Ankara Viyana Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Ankara Avusturya uçak biletleri

4.562,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

4.562,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

2.423,19TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Ara 2023

14 Ara 2023

3.613,62TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Oca 2024

13 Oca 2024

3.584,88TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Oca 2024

14 Oca 2024

Ankara Viyana Uçak Bileti

Viyana Hakkında 

Viyana, Avusturya ülkesinin başkenti olup önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Her ne kadar küçük yüz ölçümüne sahip olsa da ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Avrupa’nın en önemli kültür ve politika şehirleri arasında bulunmaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahiptir. Her yıl yerli ve yabancı turist tarafından gerek ticaret maksadıyla gerekse tatil maksadı ile çok fazla ziyaret edilmektedir. Ayrıca Viyana tarihini ve yöresel lezzetlerini tanıtan birçok kültürel etkinlik de düzenlenmektedir. Farklı kültürlerin bir arada bulunduğu Viyana şehri Avrupa’nın en gelişmiş ve turistik şehirleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca Viyana şehrinde birbirinden eşsiz güzelliğe sahip birçok tarihi mimari yapı bulunmaktadır. Viyana mutlaka ziyaret edilmesi gereken eşsiz güzelliğe sahip şehirler arasında yer almaktadır.

Viyana Gezilmesi Gereken Yerler

Viyana şehri birçok tarihi mimari yapıya ve birbirinden eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bundan dolayı Viyana’da gezilmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Viyana seyahati esnasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında Prater yer almaktadır. Prater, piyano şehrinde bulunan en eski ve en önemli eğlence alanlarından biridir. Üstelik birçok filmde de yer almıştır. Eğlence merkezi içerisinde nostaljik ve modern birçok makine bulunmaktadır. Eğlence merkezinde en çok ilgi gören makineler arasında 1827 yılında yaptırılan Giant Ferris Wheel adlı devasa büyüklükte bulunan dönme dolap vardır. Dönme dolap o kadar büyük bir yapıya sahiptir ki şehrin hemen hemen her yerinden görmek mümkündür. Ayrıca eğlence merkezi içerisinde çeşitli birçok hız trenleri, ayna labirentleri ve korku tünelleri de bulunmaktadır. Aziz Stefan Katedrali de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Eşsiz mimarisi ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. 12. yüzyıldan kalma bir eserdir. Katedral Stephanasplatz meydanında bulunmaktadır. Gotik bir mimari ile inşa edilmiştir. Üstelik Viyana’nın tarihini de sembolize etmektedir. Hofburg Sarayı da mimarisi ile oldukça dikkat çeken eşsiz yerlerden biridir. Hofburg Sarayı 13 yüzyılda inşa ettirilmiş bir tarihi mimari yapıdır. Orta çağ döneminde savunma kalesi olarak kullanılmıştır. Yaklaşık olarak 600 yıldan beri varlığını sürdüren saray günümüzde Avusturya cumhurbaşkanı resmi dairesidir. Ringstrasse, Belvedere Sarayı, Viyana opera binası, Albertina Müzesi ve Burggarten gibi gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. 

Viyana Tarihi 

Viyana geçmişte birçok devlete ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Osmanlı devleti tarafından iki kez kuşatılmıştır. 1. Viyana kuşatması 1529 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılırken 2. Viyana kuşatması ise Merzifonlu Kara Mustafa Paşa döneminde yapılmıştır. Ancak her iki kuşatma da başarısız olmuştur. 2. Dünya savaşı sırasında ise ülke büyük bir savaş içerisine girmiştir. 1938 yılında Adolf Hitler savaşsız olarak Avusturya’ya girmiştir. Heldenplatz’da bulunan Neue Burg adlı balkondan Avusturya halkına Nasyonal Sosyalizmi duyurmuştur. 2 Nisan 1945 yılında Sovyetler Almanlara karşı taarruz başlatmıştır. Böylelikle Sovyetler şehri kuşatmıştır. Ancak Avusturya Nazi Almanya’sının elinden kurtulmuş ve Viyana şehri tekrardan başkent olarak ilan edilmiştir. 

Viyana’da Kültürel Etkinlikleri

Viyana şehrinde her yıl düzenli olarak tarihi, kültürü ve yöresel lezzetlerin tanıtıldığı birçok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında çeşit çeşit birbirinden eğlenceli festivaller gerçekleştirilmektedir. Viyana festivali her yıl Mayıs ayında düzenlenmektedir. Aynı zamanda festival süresi yaklaşık olarak 5 hafta sürmektedir. Bundan dolayı en büyük festivaller arasında yer almaktadır. Festival boyunca tiyatro ve dans gösterileri sergilenmektedir. Viyana da düzenlenen bir diğer kültürel etkinlik ise Viyana Müzik Festivalidir. Mayıs ile Haziran ayları arasında düzenlenmektedir. Vienna Konzerthaus alanında festival boyunca 50 farklı konser gösterileri sergilenmektedir. Blues festivali, Nova Rock, jazz fest wien ve Summer of Music festivali olmak üzere birçok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. 

Viyana ‘da Konaklama Olanakları

Viyana şehrine her yıl birçok amaç için çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Bundan dolayı da konaklama imkanları oldukça fazladır. Her bütçeye ve beklentiye uygun konaklama mekanı mevcuttur. Yüksek bütçeli ve konforlu otel olanakları bulunduğu gibi düşük bütçeli otel imkanları da mevcuttur. Ayrıca tek oda kiralayabileceğiniz apart ve hostel gibi uygun fiyatlı olanaklar da bulunmaktadır. Aynı zamanda yaz mevsiminde Viyana seyahati gerçekleştiriyorsanız doğa ile iç içe kamp imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Viyana Lezzetleri 

Viyana seyahati esnasında mutlaka denemeniz gereken birbirinden lezzetli birçok yöresel lezzet bulunmaktadır. Her damak tadına uyum sağlayabilecek Wiener Schnitzel lezzetini mutlaka tatmalısınız. Et, tavuk, balık veya domuz filetosunun inceltilerek kızartılması ile hazırlanmakta ve patates salatası eşliğinde sıcak olarak servis edilmektedir. Tafelspitz lezzeti de Viyana’nın meşhur lezzetleri arasındadır. Tıpkı dana rosto yemeğine benzemektedir. Yaban turpu ve patates salatası eşliğinde sunulan hafif sulu bir yemek çeşididir. Öncelikli olarak çorba gibi suyu içilir. Ardından ise et tüketilir. Kaiserschmarrn lezzeti de yöresel tatlılar arasında yer almaktadır. Pankek hamurunun içerisine rom, şeker, kuş üzümü ve vanilya eklenmektedir. Dondurma, reçel ve çeşitli soslar ile sunulmaktadır. 

Viyana’da Ulaşım İmkanları

Viyana Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 18 kilometre mesafe de yer almaktadır. Bundan dolayı çeşitli birçok ulaşım imkanı sağlanmıştır. Bütçenize en uygun ulaşım imkanlarından faydalanarak kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüs seferleri belirli zaman dilimlerinde havalimanı etrafında yapılmaktadır. Oldukça uygun maliyetli olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bagaj sayınız az ise otobüs ile ulaşım imkanından yararlanabilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım

Metrolar U-Bahn olarak isimlendirilir. Oldukça geniş bir ağ yapısına sahiptir. Aynı zamanda kafa karıştırıcı da değildir. Bu sayede şehirde trafiğe takılmadan kolayca seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanı içerisinde araç kiralama acenteleri mevcuttur. Kiralık araç ile şehir merkezine veya istediğiniz her yere rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içerisinde seyahat sağlarken kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Taksiler en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunmaktadır. Oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bagaj sayınız fazla ise ideal bir ulaşım alternatifidir. 

Ankara Havalimanına Ulaşım

Ankara Esenboğa havalimanı şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta olduğundan dolayı çeşit çeşit ulaşım imkanı bulunmaktadır. Taksi ile kısa süre içerisinde şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden Ankara Havalimanına sefer düzenleyen otobüs firmaları da oldukça fazladır. Ancak uçuş saatini kaçırmamak için otobüs ile ulaşım imkanını tercih ettiğiniz takdirde erken bir zaman dilimini tercih etmeniz de faydalı olacaktır.

Ankara’dan Viyana’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Ankara’dan Viyana’ya uçuş yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. 

Ankara’dan Viyana Kaç Km.dir? 

 Ankara’dan Viyana yaklaşık olarak 1602 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Ankara’dan Viyana’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Ankara’dan Viyana şehrine yolculuk etmek isteyen bireyler uygun fiyat ile uçak biletine sahip olmak istemektedir. Erken bilet rezervasyonu gerçekleştirerek uygun fiyatlı uçak biletine sahip olabilirsiniz. 

Viyana İklimi Nasıldır? 

Viyana şehrinde klasik Avrupa iklimi etkileri görülmektedir. Kış ayları oldukça soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimi ise sıcak geçmektedir. 

ankara_viyana

Avusturya Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

0 °C

-2 °C

Uçuş süreleri

Viyana

İstanbul

2 sa 10 dk

Viyana

Ankara

2 sa 25 dk

Viyana

Antalya

2 sa 40 dk

Viyana

İzmir

2 sa 10 dk

Viyana

Kayseri

2 sa 55 dk

Viyana

Adana

3 sa 25 dk

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Ankara çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.056,37TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.192,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,08TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.313,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Avusturya varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.384,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.416,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.292,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.820,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.737,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.331,56TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis