Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin başkenti olan ve oldukça gelişmiş bir şehir olan Ankara, ülkenin en çok turist çeken yerlerinden biridir. Büyüleyici birçok yapının yer aldığı şehir, Türkiye’de oldukça sembolik bir anlama sahiptir. Bu nedenle ülkedeki en dikkat çekici yerler arasında gösterilir. Türkiye’de İstanbul’dan sonra en kalabalık şehir olarak bilinen yer, gelişmiş bir ülke olması nedeniyle çok fazla göç alır. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır ve ülkenin merkezi konumunda bulunur. Bu nedenle konumu itibarıyla da büyük bir önem taşır. Oldukça eski bir tarihe dayanan geçmişi sayesinde ziyaretçilerine tarihi yapılar sunar. Gelen ziyaretçiler tarihi dokuları rahatlıkla inceleyerek keyifli bir seyahat geçirebilir.

Kara ikliminin etkisi altında olan şehir, bozkır bitki örtüsüne sahiptir. Kültür turizminden hoşlanan gezginler, Ankara’ya gelerek şehrin tarihsel imkanlarından faydalanabilir. Gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olan şehir, alışveriş tutkunları için de geniş bir yelpaze sunar. Şehirde alışveriş konusunda oldukça zengin imkanlar söz konusudur. İç Anadolu’nun kendine has kültürünü yansıtan Ankara, şive bakımından da oldukça özgündür. Türkiye’nin en merkezi şehirlerinden biri olması nedeniyle birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Kozmopolit bir şehir olması nedeniyle Ankara’da pek çok lezzete ulaşmak mümkündür. Türkiye’den birçok insan iş dolayısı ile Ankara’ya göç etmektedir. Çok geniş imkanlar sunan şehir, mimarinin güzelliğiyle de dikkat çeker. Büyük şehirlerin olanaklarından yararlanmak isteyen kişiler Ankara’ya mutlaka giderek oldukça hoş bir gezi geçirebilir.

Antalya’dan Ankara’ya Uçak Yolculuğu

Antalya’dan Ankara’ya uçak ile ulaşım son derece pratiktir. Dileyen herkes Antalya’dan Ankara’ya rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Türkiye’nin iki güzel şehri olan Antalya ve Ankara oldukça merkezi şehirler arasında yer alır. Akdeniz’de yer alan Antalya, doğası ve gezilecek yerleri ile turistlerin özellikle yaz aylarında ilgisini çeker. Türkiye’nin başkenti olan Ankara ise herkes tarafından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak dikkat çeker. Gelişen teknoloji ile birlikte ulaşımda en çok kullanılan yöntem hava yolu olarak bilinir. En uzak mesafeleri bile kısa hale getiren uçaklar son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Hızlı bir şekilde istenilen yere varılmasını sağlayan sistem hayatı kolaylaştırıcı bir etki gösterir.

Uçak sayesinde kısalan mesafeler ziyaretçilerin diledikleri yere aynı gün içerisinde varabilmesini sağlar. Hem ülke içinde hem de ülke dışında hava yolu seyahati oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Antalya’dan Ankara’ya ulaşımda da en çok kullanılan ulaşım yöntemi uçaktır. Turistik açıdan iki ilgi gören şehir, geniş bir ziyaretçi kitlesine sahiptir. Uçak aracılığı ile şehirler arası ulaşım son derece pratik bir hal almıştır. İki merkezi şehir arasındaki mesafe hava yolu aracılığı ile kısaldığı için insanlar sık sık gidip gelmeye başlamıştır. Antalya Ankara uçak bileti fırsatları incelenerek uçuş bilgileri hakkında fikir sahibi olunabilir. Geniş bir sefer imkanı bulunan bu şehirler arasında en uygun saatler arasında yolculuk hizmetinden yararlanılabilir.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara Kalesi: Ankara’nın en sembolik yerlerinden biri olan kalenin ne zaman kim tarafından inşa edildiği hakkında bir bilgi yoktur. Birçok uygarlığın izinin bulunduğu kale, kent manzarası bakımından büyüleyici bir etkiye sahiptir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi: Ankara Kalesi’nin güneydoğusunda yer alan bu müze, kültürel anlamda büyük bir öneme sahiptir. İçerisinde yer alan büyüleyici koleksiyon, gezginler tarafından incelenerek tarihsel bir dokuya ulaşılabilir. Müze paleolitik çağ döneminden itibaren Anadolu’da konaklamış olan medeniyetlerin izlerini barındırır.

Hamamönü: 19. yüzyıldan bugünlere gelen 250 evin geleneksel mimarisini ortaya koyar. Hamamönü bölgesinin adının Celalettin Karacabey tarafından yaptırılmış olan hamamdan geldiğine inanılır. Bölgedeki kahvaltıcılar ve açık hava sineması turistler tarafından ilgiyle karşılanır.

Rahmi Koç Müzesi Ankara: Türkiye’nin sanayi temalı tek ve ilk müzesi olan yapı, kültürel olarak geniş bir birikim sunar. 2005 yılında açılan müze, Vehbi Koç Dükkanı ile dikkat çeker. İçerisinde yer alan birçok minyatür yapı tarihsel olarak önem arz eder.

Anıtkabir: Türkiye’nin en sembolik ve önemli yapılarından biri olan Anıtkabir, şehrin en çok turist alan yeridir. Mustafa Kemal Atatürk’ü temsil eden yapı Türkler için büyük bir öneme sahiptir. Ankara’nın turist almasında Anıtkabir büyük bir rol oynar. Anıt Bloku ve Barış Parkı adı verilen iki farklı bölümden oluşur. Ulusal mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak dikkat çeker.

Etnografya Müzesi: Anadolu Türk kültürünü en doğru şekilde yansıtan müze, oldukça geniş bir koleksiyona sahiptir. Ziyaretçiler bu müzeye gelerek Türklerin tarih içerisinde geçirdiği değişimleri rahatlıkla gözlemleyebilir. 1924 senesinde temeli atılan yapı, geniş kitlelere Türk kültürünü tanıtmak amacıyla kullanılır. Pietro Canonica tarafından yapılan Atatürk heykeli bu müze içerisinde yer alır. Ziyaretçiler bu müzeye gelerek oldukça geniş bir kültürel eserle karşılaşır.

Kuğulu Park: Park konusunda oldukça zengin olan Ankara, Kuğulu Park ile ziyaretçilerin beğenisini kazanır. Ankara’da insanların sosyalleşme alanlarından biri olan parklar, oldukça hoş bir tasarıma sahiptir. Mimarlar tarafından tasarlanan Kuğulu Park, Ankara’da görülmesi gereken alanlardan biridir.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi: Türkiye’nin siyasi tarihine göz atmak isteyen ziyaretçiler için oldukça uygun olan müze, çok önemli isimlerin heykellerine ev sahipliği yapmaktadır. Ankara’ya gelen turistlerin bu cezaevine gelerek yaşanan acıları gözlemlemesi mümkündür.

Hacı Bayram Camii: Ankara’nın en önemli yerlerinden biri olan Ulus’ta yer alan cami, 1428 yılında yapılmıştır. Adını Hacı Bayram Veli’den alan cami, bahçesinde yer alan türbe ile din alimini temsil etmektedir. Mimari açıdan son derece özgün bir yapı olan cami, 2011 yılında restore edilmiştir. Geleneksel camilerden farklı olarak kubbe yerine kiremit bir çatıya sahiptir. İç yapısında da oldukça şık işlemeler bulunur ve bu nedenle çok sayıda ziyaretçi çeker.

Ankara’da Tadılması Gereken Lezzetler

Cömert ikramları ile dikkat çeken Aspava, Ankara’da mutlaka gidilmesi gereken lezzet duraklarından biridir. Döner, dürüm ve kebap konusunda oldukça lezzetli ürünler çıkaran mekan, 27 yıldır hizmet vermesiyle dikkat çeker. Bu nedenle Ankaralılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Atatürk Orman Çiftliği’nde bulunan kokoreççiler, Ankaralıların en çok tercih edilen sakatatçılardır. Lezzetli bir kokoreç yemek isteyen ziyaretçiler, Atatürk Orman Çiftliği’ne mutlaka uğramalıdır. Meşhur Tavacı Recep Usta, Ankara’nın lezzet duraklarından bir diğeridir. Türkiye’de oldukça beğenilen Ankara Tavası, bu mekanda tercih edilir. Oldukça nezih bir atmosfere sahip olan mekan, son derece temiz ve kaliteli bir hizmet verir.

Gaziantep mutfağının usta ismi olan Düveroğlu, Ankara’nın en iyi mekanlarından biridir. 48 yıllık bir hizmet garantisi veren Düveroğlu, lahmacunları ile gelenlerin beğenisini kazanır. Ankara’da lahmacun yemek isteyen kişilerin ilk durağı mutlaka bu mekan olmalıdır. Urfalı Hocanın Yeri ve Baklavacı Hacıbaba şerbetli tatlıseverler için en doğru adreslerdir. Baklava ve künefe konusunda profesyonel bir lezzet garantisi veren bu mekanlar büyük beğeni ile karşılaşır. Çok köklü işletmeler olması nedeniyle insanların güvenini kazanan bu lezzet durakları kalitesini bozmadan hizmet vermeye devam eder. Ulus’ta bulunan Ankara’nın en eski işletmelerinden biri olan Boğaziçi Lokantası, oldukça sembolik yerlerden biridir. Lezzetli yemek alternatifleri bulunan lokanta, Ankara’da yemekleri denenmesi gereken yerler arasındadır.

Ankara’da Ulaşım

Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Ankara, ulaşım konusunda oldukça geniş alternatiflere sahiptir. Şehre gelen ziyaretçiler kendi konforuna en uygun olan ulaşım yolunu seçerek konforlu bir şekilde gitmek istediği yere varabilir. Özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri şehir içinde en çok kullanılan araçlardan biridir. Çok geniş rotalara uğrayarak zengin bir hizmet veren otobüsler kartlı sistem ile çalışır. Şehre gelen ziyaretçiler duraklarda satılan kartlardan edinerek kolaylıkla otobüs kullanabilir. Oldukça uygun bir ulaşım yöntemi olarak bilinen otobüsler istediğiniz yere gitme konusunda size yardımcı olur. Ankara’da yaşayan kişiler tarafından da sık sık tercih edilir. En çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biri olan metro hızlı bir hizmet verir. Bütün güzergahların ilk durağı Kızılay Meydanı olarak bilinir. Oldukça pratik bir ulaşım aracı olan metrolar hızlı bir şekilde gidilmek istenen yere ziyaretçileri ulaştırır. Tren, minibüs, taksi ve teleferik şehir içinde kullanıma uygun olan diğer araçlar arasındadır.

Esenboğa Havalimanı ile Ankara merkezine ulaşım konusunda bazı alternatifler mevcuttur. Bu ulaşım alternatiflerinden biri havaalanı servis otobüsleridir. Özel bir hizmet sunan servis otobüsleri, her şehirde havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet verir. Bu araçlar kullanılarak merkezi bir noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. Toplu taşıma otobüslerinden bazıları havalimanına kadar gitmektedir. Kızılay ve Aşti bölgesine hizmet veren otobüsler uygun fiyatlar sunmasıyla dikkat çeker. Bu otobüslerden yararlanarak merkeze gitmek 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Havaalanı içerisinde araç kiralama bölümü bulunmaktadır. Dileyen ziyaretçiler bu alandan kendilerine uygun bir araba kiralama hizmetinden yararlanarak istedikleri yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilir. Bu yöntem özellikle iş için Ankara’ya gelen ziyaretçiler tarafından çok sık tercih edilir. Havalimanından merkeze ulaşım alternatiflerinden biri de taksidir. Hazırda bekleyen taksiler aracılığı ile hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

Antalya’dan Ankara’ya Uçak ile Yolculuk Ne Kadar Sürmektedir?

Antalya-Ankara uçak bileti ile yolculuk yapmak isteyenler konforlu bir seyahatin tadını çıkarır. Gelişen teknoloji ile en çok tercih edilen ulaşım yöntemi olan uçak, Antalya ve Ankara’da da çok sık kullanılır. Uçak ile yolculuk zamanı belirli koşullara göre değişim göstermektedir. Direkt uçuş ve aktarmalı uçuş olanakları mevcuttur. Kullanıcılar gitmek istedikleri süreyi belirleyerek buna uygun bir sefer seçimi yapabilir. Antalya ve Ankara arasındaki uçuş seferleri değişiklik gösterir. Aktarmasız olan yolculuklarda bu iki şehir arasındaki mesafe 1 saat 10 dakikadır. Oldukça kısa bir sürede varma imkanı veren uçaklar, seyahat yapmaktan hoşlanan kişilerin hayatını kolaylaştırır. Bu nedenle ulaşımda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Aktarmalı uçuşlarda ise Antalya-Ankara arası mesafede değişiklik yaşandığı rahatlıkla görülebilir. Bazı durumlarda hava koşullarına göre uçuş saatlerinde sarkma ve rötar durumları gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar havaalanında uçuş saatini bekleyerek zaman geçirebilir. Antalya Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na aktarmalı sefer ile uçuş saati 2 saat 50 dakika olmaktadır. Direkt uçuşlar yolcular için zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle daha çok tercih edilir. Antalya ve Ankara arasında çok sayıda uçuş seferi bulunmaktadır. Yolcular istedikleri saati seçerek 1 saat 10 dakika uçuşunu tamamlayabilir. Oldukça güvenilir bir ulaşım yöntemi olan uçak, konfor bakımından da son derece üstün bir hizmet kalitesi sunar. Son zamanlarda insanların en çok tercih ettiği ulaşım yöntemi olarak bilinen uçaklar, hızlı bir şekilde istenen yere ulaştırma hizmeti verir. Bu sayede herkesin zamandan tasarruf ederek yol yorgunluğu yaşamasına engel olur.

Neden Antalya-Ankara Uçak Yolculuğu Yapmalısınız?

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan Antalya ve Ankara uçak hizmetiyle oldukça yakın hale gelir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ulaşımda hava yolu devrimi yapılmıştır. Hava yolu ile ulaşım dünyada en çok tercih edilen yöntem olarak dikkat çeker. En uzak mesafeleri bile kısaltan uçaklar güvenilir olmasıyla da dikkat çeker. Çoğu insan uçakların güvenilir olmadığı yanılsamasına kapılsa da hava yolu oldukça güvenilir bir ulaşım yöntemidir. Bu nedenle dünyada birçok insan tarafından tercih edilir. Antalya-Ankara uçak yolculuğu kullanıcılara zaman bakımından büyük bir kolaylık sunar. Yolcular bu ulaşım biçimini seçerek normalde 5-6 saat sürecek ulaşımı 1 saate indirir. Bu da zamandan 4-5 saat tasarruf edilmesini sağlar.

Uzun süren yolculuklar yolcuların indiğinde bitkin ve yorgun hissetmesine sebep olur. Uçak ile ulaşımda çok hızlı bir şekilde istenen varıldığı için yorgunluk hissi yaşanmaz. Kullanıcılar indiğinde dinç hisseder ve anında gezmeye başlayabilir. Bu nedenle özellikle turistik seyahatlerde uçak ile ulaşım tercihi yapılır. Oldukça konforlu bir dizayna sahip olan uçaklar, seyahat sırasında rahat hissetmenizi sağlar. Uçak koltukları yolcu konforu göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Ayrıca uçakların içerisinde yiyecek ve içecek hizmeti de son derece gelişmiştir. Seyahat ederken oldukça lezzetli yemekler yiyerek yolculuğunuzu keyifli hale getirmeniz mümkündür. Bagaj güvenliği ve kapasitesi bakımından seçim hakları sunan uçaklar geniş bir hizmet kalitesi sunar. Dileyen çok sayıda bagaj hakkı satın alarak eşyalarını rahatlıkla gittiği yere taşıyabilir. Hava yolu hizmetlerinde uçuş sınıfı hizmeti de verilmektedir. Lüks bir konfora ulaşmak isteyenler buna uygun bir sınıf seçimi yaparak oldukça rahat bir şekilde seyahat hizmetinden yararlanabilir.

Antalya-Ankara Uçak Biletleri Ne Kadardır?

Antalya-Ankara uçak bileti fiyatları yolcuların bütçesini zorlamayacak şekilde düzenlenir. Bu sayede her bütçeden kişi, uçak bileti fırsatlarından yararlanarak hızlı ulaşım kalitesinden yararlanabilir. Yolcunun seçim yaptığı hava yolu firmasına göre fiyat değişikliği yaşandığı gözlemlenebilir. Her hava yolu firması kendine ait bir fiyat politikasına sahiptir. Bu nedenle aynı mesafede de olsa fiyatlarda bazı değişiklikler olduğu görülür. Fiyatı etkileyen diğer etmenler de uçuş sınıfı ve bagaj kapasitesi olarak bilinir. Yolcular yüksek kapasiteli bir bagaj hakkına sahip olmak isterse buna uygun bir fiyat değişikliği ile karşılaşabilir. Uçuş sınıfları da fiyatların doğrudan değişmesine sebep olur. Eğer lüks bir uçuş sınıfı seçimi yapılırsa fiyatın da buna uygun olarak yükseldiği gözlemlenir. Hava yolu firmaları kullanıcılar için ekonomik uçuş sınıfları da bulundurur. Herkes kendi bütçesine uygun bir uçak bileti fırsatından yararlanarak ulaşım hizmetine erişebilir.

Antalya-Ankara uçak bileti fiyatları, hava yollarının kendi fiyat politikalarına uygun şekilde hazırlanır. Şirketler fiyat ve performans bakımından değerlendirilerek kullanıcılar kendi konforuna en uygun olan yolculuk hizmetinden yararlanabilir. Uçuşlarda fiyatları etkileyen noktalardan biri de uçuş saatidir. Kullanıcıların en çok tercih ettiği uçuş saati, diğer saatlere göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Yolcular gitmeden 1 ya da 2 ay öncesinde bilet almaya karar verirse çok daha uygun fiyat avantajlarından yararlanabilir. Sefer tarihi yaklaştıkça bilet fiyatlarının arttığı gözlemlenebilir. Kullanıcılar gideceği tarih belli olduğu anda bilet incelemesi yaparak erken bilet avantajlarından yararlanabilir. Bu şekilde hızlı ve tasarruflu bir ulaşım imkanına ulaşılmış olur. Bagaj kapasitesi ihtiyacını karşılamayan yolcular ek bagaj kapasitesi hizmetinden yararlanabilir. Ek bagaj kapasitesi almak bilet fiyatının artmasına neden olan etkenler arasındadır.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis