Antalya Diyarbakır Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Diyarbakır uçak biletleri

1.154,01TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Mar 2024

04 Mar 2024

1.362,32TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Mar 2024

05 Mar 2024

1.361,01TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Mar 2024

06 Mar 2024

1.464,51TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Mar 2024

07 Mar 2024

08 Mar 2024

Antalya Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diyarbakır Türkiye’nin en kalabalık olan 12. İlidir. Aynı zamanda Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunur. Yüzölçümünün de büyük olmasıyla birlikte doğuda Batman, Muş, Batıda Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Kuzeyde ise Elazığ ve Bingöl son olarak da güney kesimde de Mardin ile komşudur. Bunlara ek olarak türküleri süsleyen ve Elazığ sınırlarından çıkan ünlü Dicle Nehri de Diyarbakır üzerinden geçerek il üzerinde yer alan tüm akarsuları toplar. Özellikle yaz aylarında son derece sıcak şehirlerden biri olduğunu söylemek de mümkündür. Tam olarak 46 derece gibi yüksek sıcaklıklara şahitlik edersiniz. 

Şehrin mimarisi ise ziyaret edenleri etkisi altında bırakmaya devam etmektedir. Diyarbakır 17 adet ilçeye sahiptir. Bu ilçelerden merkez ilçe ise tam olarak 9000 yıllık bir tarihi geçmişle ünlüdür. Tarih boyunca Diyarbakır’da birçok medeniyetin bıraktığı izler hala görülebilmektedir. Burası medeniyetler için zamanında önemli geçiş bölgeleri arasında yer almıştır. 

Şehir üzerinde yapılan incelemeler sonucunda da Yontma Taş Devri olarak adlandırılan Paleolitik Çağa ve Cilalı Taş Devrine ait birçok arkeolojik ize de rastlanmıştır. Bugün ise şehirde bulunan en güçlü kanıtlardan biri de Silvan yakınında bulunan Hassuni Mağara Kenti’dir. Aynı zamanda Ergani yakınında yer alan Hilar Mağaraları da buna örnek verilebilir. 

Dicle Nehri’nin kolları üzerinde yer alan Eğil ve Çermil ilçelerinde bulunan Sinag Çayı kabartmaları tüm bu gerçekliklerinin bir kanıtıdır. Osmanlı Döneminden öncesinde Asurlular, Uratular, Persler, Ermeniler, Romalılar, Bizanslılar, Eyyübiler olmak üzere birçok devlete de ev sahipliği yapmışlardır. Özellikle de Osmanlı zamanında doğuya seferlerin başlamasıyla birlikte burası hareket üssü ve önemli kışlalardan biri olmuştur. 

Diyarbakır, çağın en gelişmiş uyarlıklarından biri olan Babil, Ninova ve Efes gibi medeniyetler yok olmasına rağmen kendisi tam beş bin yılı aşkın süredir günümüze kadar gelmiştir. Şehir Volkanik Karadağ eteğinde yer alır. Tam olarak 33 kavme ait izlere rastlamak mümkündür. Şehre ilk göz attığınız zaman burayı çepeçevre saran surlar da dikkatlerden kaçmaz. Surlar Diyarbakır için oldukça önemli yapılardan biridir. Tam olarak 5.5km kadar uzunluğu vardır. M.S 4. yüzyılda yapılmıştır. 

Burası aynı zamanda Kitabeler manzumesi olarak da adlandırılmış surlardır. Bu kitabelerin içerisinde dönemin padişahlarının adına, bu surları yapan ustaların isimlerine yer verilir. Abbasi, Eyyubi, Selçuklu, Osmanlı, Artuklu ve Bizans gibi medeniyetlere ait kitabeler sur burçlarını oluşturmuştur. Kısacası tüm bu kavimlerin izlerine surlarda rastlamak mümkündür.

Bir önemli bilgi daha Diyarbakır’da yer alan bu surlar her yöne açılan tam 4 adet kapıya sahiptir. Mardin Kapısı, Urfa Kapısı, Su Kapısı ve Harput Kapısı olmak üzere ayrılır. Buralarda gözle görülmeye değer oldukça önem taşıyan güzellikler yer alır. Ziyaretleriniz sırasında bu güzelliklere programınızda yer vermeyi unutmamanız gerekir.

Diyarbakır’da Gezilebilecek Yerler

Yüzyıllardır birçok kültüre ev sahipliği yapmasıyla ön planda olan Diyarbakır birçok gezilebilecek tarihi mekana da sahiptir. Bunlardan biri olan Ulu Camii, Anadolu üzerinde yer alan ve en eski camilerden biri olarak bilinir. Burası M.S 639 yılında İslam ordularının Diyarbakır’ı ele geçirmesinden sonra Mar- Toma Kilisesi camiye çevrilmiştir. Son derece sağlam bir mimari eserdir. İslam aleminde de 5. Harem-i Şerif olarak tanınır. Hatta caminin duvarları incelendiğinde de pek çok uygarlığa ait kitabeler yer alır. Farklı dönemlere ait birçok yapılar topluluğundan oluşan Ulu Camii, iki cami, iki medrese olmak üzere çeşitli yapılardan oluşur. Aynı zamanda camiye 3 farklı yerden giriş sağlayabilirsiniz.

Behram Paşa Camii 1572 yılında Diyarbakır valisi olan Behram Paşanın emri ile yapılmıştır. Mimar Sinan’a yaptırılan bu camide son derece mükemmel bir mimari güzellik sizleri bekler. Süslü bir minbere sahiptir ve kesme taşlardan yapılmış olan bu yapı oldukça dikkat çekicidir. Tek kubbeli bir camidir. Cami içerisinde bazı duvarların bir bölümünde 16. Yüzyıl İznik Çinilerine rastlamanız mümkündür. 

Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır’ın Balıkçılarbaşı semtinde bulunur. Aslında bu cami birçok isimle anılmıştır. Şeyh Mutahhar Camii’nin ünü ise dört ayaklı minaresinin olmasından kaynaklıdır. Yekpare taş sütunlar üzerine dört köşeden oluşan bir yapı inşa edilmiştir. Anadolu üzerinde de tek dört ayaklı minare özelliğini taşır. Burada dört ayağın önemi ise İslam mezheplerini temsil etmesinden gelir.

Mesudiye Medresesi, ulu Cami’nin kuzeyinde bulunur. Tam olarak ona birleşik şekilde bulunan Mesudiye Medresesi şehir üzerinde yapılmış olan ilk büyük medreselerden biridir. Yapının üzerinde yer alan kitabeden 1194 yılında inşasına başlandığı anlaşılmaktadır. Motifleri ve kitabeleriyle birlikte önemli bir sanat eseri sayılır. Medrese avlusunda yer alan mihrabın iki yanında ustaca döşenmiş olan döner taş sütunlar yer alır. Hatta Mesudiye Medresesi Anadolu’nun ilk üniversitesi olarak da kabul edilir.

Diyarbakır’ın Tarihi

Diyarbakır köklü tarihiyle birlikte binlerce yıl önceye uzanır. Son yıllarda ise kentin Bismil ilçesinde yapılan kazılar sonucunda Körtik Tepe’de M.Ö 10400 ve 9250 yıllarına ait yerleşik hayata ait kalıntılar bulunmuştur. Hatta Anadolu’nun da en eski tarımcı köylerinden biridir. Ergani yakınlarında Çayönü Tepesi, günümüzden tam olarak 10 bin yıl öncesine uzanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Sadece bölgeye değil, dünya uygarlıklarına ait tarihe de ışık tutan önemli yerlerdendir. Daha bunun gibi birçok kavmin, devletin ve medeniyetin yaşadığı Diyarbakır’da birçok tarihi eser vardır. 

Sur ilçesinin Lale Bey Mahallesi içinde bulunan Meryem Ana Kilisesi 3. Yüzyıldan kalma oldukça eski bir kilisedir. Diyarbakır’da Ortodoks Süryanilere aittir ve hala aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Geç Roma döneminden kalma kapısı ve mihrabıyla da dikkatleri üzerine çeker. Dört avlusu, divanhane ve din adamalarının yaşadıkları kısımlarla birlikte bir bütünü oluşturur. Ahşap işçiliğinin en güzel halini görebilirsiniz. Sütunları ve sütun başlıkları, parmaklıkları, kürsüleri ile oldukça ün salmıştır. 

Diyarbakır’ın ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi 1934 yılında halka açılmıştır. Burası 1985 yılında şimdi bulunduğu binaya taşınmıştır. İçerisinde Neolitik Çağ, Selçuklu, Eski Tunç, Akkoyunlu, Asur, , Roma Urartu, Helenistik, Bizans, Artuklu ve Osmanlı dönemine ait olmak üzere birçok farklı esere yer verir. Geniş bir alan üzerine kurulu olmasıyla da oldukça modern bir yapıda müzedir.

Cahit Sıtkı Tarancı Diyarbakır’ın nadide güzel evlerinden birinde 1910 yılında doğmuştur. Daha sonrasında 1973 yılında Kültür Bakanlığı tarafından bu ev satın alınmış ve müze haline döndürülmüştür. Şehir merkezinin, Camii Kebir Mahallesi üzerinde yer alan önemli edebiyat müzelerinden biridir. Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait eşyalar, şiirler, mektuplar, kitaplar sergilenmeye devam etmektedir. Ev aslen 1733 yılında inşa edilmiştir. Hatta ev hem yazlık hem de kışlık olmak üzere farklı bölümlere ayrılmıştır.

Diyarbakır’da gezilebilecek birçok nokta vardır. Bunlardan biri de Ziya Gökalp müzesidir. Diyarbakırlı yazar olan Ziya Gökalp 1876’da doğmuştur. Burada doğduğu ev daha sonrasında da 1956 yılında müze haline getirilmiştir. Müze içerisinde Gökalp’e ait birçok özel eşya, fotoğraf, kütüphane gibi eşyalar yer alır. 

Bilinen bir diğer adı Hüsrev Paşa Hanı olan Deliller Hanı, Diyarbakır Valisi Hüsrev Paşa tarafından1527 yılında yaptırılmış bir yapıdır. Halk arasında da Deliller Hanı adı ile olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise her yıl İslam ülkelerinden Hicaza gitmek için bu han üzerinde toplanan hacı adayları olurmuş ve adayların götürülecek delillerinin burada kalmasından kaynaklı olarak ismi bu şekilde kalmıştır. 

Hasan Paşa Hanı, Ulu Camii karşısında bulunan ve üzerindeki hitabelerden de anlaşıldığı üzere Osmanlı valilerinden olan Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırılmıştır. 17. Yüzyılda şehri ziyaret eden Evliya Çelebi bu hanın kale misali, gayet metin ve müstahkem bir yapı olduğundan bahseder. Burası Deliller Hanından sonra Diyarbakır’da yer alan ikinci büyük handan biridir.

Sülüklü Han Haniloğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşi olan Atike Hatun’un 1683 yılında birlikte yaptırdığı bir eserdir. Bu tarihi han 2010 yılında özenli çalışmalar sonucunda restore edilmiştir. Şu anda da halka açıktır. İsmini ise içerisinde bulundurmuş olduğu kuyudan dolayı alır. Eskiden hekimler bu kuyudan sülük çıkartırlarmış. Binanın üst katlarında dinlenme odaları, depolama yerleri ve hayvanlarında konaklayabileceği alanlar yapılmıştır. 

Diyarbakır’da yer alan bir diğer güzellik ise Malabadi Köprüsüdür. Burası tam olarak 40.86 metre açıklığa sahip olan ve ana kemeriyle de dünyanın en geniş kemerli taş köprülerinden biridir. Artuklu Beyliğinin günümüze bırakmış olduğu nadide mimarilerindendir. 

Diyarbakır Kalesi Sur ilçesinde yer alan önemli tarihi yapılardan biridir. İç Kale ve Dış kale olmak üzere iki ayrı bölümden oluşur. Yaklaşık olarak burası tam 9 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahiptir. Çin Seddi ardından dünya üzerinde yer alan en uzun ve geniş savunma duvarlarından biridir. UNESCO tarafından Diyarbakır Kalesi 2015 yılında Dünya Mirası listesine alınmış ve tescillenmiştir. Bu surların uzunluğu tam olarak 5.5 kilometre ve yükseklikleri ise 10 ila 12 metre arasındadır.

Diyarbakır’da Kültürel Etkinlikler

Diyarbakır’da düzenlenen fazla kültürel etkinlik ve festival yoktur. Genel olarak dini günlerde düzenlenen festivallere daha sık yer verilir. Nevruz Kutlamaları her yıl 21 Mart’ta gerçekleşir. Özellikle bölge halkının doğa ve aşk bayramı olarak kutlamış olduğu bu bayram son derece keyifli bir şekilde geçer. Nevruz günü Diyarbakır’da halkı daha çok yöresel kıyafetleri ile kutlamalara katılırken görebilirsiniz.

Sersal her yıl 14 Ocak tarihinde kutlanır. Kürtçe dilince yeni yıl anlamına gelir. Kürtlerin kullanmış olduğu takvim miladi takvimden 13 geridedir. Bu nedenle de 14 Ocakta kutlamaları yapılır. Genellikle köylerde yer alan gençler, çocuklar gün batımından önce bir araya gelirler. Daha sonra da Kale Sersale biri olur ve bir başkası da onun yaşlı eşi olur. Oldukça keyifli bir kutlamadır.

Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali, mayıs ayının son haftası gerçekleşir. 2000 yılından bu zamanda kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilmiş olan festival, şehirde yer alan kültür ve sanat kurumlarıyla birlikte hazırlanır. Festivalde kent merkezi son derece keyifli ve renkli bir görüntüye bürünür.

Diyarbakır’ın en ünlü festivallerinden olan şüphesiz Karpuz Festivalidir. Her yıl eylül ayında gerçekleşir. En gözde tarım ürünlerinden olan karpuz için Park Orman içerisinde düzenlenen bu festivalde ses yarışması ve karpuz yeme yarışması düzenlenir.

Diyarbakır’da Konaklama

Diyarbakır şehir merkezinde konaklayabileceğiniz birçok tesis yer alır. 3, 4 ve 5 yıldızlı olmak üzere konaklama sağlayabileceğiniz birçok otel vardır. Aynı zamanda kafanızın daha da rahat etmesini isterseniz şehrin biraz dışında kalan otantik binalar mevcuttur. Buralarda da tarihi doku içinde konaklama yapmanız mümkün olacaktır. Otel fiyatları ise şehirde sunulan imkanlara göre farklılıklar gösterecektir.

Burası özellikle de yaz ve ilkbahar aylarında yerli ve yabancı turistlerin yer almasıyla cıvıl cıvıl bir görünüme sahip olur. Bu nedenle de Diyarbakır’da konaklama için imkanlar bir hayli fazladır demek doğru olacaktır. Kent otelleri, lüks otelleri ve pansiyonlarıyla birlikte yıl boyu hizmet veren birçok mekan vardır. 

Diyarbakır Lezzetleri

Turistik faaliyetler ile ön planda olan Diyarbakır aynı zamanda mutfağıyla da ziyaretçilerini mest etmeyi başarmıştır. Oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Etli ve sulu olmak üzere çeşitli yemekleri vardır. Son derece doyurucu lezzetlere sahip olan Diyarbakır mutfak kültürüyle de her damak tadına uygun yemeklere sahiptir.

Doğal gıdaların oldukça sık bir şekilde kullanıldığı Diyarbakır’da yemeklerin yağ oranları da bir hayli düşüktür. Sağlıklı beslenmek isterseniz Diyarbakır mutfağı kesinlikle hoşunuza gidecektir. Aynı zamanda yöresel yemekleri mutlaka denenmesi gerekenler arasındadır. Diyarbakır’ın en popüler yemeklerinden olan Meftune, etli yemekler arasında yer alır. Meftune yemeği et ile hazırlanır ve baharatlarla, soslarla birlikte servis edilir.

Pıçık, salça ve yoğurt ile hazırlanan ünlü bir diğer yemektir. İçerisinde bulgur da yer alır. Çeşitli baharatların karıştırılmasıyla elde edilen pıçık yemeği yardımcı veya ara öğün olarak kabul edilir. Duvaklı pilav, doyucu olmasıyla birlikte lezzetini de asla unutturmayacak bir yemektir. Ortalama 1 saat içerisinde hazırlanır. Pilav, köfte ve patates karışımıyla yapılır. Yöresel baharatlarla birlikte eşlik eder. Nardanaşı, akşam yemeklerinin olmazsa olması sağlıklı yemeklerden biridir. Maydanoz, nohut ve nar ile hazırlanır. 

Ayvalı kavurma, kaburga dolması, serbizer çorbası, mahlepli Diyarbakır çöreği, ciğer kebabı, cartlak kebabı, elma düzmesi, patlıcan dizme, mumbar dolması, gevre, bostana salatası, acılı ezme tüketilmesi gereken başlıca yemeklerden bazılarıdır. 

Diyarbakır’da Ulaşım

Diyarbakır aslında merkez içinde yaya olarak çok rahat gezebileceğiniz şehirlerden biridir. Bunun dışında toplu taşıma arası olarak belediye otobüsleri, dolmuşlar ve minibüsleri de tercih edebilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Diyarbakır’da genel olarak daha çok otobüs kullanımı mevcuttur. Genellikle F2, CE3, E8, E3, H5, G1, E9, CE2, AZ, A5, A6 ve P1 otobüs hatlarını kullanarak istediğiniz önemli lokasyonlara rahatlıkla varış sağlayabilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Minibüsler ise otobüslerin aksine daha çok ilçelere gitmek isteyenler için tercih edilmektedir. Geziniz sırasında uygun fiyatlarla ilçeleri de gezmek isterseniz minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Antalya Havaalanına Ulaşım Olanakları 

Antalya’da şehir içi ulaşım noktasında en sık kullanılan ulaşım araçlarından biri de belediye otobüsleridir. Antalya Otogarı üzerinden Antalya Havalimanı’na varış son derece basittir. Otogardan kalkış sağlayan 600 numaralı belediye otobüsleriyle ortalama 55-60 dk. Civarında biri sürede varış sağlayabilirsiniz.

Antalya’dan Diyarbakır’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Antalya üzerinden Diyarbakır’a uçuşlar 1 saat 40 dk. kadar sürmektedir. Aynı zamanda aktarmalı uçuş tercihi yaparsanız bu süre daha da uzayabilir.

Antalya Diyarbakır Arası Kaç Km?

Antalya ve Diyarbakır arası 1123 km kadardır.

Diyarbakır’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Diyarbakır’ın hava koşulları da göz önüne alınarak biletleri almanız gerekir. Eğer güzel bir seyahat gerçekleştirmek isterseniz bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Önceden rezervasyonlarınızı yaptırarak uçuş biletlerinizi çok daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Diyarbakır’da İklim Nasıldır?

Diyarbakır şehrinde oldukça sert bir karasal iklim hakimiyeti söz konusudur. Yazları sıcak geçer. Kışları ise Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmemektedir. Bununla da sebebi Torosların kuzeyden gelen soğuk rüzgarları kesiyor olmasından kaynaklıdır. En sıcak ortalama 31 derece ve en soğuk ise ortalama 1 ila 8 derecedir. 

antalya_diyarbakir

Diyarbakır Hava Durumu

04 Mart 2024

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

2 sa 40 dk

Diyarbakır

Dalaman

2 sa 35 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 45 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 30 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 25 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 20 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 50 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 25 dk

Diyarbakır

Roma

4 sa 35 dk

Diyarbakır

Londra

5 sa 40 dk

Diyarbakır

Üsküp

3 sa 30 dk

Diyarbakır

Almanya

5 sa 40 dk

Antalya Hava Durumu

04 Mart 2024

Sun

17 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.071,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.780,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.801,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.068,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.212,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
988,59TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.142,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.096,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt içi uçak biletleri

615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
619,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.576,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.420,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.636,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.268,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.881,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.236,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis