Bakü İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bakü İstanbul uçak biletleri

05 Ara 2023

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

Bakü İstanbul Uçak bileti

İstanbul Hakkında

Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, Türkiye’nin Marmara bölgesinde, Asya ve Avrupa kıtalarında sınırları olan tek şehirdir. Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Geçmişi yüzyıllarca önce başlayan megapol, iki büyük imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Tarihte, başkentlerin başkenti olarak bilinen İstanbul’un kendine ait pek çok özelliği vardır. İki kıtayı birbirine bağlayan ve bir yarımada üzerine kurulan İstanbul, ticari, tarihi ve kültürel olarak en çok bilinen şehirdir. Türkiye’nin finans, kültür ve eğitim merkezidir. İstanbul’da bütün zıtlıklar bir arada bulunmaktadır. Eski-yeni, modern-antik, tarihi-çağdaş. Zıt kavramlar ile dolu bu şehir pek çok ressama, yazara ve müzisyene ilham kaynağı olmuştur. Ortasından deniz geçen tek şehir olması, 7 tepesi, tarihi, coğrafi açıdan lokasyonu ve kültürü ile dünyanın en ünlü ve en olağanüstü şehridir. Doğal güzellikleri, müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri ile büyüleyen İstanbul, ılıman bir iklime sahiptir. 29 Mayıs 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmesinin ardından İstanbul,1923 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Bu dönem boyunca, bilimin, kültürün ve sanatın merkezi olan İstanbul, hala merkez olmaya devam etmektedir. Cami, sinagog ve kiliselerin yan yana olması ile hoşgörünün merkezidir. 

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması, Bizans ve Osmanlı imparatorluğuna yüzyıllarca baş şehirliği yaptığı için sayılamayacak kadar çok tarihi güzelliği içinde barındırmaktadır. Her karesinde ayrı bir güzellik ile karşılaşmanız mümkündür. Saraylar, camiler, müzeler, kiliseler ile dolu olan şehir, ziyaretçilerine ve yaşayanlarına hem tarihi hem de doğal güzellikleri sunarak, kendisine hayran bırakmaktadır. İstanbul’un en ünlü ve turistik olan bölgesi Tarihi Yarımada’dır. Bu yarımadada görülecek ilk yer Topkapı Sarayı’dır. İstanbul fethinden sonra inşa edilen saray,400 yıl Osmanlı İmparatorluğu’na hizmet etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk müzesidir ve kapladığı alan ve belgeler ile dünyada bulunan saray müzelerinin en büyüğüdür. Adını Sultanahmet Camii den alan bu meydan da Bizans döneminden kalan obelisk, yılanlı sütün ve örme dikilitaş kalıntılarını gördükten sonra camiyi ziyaret edebilirsiniz. Cami ziyaretinizden sonra dünyanın en eski katedrali olan Ayasofya’yı, İbrahim Paşa Sarayını, Alman Çeşmesini ve Aya İrini Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Bizans İmparatorluğundan kalan Yerebatan Sarnıcı, tarihi güzelliği ile büyülemektedir. Bu güzellik kültürel olarak da hizmet vermektedir. Pek çok sanatçı bu büyüleyici atmosferde konser ya da resital vermektedir. Grand Bazaar olarak bilinen ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde adı geçen Kapalıçarşı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Dünya’nın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi ve denizin ortasında yer alan Kızkulesi hem tarihleri ile hem de hikayeleri etkileyen mekanlardır. Süleymaniye Camii ve Eyüp Sultan Camii hem tarihi anlamda hem de dini anlamda önem taşımaktadır. Eyüp Sultan Camii ziyaretinden sonra Pierre Loti tepesinde bir kahve içerek, Haliç’in panoramik görüntüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği Dolmabahçe Sarayı, konumu ve mimarisi ile etkileyicidir. En eski sinagoglardan biri olan Ahrida Sinagog u Balat’ın en eski mimarilerindendir. Boğazı görmek için bir tekne turunu çıkabilir, eski yalıları, Rumeli ve Anadolu Hisarını görebilirsiniz. 

İstanbul’un Tarihi

Dünyanın 34. Büyük ekonomisine sahip olan ve Avrupa’nın nüfus açısından en kalabalık olan şehrinin tarihi 8500 yıl öncesine dayanmaktadır. Kuruluşundan itibaren pek çok medeniyete ev sahipliği yapmakla birlikte Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na da başkentlik yapmıştır. Yüzlerce yıllık tarihi boyunca pek çok farklı isimler ile anılmıştır. Byzantion, Novaroma, Konstantinopolis, Dersaadet, Asitane, Darülhilafe bunlardan bir kaçıdır. İstanbul’da ilk yerleşim noktası bugünkü bilinen adı ile Yenikapı’dır. Magaralılar ile başlayan tarihi ile yüzyıllar boyunca tüm medeniyetler ve imparatorluklar için önemli olmuştur. Milat Öncesi dönemlerden itibaren gelişen İstanbul, 29 Mayıs1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmiştir. Roma-Bizans ve Osmanlı imparatorluğunun başkenti olan İstanbul, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edildikten sonra başkentliğini kaybetmiştir. Türkiye’nin en önemli şehridir. Konstantinopolis ismi resmi olarak 1930 yılında resmi olarak kaldırılmıştır.

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

Türkiye’nin kültürel anlamda en büyük şehridir. Açılan sergiler, oynanan oyunlar, verilen konserler ile yılın 365 günü aktif olan bir şehirdir. Uluslararası pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro festivali, sinema festivali, sanat festivali gibi pek çok organizasyon İstanbul’un pek çok galerisinde, tiyatro salonunda, sinema salonunda izleyicisi ile buluşmaktadır. Ayrıca her konuda açılan fuarlar ile insanlar kültürel anlamda gelişmektedir. Kitap fuarı, eğitim fuarı gibi etkinlikler ile hem yetişkinler hem de çocuklar kültürel ve eğitimsel alanda gelişmektedir. Dünya’nın en ilgi gören şarkıcıları ya da solistleri, İstanbul’un büyülü atmosferinde konser vermektedir. İstanbul’un her günü istediğiniz bir etkinliği bulabilmeniz mümkündür. 

Konaklama

İstanbul’da 5 yıldızlı. dünyada tanınan pek çok otel bulunmaktadır. Bütçenize göre 2-3-4-5 yıldızlı otellerde ya da pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Turistik amaçlı gelen ziyaretçiler, genellikle tarihi yarımadada ya da Taksim civarı otellerde kalmayı tercih etmektedir. Sadece oda kiralayan oteller olduğu gibi oda-kahvaltı ya da oda-yarım pansiyon olarak konaklama yapmanız mümkündür. Oteller dışında günlük kiraya verilen evler ve daireler de mevcuttur. 

Lezzetler

İstanbul’da Osmanlı ve Türk mutfağını deneyebileceğiniz pek çok restoran bulunmaktadır. Bu restoranlar dışında, sokak lezzetleri muhakkak denenmelidir. Eminönü’nde balık-ekmek, Çiçek pasajında midye-kokoreç, Ortaköy’de kumpir, Kanlıca ’da Kanlıca yoğurdu, Vefa Bozacısında boza, Beşiktaş’ta pide ve döner gibi sokak lezzetleri muhakkak denenmelidir. Baklava ve lokum ile ağzını tatlandırabilir, kahvenin yanında profiterol yiyebilirsiniz. Su böreği, kol böreği ya da Kürt böreği ile karnınızı doyurabilirsiniz. Boğaz’da balık ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Geleneksel Türk kahvaltısı yapmadan güne başlamamak için pek çok kafede serpme kahvaltının, gözlemenin, bişinin ve reçellerin tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltı sonrası Türk kahvesi ile gününüze başlayabilirsiniz.

Ulaşım

Bakü’den İstanbul’a aktarmasız bir uçak seferi ile ortalama 1 saat 15 dakika da ulaştıktan sonra, farklı ulaşım yöntemleri ile gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bütçenize uygun farklı bir ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Gerek İstanbul Havaalanından gerekse Sabiha Gökçen Havaalanından, her yarım saatte bir kalkan HAVAŞ otobüsleri ile Taksim ya da Bostancı-Kadıköy’e ulaşabilirsiniz. Her iki havaalanında taksi hizmeti mevcuttur.

Otobüs ile ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanından şehir merkezine belediyeye ait otobüslere binebilir ya da havaalanı otobüslerini kullanabilirsiniz. Belediye otobüsleri sayesinde en düşük bütçe ile ulaşımınızı sağlayabilmektesiniz. 

Araç Kiralama

Havaalanı dışında pek çok firma aracılığıyla araç kiralamanız mümkündür. Araç kiralamak tercihiniz ise, havaalanına gelmeden ayarlamalarınızı yapmanızı öneririz. İstediğiniz model ve marka arabayı kiralama şansınız daha yüksek olmaktadır. 

Şehir Merkezinde Ulaşım

Şehri gezerken kullanabileceğiniz ulaşım araçları metro, belediye otobüsleri, tramvay, dolmuş ve vapurdur. Taksi ile ulaşım her zaman için toplu taşıma araçlarından daha yüksek fiyattadır. 

Bakü Havaalanına Ulaşım

Havaalanına olan Express otobüslere binebilir ya da taksi kiralayabilirsiniz. 

Bakü-İstanbul Arası Uçuş Kaç Saat

Aktarmasız uçuşlar ile yolculuk yaklaşık 1 saat 15 dakika civarında sürmektedir. Aktarmalı uçuşların süresi daha uzun olmaktadır. 

Bakü-İstanbul Arası Kaç Kilometre?

Bakü-İstanbul arası uçak ile 1758 km dir. Araba ile seyahat edecekseniz bu mesafe 2217 km dir.

Bakü-İstanbul Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Farklı firmaların sunduğu fiyat teklifleri vardır. En uygun bileti uçuşunuzdan birkaç hafta önce alabilirsiniz. Bakü

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Bakü Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

2 sa 50 dk

Bakü

Ankara

2 sa 30 dk

Bakü

Antalya

3 sa

Bakü

İzmir

3 sa 5 dk

Bakü

Adana

3 sa 35 dk

Bakü

Trabzon

1 sa 30 dk

Bakü

Samsun

3 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Bakü çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.682,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.280,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.847,32TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.682,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.019,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.428,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis