Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Kars uçak biletleri

Antalya Havalimanı (AYT) - Kars Havalimanı (KSY)
uçuşları
1.323,84 TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Kars Havalimanı (KSY)
uçuşları
1.772,98 TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Kars Havalimanı (KSY)
uçuşları
1.478,04 TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Kars Havalimanı (KSY)
uçuşları
1.426,64 TRY'den
başlayan fiyatlarla

19 Nis 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Kars Havalimanı (KSY)
uçuşları
1.772,98 TRY'den
başlayan fiyatlarla

20 Nis 2023

Antalya Kars Uçak Bileti

Kars Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kars, Kars şehrinin merkez ilçesidir. Türkiye’nin rakımı en yüksek merkezlerinden bir tanesidir. Köyleriyle beraber nüfusu 100 bini aşar. Kozmopolit bir şehir olma özelliğini taşır. Kars ili, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2023 senesi için Türkiye Turizm Stratejisi 2023 kapsamına dahil edilen on beş şehir merkezinden biri olmuştur. Anlı şanlı tarihi ile de dikkat çekmeyi her daim sürdüren Kars şehrinin tüm ayrıntıları görülmeye değerdir.

Kars’ta Gezilebilecek Yerler

Kars ilini gezerken mutlaka görülmesi gereken birçok yer bulunur. Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı’nı ziyaret ederek ilgi çekici türlü ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Topçuoğlu Hamamı’na giderek bol bol fotoğraf çekebilir, buradaki kültürel dokuyla tanışabilirsiniz. Evliya Camii de Kars’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşınıza çıkar. Kilise gezmek istiyorsanız da Havariler Kilisesi’ni muhakkak ziyaret etmelisiniz. Kars Kalesi ve Kars Müzesi’nde tarihe tanıklık eden yerleri görebilirsiniz. Doğal alanları gezmeyi seviyorsanız da kesinlikle Kuyucuk Kuş Cenneti, Asboğa Gölü, Allahuekber Dağları ve İçmeler Plajı gibi önemli yerlere gidebilirsiniz.

Kars’ın Tarihi

Kars sözcüğünün asıl kaynağı Karsaklardan gelir. Kars, Türkiye’deki en eski Türkçe kökenli şehir adı olma unvanını almıştır. Şehir 1467 senesinde Akkoyunlular’ın egemenliği altına girmiştir. 1535 senesinde ise Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına eklenmiştir. 1853 – 1856 seneleri arasında gerçekleşen Osmanlı Rus Savaşı’nda Kars’ın ordularının karşısında kahramanca hislerle savunulması neticesinde kazanılan Kars Zaferi sebebiyle şehre verilen Kars Zafer Madalyası aynı esnada Anadolu genelinde bir ile verilen ilk gazilik madalyası olarak da dikkat çeker. 30 Ekim 1920 tarihinde Kazım Karabekir’in yönettiği ordu Kars şehrini alıp Türkiye topraklarına katmıştır. Kars ili, tarihi dönemler boyunca birçok beyliğin egemenliğine geçmesine rağmen en sonunda Türkiye sınırları içerisine kalıcı bir şekilde dahil edilmiştir. 

Kars’ta Kültürel Etkinlikler

Kars şehrinde dört mevsim boyunca aktif olarak katılabileceğiniz birçok ilgi çekici aktivite gerçekleştirilir. Drift Snowfest Çıldır Festivali Şubat ve Mart aylarında gerçekleşir. Kuyucuk Kuş Cenneti Festivali Arpaçay ise Haziran ayında yapılır. Film festivali sevenler ise her sene Şubat ayı geldiğinde Uluslararası Kars Altın Kaz Film Fest’e gidebilir. Atlı cirit müsabakalarının gerçekleştirildiği tüm etkinlikler ise Altın At Kış Festivali’nde vuku bulur. Yemeklerle alakalı bir festival arayışına girdiyseniz Geleneksel Kaşar ve Gravyer Festivali tam size göredir. Selim Ata Sporları Kış Festivali de atlı kızak yarışlarının gerçekleştirildiği bir aktivitedir. Serhat Doğa ve Kültür Festivali, Sarıkamış Kış Oyunları Festivali gibi sayısız etkinliğe katılmak için Kars’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eğer bir senenizin her ayını dolu dolu geçirmek istiyorsanız kesinlikle Kars aktivitelerinin her birine gitmelisiniz.

Kars’ta Konaklama

Kars’a gittiğiniz zaman konaklama gereksiniminizi en iyi şekilde karşılayacak birçok otel ve pansiyon bulunur. Burada yer alan her bir konaklama yerinin kalite düzeyi yüksektir. Hijyen kurallarına uygun halde olan bu otellerin fiyatları da son derece uygun bir skala içerisinde bütün kullanıcılara sunulur. Kars’ta konaklamanın keyfi paha biçilemez bir formdadır. Her ayrıntısıyla kendinizi konforlu hissetmenizi sağlayan otel ve pansiyonları vardır. İnternet üzerinden dilediğiniz zaman Kars’ta konaklayabileceğiniz otelleri görebilir, inceleyebilirsiniz. Her bir konaklama mekanının kuralları birbirinden farklı olur bu yüzden size en uygun olan oteli bulmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha hızlı bir ilerleme kaydedersiniz. İçinize sinen bir yerde istediğiniz kadar bir süreç boyunca konaklama imkanınız olur.

Kars Lezzetleri 

Kars’ın yöresel yemekleri herkes tarafından bilinir. Büyük bir üne sahip olan bu lezzetli yemekleri mutlaka denemelisiniz. Yoğurtlu ve hamurlu besinleri seven herkes kesinlikle Hangel yemeğini denemelidir. Bu lezzetli yemek, kıymasız mantı olarak bilinir. Yoğurt ve baharatlarla ekstra tatlandırılır. Kars ketesi ise kahvaltıların vazgeçilmez tatları arasında yer alır. Özellikle üzerine tereyağı sürülüp servis edilir. Hamur işleri konusunda rakip tanımayan bir mutfağa sahip olan Kars şehrinin bilinen en iyi yiyeceklerinden bir diğeri de Kars katmeridir. Ara kısımları yağlanır ve servis edilir. Kars gravyeri ise herkesin kesinlikle tatması gereken peynir çeşitlerinden biridir. Birçok yemeğin yanında ek gıda olarak da sunulur. Sulu köfte de Kars mutfağına ait bir yemek; patatesle renklendirilir ve bu şekilde de doğrudan servis edilir. Bir diğer unutulmaz lezzet ise erişte pilavıdır. Erişte susuz bir şekilde haşlanır ve pişirilir, ardından türlü baharatlarla beraber de sunulur. Et yemeklerini tercih edenler için de muhteşem bir lezzet vardır. Tencerede şiş kebap yemeği, bahsi geçen besinlerden bir tanesidir. Bol baharatlı şekilde ikram edilir. Kesme aşı da yine erişteyle yapılan bir yemek olmasına karşın suludur. Ayrıca yeşil mercimekle yapılır. Birçok yerde bu yemeğe çene çarpan çorbası da denir. Sinor yemeği ise yoğurtlu hamur aşı formundadır. Kat kat sarılmış hamurlar hem estetik hem de son derece lezzetli bir görünüme sahip olur.

Kars’ta Ulaşım

Otobüs

Şehir içi yolculuklar için hizmet eden otobüslerle havalimanından şehir merkezine konforlu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler kartla kullanılır, Kars otobüslerinde kullanılan ulaşım kartlarından oldukça kolay bir şekilde edinebilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine gideceğiniz zaman taksi kullanabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığına göre bir fiyat çıkarılır. İki temel nokta arasında hemen hemen 6 km’lik bir mesafe vardır.

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine araç kiralama acenteleri ile görüşüp araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Oldukça konforlu bir seçenek olur. Her fiyat skalasından olacak şekilde kaliteli ve güvenilir düzeyde araç bulabilirsiniz. 

Antalya Havalimanı’na Ulaşım Olanakları

Antalya Havalimanı’na gitmenin birden fazla yolu vardır. Bu opsiyonların ilki belediye otobüsleridir. 600 ve 800 numaralı otobüs, 24 saat boyunca hizmet verir. Bu yöntem ile yaklaşık olarak 1 saat içerisinde Antalya Havalimanı’na varmış olursunuz. Bunun yanı sıra HAVAŞ’ın havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Bu araç da terminal binası önünden kalkar. Taksiyle ve tramvay yolu ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Antalya’dan Kars’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Antalya’dan Kars şehrine aktarmalı uçak ile tam olarak 3 saat 40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Olası durumlarda bu süre 20 dakika kadar uzayabilir, herhangi bir problem de yaşanmaz. Gerekli tüm kontroller yapılır. 

Antalya Kars Arası Kaç Km?

Antalya ve Kars şehirlerinin arasında yer alan mesafe 1,440 kilometre şeklindedir. Bu uzun sürebilecek yolculuk vaktini uçakla azaltmak mümkündür.

Kars’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Kars’a en uygun uçak biletini dilediğiniz gün ve saatte Hepsiburada Seyahat üzerinden gönül rahatlığıyla satın alabilir, uçağınızın kalkacağı günü beklemeye koyulabilirsiniz. Buradan tüm uçak bileti alma işlemlerinizi farklı firma seçeneklerini inceleyerek güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kars’ta İklim Nasıldır?

Kars, Türkiye’nin en soğuk iklime sahip illerinden biridir. Kış mevsimi soğuk ve kurak, yaz mevsimi ise yağışlı geçer. Kars’ta -39 dereceye kadar düşen sıcaklıklar görülür. Bu şehirde bulunan iklim türü doğu illerine nazaran daha farklı olur. Sert bir iklim sunan Kars’ta yaşamsal zorunluluklar da tam olarak buna göre düzenlenir.img

Uçuş süreleri

2 sa

Kars

Ankara

1 sa 40 dk

Kars

İzmir

2 sa 25 dk

2 sa 50 dk

Kars

Adana

2 sa 40 dk

4 sa

Kars

Bodrum

3 sa 10 dk

Kars

Muğla

3 sa 20 dk

3 sa 5 dk

3 sa 5 dk

Antalya Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

1 sa 5 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 20 dk

Antalya

Samsun

1 sa 30 dk

Antalya

Mardin

1 sa 35 dk

Antalya

Moskova

4 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 30 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bişkek

6 sa 5 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Paris

4 sa 20 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Diyarbakır
uçuşları
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Adana
uçuşları
416,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Van
uçuşları
574,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Lefkoşa
uçuşları
900,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İzmir
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Gaziantep
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Samsun
uçuşları
569,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya - Taşkent
uçuşları
4.148,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bakü
uçuşları
3.189,10 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Varşova
uçuşları
1.663,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Berlin
uçuşları
881,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bişkek
uçuşları
4.761,06 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Amsterdam
uçuşları
2.290,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Düsseldorf
uçuşları
674,30 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Moskova
uçuşları
1.626,42 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kars varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Kars
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Kars
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Kars
uçuşları
565,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Kars
uçuşları
829,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Kars
uçuşları
1.182,20 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Kars
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - Kars
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Çanakkale - Kars
uçuşları
1.129,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Dalaman - Kars
uçuşları
1.323,84 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bursa - Kars
uçuşları
1.445,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis