Ankara Van Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Van uçak biletleri

1.046,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Şub 2024

21 Şub 2024

1.047,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Şub 2024

22 Şub 2024

1.048,39TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Şub 2024

23 Şub 2024

1.048,28TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Şub 2024

24 Şub 2024

1.255,81TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Şub 2024

25 Şub 2024

Ankara Van Uçak Bileti

Van Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Van Gölü’nün muhteşemliği, Van Kedisi’nin gözleri, Muradiye Şelalesi’nin gürlüğü, Van kahvaltısının çeşitliliği, adaları, tarihi yerleri ve daha farklı birçok güzelliği ile doğunun incisi unvanını almıştır. Van’ın her mevsim ayrı güzelliği vardır. Urartulardan kalma birçok tarihi yapıya sahip olan şehir, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkmayı başarır. Şehrin çok eskilere dayanan köklü tarihi ve günümüzde ortaya çıkmaya devam eden farkkı medeniyetlere ait kalıntıları bulunmaktadır. Urartular döneminden kalan kalenin surları, camileri, medreseleri, külliyeleri, yer altı kanalları ve birçok eski yapılı evleri günümüze kadar gelmiştir. Van’ın eskilerden bugüne süregelen din, dil, ırk, kültür farklılıklarını içinde barındıran M.Ö yüzyıllara dayanan tarihi yapıları ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. 

Van’da Gezilmesi Gereken Yerler

Van da gezip görebileceğiniz ve konaklayıp tatilin tadını çıkarabileceğiniz birçok yer mevcuttur. Bunlar; Van kalesi, Akdamar Adası, Çarpanak Adası, Muradiye Şelalesi, Başkale Travertenleri, kahvaltıcılar sokağı, Edremit sahili, yöresel fuarları, tarihi Van evleri, Van kedi evi ve Van Müzesi dışında daha farklı birçok doğal güzelliği vardır. Van gölünde gerçekleşen tur tekneleri ile şehrin eşsiz güzelliklere sahip adalarını gezebilirsiniz. Acıktığınız zaman Van’ın dünyaca meşhur olan kahvaltısının tadına bakabilir ve serinlemek istediğiniz anlarda gölün berrak sularına kendinizi bırakabilirsiniz. 

Van’ın Tarihi

Van ‘ın tarihi Urartular dönemine dayanır. Van’da yerleşimin başlama tarihi M.Ö 7000’li yıllara uzanmaktadır. Mezarlıklarda yapılan araştırmada tunç, demir ve kalkolitik çağlarına ait bulgular bulunmuştur. Asurlular ve Urartular arasında uzun bir dönem savaşlar olmuştur. Urartular zor ve engebeli arazi şartlarına rağmen egemenlik sürmüştür. Tuşba ismi ile Urartuların başkenti olmuş ve Tuşba ismi daha sonra şehrin ilçesine verilmiştir. Van, farklı coğrafyalardan olan binlerce insana ev sahipliği yapmıştır. Şehirde, Ermeni, Kürt, Türk, Zaza, Arap gibi her kökenden insan yaşamıştır ve hala da yaşamaya devam etmektedirler. Geleneksel yaşantıları Osmanlı ve İran’dan gelmiştir. Van aynı zamanda farklı kültürlerin ve toplulukların bir arada yaşadığı güzide yerlerden biridir. Van’da bulunan S. Paulos ve S. Petros Kiliseleri şehrin en eski kiliseleri olarak bilinir ve Çifte Kilise olarak da anılır.

Van Kültürel Etkinlikler

Şehrin kültürel yapısı, tarihi yerleri, kendine has yemekleri, yöreye has fuarları turistlerin odak noktası olmuştur. Şehre İran’dan fazlasıyla turist gelmektedir. Turistlerin geldiği vakitlerde birçok yöresel etkinlikler yapılmaktadır. Şehrin kültürel yapısı turizme katkı sağlamaktadır. Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası’nda yer alan kiliseye her yıl akın akın ziyaret gerçekleşir. Tarihi camileri, külliyeleri, yazıtlar, yer altı kanalları, müzesi, surları ve birçok eski yapısı ile kültürel açıdan tarihi bir şehirdir. Belirli dönemlerde yapılan fuar ve festivaller ziyaretçilerin ilgi odağı olan kültürel etkinliklerdendir. Kahvaltı festivalleri, Van Gölü ve Akdamar Adası’nda gerçekleşen festivaller ve Erciş Balık Bendi festivalleri, sizin de ilginizi çekebilecek festivallere örnek olarak gösterilebilir. 

Van’ın Eşsiz Lezzetleri

Şehrin yapısı, doğası ve kültürü gibi lezzetleri de oldukça muhteşemdir. Dağlardan toplanan otlardan yapılan otlu peyniri sadece Van iline has olan bir kahvaltılık peynirdir. Van gölü çok sodalı olduğu için içinde yaşayan tek balık çeşidi İnci Kefali balığıdır ve şehrin bu balık ile yapılan yemekleri de oldukça meşhurdur. Van’ın kendine has yemekleri büyük bir kesimin favorisidir. Bunlar; Keledoş, helise, ayran aşı, erişte aşı, Acem köftesi gibi eşsiz lezzetler arasında örnek gösterilir. Yayla muzu ( uçkun) adıyla bilinen, aynı zamanda şeker hastalığına iyi gelen bu bitki, Van’da yetişmektedir. Kahvaltıda ekmek yerine tüketebileceğiniz kendine has çörek ve pastaları da vardır.

Van’da Konaklama

Şehirde gezilecek yerlere çok yakın mesafede yer alan bütçenize uygun otelleri kolayca bulabilirsiniz. Konaklayacağınız yer bakımından avantajı fazla olan bu şehirde Van Gölü etrafına dizilen villalardan da kiralayabilirsiniz. 

Van’da Ulaşım

Şehirdeki ulaşım ve coğrafi yapısı gereği gideceğiniz yerler çok uzak değildir. Şehirde saat başı belediyenin otobüsleri, özel halk otobüsleri, taksiler, kiralık araçlar gibi birçok ulaşım olanağı vardır. 

Belediye Otobüsü ile Ulaşım

Belediyenin halka sunduğu Belvan kart ile istediğiniz her yere saat başı duraklardan binebilirsiniz. Özel halk otobüsleri ve dolmuşlar ile de ulaşımı her on dakikada bir gerçekleştirebilirsiniz. Van’ın merkezi gibi ilçeleri de farklı güzelliklere sahiptir. Merkezden kalkan ilçe araçlarına binerek kısa süre içinde Erciş, Özalp, Muradiye, Edremit, Tuşba veya diğer ilçelere gidebilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım

Şehirde her konumda telefon ile irtibata geçip taksi çağırabilirsiniz. Bulunan taksi duraklarından da istediğiniz her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çarşı veya merkezde bulunan birçok noktada taksi irtibat numarası mevcuttur. Genellikle gündüz hayatının aktif olduğu şehirde gece gezmeleriniz için taksi tercih edebilirsiniz. 

Araç Kiralama İle Ulaşım

Araç kiralama işlemini şehirde bulunan Rent a Car firmaları sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Hava alanı içerisinde araç kiralama noktalarından veya telefon ile bilgi aldıktan sonra size en yakın noktadan araç kiralayabilirsiniz.

Ankara Havalimanı’na Ulaşım Olanakları

Havalimanına ulaşımı taksiler, otobüsler, kiralık araç veya özel araçlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı çevresinde otopark bulunmakta ve havalimanı giriş çıkış kapısında otobüs durakları taksi durakları yer almaktadır. 

Ankara’dan Van’a Uçuş Kaç Saat? 

Ankara Esenboğa havalimanından Van Ferit Melen havalimanına uçuş süresi 1 saat 30 dakikadır. Hava şartları gibi durumlar göz önüne alındığında yarım saatlik bir gecikme olursa uçuş, iki saati bulabilir.

Ankara’dan Van’a Kaç Kilometre? 

Ankara’dan Van’a kendi aracınız veya otobüsü tercih etmeniz durumunda gideceğiniz uzaklık mesafesi 1375 km olarak bilinir. Uçak, bu mesafeyi ciddi oranda azaltarak Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna olan uzun mesafenin kısalmasını sağlar. 

Ankara’dan Van’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Ankara Van arasında gerçekleştireceğiniz uçuşu uygun zamanlarda gerçekleştirebilmek için belli zamanlarda bilet satın alabilirsiniz. Van’a yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçi gelmektedir. Turistlerin yoğun olduğu bu dönemler, aynı zamanda uçak biletlerinin de hesaplı olduğu dönemlerdir. Eğitime ara verilen dönemler, üniversite başlangıç dönemleri ve tatillerde şehri ziyaret etmek isteyen kişi sayısı artar. Uygun fiyatlı Van bileti arayışındaysanız, bu dönemlerden önce veya sonra uçak bileti satın almanız yararınıza olacaktır. 

Van’ın İklimi Nasıldır? 

Yazları sıcak ve kurak kışları ise oldukça soğuk ve sert rüzgarlı geçen Van’ın her yıl yağan fazla miktardaki karı meşhurdur. Bazen kış ortasındaki kar miktarı dize kadar ulaşabilmektedir. Yağış miktarının fazla olduğu dağlık alanlar aynı zamanda rüzgarın da fazla olduğu yerlerdendir. Yağmur ve karı sonbahar ve kış aylarında tam anlamıyla görebilirsiniz. Nisan ayının gelmesiyle birlikte başlayan sıcaklıklar genellikle Kasım ayına kadar devam eder. Yaz sıcağından bunalan bireyler ferahlamak için Van Gölü’nü tercih ederler. Şehrin büyük bir kesimine yayılan göl, Van sınırlarından çıktığınızda bile size eşlik eder. Bu eşsiz manzaranın güzelliği, şehri ziyaret eden birçok ziyaretçinin dilindedir. Van’ın doğal ve tarihi güzelliklerini canlı olarak görmek istediğiniz tüm mevsimlerde Van’ı ziyaret edebilirsiniz.

ankara_van

Van Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

1 °C

1 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Ankara Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

9 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
939,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.379,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.632,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.707,31TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis