Bakü Diyarbakır Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bakü Diyarbakır uçak biletleri

Bakü - Diyarbakır
uçuşları

Bakü Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin köklü geçmişe sahip olan illerinden Diyarbakır, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin geçiş kısmında yer alır. Doğu illeri arasında en köklü ve en eski şehirlerden biri olarak bilinir. Diyarbakır merkez ilçesi başta olmak üzere 17 tane ilçeye sahiptir. Bu şehir aynı zamanda Türkiye’nin en doğusundaki en kalabalık ve en gelişmiş ildir. Diyarbakır Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alır. Bu da otobüs, dolmuş ve taksiyle kısa zamanda şehir merkezine gitmenize olanak sağlar. 

Diyarbakır’da Gezilmesi gereken Yerler

Diyarbakır, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin severek ziyaret ettiği bir şehirlerden biridir. Şehirde en çok tarihi ve kültürel alanlar dikkat çeker. Bunlar arasında tarihi camiler, kaleler, kuleler, köprüler, müzeler, kervansaraylar, kiliseler ve hanlar gibi turistlerin adeta büyülendiği pek çok yer vardır. 

Diyarbakır da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında medreseler ve camiler yer alır. Meryem Ana kilisesi, Şehir burçları, Dört ayaklı minare, Malabadi köprüsü ve Sülüklü han, Diyarbakır’daki en çok rağbet gören yerlerdir. Bunların dışında gezilmesi gereken camiler arasında Nebi camii, İskender paşa camii, Hacı büzürk camii, Lala kasım camii, Hüsrev paşa camii, Melik Ahmet camii ve Hadım Ali paşa cami vardır. Diyarbakır doğal güzellikleri ile de ilgi toplar. Doğal güzellikleri arasında Göletli park, Park orman ve koşu yolu parkını sayabiliriz. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku

Köklü bir geçmişe sahip olan Diyarbakır, geçmişten günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında Ermenilere, Kürtlere, Araplara, Süryanilere, Yahudilere, Zazalra ve Türklere ev sahipliği yapmıştır. Haliyle şehirde görülmesi gereken pek çok cami, köprü, kale, kule, kilise ve konak gibi pek çok yapı oluşmuştur. Bunlar arasında yer alan Diyarbakır suları, Çin Seddi’nden sonra Dünya’daki en büyük sur olma özelliği taşır. Metropole gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bu görkemli yapı, Orta Çağ’daki askeri mimarisinin en değerli eseridir. 

Malabadi köprüsü’de Diyarbakır’da mutlaka görülmesi gereken tarihi bir yerdir. Bu yapı, 1147-1148 tarihleri arasında Timurtaş tarafından yaptırılmıştır. Ayrıca köprü sadece ulaşım için değil; konaklama için de kullanılır. On gözlü köprü, Nebi camii, Hüsrev paşa camii, İskender paşa camii ve Meryem ana kilisesi de görülmesi gereken tarihi yerlerdir.

Kültürel Etkinliklerin Adresi Diyarbakır

Diyarbakır’da alışveriş yapılacak alışveriş merkezleri ve çarşılar, eşsiz lezzetlerin bulunduğu aile lokantaları, restoranlar ve kafeler, renkli gece hayatı yaşamak isteyenlere ise sıra geceleri düzenlenen mekanlar, bar, türkü kafe ve otellerin diskoları vardır. Bahsi geçen noktalarda isterseniz müzik dinleyebilir isterseniz alkol alabilir isterseniz birbirinden eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. 

Diyarbakır festivalleri, şenlikleri ve konserleriyle de popüler olan bir şehirdir. Daha çok dini günlerle ilgili yapılan festivallerin en çok ilgi göreni, karpuz için yapılandır. Şehre gittiğiniz tarihlerde dilerseniz bu festivallere ve şenliklere katılabilirsiniz. Dilerseniz doğal ve tarihi alanları gezebilir dilerseniz de çeşitli aktivitelere yapabilirsiniz.

Diyarbakır’da Konaklama Kolaylığı 

Diyarbakır lezzetli mi lezzetli mutfağı, gönüllerde taht kuran tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Bu şehirdeki halk en çok sıcakkanlı ve misafirperver olmaları ile de ön plana çıkar. O nedenle şehirde konaklamak için onlarca seçenek bulunur. Lüks Otel, şehir oteli, butik otel, pansiyon ve apart tarzı yerler oldukça geniştir. Diyarbakır da konaklama yeri seçerken bütçenize ve beklentinize hitap eden yeri kolayca bulabilirsiniz. 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller yeni yapı da olup, sizlerin beklentisini en iyi şekilde karşılar. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla isterseniz de sevdiğiniz ile Diyarbakır’da konaklamak için pek çok hesaplı otel bulabilirsiniz. 

Diyarbakır’da Öne Çıkan Lezzetler 

Diyarbakır mutfağı, Doğu Anadolu Bölgesindeki diğer mutfaklarda olduğu gibi et ağırlıklı lezzetlerden oluşur. Diyarbakır halkı genelde “Etsiz yemek ayıptır” diyerek her yemeğin içerisine etin lezzetini verirler. Bu metropolde öne çıkan lezzetlerinden bir tanesi olan Ciğer kebabı, en nefis yemeklerinden biridir. Bu lezzet yalnızca öğlen veya akşam değil sabah kahvaltılarında bile sıklıkla tercih edilir. Meftune de Diyarbakır’ın en bilinen lezzetlerden bir tanesidir. Bu yemeğin tadı hafif ekşi olup, bunun sebebi de içinde sumak olmasıdır. Nardanaş, Pıçık ve Duvaklı pilav da bu metropolde denenmesi gereken nefis lezzetler arasında yer alır. Diyarbakır’a gittiğinizde bahsi geçen bu yemekleri tatmanız gereklidir. Çünkü bu lezzetler, daha önce yemediğinize pişman olacağınız türdendir. 

Diyarbakır’da Ulaşım Olanakları 

Bakü’den Diyarbakır Havalimanına 1 saat 40 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Diyarbakır turu sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Diyarbakır’da her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı vardır. Bunlar arasında taksi, otobüs, özel araç, servis ve metro gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Otobüs ile Ulaşım

Diyarbakır ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Diyarbakır Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz merkeze dilerseniz otelinize dilerseniz de gezip görmek istediğiniz yerlere belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Diyarbakır’da sıklıkla kullanılan ve şehrin pek çok noktasına giden ulaşım araçlarından biri minibüslerdir. Üstelik fiyatı da oldukça ekonomik olup, yolculuğu konforlu bir şekilde geçer. 

Dolmuş ile Ulaşım

Diyarbakır şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise dolmuştur. Diyarbakır’ın pek çok noktasına giden dolmuş ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Diyarbakır havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz. Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Diyarbakır Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez.

Bakü Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Bakü Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alır. Bakü havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için servis araçlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi ve metro aktarması ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Bakü ile Diyarbakır Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Bakü ile Diyarbakır arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürer. Birbirinden farklı şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu ve rahatlığı bulabilmeniz için siz değerli yolculara pek çok seçenek sunulur. 

Bakü ile Diyarbakır Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Bakü ile Diyarbakır arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 876 kilometredir. 

Bakü ile Diyarbakır Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Bakü ile Diyarbakır arasında gerçekleştirilen uçuş hizmeti pek çok firma tarafından düzenlenir. Uçak şirketleri müşterilerini mutlu etmek için kimi zaman indirim ve avantajlar düzenler. Bu sayede onların daha ekonomik fiyatlara gidecekleri şehirlere ulaşmalarını sağlarlar. Bu durumdan faydalanabilmek için uçak firmalarını takip etmeniz gerekir.Bakü

Diyarbakır Hava Durumu

04 Mart 2024

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

2 sa 40 dk

Diyarbakır

Dalaman

2 sa 35 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 45 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 30 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 25 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 20 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 50 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 25 dk

Diyarbakır

Roma

4 sa 35 dk

Diyarbakır

Londra

5 sa 40 dk

Diyarbakır

Üsküp

3 sa 30 dk

Diyarbakır

Almanya

5 sa 40 dk

Bakü Hava Durumu

04 Mart 2024

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

2 sa 50 dk

Bakü

Ankara

2 sa 30 dk

Bakü

Antalya

3 sa

Bakü

İzmir

3 sa 5 dk

Bakü

Adana

3 sa 35 dk

Bakü

Trabzon

1 sa 30 dk

Bakü

Alanya

4 sa 25 dk

Bakü

Samsun

3 sa 35 dk

3 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Bakü çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.117,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.280,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.847,32TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt içi uçak biletleri

615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
619,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.576,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.420,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.636,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.268,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.881,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.236,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis