Antalya Minsk Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Antalya Minsk uçak biletleri

19.190,85TRY'den
başlayan fiyatlarla

03 Eki 2023

03 Eki 2023

Antalya Minsk Uçak Bileti

Minsk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Minsk, Avrupa’nın doğusunda yer alır. Beyaz Rusya olarak bilinen Belarus’un başkentidir. Yaklaşık olarak şehirde 2 milyon nüfus vardır. Minsk şehri Svislach ve Niamiha nehirlerinin kıyısına kurulmuştur. Eğer Türk vatandaşı iseniz Minsk için herhangi bir vize uygulaması yoktur. Böylece rahatlıkla giriş sağlamak mümkündür.

Minsk, dümdüz bir ova üzerine kuruludur. Bu sebeple de gezmesi de yaşaması da oldukça kolay, rahat bir şehirdir. Şehirde çok fazla yeşil alan, park, akarsu ve göl vardır. Bu yönüyle de tam olarak oksijen, sakinlik ve huzur deposudur. Minsk şehrinde caddeler son derece geniş olmasıyla birlikte düzenli caddelere sahiptir. Gelenleri de bu haliyle kendisine hayran bırakır. 

Şehrin en dikkat çeken yanlarından biri de diğer Avrupa’nın başkentlerine göre suç oranları, şiddet ve trafik yoğunluğu son derece azdır. Hatta yok denecek kadar az olması da şehri özel kılar. Ancak yine de bu durum şehirde polisin olmadığını aklınıza getirmesin. Minsk şehrinde genellikle etrafta polisleri göremezsiniz. Daha çok polisler halk içerisinde sivil olarak dolaşır. 

Minsk’te Gezilebilecek Yerler

Minsk’te gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Bunlardan biri de Belarus Ulusal Kütüphanesidir. 2006 yılında açılıştır. Rusça eserlerin olduğu kadar aynı zamanda farklı dillere sahip eserler de bulunur. Dünya üzerinde yer alan en büyük üçüncü kütüphane özelliği ile bilinir. İçerisinde tam anlamıyla kültürel bir zenginlik vardır. Mimari yapısı da oldukça özenli ve görenleri kendisine hayran bırakacak durumdadır.

Park of Stones, Belarus Ulusal Bilimler Akademisi’ne bağlıdır. Açık hava müzesi oluşturmak adına kurulmuştur. Özellikle de buzul kayalarını incelemek isterseniz eşsiz buzul kayası koleksiyonunu bir arada görebilirsiniz. Yaklaşık olarak 16 dönümlük bir alanı kaplar. Eski bataklığın yerinde ziyaretçilerini ağırlar.

Grafiti Sokağı, seyahatiniz sırasında son derece keyif alacağınız alanlardan biridir. Hayal gücünüzü destekleyecek ve yaratıcı, farklı fikirlerle karşılaşabileceğiniz bir yerdir. Burada kendisi gibi yaratıcı mekanlar bulmanız da mümkündür. Minsk’e geldiğinizde gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca burada birbirinden harika fotoğraflar çekmeniz de mümkündür.

Bağımsızlık meydanı olarak adlandırılan yerde Aziz Simon ve Helena Kilisesi bulumaktadır. Aynı zamanda Kızıl Kilise adıyla da bilinir. 1910 yılında yapılmış olan kilise günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmiş olan yapılardan biridir. Belarus’ta yer alan Katolik kiliselerin en güzelidir. Mimarisiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakır. Yapıldığı günden bugüne zaman zaman restorasyon geçirmiş olsa da orijinalliğini korumaya devam eder. 

Minsk’in Tarihi

Minsk şehrinin tarihi çok eskiye dayanmaz. 11. yüzyıla kadar uzanır. İsmini ise bir zamanlar bu bölgede akan Menka isimli bir nehirden almıştır. İlk önce Litvanya Prensliğine bağlı olan kent daha sonrasında Rus İmparatorluğu’nun bir parçası olur. Sovyetler Birliği’nin kuruluşu ile Minsk şehri günümüzdeki halini almaya başlamıştır. Belarus Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti için başkentlik yapmasından sonra İkinci Dünya Savaşıyla büyük bir yıkıma uğrar. Bütün bunlara rağmen şehir iyi bir şekilde toparlanmış olup günümüzde turistik mekanlardan biri olmuştur.

Tarihi yapıları da içerisinde bulunduran şehirde gezip görebileceğiniz iyi yerler vardır. Bunlardan biri olan Holy Spirit Kilisesi, Minsk’teki en eski binalardan birisidir. İki kulesi vardır ve görkemli bir mimariye sahiptir. Ortodoks katedralidir. İlk hali ise yıllar içerisinde yaşanan savaşlardan dolayı değişime uğramıştır. 

St. Elisabeth Manastırı, Aziz Elizabeth ve kardeşlerinin anısına kurulmuştur. Manastır şehirde hala aktif olarak hizmet vermektedir. Yapıldığı dönemden kalan işlemeler ve tablolar ise görülmeye değer güzelliktedir. 

Savaş tarihi Müzesi, Nazilere karşı verilen büyük mücadelenin izleri taşıyan eserler yer alır. Beyaz Rusya bugünlere büyük fedakarlıklar yaparak gelmiş bir ülkedir. Müze içerisinde 142 binden fazla parça yer alır. Şehrin en büyük ve en geniş alana sahip müzelerinden biri olmasıyla ön plana çıkmıştır. Belarus’a ait acı tarihi, yakın ve eski dönemden belgeleri burada görebilirsiniz.

Bağımsızlık Meydanı, Minsk şehrinin kalbinde yer alır. Birçok önemli noktanın da civarında yer alan meydan, Lenin Meydanı olarak da bilinir. 

Bolshoi Opera ve Bale Tiyatrosu, Minsk içerisinde yer alan bu bina dünya üzerindeki en eski ve ünlü balo salonlarından biridir.

Minsk’in Kültürel Etkinlikleri

Minsk şehrinde birçok festival ve etkinlik de yer alır. Öne çıkan festival ve etkinlikleri arasında; ocak ayında düzenlenen yeni yıl kutlamaları oldukça meşhurdur. Tüm şehir büyük bir coşkuyla karşılar. Ayın 7’sinde ise Noel kutlamaları olur. Şubat ayında, Rusya başta olmak üzere Slav topraklarında yaşanan kışın bitişini ve ardından baharın başlangıcı müjdeleyen Maslenitsa festivali Belarus’ta kutlanır. Ortodoks inancında ise Lent adı verilen yumurta ve süt orucu öncesinde bu geleneksel festivalde halk doya doya eğlenir. Bu etkinlik esnasında hayli lezzetli krepler ikram edilir. Şubat ayın 3 gün boyunca gerçekleşen bir diğer festival ise Minsk Jazz Festivali’dir. 

Mart ayında Minsk’te bahar şenlikleri başlar. Minsk Uluslararası Bahar Müzik Festivali müzik severler için son derece keyiflidir. Mayıs ayında ise Minsk’in Alman işgalinden kurtuluş günü olan 9 mayıs kutlanır. Zafer Meydanında büyük kutlamalar yapılır. 

Minsk’te Konaklama İmkanları

Minsk şehri her ne kadar yaşadığı savaşlardan ötürü tekrar yapılandırılsa da günümüzde turistler tarafından tercih edilen şehirlerden biridir. Konaklama açısından da oldukça iyi yerlerde kalabilirsiniz. Otelleri son derece temiz ve güvenlikli bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda her bütçe için uygun fiyatlarda otel, pansiyon, hostel seçenekleri de yer alır. Önceden rezervasyon yaptırarak da uygun bir fiyata konaklayabilirsiniz.

Minsk’in Lezzetleri

Belarus mutfağında öne çıkan iki yiyecek mantar ve patatestir. Kırmızı et de bu ikili arasında önemli bir yere sahip üründür. Belarus mutfağında sadece patates ile yapılan yüzlerce farklı yemek yer alır. Bir tür patates mücveri olarak nitelenen draniki de bu alanda en ünlü yemeklerden biridir. Çorba ise hiç eksik olamayan yemeklerden biridir. Belarus mutfağının meşhur çorbası broşç, kırmızı pancardan yapılır. Zrani, piroşki, kvas, kompot da meşhur yemeklerden bazılarıdır.

Minsk’te Ulaşım

Minsk şehrinde ulaşım gelişmiştir. Metro, otobüs, troleybüs, tramvay hizmetleri vardır. 

Metro ile Ulaşım

Kent içerisindeki en kolay ulaşım araçlarından biri metrodur. 30 yıllık geçmişe sahip olan metro 25 durakla birbirine bağlanır. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüsler Minsk şehrinde 170’i aşkın durağa sahiptir. İstediğiniz birçok yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Antalya Havaalanına Ulaşım Olanakları

Antalya Havaalanına belediye otobüsleri ve özel servis araçlarıyla ya da taksi ile gidebilirsiniz.

Antalya’dan Minsk’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

Antalya’dan Minsk’e aktarmasız olarak 2 saat 20 dakika da gidiş sağlanır.

Antalya Minsk Arası Kaç Km.dir?

Antalya ve Minsk arası 3136 kilometredir.

Minsk’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Minsk şehrini ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi haziran ve temmuz aylarıdır. Bu aylarda biletlerinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda daha uygun fiyata getirmek adına önceden satın almanız sizler için avantajlı olacaktır.

Minsk’te İklim Nasıldır?

Minsk bölgesinde yazları parçalı bulutludur ve rahat geçer. Kış ayları ise dondurucu soğuklara sahiptir. Aynı zamanda karlı, rüzgarlı ve kapalı bir hava hakimdir. 

Minsk Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

21 °C

21 °C

Uçuş süreleri

Minsk

Antalya

5 sa 35 dk

6 sa 40 dk

Minsk

Ankara

6 sa 20 dk

Minsk

İzmir

7 sa 10 dk

Antalya Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

30 °C

29 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
992,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.124,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.780,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.875,55TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.068,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.019,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
988,59TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.241,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.053,13TRY'den
başlayan fiyatlarla

Minsk varışlı yurt dışı uçak biletleri

9.706,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.640,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
10.458,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.721,30TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis