Atlanta Paris Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Atlanta Paris uçak biletleri

Atlanta - Paris
uçuşları

Atlanta Paris Uçak Bileti

Paris Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paris her zaman dünyadaki en romantik şehirlerden biri olarak bilinmiştir. Paris’in nüfusu banliyöleri ile yaklaşık olarak 12 milyondur. Sen Nehri çevresinde kurulmuş olan şehir Avrupa’nın da en popüler yerlerinden biridir. Aynı zamanda Paris üzerinde yer alan birçok yapı da UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir. Ayrıca şehirde yapılan Montmartre’den, Quartier Latin’e kadar uzanan yürüyüşler yapabilirsiniz. Burada ise en iyi Orta Çağ ve Roma eserlerini görmek mümkündür. 

Paris için adeta açık hava müzesi denilmektedir. Dünyada ziyaretçisi en fazla olan şehirlerinden birisidir. Başkent üzerinde Celtic izlerine rastlanıyor olsa da mimari yapılar Notre Dam Katedrali’nin tamamlandığı döneme yani 13. yüzyıla kadar geri götürür. 19. yüzyılda ise modern Paris’in gelişimi için atanan Baron Hausman’la 3.Napolyon birçok uzun bulvar, cadde ve bina yapılmıştır. Beraberinde güzel binalar, büyük parklar ile günümüzün Paris şehrinin temeli oluşturulmuştur.

Paris’te Gezilecek Yerler

Paris için kısa süreli bir gezi planı yapmamanızı söylemek isteriz. Şehirde görülmesi gereken pek çok yapı ve mekan yer alır. Aynı zamanda birbirinden leziz Fransız mutfağına ait yemekleri yemek için de yeterli vaktinizin olması önemlidir. Paris’te gezilmesi gereken yerler arasında ilk sırada Eiffel Kulesi yer alır. Her sene yaklaşık 6 milyon civarında turist bu ünlü kuleyi ziyaret etmektedir. Kule 1889 yılında Fransız Devrimi’nin 100. yılı anısına özel olarak Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Yapımı sırasında 7800 ton demir ve 18 bin ton civarında çelik malzeme kullanılmıştır. Kulenin inşası ise 2 yıl 2 ay, boyanmasıyla birlikte 4 yıl kadar sürmüştür. 

Louvre Müzesi, Paris gezinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olmasıyla bilinir. İçerisinde Mona Lisa, Venus de Milo gibi ünlü sanat eserlerini barındırır. Aynı zamanda Rembrandt, Vermeer, Caravaggio gibi ünlü sanatçılara ait eserleri de içerisinde barındırır. Bahçesinde ise tam 21 metre yüksekliğe sahip olan bir cam piramit yer alır. Fransız hükümeti buraya son 500 yıl içerisinde 35 bin resim, heykel, sanat eseri toplamıştır. İçerisinde Süryani, Etruscan, Yunan, Kıpti, İslam sanatına dair birçok övgü dolu eserler yer alır. Kronolojik olarak tarih öncesinden başlayan ve 19. yüzyıla kadar uzanan geniş koleksiyona sahiptir. 

Sacre Coeur Bazilikası, Montrmartre tepesinde yer alan bir Roma Katolik Kilisesidir. Kilise 1914 yılında açılmıştır. Daha sonrasında da kiliseye İsa’nın Kalbi denilmesi istenmiştir. Paris’teki en tanınmış kiliselerinden birisidir. Kilise içerisinde 500’den fazla heykel yer alır. Aynı zamanda birçok filme de sahne olduğunu görebilirsiniz. Kubbeye çıkarak Paris’in göz alıcı manzarasını da seyredebilirsiniz. Şehirdeki en yüksek 2. Mekandır.

Paris’in Tarihi

Paris lüksün ve modanın şehri olduğu kadar aynı zamanda tarihi ile de uzun bir geçmişe sahiptir. Çok faza savaşa da tanıklık etmiştir. Şehirde geziniz sırasında tüm bu izleri yakından görebilirsiniz. Zafer Takı, 1806 yılında İmparator Napolyon Tarafından yaptırılmıştır. 50 metre uzunluğunda olan bu tak Paris’in en önemli anıtı ve simgesidir. Charles de Gaulle meydanındaki Şenzelize Caddesi’nin batı tarafında bulunur. Bu anıt, direnişin sembolü olup, bu yolda hayatını kaybetmiş olan devrimci Fransızların ve Napolyon Savaşlarının anısına dikilmiştir.

Sen Nehri, dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden biridir. 776 km kadar uzunluğu vardır. Fransa ve Paris’i eğer tekne ile dolaşmak isterseniz Sen Nehri sizlere büyük bir fırsat sunar. Şehri ikiye ayıran Sen Nehri Fransa’da yer alan en uzun 2. Nehir olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Fransa için önemli su yollarından biridir. 

Versay Sarayı, Paris’in 20 km. kadar dışında yer alır. 11.yüzyılda Versay, bir kale ve St. Julien kilisesinin bulunduğu bir köydür. Günümüzde ise çoğunlukla bölge Roma Katolik Kilisesi olarak bilinir. Zamanında Fransız kralı olan XIV. Louis ve Napolyon yazları çoğu zaman vaktini bu sarayda geçirmiştir. Hatta meşhur Versay Tarih Antlaşası da 1919 yılında burada imzalanmıştır. Versay Sarayı’na ait ilginç bir detay ise Fransız Devrimi öncesinde tuvalet ve banyolara yer verilmemiş olmasıdır. Avrupa’nın en büyük sarayıdır. 

Notre Dame Katedrali, tam 170 yılda yapılmıştır. Burası Paris’teki en çok ziyaretçi çeken yerlerden biridir. Her yıl 10 milyonun üzerinde turist katedrali ziyaret etmektedir. Aynı zamanda bu yapı şehirde her zaman dini merkez olarak kabul görmüştür. Gotik tarzda yapılmış bir eser olan Notre Dame Katedrali’nin yapımı 1345 senesinde tamamlanmıştır. Tam olarak 128 metre boyutundadır. Ayrıca 2 adet 69 metre yüksekliğe sahip kulesi vardır. 2019 yılında yaşanan büyük bir yangından dolayı şu an ziyaret için kapalıdır. Çıkan yangın sonucunda katedrale ait ana kule ve bütün çatı çökmüştür.

Paris’te Kültürel Etkinlikler

Paris kültürel anlamda sizlere birçok şey kattığı gibi festivalleriyle de kendisine hayran bırakabilecek bir şehirdir. Şehirde birçok festival yer almaktadır. Rosck en Seine, tam olarak 3 gün süren bir Rock festivalidir. Fete de la Musique, her sene 21 Haziranda yüzlerce farklı müzisyenin katılımıyla oluşturulan canlı müzik festivalidir. Bastille Day ise her sene 14 Temmuzda kutlanır. Bugün Fransız devriminin de başlangıcıdır. Gün batımından sonra şehrin her yerinde havai fişek gösterileri başlar. Paris Jazz Festivali, dünyanın çeşitli ülkelerinden çok ünlü jazz müzisyenlerinin katıldığı 2 hafta süren bir jazz müzik festivalidir. 

Paris’te Konaklama

Paris dünyanın en fazla turistini çeken şehirlerden biridir. Bu nedenle şehirde birçok farklı konseptte otel yer alır. Bakımlı ve hizmet kalitesi iyi olan bu otellerinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Hemen hemen her bütçe için uygun aralıkta kalacak yer bulmak mümkündür.

Paris’in Lezzetleri

Paris gastronominin başkenti olan uluslararası üne sahip bir şehirdir. Burada isterseniz dünya mutfağından isterseniz de yerel mutfaktan birçok lezzeti tatmanız mümkündür. Kaz ciğeri, creme brulee, Fransız şarapları, Fransız soğan çorbası gibi daha birçok özel yemeği deneyimleyebilirsiniz.

Paris’te Ulaşım

Paris’te toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir. Hem ucuz hem de verimli hizmet sağlayan Paris’in toplu taşıma araçları; otobüs, metro, raylı sistem olan RER araçlarından oluşur. 

Metro ile Ulaşım

Paris’te metro hattı son derece geniştir. Oldukça büyük bir alana hizmet verir. Şehirde hemen hemen gitmek istenen bütün rotalara sizleri kolaylıkla götürür.

Atlanta Havaalanına Ulaşım Olanakları

Atlanta Havaalanı merkeze yakındır. Bu nedenle daha çok taksi kullanımı tercih edilmektedir. Böylece kolaylıkla varış sağlarsınız.

Atlanta’dan Paris’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

Atlanta’dan aktarmasız olarak Paris’e 8 saat 30 dakikada varış sağlarsınız.

Atlanta Paris Arası Kaç Km.dir?

Atlanta ve Paris arası 7033 kilometredir.

Paris’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Paris her mevsim ayrı güzellikte olan bir şehirdir. Bu nedenle turistler yılın her ayında şehri ziyarete gelmektedir. Paris yıl içerisinde milyonlarca ziyaretçiyi ağırladığından ötürü uçak biletleri de pahalı olabilmektedir. Gitmek istediğiniz tarihten önce satın alarak daha uyguna getirebilirsiniz.

Paris’te İklim Nasıldır?

Paris’te Kuzey Atlantik Akıntısının etkisi vardır. Bu nedenle Okyanus iklimi yaşanır. Paris’te yaz ve kış ayları ılıman geçer. Kış aylarında ortalama sıcaklık 5 derece iken yaz aylarında ise 20 derecedir. 

Paris Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

27 °C

27 °C

Uçuş süreleri

3 sa 10 dk

Paris

İzmir

3 sa 25 dk

Paris

Ankara

3 sa 40 dk

Paris

Antalya

3 sa 50 dk

4 sa 50 dk

Paris

Adana

4 sa 40 dk

Paris

Kayseri

4 sa 30 dk

Paris

Bodrum

4 sa 10 dk

4 sa 55 dk

Paris

Sivas

4 sa 35 dk

Atlanta Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

10 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Atlanta

İstanbul

10 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Atlanta çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

20.966,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
20.966,84TRY'den
başlayan fiyatlarla

Paris varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.184,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.053,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.708,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.866,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.593,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.604,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.723,46TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.530,76TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis