Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Mardin uçak biletleri

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)
uçuşları
652,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Mar 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)
uçuşları
1.322,58 TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Mar 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)
uçuşları
1.425,24 TRY'den
başlayan fiyatlarla

26 Mar 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)
uçuşları
1.322,58 TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Mar 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)
uçuşları
621,93 TRY'den
başlayan fiyatlarla

28 Mar 2023

Antalya Mardin Uçak Bileti

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Mardin’e olan ziyaretler de artmaktadır. Turistlerin fazla olduğu Antalya’dan Mardin’e gitmek isteyenler uçak bileti arayışına girmektedirler. Antalya ile Mardin arası, 1 buçuk saatlik uçuş mesafesine sahiptir. Mardin’e gitmek için erken uçak rezervasyonu yaptırabilirsiniz. 

Mardin Hakkında

Mardin ili güneydoğu Anadolu bölgesinde Suriye’ye sınırı olan bir şehirdir. Büyükşehir statüsüne sahip bir ildir. Nüfus yoğunluğu Türkiye’de en kalabalık 20. İl olarak geçmektedir. Tarihi kalıntılar ile birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Farklı kültürler ve kökenlerin buluştuğu Mardin’de çok eski çağlara dayanan bulgular vardır. Halen eski çağlara ait yapılar ile günümüz yaşantısının bir arada olduğu farklı kökenlerin, dillerin ve kültürlerin iç içe olduğu bu şehir gezip görülmeye değer şehirler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Farklı ülkelerden çokça turist ağırlamaktadır. Günümüz koşullarında olduğu gibi ulaşım, konaklama, geziler gibi bir çok imkan sunmaktadır. Köklü tarihi ile Güneydoğu bölgesinde yer edinen ve her yıl yüzlerce turisti ağırlayan şehir, birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Farklı şehirlerden Mardin’e gidenler olduğu gibi dünyadaki farklı ülkelerden de Mardin’i görmek isteyen büyük bir kesim mevcuttur. 

Mardin’de Gezilmesi Gereken Yerler 

Mardin’e gittiğinizde tarihten ve yöreyi yansıtan güzelliklerden örmekler bulmanız mümkündür. Han, hamam, köprü ve müzelerin çoğunlukta olduğu şehirde aynı zamanda doğal yaşam alanları ve tabiat parkları da oldukça fazladır. Konakladığınız yerlere yakın olan bir çok mekan, hafta içi ve hafta sonu ziyarete açıktır. Mardin’in tarihini merak ediyorsanız, Mardin Müzesi’nde şehre ait birçok eseri bulabilirsiniz. Her bir sokağı ve evi filmlere konu olacak şehri her mevsim rahatlıkla gezebilirsiniz. 

Gezip göreceğiniz birçok güzelliği barındıran Mardin merkez ve ilçelerinde bulunan yerler şunlardır;

 • Deyrulzafaran manastırı
 • Kasımiye medresesi
 • Beyaz su
 • Hatuniye medresesi
 • Kırklar kilisesi
 • Meryem Ana kilisesi ve patrikhanesi
 • Bakırcılar çarşısı
 • Mardin müzesi
 • Ulucami
 • Şehidiye medresesi
 • Koçhisar ulu cami
 • Savur kapı hamamı
 • Surur hanı
 • Dunaysır köprüsü
 • Gurs vadisi
 • Ceviz çeşmesi
 • Kayseri’ye bedesteni
 • Artuklu kervansarayı
 • Firdevs köşkü
 • Dara antik kenti
 • İsa bey medresesi ( Zinciriye)
 • Sipahiler ( revaklı) çarşısı
 • Emineddin külliyesi
 • Mardin kalesi

Mardin evleri ve sokakları başta olmak üzere şehrin her yerinde gezip görülecek yerler oldukça fazla bulunmaktadır. Her yönüyle gelişmiş olan şehir, büyük bir kesimin beğenisini kazanmıştır. Tam bir gezilip görülecek şehir havasında olan Mardin, kılık kıyafetlerin ve Güneydoğu yöresinin adresidir.Bölgede yer alan sokaklardaki dükkanlarda şehrin geleneksel kıyafet ve ürünlerini bulmanız mümkündür.

Mardin Tarihi 

Şehirde bulunan tarihi kalıntılar,şehrin tarihinin çok eskilere dayandığını göstermektedir. Yapılan kazı çalışmalarında bulunan tarihi kalıntılarda cilalı taş devri, Tunç çağı, Demir çağlarına ait kalıntılar bulunmuştur. Mardin’de M. Ö 2000 yıllarında Asurlular, sonrasında Hititler ve Urartular egemenlik sürmüşlerdir. 19. Yüzyılda başlayan karışıklardan sonra kapaklı çarşı yangını ve sonrasında birçok insanın ölümüne sebebiyet veren kolera salgını tarihi notlarda yer almaktadır. Medeniyetin doğduğu şehir diye anılmaktadır. Tarihten günümüze gelen yüzlerce eserin halen koruma altında olması ile tarihi araştırmalara ev sahipliği yapmaktadır. Birçok kökenin bulunduğu şehirde Süryaniler, Araplar, Türkmenler, Kürtler, Türkler gibi bir çok farklı kökenden insanlar bir arada yaşamaya devam etmektedir.

Mardin Kültürel Etkinlikler

Şehir birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Eskiden günümüze süregelen birçok etkinlik Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından halka sunulmaktadır. Mardin Belediyesi’ nin organize ettiği kültürel etkinlikler şehre gelen ziyaretçilere önemli anlar yaşatır. Mardin’ i gezip gördükten sonra soluklanmak için bu kültürel etkinlikler ile keyifli anlara şahitlik edebilirsiniz.Gençlerin, yaşlıların ve çocukların da düşünüldüğü bazı etkinlikler şunlardır;

Festivaller, fuarlar, açık hava tiyatrosu, açık hava müzesi, yöresel yemek etkinlikleri, müze gezileri, tarihi yerleri, gezi turları, sergiler, gençlik konser ve festivalleri gibi birçok etkinlikler bulunmaktadır.

Mardin’de Konaklama

Şehir yapısı gereği birçok turist ve misafir ağırlamaktadır.Yaz aylarında oldukça sıcak olan şehirde açık alanlara olan talep oldukça fazladır. Terası bulunan oteller ve apartlar, konaklayabileceğiniz başlıca yerlerdendir. Oteller, pansiyonlar , kiralık daireler,misafirhaneler, kamp alanları gibi bir çok alternatif bulunmaktadır. Birlikte tatil yapacağınız kişi sayısına göre konaklama yerini önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda tek kişilik apart tercih ederek konaklayabilirsiniz.

Mardin Lezzetleri

Eşsiz tat ve lezzetleri tadabileceğiniz şehir, dolmalarıyla meşhurdur. Soğan dolması, kibe dolması, kaburga dolması, Mardin usulü Kitel, yeşil erikli Mardin yemeği, Mardin mevlit ekmeği gibi lezzetler de Mardin’in meşhur lezzetleri arasındadır. Mardin’e gittiğinizde Mardin lezzetlerini tatmadan dönmeyin. Tadı damağınızda kalacak lezzetleri Mardin’in en gözde mekanlarında tadabilirsiniz. Güneydoğu’ya has olan birçok lezzeti Mardin’de bulabilirsiniz. Yaz aylarında yapılan salça, kurutmalıklar ve biber gibi lezzetler, oldukça sıcak olan bölgelerde kurutulup işlenerek Türkiye geneline gönderilir ve daha sonra satışı yapılır. Mutfak lezzetlerinin çokluğu ve misafire verdiği önemle tanınan Mardinliler, sofralarına bu lezzetlerin yanı sıra sevgilerini de taşırmaktadırlar. 

Mardin’de Ulaşım

Şehirde ulaşım, bir çok seçenek ile hizmet sunulmaktadır . Özel araç ile ulaşım sağlamak istenildiğinde araç kiralanabilir, taksiler veya size ait araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı seçenek olarak otobüs, dolmuş ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Her ilçeye giden otobüs hatlarının numaralarını duraklardan öğrenebilir ve kolaylıkla ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Bulunduğunuz bölgeye en yakın taksi duraklarından veya bulunduğunuz konuma taksi çağırıp ulaşım sağlayabilirsiniz. Mardin’in her bölgesinde taksi duraklarını görmeniz mümkündür. Gezilecek fazla yeri olan Mardin’de taksi ile ulaşıma oldukça yoğun talep vardır. 

Araç kiralama ile Ulaşım

Mardin’in her bölgesini aileniz ve sevdiklerinizle rahatsız olmadan gezmek istiyorsanız Mardin’de araç kiralayarak gezebilirsiniz. Araç kiralama firmaları, bütçenize en uygun aracı dilediğiniz gün kadar kiralamanıza yardımcı olurlar. Yapmanız gereken tek şey, araç kiralama firması bulduktan sonra araç kiralamanızdır. Bulunduğunuz konuma yakın bölgelerde bulunan araç kiralama şubelerinden veya ön rezervasyon yaparak belirtiğiniz konumdan araç kiralayabilir ve ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Gideceğiniz yere bulunduğunuz güzergahta bulunan duraklardan ulaşabilir ve belirli aralıklarla duraklara gelen otobüsler ile ulaşımınızı rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Havalimanı veya terminallere giden otobüsler mevcuttur. Konaklayacağınız otele veya aparta giden belediye otobüslerinin numaralarını öğrenebilirsiniz. 

Antalya Havalimanı Ulaşımı

Havalimanına ulaşım sağlamak için bir çok alternatif bulunmaktadır. Otobüs, servis, taksi, kiralık araçlar ve özel araçlar ile Antalya Havalimanı’ na ulaşım sağlanabilmektedir. 

Antalya’dan Mardin’e Uçuş Kaç Saat?

Antalya’dan Mardin’e uçuş süresi aktarma yapılmadan 1 saat 35 dk. sürmektedir.

Antalya’dan Mardin’e Kaç Km?

Antalya Mardin arası uzaklık mesafesi 1.156 km 13 sa. 38 dk. Sürmektedir.

Antalya’dan Mardin’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’dan Mardin’e gitmek isteyen bireyler, otobüs veya araç ile mesafeyi fazla buldukları zaman genellikle uçak tercih ederler. Bu doğrultuda uçak biletlerine olan talep fazlalaşmaktadır. Antalya’dan Mardin’e farklı zamanlarda uygun uçak bileti bulmanız mümkündür. Resmi tatiller, turistik sezon ve yaz tatilinde Mardin uçak biletlerine yoğun ilgi olduğundan dolayı havayolu firmasının biletleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

img

Mardin Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

3 sa 15 dk

Mardin

Samsun

2 sa 30 dk

Mardin

Bodrum

3 sa 15 dk

Mardin

Konya

3 sa 25 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 5 dk

Mardin

Trabzon

2 sa 40 dk

Antalya Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

12 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

1 sa 5 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 20 dk

Antalya

Samsun

1 sa 30 dk

Antalya

Mardin

1 sa 35 dk

Antalya

Moskova

4 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 30 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bişkek

6 sa 5 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Paris

4 sa 20 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İstanbul
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Diyarbakır
uçuşları
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Adana
uçuşları
416,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Van
uçuşları
574,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Lefkoşa
uçuşları
900,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - İzmir
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Gaziantep
uçuşları
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Samsun
uçuşları
569,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya - Taşkent
uçuşları
4.148,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bakü
uçuşları
3.189,10 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Varşova
uçuşları
1.663,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Berlin
uçuşları
1.278,21 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Bişkek
uçuşları
4.761,06 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Amsterdam
uçuşları
2.290,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Düsseldorf
uçuşları
674,30 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Moskova
uçuşları
1.626,42 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Mardin varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Mardin
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Mardin
uçuşları
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Mardin
uçuşları
565,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Mardin
uçuşları
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bodrum - Mardin
uçuşları
1.336,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Mardin
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Konya - Mardin
uçuşları
1.535,83 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Çanakkale - Mardin
uçuşları
1.271,44 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Samsun - Mardin
uçuşları
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bursa - Mardin
uçuşları
1.445,51 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis