Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Hatay uçak biletleri

Antalya Havalimanı (AYT) - Hatay Havalimani (HTY)
uçuşları
1.731,95 TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Hatay Havalimani (HTY)
uçuşları
1.673,36 TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Hatay Havalimani (HTY)
uçuşları
1.601,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Hatay Havalimani (HTY)
uçuşları
621,93 TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Hatay Havalimani (HTY)
uçuşları
1.745,32 TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Nis 2023

Antalya Hatay Uçak Bileti

Hatay Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hatay, Anadolu’nun en eski yerleşim birimleri arasında gelmesi ile turizmin aktığı önemli şehirlerden biridir. Gezilmeye değer tarihi dokusu ve kültürel mirası ile her zaman ziyaret edebileceğiniz şehir, yaklaşık olarak 1.670.712 kişiden oluşan bir nüfusa sahiptir. Gezi severlerin görmesi gereken birçok gezilecek tarihi mekanları ile doludur. 

Tarihi alanı ile kültür şehri olan Hatay’ın en kalabalık ilçesi Antakya’dır. Gezi esnasında kendine has lezzetlere sahip olan birçok restoranı mevcuttur. Tadılması gereken Antakya kebabı ve künefenin vazgeçilmez tadı ile meşhur Kaytaz böreğini tatmadan dönmek doğru olmaz. Hatay, kozmopolit bir şehir olmasının yanında farklı kültürlere de ev sahipliği yapar. Türkiye’nin Güneyinde yer alan Hatay, İskenderun körfezinin doğu kıyılarına kadar kapsamaktadır. 

Yüksek mimariye sahip olan şehrin kültürel gelişimi gün geçtikçe artmıştır. Her sokağı ve inşa edilen her binada yüksek mimari örneği bulabilirsiniz. Seyahat severlerin gezi esnasında görmeden geçmemesi gereken tarihi yapıları ile merak edilen şehirlerin arasında yerini alır.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Kültürel mirası ile görülmeye değer birçok yere sahiptir. Kısa süren uçuş imkanı ile ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir. Şehrin sınırda birçok ülkeye komşu olması da farklı uyruklu kişilerin turizmi canlı tutmasını sağlar. Bu sebeple de gezmek isteyeceğiniz her ilçesi ve her lezzeti ile seyahat esnasında farklı bir kültürü tanıma şansını yakalamış olursunuz. 

Denize karşı küçük bir kasaba gibi görünse de haritada, nüfus yoğunluğu ile en kalabalık şehirlerin arasında gelir. Bu sebeple de dost canlısı halkı ile rotanızı Hatay’a çevirmek isterseniz bu size önemli bir deneyim katacaktır. Gezebileceğiniz birçok doğa harikası yere sahiptir. Şehrin içerisinde mevcut olan ova, göl ve dağları ile seyahat severlerin görmesi gereken tertemiz bir doğal alanı mevcuttur. 

Hatay’ın tarihi, M.Ö 100 binlere kadar dayanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre buluntularda mevcut olan kanıtlar sebebi ile bölgede paleolitik, neolitik ve kalkolitik dönemi yaşadığı da belirtiliyor. Gezi severlerin tarihi alanları ziyaret ederek birçok yapıyı da görme şansı artmaktadır. Aynı zamanda tunç çağında da yerleşim yeri olarak kullanılmış olan şehir geçmiş tarihi ile sizi büyüleyecek bir güzelliğe sahiptir. Gezebileceğiniz ve turistler tarafından en çok tercih edilen yerler ise,

  • Eski Antik Evleri
  • İskenderun körfezi
  • Affan Kahvesi
  • Erzin Başlamış Kaplıcaları
  • Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları
  • Antakya Mozaik Müzesi
  • İskenderun Deniz Müzesi
  • Antakya Aromatik bitkiler müzesi
  • Antakya Cam müzesi

Yukarıda verilen önemli yerler, Hatay’da gezmeniz gereken müze, kaplıca ve birçok tarihi yapıyı konu alıyor. Birbirinden farklı gezi alanları ile her biri turizm faaliyetleri içinde önemli yerler olmaktadır. Görmeniz gereken önemli tarihi mekanları ve lüks restoranlardan markalara kadar mevcut olması da tercih alanında çeşitlilik arz ediyor. 

Tercih edebileceğiniz alanlar içerisinde en çok görülmesi gereken yerlerden biri de müzelerdir. Özellikle de Antakya Aromatik Bitkiler Müzesi birçok çocuğun ve yetişkinin merakla görmek istediği yerler arasında gelir. İçerisinde mevcut olan 2 binin üzerinde endemik bitki çeşidi bulunur. 

Hatay’ın Tarihi Geçmişi

Hatay’ın tarihi oldukça eski olmakla beraber M.Ö 100 binlere kadar varan bir geçmişe sahiptir. Eski tarihte kentin her yeri surlarla çevrili dört mahalleden oluşmuştur. Bu sebeple de adı, dördüz anlamına gelen tetrapolis olarak nitelenir. Rehber eşliğinde gezi sağlamanız durumunda tarihi ile ilgili bilgiyi ayrıntılı bir şekilde öğrenme şansınız da mevcuttur. 

Geçmişte birçok uygarlığın tarih sahnesinde olan Hatay, Yamhad Krallığı, Hititliler ve Mısırlıların egemenliğine de girmiştir. Asurluların ve Urartuların egemenliğine de zamanında giren Hatay’ı görmek isteyenler için farklı kültürleri bir arada barındıran önemli bir şehirdir. 

M.Ö 6.yy’da ise Pers Krallığına bağlı olması ile birlikte 9. ve 10. yy’da Türk nüfusu gelerek yaşam alanı olarak tercih edilmiştir. Birçok kültüre kapılarını açan Hatay’da gezmek isteyenlerin uğrayacağı birçok nokta mevcuttur. Her ilçesinde ayrı bir tarihi geçmişe sahip olmasının yanında bir de kendine has görülmesi gereken eşsiz mekanları ile doludur. 

Hatay’da Konaklama Yerleri

Hatay, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olması ile birlikte en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Hem önemli ilçeleri hem de kendi kültürüne ait mekanı ile birçok kişinin gezi rehberinde mevcuttur. Seyahat sırasında farklı şehirlerden gelenler olduğu gibi aynı zamanda kendine has özellikleri de mevcut olan Hatay’da konaklama imkanınız oldukça fazladır. 

Gezi için Hatay’ı tercih ettiğinizde butik otellerin bulunması ve manzaraya sahip birçok yapının olması ile istenilen mevkide konaklama imkanı sağlayabilirsiniz. Turistlerin her sene akın halinde gelmesi ile gezi rotasında önemli bir yere sahiptir. İl topraklarının yüzölçümü ise 5403 kilometrekaredir. Geniş bir alanı kapsaması ile gezebileceğiniz birçok tarihi mekana sahiptir. 

Kozmopolit bir yapıda olan şehirde birçok müzenin yer alması ile seyahat edenler için görülmeye değer yapılar barındırır. Türkiye’nin turizmde önde gelen ili Hatay’da mevcut olan konaklama seçenekleri ise oldukça uygun maliyetlerdedir. Konaklama esnasında birçok yeri ziyaret ederek uygun maliyetlerde kalabileceğiniz oteller de mevcuttur. 

Hatay’ın Lezzetleri

Hatay’ın kendine has lezzetlerinin bulunduğu yemek seçenekleri ise, şehre özgü ve kültüre bağlı değişim gösterebilir. Her sokağında ve inşa edilen eski yapılara ait tarihin izine rastlamak mümkündür. Ziyaret etmeniz halinde görülmeye değer birçok mekanı ve tatmak için uzak yollardan gelen gezi severlerin tercih edeceği birçok restoran seçeneği de mevcuttur. En meşhur yemekleri ile gezi sever herkesin görmesi gereken önemli bir lezzet durağıdır. Hatay iline özgü birçok önemli yemek ve tatlı türü de bulunur. Testi Kebabı, Kepse Pilavı, Kaytaz Böreği, Şam Tatlısı ve Künefe birçok lezzeti ile tadılması gereken eşsiz yemekler arsındadır.

Ziyaretçilerine dünya standartlarında konaklama imkanı tanıyan şehir 2022 yılında en çok ziyaret edilen iller arasında yerini alır. Bu sayede birçok ziyaretçisi ile birlikte gezi için belirlenen rotalar arasındadır. Birçok ünlü restoranı ve St. Pierre Kilisesi ile mozaik işlemelerin görülmeye değer olduğu da bilinmelidir. Kozmopolit bir şehir olması ile birlikte farklı kültürleri de içerisinde barındırır. 

Hatay’da Ulaşım

Hatay ilini ziyaret etmeniz durumunda gezi esnasında yol güzergahını bilmeyenler için birçok kolaylık mevcuttur. Şehirde aynı zamanda kıyı ilçelerinde olan liman tesisleri de bulunur. Marinaların ve kıyı tesislerinin bulunması ile birlikte ulaşım deniz yolu ile yapılabilir. Turizme olan katkısı ise her gün daha da artış gösterir. Ulaşım esnasında yolların belirli bir düzende ve genişlikte yapılması ile trafiğin rahat akması sağlanır. Bu sayede araç ile gezinti yapılabilmeniz oldukça önemlidir. 

Hatay’da Havaalanı Ulaşımı Nasıl Sağlanır?

Hatay ilinde otogardan havaalanına özel olarak giden herhangi bir araç mevcut değildir. Fakat şehirlerarası halk otobüsü ile HAVAŞ duraklarına kadar gelerek havaalanına gidilebilirsiniz. Böylelikle iki vasıta ile ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. 

Antalya’dan Hatay’a Uçuş Kaç Saat 

Hatay ile Antalya arası yolculuğunuz gün içerisinde kısa bir süre olması ile Türkiye’nin bir ucundan da gezi sağlanabilirsiniz. Antalya ve Hatay arası süren yolculuk saati ise 1 saat 15 dakikadır. Ulaşımı sağlamak ve gezi için tercih edenlere göre ulaşımın mümkün olması seyahat imkanı tanır.

Antalya’dan Hatay Kaç Km?

Antalya’dan Hatay’a yolculuk yapmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biri de yolculuk esnasında iki şehir arasında ki yol mesafesidir. Hatay ve Antalya arası yol uzunluğu 779 km olarak belirlenmiştir. Uçuş mesafesi ile 506 km olan bu süre uçak seyahati ile daha da kısalmaktadır. 

Antakya’dan Hataya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’dan Hatay’a en uygun bilet alım zamanı ise resmi tatil günlerine denk gelinmemesi açısından önemlidir. Erken tarihli yapacağınız rezervasyonlar daha uygun maliyete gelir. 

img

Hatay Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

17 °C

17 °C

Uçuş süreleri

1 sa 30 dk

Hatay

İzmir

1 sa 40 dk

Hatay

Ankara

1 sa 10 dk

2 sa 30 dk

Hatay

Antalya

1 sa 20 dk

Hatay

Muğla

2 sa 40 dk

Hatay

Trabzon

2 sa 25 dk

Hatay

Erzurum

3 sa 45 dk

Hatay

Samsun

3 sa 15 dk

Hatay

Dalaman

2 sa 20 dk

Antalya Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

18 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

1 sa 5 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 20 dk

Antalya

Samsun

1 sa 30 dk

Antalya

Mardin

1 sa 35 dk

Antalya

Moskova

4 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 30 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bişkek

6 sa 5 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Paris

4 sa 20 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Diyarbakır
uçuşları
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Adana
uçuşları
416,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Van
uçuşları
574,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Lefkoşa
uçuşları
900,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İzmir
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Gaziantep
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Samsun
uçuşları
569,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya - Taşkent
uçuşları
4.148,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bakü
uçuşları
3.189,10 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Varşova
uçuşları
1.663,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Berlin
uçuşları
881,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bişkek
uçuşları
4.761,06 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Amsterdam
uçuşları
2.290,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Düsseldorf
uçuşları
674,30 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Moskova
uçuşları
1.626,42 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Hatay varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Hatay
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Hatay
uçuşları
614,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Hatay
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Hatay
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Lefkoşa - Hatay
uçuşları
1.961,92 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bodrum - Hatay
uçuşları
1.529,44 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Hatay
uçuşları
1.259,72 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Samsun - Hatay
uçuşları
1.499,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Erzurum - Hatay
uçuşları
1.529,72 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Van - Hatay
uçuşları
1.245,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis