Antalya Batman Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Batman uçak biletleri

2.957,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Eyl 2023

30 Eyl 2023

1.983,81TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Eki 2023

06 Eki 2023

2.180,05TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Eki 2023

08 Eki 2023

1.743,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Eki 2023

21 Eki 2023

1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Kas 2023

21 Kas 2023

Antalya Batman Uçak Bileti

Batman Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerden biri olan Batman, antik bir şehir olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açmaya devam ediyor. Orta Çağ dönemlerinden bu yana antik olarak varlığını sürdürmeye devam eden Batman, zengin yemek kültürüyle, kültürel etkinlikleriyle, muhteşem mutfak kültürüyle ve konaklama avantajlarıyla sizleri de geziye bekliyor. Dilediğiniz her mevsim gidebileceğiniz Batman, Türkiye’nin 72.ili olarak ismini almıştır. Güneydoğu bölgesindeki komşuları arasında Mardin, Siirt gibi önemli iller yer alır. Tarihi açıdan da oldukça zengin bilgilere ve yerleşkeye sahip olan Batman, araştırmalara da sık sık konu olmaya devam ediyor. Birçok konaklama seçeneğiyle, ulaşım olanaklarıyla, gezilmesi gereken onlarca alanıyla kucak açmaya devam ediyor. 

Batman’da Gezilmesi Gereken Yerler

Batman’a ayak bastığınız zaman mutlaka gezip görmeniz, not etmeniz ve fotoğraflamanız gereken önemli yerleri mevcuttur. Bu yerlerden ilki Malabadi Köprüsüdür. Diyarbakır ile Batman arasında bir bağlantı kuran bu köprü il merkezine 7 km uzaklıkta yer alıyor. Artukoğulları tarafından yıllar önce inşa edilmiş olan Malabadi Köprüsü üzerinde taşıdığı insan ve hayvan gibi figürlerle dikkat çekiyor. Oldukça tarihi bir köprü olmakla beraber heybetiyle dimdik ayakta durmaya devam ediyor. Batman’ın en önemli gezi yerlerinden bir diğeri ise Hasankeyf Mağaralarıdır. Bu mağaralar ilçenin yakınında yer alıyor. Kalkerli bir araziye sahip olan Hasankeyf Mağaraları hem doğa hem de insan katkısı sonucunda meydana gelmiştir. Batman dini mekanlar ve tarihi yerler açısından oldukça önemli bir merkezdir. Buraya gittiğiniz zaman mutlaka gezmeniz gereken bir diğer yer ise Zeynel Bey Türbesidir. Akkoyunlular döneminde hükümdarlık yapan Uzun Hasan’ın türbesi olarak bilinir. Beş farklı taş tuğladan örtülmüş bir türbedir. Bu özelliği ile bir hayli dikkat çeker. Batman’ın Ayrancı köyünde yer alan Mor Kiryakus Manastırı ise 457 yılında inşa edilmiştir ve günümüze kadar formunu korumuştur. Bir inanç merkezi olarak açılan bu mabet daha sonra üniversite olarak da kullanılmıştır. Üzerinde 200 kiloluk çanı bulunur. Bu özelliği ile hem yabancı hem de yerli turistlerin ilgisini çeker. Batman’ın Kozluk ilçesinde bulunan Hıdır Bey Camii de görülmeye değerdir. Minaresi yıkılan ve uzun yıllar boyunca halkın hizmeti ile ayakta duran bu cami Hıdır Bey tarafından inşa edilmiştir. 

Batman Tarihi Hakkında

Oldukça eski dönemlere dayanan bir tarihi olan Batman, halk hikayelerine, efsanelere ve mitlere de konu olan bir şehirdir. Türkiye’nin 72.ili olarak kabul edilen Batman’ın kuruluşu milattan önce 500’lü yıllara dayanır. Akkoyunlular, Safeviler, Artuklar, Celaliler, Karakoyunlular, Moğollar ve İlhanlılar gibi pek çok devletin merkezi olarak kullanılan Batman bir süre Bizans’ın hakimiyetine de girmiştir. Bir adacık şeklinde kullanılmaya başlanan Batman gün geçtikçe daha fazla boya ve devlete ev sahipliği yaptığı için genişlemeye devam etmiştir. İlk kurulduğu yıllarda adı Elekhan olarak bilinen bu şehir seferler, işgaller ve savaşlar sonucunda adını Batman olarak sabitlemiştir. Bunun en önemli nedeni ise bölgeye kurulan kulelerdir. 

Batman Kültürel Etkinlikler

Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en aktif şehirlerinden birisidir. Buraya gittiğiniz zaman tarihi, kültürel ve mutfak kültürüne ait etkinlikleri görmeniz mümkündür. Gezinizi çok daha eğlenceli ve aktif bir hale getirmek için birbirinden kültürel etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Batman’ın kendine özel Turizm Haftası mevcuttur. Nisan ayında bir hafta boyunca kutlanan bu özel etkinlikte yerli ve yabancı turistler yerini alır. Batman’da en kültürel şekilde düzenlenen bir diğer etkinlik ise Nevruz Bayramıdır. Mart ayında baharın gelişiyle birlikte kutlanır. Eylül-Ekim aylarında ise kültür sanat etkinliklerine yer verilir. Haziran’ın ilk haftalarında İmam Abdullah anılır. Mayıs ayında yayla şenlikleri yapılır. Batman’da düzenlenen etkinlikler daha çok tarihe ve kültüre önem verilen etkinliklerdir. Katıldığınız takdirde Batman turunuzdan daha fazla keyif alır ve kültürel birikimler elde etmiş olursunuz. 

Batman’da Konaklama Avantajları

Batman’da gittiğiniz zaman konaklama açısından herhangi bir sorun ve zorluk yaşamazsınız. Birbirinden özel oteller, pansiyonlar ve yayla evleri ister tek başınıza ister ailecek konaklayabileceğiniz avantajları sizlere sunar. Butik oteller ve büyük oteller kişi sayısına göre tercih edebileceğiniz imkânlara sahiptir. Gitmeden önce erken dönemlerde otellerden rezervasyon yaptırmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. 

Batman Lezzetleri

Batman, muhteşem kültürel mutfak lezzetine sahiptir. Geziniz boyunca Batman’a ait olan meşhur yemek ve tatlılarını mutlaka denemelisiniz. Oldukça lezzetli ve Türk kültürü ile özdeşleşmiş şekilde yapılan bu yemeklerin başında Kaburga dolması geliyor. Kaburga dolması küçükbaş hayvanların kaburga kısmından alınan etler ile yapılır ve şahane bir lezzete sahiptir. Şam böreği ise Batman’a özel olarak hazırlanan oldukça lezzetli bir börek çeşididir. İster kahvaltıda ister öğlen ve akşam yemeklerinde tüketebileceğiniz sıcak bir lezzettir. Perde Pilavı Batman denildiği zaman akla ilk gelen yemeklerden birisidir. Dışı et ile kaplı olan pilav yiyen herkesin damak zevkine uyum sağlar. Mutlaka tatmanız gereken Batman tatlısı ise Havdel’dir. Batman evlerinde sık sık yapılan bu tatlı un, pekmez, su, karanfil, tarçın ve tereyağı kullanılarak yapılan helva türü bir tatlıdır. İlginç olan yanı ise servis edilmeden önce çiğköfte gibi elde sıkılarak tabaklanmasıdır. 

Batman’da Ulaşım Olanakları

Batman’a vardığınız zaman ulaşımdan yana herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Havalimanında indikten sonra taksi ya da halk otobüsünü tercih ederek şehir merkezine ulaşmanız mümkün olacaktır. Şehir içinde bir noktadan başka bir yere gitmek için de farklı ulaşım seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Halk Otobüsü

Kart, nakit para ya da jeton kullanarak binebileceğiniz halk otobüsleri şehrin her noktasına yolcu taşımaktadır. Özel aracınız olmadığında ya da uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerinden faydalanmak istediğimizde belediyeye ait halk otobüslerinden faydalanabilirsiniz. 

Toplu Taşıma

Otobüslere binmek istemediğinizde en cazip avantajlardan biri de toplu taşımadır. Dolmuş taksi şeklinde çalışan bu araçlar otobüsler kadar kalabalık değildir. 

Araç Kiralama

Kişiye özel ulaşım avantajlarından faydalanmak istediğinizde ise araç kiralayabilirsiniz. Uygun fiyatlar kapsamında sunulan araç kiralama fırsatlarına ulaşmak için havalimanında yer alan numaraları kullanabilirsiniz. 

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya havalimanına gitmek için özel araç kiralama imkanlarından faydalanabileceğiniz gibi bu güzergâh üzerinde çalışan toplu taşıma ve halk otobüslerinden de faydalanabilirsiniz. Şehrin merkezinden ya da farklı durak noktalarından kalkan birçok minibüs seçeneği de mevcuttur. 

Antalya’dan Batman’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

En çok sefere sahip olan şehir ikilisi Antalya-Batman olarak bilinir. Antalya-Batman uçuşu toplamda 3 saat 40 dakika sürer. 

Antalya’dan Batman’a Mesafe Kaç Km’dir?

Antalya’dan Batman’a kuş uçuşu uzaklık mesafesi 921 kilometredir. Ortalama 3 saat 40 dakika içerisinde bu yol kat edilir. 

Antalya’dan Batman’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya-Batman arası uçuş yapmaya karar verdiğinizde mevsime göre uygun fiyatlı biletleri bulabilirsiniz. Eğer kışın seyahat edecekseniz uçuşa birkaç ay kala biletinizi temin edebilirsiniz. Yaz aylarında seyahat edeceğiniz zaman ise bahardan biletinizi uygun fiyatlı alabilirsiniz. 

Batman’da İklim Nasıldır? 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Batman ilinde klasik Akdeniz iklimi görülür. Yaz mevsimi sıcak ve kurak şekilde geçen Batman’ın kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçer. 

img

Batman Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

36 °C

36 °C

Uçuş süreleri

Batman

İstanbul

1 sa 50 dk

Batman

Ankara

1 sa 25 dk

Batman

İzmir

2 sa 40 dk

Batman

Antalya

2 sa 30 dk

Batman

Dalaman

2 sa 35 dk

2 sa 45 dk

Batman

Samsun

2 sa 25 dk

Batman

Bodrum

2 sa 40 dk

Batman

Adana

2 sa 25 dk

Batman

Denizli

3 sa 5 dk

Antalya Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

30 °C

29 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
992,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.124,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.780,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.875,55TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.068,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.019,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
988,59TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.241,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.053,13TRY'den
başlayan fiyatlarla

Batman varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
761,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.327,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.837,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.330,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.406,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.677,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,88TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis