Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Antalya Bakü uçak biletleri

Antalya Havalimanı (AYT) - Bakü (GYD-Haydar Aliyev Uluslararası)

uçuşları

4.219,76 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Bakü (GYD-Haydar Aliyev Uluslararası)

uçuşları

2.606,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

25 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Bakü (GYD-Haydar Aliyev Uluslararası)

uçuşları

5.579,84 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Bakü (GYD-Haydar Aliyev Uluslararası)

uçuşları

3.866,76 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Bakü (GYD-Haydar Aliyev Uluslararası)

uçuşları

3.866,76 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Antalya Bakü Uçak Bileti

Bakü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, Hazar Denizi’nin batısında yer alan bir şehirdir. 2.5 milyon nüfusuyla Kafkasya’nın en büyük şehri olmakla beraber en önemli ticaret ve kültür merkezidir. Ülkenin en doğusunda yer alan şehir sanayi, kültür ve ticaret yönünden oldukça gelişmiş olmanın yanı sıra liman olarak da büyük öneme sahiptir. Bakü de yaşam sürenlerin çoğu yerli halk olan Azerbaycanlılardır. 

Bakü’de Gezilmesi Gereken Yerler 

Bakü’de gezilmesi gereken yerler bakımından pek çok tarihi alan bulunuyor. Osmanlı, Arap ve Rus egemenliği sırasında geçen yıllar ve Zerdüştlerin Bakü’ye verdiği önem; kendin kültürel ve tarihsel olarak zengin olmasına neden olmuştur. Bunun dışında petrol zengini olan şehirde, bağımsızlıktan sonra yapılan çağdaş mimari unsurlar bulunduğu için görülecek pek çok yer bulunduruyor. Bakü’de gezilecek yerlerin pek çoğu kentin tarihi kısmıdır. Birbirine çok yakın olan tarihi yerlere ve diğer alanlara yürüyerek kısa zamanda ulaşılabilir. Bakü içinde veya dışında başka bir yere gidilmek istenirse eğer otobüs, minibüs veya metro da kullanılabilir. Şirvanşahlar sarayı, İçeri şehir, kız kulesi, Ateşgah ve Bakü bulvarı mutlaka görülmesi gereken yer arasındadır. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku

Bakü bünyesinde bulundurduğu pek çok tarihi yapı ile özel bir yere sahiptir. Arap, Rus ve Osmanlı egemenliğindeki yıllarda ve Zerdüştlerin şehre verdiği önem bu tarihi yapı bakımından zengin olmasına sebep olmuştur. Köhne şehir olarak da bilinen İçeri şehir, Bakü’nün geçmişine dair pek çok tarihi yapıyı içeren bir yerdir. Paleolitik dönemden bu yana yerleşim yeri olarak kullanılan alan, Bakü’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Yani hem tarihi hem de kültürel açıdan çok büyük öneme sahip olan bölgedir. 15. yüzyılda şirvanşahlar hanedanının şahı İbrahim Halılullah tarafından inşa edilen Şirvanşahlar Sarayı da Bakü mimarisinin en önemli eserleri arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra Kız kulesi, Ateşgah, Kobustan Millî Parkıda tarihi dokusuyla görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi

Genç ve dinamik bir şehir olan Bakü, pek çok etkinlik yapmaya olanak sağlar. Şehrin merkezinde bulunan eski şehir bölgesi pek çok tarihi alanları ziyaret etmeye yürüme mesafesindedir. Çimenli alanlar, bronz heykeller, yaya taşları ve sıra dışı kuyu şekilleri Bakü de çeşitli etkinlikler sunuyor. Çarşısında lezzetli ve alışılmışın dışındaki yemeklerin tadı çıkarılabilir; sinema, kütüphane, sergi salonu, sinema gibi pek çok mekana gidilebilir. Gelişen ekonominin etkisiyle beraber yeni restoranlar, kafeler, canlı sokaklar ve mahalleler şehir de birçok etkinlik yapma olanağı sağlıyor. Son derece eğlenceli ve hareketli bir gece hayatının yaşandığı kent, gezmeye gelenlerin çok seveceği gözde şehirlerden bir tanesi olabilir. Örneğin, Eski şehir etrafında sevdikleriniz ile yürüyüş yapmak çok seveceğiniz etkinlik olacak. İçeri şehir olarak da adlandırılan bu bölüm, şehrin en eski kısmını oluşturuyor. Bu şehre yakın olan Nizami caddesi, tam alışveriş tutkunlarına göre. Modern alışveriş alanlarının yanı sıra lezzetli ve otantik Azerbaycan yemeklerinin bulunduğu restoranlarda günün yorgunluğu atılabilir. 

Bakü’de Konaklama Kolaylığı 

Gerek modern yaşamıyla gerek doğal güzellikleriyle dikkat çeken Bakü de tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek konaklama yerleri bulunuyor. Türkiye’den de pek çok turistin ziyaret ettiği bu şehir otel, pansiyon ve apart gibi işletmeleriyle konaklama kolaylığı sunuyor. Oteller şehir merkezinde yer aldığı için pek çok yere yürüyerek gidilebiliyor. Nizami caddesi, Old City ve yakın çevresi olan Bayrak meydanı konaklamak için pek çok alternatif sunan yerlerdir. Bu alanlarda konaklayarak şehrin eski surlarının içerisinde dar ve sıra dışı yapıdaki sokaklarda yürümenin keyfine varılabilir. Bakü’deki nostaljik ruhu tatmak, görmek, otantik yemekleri yemek için özellikle Old City ideal konumdur. 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı oteller her bütçeye uygun fiyatlara sahiptir.

Denemeniz Gereken Bakü Lezzetleri

Bakü, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehir olmasının yanı sıra, Türk mutfağına benzeyen lezzetli yemekleri ile de biliniyor. Bu lezzetler arasındaki mantılı çorba düşbere, dana eti veya kuzu etiyle yapılan, içerisinde mantı, sirke ve sarımsakların yer aldığı bir çorbadır. Özellikle kış sezonunda gittiğiniz de bu çorbayı tatmalı ve enfes lezzeti tüketmelisiniz. Daha hafif yiyecekler tüketmek isteyenlere yoğurt ve yeşillikten oluşan Dovğa, Türk mutfağındaki ayran aşı çorbasına benziyor. Bu lezzet hafif ve ferah bir başlangıç yemeğiniz olabilir. Piti aşı; kuzu etinin domates, patates, erik kurusu ve ana malzemelerden olan nohutla buluşmasıyla oluşuyor. Bu yemeğe lezzeti kazandıran ise güveç içerisinde pişiyor olmasıdır. Doyurucu ve besleyici olan bu lezzet Azeri mutfağında çok sevilen ve çok tüketilen bir lezzettir. 

Tatlı ile Kahvenin Buluşma Noktası

Bakü’de deneyebileceğiniz birbirinden lezzetli ve otantik tatlı ile kahveler yer alıyor. Türk kültüründen ufak tefek farklarla ayrılan bu lezzetler, Bakü gezisinde enerjinizi toparlayıp anılarınıza anı eklemenize sebep olacaktır. Badambur, Azerbaycan’ın Şekerbura tatlısıyla karıştırılsa da tat ve görünüm olarak ayrılıyor. Qoğal hamurundan yapılan bu tatlı türünü çay veya kahve eşliğinde yiyebilirsiniz. Şekerbura, ezilmiş ceviz ve fındık karışımıyla yapılan şerbetli bir tatlıdır. Çay eşliğinde bu lezzeti de tadarak, eşsiz lezzetinin farkına varabilirsiniz. 

Bakü’de Ulaşım Olanakları 

Antalya’dan Bakü’ye uçakla 3 saati biraz aşan bir sürede ulaşılır. Bu noktadan itibaren otobüs, metro, minibüs veya taksiler kullanılabilir. 

Otobüs ile Ulaşım

Havaalanından şehir merkezine otobüs ile seyahat edebileceğiniz alternatifini de unutmamalısınız. Otobüs seyahati çok kısa sürmenin yanı sıra, son derece düşük fiyatlı olmasıyla da avantaj sağlıyor. 

Taksi ile Ulaşım

Havaalanına gelen yolcuları, terminalin dışında beyaz renkli taksiler bekliyor. Son derece konforlu ve lüks taksiler ile kısa zamanda şehir merkezine ulaşılabilir. Taksi ödemesini nakit veya kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım 

Havaalanındaki ekspres otobüsler, 28 metro durağı arasında hizmet veriyor. Trafiğin durumuna göre bu yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor. Yolculuğun sonunda Köroğlu metrosunda inilebilir. Buradan yeşil veya kırmızı hatlı metrolara geçiş yaparak şehir merkezine ulaşılabilir. 

Uber ile Ulaşım

Uber çok daha ucuz bir hizmet sunan ve şehir merkezine giden bir ulaşım aracıdır. Bu hizmeti alabilmek için Wi-fi’ye bağlanmanız gerecektir. Uber uygulaması, son derece güvenli ve saygın taksi firmaları tarafından hizmet vermektedir. 

Antalya Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Antalya havalimanına ulaşım otobüsleri, 800 ve 600 numaralı belediye havaalanı otobüsleri, tramvay veya taksi ile kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. 

Antalya-Bakü Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Antalya-Bakü arası uçak seferleri yaklaşık 3 saat kadar sürer. Çeşitli firmalarla gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda aradığınız konforlu bulabileceğiniz bol seçenek vardır. 

Antalya- Bakü Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Antalya- Bakü arası kuş uçuşu olarak 2.358 kilometredir. Bu mesafe arabayla ise 1 gün 5 saat kadar sürebilmektedir. 

Antalya- Bakü Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Antalya- Bakü uçuşunu sayısız firma sağladığı için her bütçeye uygun seçenekler bulunuyor. Çok kısa bir zaman öncesinde alınabilecek biletler için bile son derece uygun fiyatlar bulunuyor. Havayolu şirketlerine göz gezdirerek istediğiniz saate ve güne biletinizi alabilirsiniz. 

img

Bakü Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Bakü

İstanbul

2 sa 50 dk

Antalya Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

16 °C

15 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

2 sa 25 dk

Antalya

Adana

2 sa 5 dk

Antalya

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

Van

2 sa 35 dk

Antalya

İzmir

2 sa 15 dk

Antalya

Gaziantep

2 sa 15 dk

Antalya

Samsun

2 sa

Antalya

Trabzon

2 sa 20 dk

Antalya

Moskova

4 sa 15 dk

Antalya

Taşkent

5 sa 25 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Varsova

5 sa 20 dk

Antalya

Berlin

3 sa 25 dk

Antalya

Bişkek

6 sa

Antalya

Amsterdam

4 sa

Antalya

Dusseldorf

4 sa 50 dk

Antalya

Alma Ata

6 sa 15 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya - İstanbul

uçuşları

659,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Diyarbakır

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Adana

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Lefkoşa

uçuşları

767,14 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Ankara

uçuşları

509,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Van

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - İzmir

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Gaziantep

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Samsun

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya - Moskova

uçuşları

2.802,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Taşkent

uçuşları

5.960,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Bakü

uçuşları

2.606,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Varsova

uçuşları

1.430,40 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Berlin

uçuşları

1.505,27 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Bişkek

uçuşları

4.483,53 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Amsterdam

uçuşları

1.757,35 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Dusseldorf

uçuşları

1.091,26 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Alma Ata

uçuşları

3.161,11 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bakü varışlı yurt dışı uçak biletleri

Konya - Bakü

uçuşları

5.781,12 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Bakü

uçuşları

5.781,12 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Samsun - Bakü

uçuşları

4.495,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Alanya - Bakü

uçuşları

3.049,63 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Bakü

uçuşları

3.988,87 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Bakü

uçuşları

2.606,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Bakü

uçuşları

2.374,52 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Bakü

uçuşları

2.278,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Bakü

uçuşları

1.912,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis