklarınızın altına seren mekanın ismi ise Boztepe’dir. Boztepe’ye ulaşım araçlarının yanı sıra teleferik ile ulaşmak da mümkündür. Teleferik en çok tercih edilen araç olmaktadır. Yerden yükselerek Trabzon’un en yüksek tepesine çıkarken Trabzon’u kuş bakışı seyretmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Çayıyla da ünlü olan Trabzon’da manzaraya karşı güzel bir çay içerek anın tadını çıkarabilirsiniz.

Trabzon şelale bakımından da oldukça zengindir. Birçok ilçesinde farklı güzelliklere sahip şelaleler yer alır. Şelaleleri ziyaret ederek atmosferin tadını çıkarabilir bu alanlarda kamp yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra gezilmesi gereken diğer bir nokta ise Trabzon’un ünlü çay bahçeleridir. Kendine has bir toplama yöntemi bulunan çay hasatı ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. 

Trabzon’un Sürmene ilçesi en fazla turist akının sağlandığı yerlerden biridir. Sürmene Karadeniz kıyısında yer alır. Bir tarafı Karadeniz bir tarafı orman olan muazzam bir ilçedir. Sürmene’ye uğramadan Trabzon’dan kesinlikle ayrılmayın. Yeşil ve mavinin harman olduğu, muhteşem renk uyumunun sağlandığı muhteşem bir yerdir. 

Trabzon’un Tarihi Dokusu

Yapılan tarihi kazılarda Trabzon ismine 4.yy ait kalıntılarda rastlanmıştır. Zaman içerinde birçok medeniyet Trabzon’da hakimiyet sürmüş ve şehre değerli eserler bırakmıştır. Osmanlı döneminde de Trabzon’un önemi oldukça büyüktü. Çeşitli şehzadeler Trabzon’da sancak beyliği yaparak buranın yönetimini sağladı. Kurtuluş Savaşı sırasında da Trabzon büyük rol oynamıştır. Rus çeteleri Trabzon’da yaşayan halka zor zamanlar yaşatsa da savaş sonrası Trabzon Türk toprakları içerisinde yer almıştır. Atatürk Kurtuluş Savaşı döneminde ve sonrasında toplamda 3 kez Trabzon’u ziyaret etmiştir. 

Trabzon’da Kültürel Etkinlikler 

Trabzon’da kültür ziyafeti yaşanmaktadır. Trabzon yayalarında her yıl düzenli olarak kültürel etkinlikler gerçekleşir. Trabzon’un en gözde festivali ise Hamsi Festivalidir. Bu festivalde yüzlerce ton hamsi pişirilir ve festivale katılanlara ikramlarda bulunulur. Bu festivallerde yöresel kıyafetler ve yöresel tatlar ön plandadır. Festivalin olmazsa olmazı ise kemençedir. Kemençe eşliğinde hormonlar tepilir. 

Trabzon’da Konaklama 

Trabzon’da konaklama yapmak oldukça zevklidir. Çünkü Turistik yerlerde genellikle ahşaptan yapılmış evler bulunur. Bu evlerin pencereleri Trabzon’un muhteşem güzelliklerine açılmaktadır. Yazın ayrı, kışın ayrı güzelliği bulunan bu evlerde konaklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oteller, butik oteller, pansiyonlar ve kiralık evler diğer konaklama alternatifleri arasında yer alır. 

Trabzon Lezzetleri 

Trabzon lezzetleri sadece ülkemizde değil aynı zamanda bütün dünyada da büyük bir üne sahiptir. Trabzon lezzetleri denilince akla ilk gelen lezzet muhlamadır. Yöreye ait özel bir peynirden yapılan kuymak ve muhlama hem göze hem de midelere hitap eder. Trabzon’un diğer ünlü lezzetlerinden biri de hamsidir. Hamsiden birçok yemek türetilmiştir. Hamsi çorbası, hamsili pilav ve hamsi döner en çok talep edilen ürünlerdendir. Trabzon’un ön plana çıkan diğer bir lezzeti de Hamsi Köy Sütlacıdır. 

Trabzon’da Ulaşım 

Havalimanından merkeze ulaşım sağlayabileceğiniz pek çok farklı seçenek vardır ve şehir içinde gezmek için de bu ulaşım yöntemlerini kullanabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Havalimanından merkeze 5-10 dakikalık bir taksi seyahatiyle ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Belediye otobüs durağı Trabzon havalimanı dışında bulunur. Ancak HAVAŞ otobüslerini kullanarak direkt olarak havalimanından merkeze gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı içinde ve çevresindeki firmalardan araç kiralamanız için gereken hizmet sunulur. Lüks veya standart model arabaları kolayca kiralayabilirsiniz.

Ankara Havalimanına Ulaşım Olanakları 

Ankara EsenBoğa Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır. Esenboğa Havaalanı yıl içerisinde ziyaretçi akınına uğradığı için havaalanına ulaşım yolları arttırılmıştır. İlçelerden direkt havalimanına gelen araçlar bulunmamaktadır. Bu yüzden otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşım sağlamak istiyorsanız öncelikle merkeze ulaşım sağlamalısınız. Taksi ile Ankara’nın her noktasından havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara’dan Trabzon’a Uçuş Kaç Saat Sürer? 

Aktarma yapıldığından Ankara’dan Trabzon’a uçuş süresi uzamaktadır. Aktarma yapılan ile göre uçuş süresi değişiklik gösterir. Aktarmasız uçuşlarda ise Ankara’dan Trabzon’a uçuş 1 saat 15 dakika sürmektedir. 

Ankara Trabzon Arası Kaç Kilometre? 

Ankara’dan Trabzon’a gitmek isteyenler için karayolu mesafesi 736 kilometredir. Uçuş mesafesi karayoluna oranla daha kısadır. Eğer uçakla gitmek istiyorsanız Ankara Trabzon arası 592 kilometredir. 

Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Ankara Trabzon arası uçak seferleri oldukça yoğundur. Yıl içerisinde yüzlerce uçuş gerçekleştirmektedir. En uygun uçak bileti almanın en kolay yolu erken rezervasyondur. Erken rezervasyon yaparak çok uygun fiyatlarla Trabzon’a uçak bileti alabilirsiniz. Birçok havayolu şirketi yılın belirli dönemlerinde kendine özgü kampanyalar düzenlenmektedir. Hepsiburada Seyahat’ı takip ederek en uyguna uçak biletini rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Trabzon’da İlkim Nasıldır? 

Trabzon iklim bakımından oldukça nemli bir ildir. Bazı zamanlarda bu nem oranı %99’lara kadar çıkmaktadır. Yağış miktarı oldukça fazla olan Trabzon’da kışın birçok ilçesinde kar yağışı yaşanır. Yağışın en az olduğu aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. 

ankara_trabzon

Trabzon Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.366,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.307,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis