Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Antalya Trabzon uçak biletleri

Antalya Havalimanı (AYT) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.293,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

854,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

25 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.293,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.214,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

774,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Antalya Trabzon Uçak Bileti

Doğanın kalbi olan Trabzon, gezip görülmeye değer bir lokasyondur. Sahip olduğu zengin doğal güzellikleri sayesinde birçok yerli ve yabancı turistler yılın belirli dönemlerinde Trabzon’a akın ederek Trabzon’un görülmeye değer olan güzelliklerini keşfediyor. Trabzon’un doğal güzelliklerini keşfetmek, sahip olduğu tarihi yapıları yakından görmek isteyenler Türkiye’nin birçok farklı il ve ilçelerinden uçak bileti alarak bu ile geliyor. Özellikle Antalya lokasyonundan Trabzon’a gerek iş, gerekse de seyahat amaçlı gelecek olan kişiler daha kısa süre içerisinde Trabzon’a ulaşmak amacı ile uçakları tercih ediyor. Sizler de Trabzon’a kısa süre içerisinde ulaşarak buranın keyfini çıkarmak için Hepsiburada Seyahat ile uçak biletinizi satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Trabzon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karadeniz’in en önemli illerinden bir tanesi olan Trabzon, nefes kesen güzelliği ile meşhur bir ildir. Kış aylarında bol bol yağış alan Trabzon, sert bir iklime sahip bir ildir. Zengin ormanlara sahip olan Trabzon, tarım alanları yaygın olmasından dolayı burada yaşayan birçok kesim geçimini tarım sektörü ile sağlıyor. Aynı zamanda Trabzon’un belirli yerlerinde hayvancılık sektörü de oldukça gelişmiş ve çoğu kişinin geçim kaynağı haline gelmiştir. Balıkçılık konusunda da büyük oranda gelişme kaydeden Trabzon aynı zamanda fındık, çay gibi önemli alanlarda da Türkiye’nin ithalat ve ihracatına katkı sağlıyor. 

Trabzon’da birbirinden farklı noktalarda yer alan vadi, akarsu, yamaç ve göller bakımından oldukça zengin bir çevreye sahiptir. Yaz aylarında da yoğun bir yağış alan Trabzon’da nem oranı da mayıs ayından itibaren yükselmektedir. 4.000 yıllık tarihi geçmişi ile eski dönemlerden bugüne dek varlığını koruyan Trabzon, günden güne turizm alanı olma yolunda da ilerleme kaydediyor. 

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Karadeniz’in incisi olan Trabzon’da gezip görülecek birçok farklı nokta mevcuttur. Her bir gezilecek noktanın sahip olduğu birbirinden farklı güzellikleri keşfederek sizler de Karadeniz’in en gözde lokasyonunu keşfedebilirsiniz. Trabzon’da gezip görülmesi gereken yerler şu şekildedir;

Trabzon Kalesi

Trabzon’un en gözde yerlerinden bir tanesi olan Trabzon kalesi en çok gezilen rotaların başında geliyor. Eski mimari bir yapı olması nedeni ile tarihin izlerini bu dönemde de üzerinde taşımaya devam eden Trabzon Kalesi, Trabzon’un simgesi haline gelmiştir. Şehir merkezinde bulunan bu mimari kalenin yapımı yaklaşık olarak 5.yüzyıla kadar dayanıyor. Sizler de bu eşsiz tarihi eseri yakından görmek ve bu dokuyu keşfetmek için Trabzon’a geldiğiniz zaman uğramadan geçmemeniz tavsiye edilir.

Boztepe

Trabzon’un doğasına, yeşilliklerine kuş bakışı bakmak ister misiniz? Boztepe lokasyonu, sizlere Trabzon’un muhteşem atmosferini sunarak unutulmaz bir gezi programı sunuyor. Boztepe, ziyaret edilen lokasyonlar arasında ilk sıralarda yer almasından dolayı her geçen gün geliştirilerek herkese hitap eden bir yer oluşturuluyor. Boztepe’de Trabzon’a has eşsiz lezzetleri tadabileceğiniz mekanlar bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta bulunan Boztepe’ye kısa süre içerisinde ulaşım sağlayarak burayı gezebilirsiniz.

Ayasofya Müzesi

Ayasofya müzesi, Kral I. Manuel tarafından yaptırılmış bir müzedir. Yapım tarihi yaklaşık olarak 1250 – 1260 tarihleri arasındadır. Herhangi bir giriş ücretine tabi olmayan Ayasofya müzesi, Bizans mimarisinin en güzel örneklerini yansıtmayı başararak günümüzde müze haline gelmiştir. İçerisinde çeşitli mozaik desenlerini barındıran müzenin en gözde kısmı da yapımında rengarenk mermerin kullanıldığı mozaik desenli alandır. 

Sümela Manastırı

Trabzon denildiği an akla ilk gelen lokasyonlardan bir tanesi istisnasız Sümela Manastırıdır. Trabzon’un sembolü olan ve her yıl binlerce turisti ağırlayan Manastır, Trabzon ilinin en çok ziyaret edilen noktaları arasında yerini alıyor. Maçka ilçesi sınırlarında yer alan Sümela Manastırı, eşsiz doğa manzarasına eşlik ederek sizlere görsel şölen oluşturuyor. Sizler de geçmiş dönemden bugünlere dek varlığını koruyan bu eşsiz yapıyı ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon Müzesi

Trabzon şehir merkezinde bulunan Trabzon Müzesi, kültürel etkinlik severlerin gözdesi konumunda yer alıyor. Müze içerisinde çeşitli dönemlere ait eserler mevcuttur. Bu eserleri yakından görebilir ve ilgili döneme ait eserleri tanıyabilirsiniz.

Trabzon’un Tarihi

Osmanlı döneminden önce eyalet ve sancak tarafından idare edilen Trabzon’un ilk sancağı Hızır Bey’dir. Yapılan kazı çalışmalarında Trabzon’un tarihi, mezolitik döneme kadar dayanmaktadır. Eski dönemlerde birçok medeniyetin yaşadığı Trabzon, ticari anlamda da katkıları mevcuttur. 

Trabzon’da Kültürel Etkinlikler

Trabzon kültürel değerler bakımından zengin olan bir şehir olmasından dolayı hem burada yaşayan hem de seyahat amaçlı gelen yerli ve yabancı turistlere yılın belirli zamanlarında etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerin her biri farklı bir eğlenceyi beraberinde getiriyor. Sizler de Trabzon’da yer alan etkinliklere katılarak Trabzon yöresini daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Trabzon’da düzenlenen kültürel etkinlikler şu şekildedir;

Sinema, Tiyatro Etkinlikleri

Trabzon’da hem yetişkinler hem de çocuklar için birçok sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinlikler istediğiniz gün ve saatte, hafta içi, hafta sonu fark etmeden kişiler ile buluşturuluyor. 

Hıdırellez Bahar Bayramı

Bahar aylarının ilk haftasında düzenlenen bu festival, coşkular ile kutlanıyor. Baharın esintilerini Trabzon’da coşkuyla karşılamanıza imkan tanıyan bu festival hemen hemen her yıl düzenleniyor. Festival içerisinde Trabzon’un lezzetlerini tadabileceğiniz alanlar bulunduğu gibi, Trabzon’a has kemençe şarkıları da festivale eşlik ediyor.

Trabzon’da Konaklama

Trabzon’un çeşitli il ve ilçelerinde konaklama yapabilirsiniz. Büyük bir şehir olmasının yanında bir turizm kenti olmasından dolayı birçok konaklama seçeneği sunuluyor. Bu konaklama seçenekleri arasından ister otel, isterseniz de günlük olarak konaklayabileceğiniz apart odaları kiralayarak gezinizi planlayabilirsiniz. Ekonomik konaklama seçenekleri olarak zengin içeriğe sahip Trabzon’da istediğiniz her noktada konaklama yapabilirsiniz.

Trabzon’da Lezzetler

Trabzon, mutfak bakımından oldukça zengindir. Her damak zevkine uyumlu olan yemekleri, tatlıları ile tadına doyulmaz lezzet şöleni sunuyor. Trabzon’a geldiğiniz de yemeden geçemeyeceğiniz birbirinden farklı lezzetler şu şekildedir;

  • Tereyağlı Pilav
  • Etli Trabzon Pidesi
  • Hamsi Buğulama
  • Akçaabat Köftesi
  • Kuymak
  • Taş Helva
  • Laz Böreği
  • Karalahana Çorbası

Trabzon’da Ulaşım

Trabzon’a Antalya üzerinden yaklaşık 1 saatlik bir zaman diliminde herhangi bir aktarma uçağı olmadan ulaşabilirsiniz. Havaalanına geldiğiniz zaman Trabzon merkeze gitmek isterseniz bütçenize uygun olan ulaşım olanaklarından yararlanabilirsiniz. Trabzon’u keşfetmek için kullanabileceğiniz ulaşım olanakları şu şekildedir;

Otobüs ile ulaşım

Trabzon havaalanında her saat başı kalkan otobüsler ile Trabzon Merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merkez’e ulaştıktan sonra Trabzon’da hangi lokasyona gitmek isterseniz o lokasyona uygun otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Trabzon’da Araç Kiralama

Trabzon’da araç kiralamayı ister havalimanında isterseniz de araç kiralama hizmeti veren noktalardan yaparak Trabzon’un her bir noktasını kolaylıkla gezebilirsiniz.

Antalya Havaalanına Ulaşım Olanakları

Antalya havaalanına ulaşmak için HAVAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Dilerseniz havaalanına ulaşmak için farklı ulaşım seçeneklerinden yararlanmak isterseniz taksi, belediye otobüsleri ve tramvay da tercih edebilirsiniz.

Antalya’dan Trabzon’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Antalya havaalanından Trabzon’a ulaşma süresi yaklaşık olarak 1 saat 40 dakikadır. 

Antalya Trabzon Arası Kaç Kilometre?

Antalya Trabzon arası kilometre mesafesi yaklaşık olarak 1.193,30 kilometredir. Araç ile yaklaşık olarak 15 saat 58 dakika bir sürece tekabül etmektedir.

Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Trabzon’a en uygun ve en ekonomik uçak bileti almak için seyahatinizden birkaç hafta öncesinde bilet almanız yeterli olacaktır. Seyahat tarihinize son dakika kadar alınan biletler yüksek fiyatlı olabilir. 

Trabzon’da İklim Nasıldır?

Trabzon iklimi nemli bir iklime sahiptir. Nem oranı baz alındığında yaklaşık olarak %99 oranında nem oranı gözlemlenir. Yaz ve kış aylarında sık sık yağış görülür. Trabzon’un iç kesimlerinde yağmur oranı merkezine göre daha da artış göstermektedir.

img

Trabzon Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 40 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

2 sa 25 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 30 dk

2 sa 30 dk

Trabzon

Dusseldorf

4 sa 55 dk

Trabzon

Frankfurt

4 sa 55 dk

Trabzon

Berlin

4 sa 35 dk

Trabzon

Stuttgart

4 sa 35 dk

Trabzon

Seul

11 sa 50 dk

Trabzon

Paris

5 sa 10 dk

Antalya Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

16 °C

15 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

2 sa 25 dk

Antalya

Adana

2 sa 5 dk

Antalya

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

Van

2 sa 35 dk

Antalya

İzmir

2 sa 15 dk

Antalya

Gaziantep

2 sa 15 dk

Antalya

Samsun

2 sa

Antalya

Trabzon

2 sa 20 dk

Antalya

Moskova

4 sa 15 dk

Antalya

Taşkent

5 sa 25 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Varsova

5 sa 20 dk

Antalya

Berlin

3 sa 25 dk

Antalya

Bişkek

6 sa

Antalya

Amsterdam

4 sa

Antalya

Dusseldorf

4 sa 50 dk

Antalya

Alma Ata

6 sa 15 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Antalya - İstanbul

uçuşları

659,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Diyarbakır

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Adana

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Lefkoşa

uçuşları

767,14 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Ankara

uçuşları

509,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Van

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - İzmir

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Gaziantep

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Samsun

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Antalya - Moskova

uçuşları

2.802,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Taşkent

uçuşları

5.960,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Bakü

uçuşları

2.606,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Varsova

uçuşları

1.430,40 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Berlin

uçuşları

1.505,27 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Bişkek

uçuşları

4.483,53 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Amsterdam

uçuşları

1.757,35 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Dusseldorf

uçuşları

1.091,26 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Alma Ata

uçuşları

3.161,11 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

Muğla - Trabzon

uçuşları

1.287,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bursa - Trabzon

uçuşları

641,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt dışı uçak biletleri

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - Trabzon

uçuşları

2.779,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Trabzon

uçuşları

1.445,32 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis