Batman Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Batman Ankara uçak biletleri

931,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.129,49TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

828,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

1.138,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

828,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Ara 2023

11 Ara 2023

Batman Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ikinci en büyük şehirdir. 5.817.570 nüfusuyla İstanbul’dan sonra gelen şehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İnsanlık tarihinde 5.000 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan şehir, Anadolu’nun orta kısmında yer almasından dolayı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehirde sırasıyla Hitit imparatorluğu, Frigler, Persler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Galatlar, Romalılar, Bizans, Selçuklu, Osmanlı İmparatorluğu ve en son Türkiye Cumhuriyeti yaşamıştır. Ankara; çeşitli arkeolojik alanlar, 53 tane müze, tarihi kalıntılar, opera ve bale salonları, şenlik ve festivaller, kendine özel mutfağı, yeşil alanları ve mesire alanları, kaplıcaları, Atatürk Orman Çiftliği ve daha pek çok özelliği ile yerli ve yabancı misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve kültürel pek çok cazibe merkeziyle Ankara, bir gezi destinasyonu sunar. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtının olduğu Anıtkabir, her yıl milyonlarca misafiri ağırlamaktadır. Kültürel ve tarihi bakımından böylesine zengin olan bu şehri en az 3 gün gezip keşfetmelisiniz.
Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tarihi ve kültürel yapılarının yanı sıra, doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Ankara da gezilebilecek pek çok yer bulunuyor. Şehirde gezilmesi gereken yerlerin başında, en önemli ve değerli olan Anıtkabir yer alır. Mustafa Kemal Atatürk’ün edebi istirahat yerinin bulunduğu anıt mezarı, onun şahsiyetine yakışacak şekilde bir mimariye sahiptir. Bu sebeple Ankara’ya gidildiğinde Anıtkabir, mutlaka ziyaret edilmelidir. 

Adını Kızılay Genel Merkez binasından alan, hareket ve eğlence bakımından sevilen bir alan da Kızılay’dır. Alışveriş ve eğlence mekanıyla dolu olan Kızılay’da aradığınız her şeye ulaşabilmeniz mümkün olur. Tam merkezde bulunan Güvenpark ziyaret edilebilir, Hacı Bayram veli Camii, Kocatepe Camii, Hamamönü’ne gidilebilir ve Ankara Kalesi’ne çıkılarak şehre bir de yukarıdan şahit olunabilir. Bunların dışında Ankara’da Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Botanik Park gibi doğal güzelliğe sahip olan parklar görülebilir; yakınında bulunan Atakule’ye çıkılarak şehir manzarasına şahit olunabilir. Ayrıca Başkent Ankara’da Ankara Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi gibi önemli müzeler gezilebilir. 

Ankara’nın Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Başkent Ankara’da tarihi ve kültürel zenginlikleriyle kendine hayran bırakacak ve etkileyecek pek çok doku bulunur. En başta Mustafa Kemal Atatürk’ün yattığı Anıtkabir tarihiyle ve önemiyle tüyleri ürperten bir alana sahiptir. Bunun haricinde pek çok değerli yapının bulunduğu Ankara’da 53 tane müze bulunmaktadır. Rahmi M. Koç Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Mehmet Akif Ersoy Evi, Türk Hamamı Müzesi, Beypazarı Tarih ve Kültür Müzesi, PTT Pul Müzesi, Gordion Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze; tarihten pek çok eserin bulunduğu müzelerden yalnızca bazılarıdır. 

Augustus Tapınağı, Ankara’nın Ulus semtinde yer alan binlerce yıllık köklü geçmişe sahip olan bir yerdir. Bu tapınağının dünyaca ünlü olmasının nedeni ise içerisinde Monumentum Ankyranum’un bulunmasıdır. Hacı Bayram Camisi’nin arka kısmında yer alan tapınağı ziyaret edebilir ve tarihi dokuya şahit olabilirsiniz. Türk kültürünün seneler öncesinden gelen değişimini görmek için Ankara’yı ziyaret edebilirsiniz. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında Ankara 

Ankara’nın tarihi ve kültürel alanlarına şahit olup, doğal güzelliklerini gördükten sonra bir de Ankara’daki etkinlikleri görmenizi isteriz. Bardan disko alanlarına, kafelerden restoranlara, şenliklerden festivallere kadar Ankara’da yapılabilecek pek çok etkinlik bulunuyor. Şehrin özellikle Kızılay Milli İrade Meydanı, Ulus, Tunalı gibi alanlarında bulunan çeşitli kafe, bar, restoran, disko, meyhane gibi mekanlarına giderek gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Bu alanlar içkili ve içkisiz mekanlar olarak her kişinin beklentisini karşılayacak düzeydedir. Bunların dışında düzenlenen konser ve festivallere katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Kızılay Milli İrade Meydanı’ndaki kafelere oturabilir, alışveriş yapabilir, sokaklarında turlayabilir, Gençlik Parkı’nda çocuklar gibi eğlenebilir veya Atakule’ye çıkarak şehri birde yukarıdan görebilirsiniz. 

Ankara’da Konaklama İmkanları

Her yıl binlerce yerli-yabancı turist Ankara’ya çeşitli sebeplerle gelmektedir. Bu ziyaretler; turistik gezi, iş gezisi, eğitim gezisi gibi pek çok nedenle yapılmaktadır. Hal böyle olunca Ankara’nın şehir merkezinden ilçelerine kadar konaklanabilecek pek çok otel bulunmaktadır. Bu oteller, lüks olduğu gibi her bütçeye uygun olabilecek şekilde de hizmet vermektedir. Mesela; pansiyon, kiralık ev, apart ve butik oteller daha avantajlı fiyatlar sunan konaklama yerleridir. Ankara’ya gelmeden önce veya geldikten sonra pek çok otelde yer bulabilir, konforlu bir şekilde tatilinizi geçirebilirsiniz. 

Ankara’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Ankara, gezilip görülecek yerlerinin yanında zengin yemek kültürüyle de dikkat çeken bir şehirdir. Şehirde birçok turistin kendi damak zevkine uygun bir tadı bulması mümkündür. Geleneksel yemeklerden kebaplara, tatlılardan içeceklere kadar şehir merkezinde ve ilçelerinde bu yemeklerden deneyebilme imkanınız vardır. Özellikle Ankara’nın ilçelerinde tadılan yöresel yemekler, oldukça sevilmektedir. Ankara’nın özel tatlarından biri olan Ankara Kebabı, Ankara’ya gidildiğinde özellikle denenmesi gereken bir lezzettir. Bunun dışında Atatürk Orman Çiftliği’nde yapılan kokoreç, köfte, balık etmek gibi birbirinden lezzetli yemekler; Ankara’nın meşhur yemekleri arasındadır. Ankara’da en çok sevilen ve tüketilen bir diğer yiyecek ise Ankara Tavasıdır. Ankara’ya gittiğinizde Ankara Tavasını denemeniz önerilir. Bunların dışında Beypazarı güveci, Ankara simidi, Tandır, beyti gibi yöresel lezzetler oldukça popüler durumdadır. 

Ankara’da Ulaşım Olanakları 

Batman’dan Ankara’ya 1 saat 30 dakika içerisinde ulaşırsınız. Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine çeşitli araçlar ile hem konforlu hem de ekonomik bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için uygun seçeneklerden biri otobüstür. Yaklaşık 1 saat içerisinde Ankara’nın şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Uçaktan indiğinizde, taksiyi tercih etmeniz halinde gideceğiniz yere konforlu bir şekilde ve kısa bir zaman içerisinde varabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Havalimanına indiğinizde tercih edeceğiniz bir diğer seçenekse araç kiralamadır. Araç kiralama seçeneğiyle hem konforlu hem de zamandan tasarruf ederek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Batman Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Batman Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanına en uygun ulaşım aracı ise toplu taşıma araçlardır. Otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla havalimanına kısa bir zaman içerisinde varabilirsiniz. Zamanınıza ve bütçenize bağlı olarak araç kiralayabilir, taksiye binebilir, belediye otobüsü tercih edebilir veya havalimanı transfer araçlarını kullanabilirsiniz. 

Batman-Ankara Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Batman ile Ankara arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürer. Birbirinden farklı ve kaliteli şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz rahatlığı bulabilmeniz için çok fazla seçenek siz değerli yolcularımıza sunuluyor. 

Batman- Ankara Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Batman ile Ankara arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 751 kilometredir. Karayoluyla 1.105 kilometreye kadar ulaşabilen yolculuk, uçakla 751 km’ye düşmektedir. 

Batman-Ankara Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Batman ile Ankara uçuşu çeşitli havayolu şirketinin verdiği hizmetle her beklentiye ve bütçeye uygun seçenekler barındırıyor. Seyahat etmek istenilen tarihten en az birkaç hafta öncesinde uçak bileti araştırmasına girmek; avantajlı, ekonomik bilet bulma ihtimalini artıran bir durum olacaktır.
batman_ankara

Ankara Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

7 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Batman Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Batman

İstanbul

1 sa 50 dk

Batman

Ankara

1 sa 25 dk

Batman

İzmir

2 sa 40 dk

Batman

Antalya

2 sa 30 dk

Batman

Dalaman

2 sa 35 dk

2 sa 45 dk

Batman

Samsun

2 sa 25 dk

Batman

Bodrum

2 sa 40 dk

Batman

Adana

2 sa 25 dk

Batman

Denizli

3 sa 5 dk

Alternatif uçuşlar

Batman çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
766,89TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.369,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.623,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.694,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.567,24TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.721,81TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.017,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Batman çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

6.965,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis