Antalya Malatya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Malatya uçak biletleri

1.352,75TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Ara 2023

13 Ara 2023

2.074,53TRY'den
başlayan fiyatlarla

16 Ara 2023

16 Ara 2023

3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Ara 2023

17 Ara 2023

1.870,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Ara 2023

25 Ara 2023

2.229,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

03 Oca 2024

03 Oca 2024

Antalya Malatya Uçak Bileti 

Malatya Hakkında 

Türkiye’nin 81 ilinden olan Malatya şehri doğu Anadolu’nun Batı kısmında yer almaktadır. Doğu bölgesinin en fazla nüfusuna sahip şehirleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca Malatya doğu Anadolu Bölgesi’nin ekonomik bakımdan en gelişmiş şehirlerindendir. Kayısının başkenti olarak tabir edilir. Tarım alanında birçok gıda ürününün tarımı yapılsa da kayısı bahçeleri ile meşhurdur. İslim kayısısı, gün kurusu kayısısı ve kayısı çekirdeği bölgenin meşhur yiyeceklerindendir. Ayrıca Malatya tarihte birçok uygarlığın ve devletin etkisi altına kalmıştır. Aynı zamanda birçok önemli devlet adamı ve sanatçıda Malatyalıdır. Türkiye ülkesinin en kabalık 27. Şehri olarak bilinir. Tarihin izlerini taşıyan birçok höyük, kümbet ve kervansaray yapıları bulunmaktadır. 

Malatya’da Gezilmesi Gereken Yerler 

Malatya şehri tarihte birçok uygarlığın etkisi altında kaldığı için birçok tarihi ve dini yapı bulunmaktadır. Özellikle Malatya seyahati sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri Somuncu Baba türbesidir. Bu türbe Malatya şehrinin Darende ilçesinde bulunmaktadır. Cami içerisinde Somuncu Baba adı ile anılan kişinin mezarı bulunur. Aynı zamanda caminin güney kısmında kütüphane bulunurken yan tarafında ise Somuncu Baba müzesi yer alır. Yemyeşil doğası ile irice beyaz mermerlerden inşa edilen merdivenleri ile dikkat çeker. Levent vadisi de ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Akçadağ ilçesinde bulunmaktadır. Levent vadisi civarında uçsuz bucaksız bulunan uçurumlar, dağlar ve mağaralar ile keyifli gözlemler yapabilirsiniz. Ayrıca levent vadisinde cam terası bulunan restorant oldukça ilgi görmektedir. Zemin camdan oluştuğu için yürümek oldukça keyifli bir hal almaktadır. Levent vadisi trekking ve motor sporları için uygun bir alandır. 

Eski adıyla miş miş park fuar alanı, halk arasında ise Orduzu olarak tabir edilen park şehrin en büyük piknik alanlarından biridir. Orduzu tabiat parkı içerisinde göl, piknik alanı, düğün salonları, eğlence alanları, oyun alanları gibi çeşitli birçok alan bulunmaktadır. Balık çeşidi ve lezzetiyle meşhur olan yerlerden biri olan sürgü takaz mesire alanı da ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Gunpınar şelalesi, Polat Sulu Mağara, İnönü müzesi, sanat sokağı, Etnoğrafya müzesi, Malatya Atatürk evi, Malatya fotoğraf Makineleri müzesi, Turgut Özal müzesi, Gelincik Tepe ve Gündüz bey mutlaka gezilmesi gereken harika yerlerdir. 

Malatya Tarihi 

Malatya önemli bir coğrafi konumda bulunduğundan dolayı birçok uygarlığın ve devletin hakimiyeti etkisinde kalmıştır. Hititler, Asurlular, Urartular, büyük İskender imparatorluğu, Persler, Medler, Roma imparatorluğu, Bizans, Timur devleti, Dulkadirogulları ve Osmanlı Devleti etkisi altında kaldığı bazı devlet ve medeniyetlerdir. 1071 yılında Malazgirt savaşı ile birlikte Malatya Danişmendoglu Beyliğinin himayesine katılmış. Ardından ise Anadolu Selçuklu Devleti’nin himayesine katılmıştır. Yavuz Sultan Selim Dulkadiroğlu beyliğine son verince Malatya Osmanlı Devleti’nin en önemli tarım öncü olduğu yerleşim alanı olmuştur. Malatya Cumhuriyet döneminde il olmuştur. 

Büyük İskender’in Doğu seferine çıkması ile Anadolu kayısı ile tanışmıştır. Böylelikle Malatya en önemli kayısı tarımı alanı olmaya başlamıştır. Günümüzde ise dünyada bir numaralı kayısı üreticisi Malatya olmuştur. 

Malatya Kültürel Etkinlikler 

Malatya’da her yıl düzenli olarak birçok festival düzenlenmektedir. Özellikle Malatya şehrinin ilçelerinde meşhur olan ürünlerin festivalleri düzenlenir. Malatya Uluslararası film festivali 2010 yılından beri düzenlenmektedir. Festival bir hafta sürmektedir. 1 hafta süresi içerisinde birçok film sergilenir. Ayrıca bu festival içerisinde kristal kayısı ödülleri de dağıtılmaktadır. Bir diğer festival ise Malatya şehrine özel olan kayısı festivalidir. Her sene düzenli olarak temmuz ayının ikinci haftası içerisinde düzenlenen Malatya kayısı festivali takip edilebilir. Malatya’ya özgü lezzetler arasında bulunan kayısı tanıtılarak çeşitli konserler ve spor aktiviteleri gerçekleştirilir. Arapgir bağbozumu festivali de düzenli olarak her yıl yapılan festivaller arasında bulunmaktadır. Arapgir ilçesine has üzüm kültürel etkinlik sayesinde tanıtılır. Ayrıca Arguvan türkü festivali, Hekimhan ceviz ve kültür festivali ve Akçadağ kültür ve sanat şenlikleri düzenli olarak yapılan kültürel etkinlikler arasında bulunmaktadır. 

Malatya’da Konaklama İmkanları 

Her yıl yabancı ve yerli birçok turist çeken Malatya şehrinde konaklama imkanları da oldukça fazladır. Yüksek bütçeli ve düşük bütçeli olmak üzere birçok otel imkanı mevcuttur. Ayrıca apart gibi kiralık daireler de ziyaretçilere sunulmaktadır. Yeşilliğin ve doğanın bir harikası olan Malatya şehrinde kamp imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca öğretmen evi veya polis evi gibi kurumlarda düşük bütçe ile konaklama imkanı da bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama olanakları mevcuttur. Şehir bakımından uygun fiyatlı bir bölge olduğundan dolayı kolaylıkla bütçenize uygun konaklama yerleri bulabilirsiniz. 

Malatya Lezzetleri 

Malatya şehrine özgü birçok yöresel yemek lezzeti bulunmaktadır. Birbirinden lezzetli ve oldukça zahmetli yemek kültürüne sahiptir. Özellikle yaz aylarında kiraz yaprağı köftesi meşhur yemekleri arasında bulunmaktadır. Kiraz ağacının dallarından koparılan kiraz yaprakları ile arasına bulgur un ve su karışımı ile hazırlanan hamur konularak sarılır. Yoğurtlu sos ile pişirilerek üzerine soğan ve salça sosu dökülerek sıcak bir şekilde servis edilir. Malatya ziyareti sırasında mutlaka denenmesi gereken lezzetli bir yemek türüdür. Malatya usulü içli köfte farklı yörelere göre değişiklik göstermektedir. Peynirli, patatesli, haşhaşlı ve kıymalı olarak çeşit çeşit hazırlanmakta ve haşlanarak tereyağı eşliğinde servis edilir. Malatya şehrine özgü olan bir diğer lezzet ise analıkızlı köftesidir. Yapımı Bir hayli zahmetli olsa da tat bakımından oldukça lezzetlidir. 

Malatya Ulaşım İmkanları 

Malatya Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 34 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için Havalimanı’ndan otobüs, taksi ve araç kiralama alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Malatya şehir içerisinde toplu taşıma araçlarından biri olan trambüs Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine seferler düzenlemektedir. Bu alternatifleri tercih ederek kısa süre içerisinde Malatya şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Trambüs ile Ulaşım 

Malatya şehrinde faaliyet gösteren trambüs Motaş bünyesinde hizmet sağlamaktadır. İlk olarak Malatya şehrinde hizmet sağlayan elektrikli toplu taşıma araçlarıdır. Malatya kart ile trambüs kullanarak Havalimanı’ndan şehir merkezine hayli kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Trambüs hem hızlı hem de konforlu bir hizmet sağlamaktadır. 

Taksi ile Ulaşım 

Malatya Havalimanı etrafında birçok taksi firması bulunmaktadır. Taksi ile ulaşımı tercih ederek daha hızlı, seri ve rahat bir şekilde Malatya merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Malatya Havalimanı danışman kısmından taksi çağırma imkanı da bulunmaktadır. Özellikle bagaj sayısı çok ise taksiyle ulaşım oldukça avantaj sağlamaktadır. 

Araç Kiralama ile Ulaşım 

Malatya şehrinde birçok araç kiralama acentesi bulunmaktadır. Malatya havalimanında da uygun maliyetli araç kiralama fırsatı sunan acenteler mevcuttur. Araç kiralama alternatifini tercih ederek şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşıp aynı zamanda şehir içerisinde kolaylıkla gezebilirsiniz. Yüksek bütçeli araçlar bulunduğu gibi düşük bütçeli araçlarda bulunmaktadır. Bütçenize uygun araçları tercih ederek konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

Antalya Havalimanı Ulaşımı 

Antalya Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 18 kilometredir. Antalya Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın olduğundan dolayı toplu taşıma araçları, otobüs, taksi veya araç kiralama yöntemleriyle havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca birçok havayolu şirketi de müşterilerinin kolay bir şekilde havalimanına ulaşabilmesi için çeşitli servis seferleri düzenlemektedir. Hızlı ve konforlu bir yolculuk için taksi tercih ederek havalimanına oldukça kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Antalya’dan Malatya’ya Uçuş Kaç Saat? 

Antalya şehrinde Malatya şehrinde yolculuk yapmak isteyen bireyler tarafından uçuşun kaç saat sürdüğü merak edilen hususlar arasında bulunmaktadır. Antalya şehrinden Malatya şehrinde genellikle aktarmalı bir uçuş sağlanmaktadır. Bundan dolayı Antalya ve Malatya arası uçuş saati yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. 

Antalya’dan Malatya’ya Kaç Km? 

Antalya ile Malatya arası otobüs seyahati ile 917 kilometre mesafe bulunmaktadır. Otobüs ile seyahatlerde yaklaşık olarak 11 saat 5 dakika gibi bir sürede Antalya şehrinden Malatya şehrine ulaşım sağlanmaktadır. Uçak ile seyahatte ise Antalya ile Malatya arası yaklaşık olarak 660 kilometre mesafesi bulunmaktadır. 

Antalya’dan Malatya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Antalya şehrinden Malatya’ya seyahat etmek isteyen bireyler tarafından merak edilen bir diğer husus ise en uygun uçak biletinin ne zaman alınabileceğidir. Malatya seyahat öncesinde yaklaşık olarak 1-2 hafta önce veya birkaç ay öncesinden bilet rezervasyonu yapıldığında uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Antalya’dan Malatya’ya uygun uçak biletini Pazar günleri temin edebilirsiniz. 

Malatya İklimi Nasıl? 

Malatya'da genellikle karasal iklimin etkisi görülmektedir. Yaz ayları genellikle kurak ve sıcak geçerken kış mevsimi oldukça soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ancak son zamanlarda barajların artması ile ılıman iklim etkileri de görülmektedir. 

antalya_malatya

Malatya Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

Malatya

İstanbul

1 sa 35 dk

Malatya

İzmir

1 sa 50 dk

Malatya

Ankara

1 sa 5 dk

Malatya

Antalya

1 sa 35 dk

Malatya

Bodrum

2 sa 20 dk

Malatya

Dalaman

2 sa 15 dk

Malatya

Çanakkale

2 sa 25 dk

Malatya

Trabzon

2 sa 20 dk

Malatya

Adana

2 sa 5 dk

Malatya

Ordu

2 sa 15 dk

Antalya Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

14 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.124,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.780,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.875,55TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.068,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.776,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
988,59TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.142,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.096,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

Malatya varışlı yurt içi uçak biletleri

729,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.772,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.791,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.010,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis